2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım ilk çocukta ayrı bir heves oluyor gerçekten. Eğer çok heves ediyosan maddi imkanında elverişliyse yenilerini al ikinciye de saklarsın. Ben şahsım için konuşursam çok eski çok yıpranmış değilse kim ne verdiyse alıp aklayıp paklayıp kullanıyorum. Ama senin içinde yenisini almak varsa al canım içinde kalmasın zaten bicok seyi onlardan alıp kullanmışsın bunu da sıfır al kullan nolcak
Evet canım maddi imkanım var mesela en basiti renklerini desenlerini sevmiyorum yani böyle kendi zevkim olup diğer bebeğime de Allah nasip ederse kalsın isterdim. Yok gorumcem kötü eşya vermez ama en basiti pusetinin desenleri artık hani gitmiş eski olduğu belli ama yırtık pis vs değil.. böyle ilk olunca her şeyini ne biliyim zevkime göre sıfır almak isterdim.. dediğiniz şekilde yapicam her şeyi alcam zevkime göre 🥹

Misafirliğe gitmekten de korkuyorum tanıdıkların çocukları var hep 4 yaş ve altı çocuğuma zarar verir istemeden çünkü o da çocuk diye korkuyorum.. Bir yerini çekiştirir falan 🥲🥹bu konuda fazla mı pimpirikliyim acaba.. işte yeni doğduğu sıralarda bize biri geldi çocuğu 4 yaşındaydı bizimki kucakta olunca çocuk kiskandi annesinden kucak istedi bilerek bağırarak konusuyo oğlumu rahatsız etmek için babssi uyariyo sessiz konuş bebek var diye çocuk dinlemiyor falan şimdi hani çocuk olunca bir şey diyemiyorsun o ordan beri şey kaldı bende..
Akşam o saatlerde benimde pertim cikiyo eşim soyluyo ama benim halim olmuyo artık haftasonunu bi degerlendirmeye calisiyim eşim evdeyken
Doğru canım çocuklu insanlara gidince ben de tedirgin oluyorum sürekli uyarıyorum kafasına dokunmayın diye. Bi 6 aylık olsalar daha rahat edeceğiz inşallah
Kızlar bu isteksizlikle nasıl başa çıkıyorsunuz istekli olmak istiyorum ama yok yane. Bi de benim doktor bi ilaç verdi kayganlaştırıcı gibi içeri sıkılıyor. Oradaki florayı düzenler dedi de halen kuru ne zaman fabrika ayarlarımıza geri döneriz yaa ? Eşim daha çok erken sabırlı ol diyor da eskisi gibi olmak istiyorum artıkın :KK43:
Başa çıkmıyorum 😀 benim de canım hiç istemiyor ayıp olmasın diye yapıyorum o da 3 kez oldu 2.5 ayda işte 🙈
Kızlar bebişlerinize kaç ay zıbını giydiriyorsunuz? 6 ay alttan kasmaya başladı 9 a geçsem mi
Ebebeğin kalıpları küçük canım onda 6 ay oluyor bize senin bebek daha tombik ama biz 59 cm 4,5 kiloyuz
Bende aynı yapıyorum çoğunlukla çıkmıyor ama yüzüstü yatırıyorum bazen kendi çıkarıyor o şekilde. Bu aralar gündüz de uykusundan tepinerek uyanıyor uykusu var belki ama gazi oluyor sanırım hep uykusu bölünüyor
Geceleri ben de gaz çıkarmıyorum çünkü benimki yarım saatte ancak çıkarıyor uykusu da çok hafif o yüzden hiç ellemiyorum
KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz @melegim can gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch @kelebekimsi @sulti tutti @ozgeeeee1 genc-anne genc-anne ve diğer anneler
Canım bence yanlış düşünmüyorsun ilk çocukta ben de öyleydim, eltim vermek istedi dediğin gibi 10 yıllık şeyleri ama ben istemedim ilk bebeğim neticede gönlüme göre almak istedim. Bi tane ahşap beşikleri varmış mesela kv ısrar etti bunu kullanın sağlam diye ama ben sepet beşiğe özenmiştim o zaman bi de park yatak istiyordum onları aldım. Bisiklet eski püskü bir şey vardı 3 tekerli arkadan sürmeli onu da istemedim tabi 😀 kıyafet de kullanılmış olsun istemedim almadım.
Ama kızımda her şeyi ikinci el kullanıyorum 🙈😅 anne yanı beşik aldım dolaptan. Kıyafet arkadaşlarımdan bile istedim küçülenleri verin diye. Zaten diğer eşyalar da oğlumdan kalma. 2. çocukta farklı oluyor ama ilkinde heves ediyo insan bence hevesin kırılmasın gönlüne göre al zaten ikincide istemeyeceksin içinde kalmasın 🥰

Ya kızlar benim başım kızımın göğüs kaşıntısıyla belada 🤦🏻‍♀️ ilk olduğunda doktor tenine değen zıbınları da içten ütüle dedi öyle devam ettim taşınırken bi kaç kez öyle ütülemedim sonuç yine aynı iki göğüsünün ortası kaşınıyor sürekli. Onu da geçirdik geçen dedim artık büyüdü şunları içten ütülemeyim. İki gündür yine kaşınıyor. Doktoruna resim attım alerjik dermatit demiş bi krem önermiş geçmezse Salı çarşamba getirin demiş. Ben hala granül sabun kullanıyorum çamaşırlarını yıkamak için. Onda da sabun kalıntısı olabileceği yazıyordu biyerde. Benim bu deterjanı değiştirmem gerekiyor ama ne kullancam ben? Hem oğluma hem kızıma aynı deterjanı kullanıyorum yine ikisine de aynı şeyi kullanabileceğim marka öneriniz varmı? Sıvı deterjana mı geçmek lazım 🤦🏻‍♀️

Doğru canım çocuklu insanlara gidince ben de tedirgin oluyorum sürekli uyarıyorum kafasına dokunmayın diye. Bi 6 aylık olsalar daha rahat edeceğiz inşallah

Başa çıkmıyorum 😀 benim de canım hiç istemiyor ayıp olmasın diye yapıyorum o da 3 kez oldu 2.5 ayda işte 🙈

Ebebeğin kalıpları küçük canım onda 6 ay oluyor bize senin bebek daha tombik ama biz 59 cm 4,5 kiloyuz

Geceleri ben de gaz çıkarmıyorum çünkü benimki yarım saatte ancak çıkarıyor uykusu da çok hafif o yüzden hiç ellemiyorum

Canım bence yanlış düşünmüyorsun ilk çocukta ben de öyleydim, eltim vermek istedi dediğin gibi 10 yıllık şeyleri ama ben istemedim ilk bebeğim neticede gönlüme göre almak istedim. Bi tane ahşap beşikleri varmış mesela kv ısrar etti bunu kullanın sağlam diye ama ben sepet beşiğe özenmiştim o zaman bi de park yatak istiyordum onları aldım. Bisiklet eski püskü bir şey vardı 3 tekerli arkadan sürmeli onu da istemedim tabi 😀 kıyafet de kullanılmış olsun istemedim almadım.
Ama kızımda her şeyi ikinci el kullanıyorum 🙈😅 anne yanı beşik aldım dolaptan. Kıyafet arkadaşlarımdan bile istedim küçülenleri verin diye. Zaten diğer eşyalar da oğlumdan kalma. 2. çocukta farklı oluyor ama ilkinde heves ediyo insan bence hevesin kırılmasın gönlüne göre al zaten ikincide istemeyeceksin içinde kalmasın 🥰
Maşallah sizde boy var bizde anca daha 60-61 cm olmuş. Ebebeğin 6 aylar dar da geliyor bizimkine boyda atınca kasmaya da başladı artık. Lcw dan alcam bu sefer

Yani hastane çıkışı da dediğin gibi özel bir şey.. en iyisini yapmışsın canım bende kvdemin koyduğu ceyizleri beğenmedim onlarda böyle cırtlak renkliydi 14 senelikti kızına yaparken yapmış neyse beğenmeyince yardım kutusuna atmıştım kullanmak zorunda olmadığım için haberi bile yok hala 🤣 sen anlatınca aklıma bu geldi de işte bende hani tamam dedim puset olsun mama sandalyesi küvet bu seferde oto koltuk oyun halısı da varmış vs vs gerçekten bunlarda çıkınca bunalmistim dediğin şekilde kullanmak zorunda değilim esim almayalım dese de aldırcam içimde kalmasın
Aay valla bana gelen şeylerde de begenmediklerim var giydirmek zorunda değilim diye bıraktım😅 içinde kalmasın tabii kullanacaklarını kullanırsın istemediklerini yenisini alırsın:)

Teşekkür ederim gerçekten dusuncelerimin yersiz olmadığını anladım insanda farklı bi heves oluyo 🥹🥰

Evet canım maddi imkanım var mesela en basiti renklerini desenlerini sevmiyorum yani böyle kendi zevkim olup diğer bebeğime de Allah nasip ederse kalsın isterdim. Yok gorumcem kötü eşya vermez ama en basiti pusetinin desenleri artık hani gitmiş eski olduğu belli ama yırtık pis vs değil.. böyle ilk olunca her şeyini ne biliyim zevkime göre sıfır almak isterdim.. dediğiniz şekilde yapicam her şeyi alcam zevkime göre 🥹
Durumun varsa al kız ne almıcan 3 sene sonra ikinci olsa 15 yıllık şey mi kullanacak? Bide hadi puset neyse zaten kısa süre kullanılıyor yada mama sandalyesi. Ama Oto koltuğu uzun süre kullanacak 36 kg olana kadar kullanılanlar var. Uzun süre kullanacak olduklarını yeni al puset filan zaten 2 ay sonra çöp

Ya kızlar benim başım kızımın göğüs kaşıntısıyla belada 🤦🏻‍♀️ ilk olduğunda doktor tenine değen zıbınları da içten ütüle dedi öyle devam ettim taşınırken bi kaç kez öyle ütülemedim sonuç yine aynı iki göğüsünün ortası kaşınıyor sürekli. Onu da geçirdik geçen dedim artık büyüdü şunları içten ütülemeyim. İki gündür yine kaşınıyor. Doktoruna resim attım alerjik dermatit demiş bi krem önermiş geçmezse Salı çarşamba getirin demiş. Ben hala granül sabun kullanıyorum çamaşırlarını yıkamak için. Onda da sabun kalıntısı olabileceği yazıyordu biyerde. Benim bu deterjanı değiştirmem gerekiyor ama ne kullancam ben? Hem oğluma hem kızıma aynı deterjanı kullanıyorum yine ikisine de aynı şeyi kullanabileceğim marka öneriniz varmı? Sıvı deterjana mı geçmek lazım 🤦🏻‍♀️
Canım benim bebişin teni de hassas en ufak dokunmaya kızarıyor, döküntü gibi şeyler de olabiliyor yüzünde. Bana çekmiş sanırım benim tenim de çok hassas. Küçük partiküllere alerjim var. Kendi tirnagimi bile torpuledigimde alerji oluyorum. Siveno sıvı deterjan kullanıyorum problem yasamadik

Bizimkiler temiz bezle 6 ay gerdiriyor hele kucağa alınca az da toplanıyor ya iyice sıkıyor çocuğu. Lcw zıbınlara bakmaya gidiyorum online 😂😂

Bu ay boy atmasa babası durup durup çok kilolu olacak heralde demeye devam edecekti 😂
Evet kucağa alınca sıkıntı oluyor bizde de 🤭

Siveno kullanıyorum ben canım

Ha bak bizde de öyle. Yeğenim küçükken annem hep yeni almıştı oraya gidince kullanır diye örümcek yatak salıncak vs. Kızım hep oraya gidince onları kullandı oğlum da oraya gidince onları kullanıyor
Evet bı tane de annelerde olması lazım. O yuzdne böyle şeyler yedek olarak kullanılabilir. Aynı şekilde mama sandalyesi falan da lazım olur 2 tane

Değişik benim kızım ya 🙃 doğduğundan beri emzirme sorunu yaşadım. Ki şimdi hiç emmiyor. Günden 3-5 dk anca. Memeyi birkaç gün biraz tuttu şimdi hiç tutmuyor. Biberonda gayet iyi umarım onda da sorun yaşamayız aç kalcak yoksa
Canım Merhaba
Ben haziran annelerinden geliyorum. Benim kızım aktif olarak 20 gün emdi şuan 35 günlüğüz iki haftadır kızım mememi resmen tutmuyor kavga dövüş kandırarak veriyorum oda 2-3 dk bende mama veriyorum yoksa açlıktan ağlıyor bir daha memeye alıştırabildin mi ne yapmalıyız acaba bu süreçte.

Canım benim bebişin teni de hassas en ufak dokunmaya kızarıyor, döküntü gibi şeyler de olabiliyor yüzünde. Bana çekmiş sanırım benim tenim de çok hassas. Küçük partiküllere alerjim var. Kendi tirnagimi bile torpuledigimde alerji oluyorum. Siveno sıvı deterjan kullanıyorum problem yasamadik
Benim kızımda babasına çekmiş. Yıllardır aynı deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorum değiştirince hapşırık tutuyor adamı. Kızımda ekstra hassaslaşmış durum. Bezdim valla zıbınları içten dıştan ütülemeye.
Siveno kullanıyorum ben canım
Siveno alıp deneyeyim bende herkes siveno kullanıyomuş kız ne söylemiyonuz 🤣🤣

En iyisi kabullenmek dimi 🥹 benim oğlum da öyleydi canım hala da uyumaz bıraksam sabaha kadar oturur 7 yaşında. Yemeği de işte doğurana kadar hala ben ağzına tıkıyordum yoksa azıcık yer kalkar. Bizim seninle 2. çocuk için niye bu kadar ara verdiğimiz belli oldu 🙈 sağlıklı olsunlar da napalım gittikçe düzelecek ama o sürede biz yıpranıyoruz işte uykusuzluk beni çok zorluyor sinirli oluyorum. İnşallah alışır vücut bir yerden sonra.
Ahaha bebeklerimiz bize illallah ettirince 7-8 seneye anca toparlanıp yapmışız ikincileri. Bende senin gibiyim uykusuzken çok sinirliyim ve maalesef uzun süre uykusuz kalınca hastalanıyorum. Kızım 1.5 yaşa doğru düzelmişti inşallah seninki daha da çabuk düzelir canım. Ama ben şunu farketmiştim kızımın üstüne düştükçe daha da mızmız oluyordu. Ne zamanki otorite kurdum o zaman düzelmişti mesela: Yemek saati gelince yemek veriyodum yemeği beğenmez yemezse başka seçenek yok bir dahaki öğünü beklememiz gerekecek diyodum tercihi ona bırakıyordum. Bir de baktım ki öğünleri atlamadan düzenli yemeklerini yemeye başlamış ve yemek seçmemiş. O dönemden beridir yemekte mızmızlanmıyor tabi arada bi güzellik yapıyorumki yemek yemekten soğumasın .

1.5 yaşındaydı canım @melegim can da bir olay anlattı ya kızıyla ilgili bizim de o gibi oldu. Beni ameliyathaneye almadılar kapıda kucağımdan aldılar oğlumu içeride ağlamasını duydum ben de kapıda ağladım. Ne kadar süre beklettiler naptılar bilmiyorum sünnet 45 dk sürmez neticede o bekleme süresinde hep korktu ağladı bence ☹️ Acıbadem’de oldu bi de devlet de değil yani ama kötü bi tecrübe oldu bizim için. Geniz eti ameliyatını sırf bu yüzden Acıbadem’de yaptırmadık daha yerel bi hastanede oldu doktor kucağında götürdü oyunlar oynayarak konuşarak hiç ağlamadı onda. Yani iyi hastanede doktor sandıklarımız psikolojiden anlamayabiliyor maalesef. İnşallah kolay geçer sizin en doğru kararı verirsin
Canım özellerin sana garezi mi var ilk doğumunda da sıkıntı yaşamıştın hemde acıbadem de olmuş yazdığın yuhh yani

Benim kızımda babasına çekmiş. Yıllardır aynı deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorum değiştirince hapşırık tutuyor adamı. Kızımda ekstra hassaslaşmış durum. Bezdim valla zıbınları içten dıştan ütülemeye.

Siveno alıp deneyeyim bende herkes siveno kullanıyomuş kız ne söylemiyonuz 🤣🤣

Ben de hep içten utuluyorum 🥺 kendi iç çamaşırlarımı ayrı yıkayıp yumuşatıcı falan kullanmıyorum. Çocuğa vermişim olumsuz genleri🤣

Kızlar ben uyku düzeni oturtmaya çalışıyorum büyük ölçüde başarılı oldum gibi ama iki sorum var.
1. Bu uyku düzenine nekadar sürede alışır? Eve hapisoldum çünkü anneme veya başka biyere gidince uyku düzeni daha alışmadan bozulur diye korkuyorum.
2. Her sabah aynı krizi yaşıyoruz uyanıyor kucak istiyor sadece kucak. Kıyamet kopuyor yoksa. Bu hafta biliyonuz bakıcı izinli haftaya gelir tamam da o varken de sabah krizi yaşıyoruz hadi o varken kahvaltıyı hazırlıyor kızımın kahvaltısını yaptırıyor ama bu sabah krizlerini nasıl geçircem ben anlamıyorum şaştım kaldım. Sabahlarımız çok zor geçiyor kızımda akşamüstü sendromu vardı bunda da sabah sendromu mu var nedir. Rutine göre banyo saati öğleden sonra 3 civarı. Sabah yaptırsam rutin bozulur mu yada günde iki kez yaptırsam olur mu acaba

Haklısın cnm hepimiz endiseliyiz bu konuda, aşırı sert konuşup korkutmuş sizi doktor. Ben Ankaradayım, devlet hastanesine gittim hemen gün verdi 1 ay sonrasına. Tarih bize uymadı biz de özelde tıp merkezinde yaptırdık. Dikişli yaptırdık, görüştüğümüz doktorlar dikişli önerdi. Doktorda dönmeye başlamadan yaptirdi sünnetini dedi.

Ya şu sünnet konusu gerçekten koca bi tasa bana da. Yanlış bişey yapmaktan korkuyorum

genc-anne genc-anne gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch kızlar sünnet işinden ben korkuyorum çocuğun pipisi doğumdan bu zamana kadar büyüdü değişti şimdi müdahale yaptırmak istemiyorum ben kiyamiyorum🥹 doktor bulamadım galiba ben kışın istemesem de bu gidişle kışa doğru yaptıracak gibiyim.. nedense içime sinmiyor daha çok küçük geliyo sonradan böyle şekil bozukluğu içe gomukluk olabilecek gibi geliyo en azından biraz daha pipisi ele tutulur hale gelsin diyorum yanlış mı düşünüyorum ya
Kızlar ben sünneti 6 aylık gibi yaptırcam sanırım. Eşim 6 yaşta ısrarcı hala. şuan yapmakta çok erken gibi geliyor. Çevremdekilerde genellikle 6 ay 1 yaş gibi yapmış . Yarın kararım değişmezse şuan böyle düşünüyorum 🤭😂

Ankarada kime yaptirdiniz canim, memnun kaldiniz mi?
Keçiörende Vedat Ali Canoğluna yaptırdık klips yöntemi ile memnun kaldık canım 27 günlükken yaptırdık onun kolaylığıda oldu hareketlenmeye başlamadan bitmiş oldu.
Adam günde kaç sünnet yapıyor Allah bilir çok yoğun. Çok pratikleşmiş işinin ehli

X