2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bazen kucağımda gezerken falan çıkartıyor sırtına vurmadan. Bizim en büyük sıkıntımız bağırsak gazı. Onu da çıkartıyor şu ara da yine yetmiyor destek oluyoruz. Üstten çıkan gazı bir şekilde kendi halledebiliyor o yüzden bolmuyorum uykusunu
Ay aynı valla bi bitseydi gaz dönemi. Gerçi benimki alerjik bebek o yüzden baya uzun sürecek sanırım gaz ve bağırsak problemleri 🙄

Ay cidden aralarında çok az fark varmış. Sağol canım uğraştırdım valla seni bebekle. Hakkını helal et. Ben dediğin gibi yapayım direk 9 ay alayım en azından rahat rahat giyer eskitsin bari.
Hamileyken ebebekte zıbın alışverişi yaparken kızım sepete 9-12 ay zıbın atmış kasadan eşim geçirdi ben eve gelince farkettim iade etmedim yıkadım kaldırdım elbet giyer diye. Şimdi onu giydirdim tam oluyor. 3 aylık bebeğe 9-12 ay tam oluyor nekadar saçma kalıplar yapmış napcaz 6 aylık olunca 18 aylık mı giydircez🤦🏻‍♀️
Olur mu canım ne uğrasi en azından boşa gitmesin aldığın zıbınlar:) senin bebişin boyu da uzun sanırım o yüzden iyice sıkmış olmalı. Lcwda bir de boyun kısmı daha rahat giydiriliyor.bizim bebisin kafası mi çok büyük anlamadım 😅 6 aylık olan zibinlari da çok tatlıydı ya bir kaç kez giydirip kaldircam🥺 lcwda da harika zıbınlar oluyor salopet falan da aldım oradan dışarı çıkarken direkt tulum gibi giydir çık çok güzeller 😍

Ay cidden aralarında çok az fark varmış. Sağol canım uğraştırdım valla seni bebekle. Hakkını helal et. Ben dediğin gibi yapayım direk 9 ay alayım en azından rahat rahat giyer eskitsin bari.
Hamileyken ebebekte zıbın alışverişi yaparken kızım sepete 9-12 ay zıbın atmış kasadan eşim geçirdi ben eve gelince farkettim iade etmedim yıkadım kaldırdım elbet giyer diye. Şimdi onu giydirdim tam oluyor. 3 aylık bebeğe 9-12 ay tam oluyor nekadar saçma kalıplar yapmış napcaz 6 aylık olunca 18 aylık mı giydircez🤦🏻‍♀️
Gerçekten artık değiştirmeleri gerekiyor kalıpları.. sleepyde de bence ayni sorun var 3 aylık bebek nasıl 4 numara giyer dimi bende şeyi düşünüyorum bebegim 1 yaşına geldiğinde ne giydircem acaba saka gibi

Bizim de klima hiç kapanmıyor her gün duş aldırıyorum atlet üzerine ince tulum giydiriyorum. Kontrol ediyorum terlemiyor da üşümüyor da. Uyurkende ünce battaniye veya müslin atıyorum üzerine
Anladım peki odadan cıkarmak gerektiğinde ne yapıyosun sıcak soğuk olayını

Olur mu canım ne uğrasi en azından boşa gitmesin aldığın zıbınlar:) senin bebişin boyu da uzun sanırım o yüzden iyice sıkmış olmalı. Lcwda bir de boyun kısmı daha rahat giydiriliyor.bizim bebisin kafası mi çok büyük anlamadım 😅 6 aylık olan zibinlari da çok tatlıydı ya bir kaç kez giydirip kaldircam🥺 lcwda da harika zıbınlar oluyor salopet falan da aldım oradan dışarı çıkarken direkt tulum gibi giydir çık çok güzeller 😍
Aslında boyu 1 temmuzda 59 cm di. Ama farkettim bu ay boya gitti kilo yerine. Lcwda elbiseler de çok tatlı salopetlerine de bakcam 😍 Bak 9-12 ay temiz bezle nasıl duruyor.

Eklentiler

• IMG_4662.jpeg
    IMG_4662.jpeg
    114,5 KB · Görüntüleme: 47
Gerçekten artık değiştirmeleri gerekiyor kalıpları.. sleepyde de bence ayni sorun var 3 aylık bebek nasıl 4 numara giyer dimi bende şeyi düşünüyorum bebegim 1 yaşına geldiğinde ne giydircem acaba saka gibi
Bencede mümkün değil yani normal şartlarda ne bu 5 kilo bebek doğurup 3 ayda 10 kilo mu yaptık kalıplar çok saçma gerçekten şaka gibi
Ama annesi ben onun bacaklarını yerimmmm masallah 😍😍
Bu bacaklar geçen ay baya bildiğin löp löp tü bu boya gidince dengeledi şükür 🤭🤭😍😍

KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz melegim can melegim can gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch K kelebekimsi P Pembepilates O ozgeeeee1 genc-anne genc-anne ve diğer anneler

Kızlar ben yine bebeği uyutmak için cebelleşirken sinirlendim of of diye bağırdım bir kere de emziğini al da uyu be kızım diye yüksek sesle söylendim emzik veriyorum atıyo emzirmeye çalışıyorum ağlıyo falan sonra üst komşum aradı bebeği de al gel bana biraz sakinleşin diye çok utandım ya meğer sesimiz gidiyormuş her gün 🥺 çok ağlıyor dedi ben bi okuyayım nazar vardır dedi okudu üfledi baya da esnedi okurken çok nazar varmış dedi bana da okudu. Ben aslında arayacaktım önceden de ama yanlış anlarsın diye aramamıştım dedi. Kadın da çalışıyor erken kalkıyor yani rahatsız etmişiz hep meğer 🥲 Ya her gece resmen 2-3 bazen 4 e kadar uyutmaya çalışıyorum ne zaman düzeleceğiz acaba. Gündüz de hiç uyumuyor hadi gündüz neyse gece bari uyusa o da yok uyumadıkça ağlıyor. Herkesin bi derdi var evet ama en uyumayan bebek sanki benimki 😞😞 bi de mama içiriyorum yatmadan o halde böyle yani düşünün. Doktorlara söylüyorum çözüm yok. Çok üzgünüm gerçekten.
Canım senin yazdıklarını okurken inan çok üzülüyorum. Çünkü kızımda öyleydi. Onun bildiğimi bi sorunu yoktu ama asla uyumazdı ne gece ne gündüz.. mama içtiğinde de en fazla 10-15 dk uyurdu gündüz. Gece zaten yarım saatte bir muhakkak uyanırdı. Psikolojim bozulmuştu artık. Uykusuzluktan ve yorgunluktan patlamaya hazır bomba gibiydim. Ne yaptımsa değişmedi çocuk 6 aya gelince 2-3 aylık bebekler gibi geceleri bikaç defa uyanıyor diye sevindiğimi bilirim. Sanırım bazı bebekler çok zor ve naparsan yap değişmiyor sadece sabır ve zaman lazım.. o mız mız bebeğimin huyu değişmedi 8 yaşında ama hala mızmızz ama en azından uykusu yemesi içmesi düzeldi 1,5 yan sonra
kizlar biz dogumun ertesi gun sunnet olduk, lokal anestezi ile, aglamamisti bile. yarabandi gibi bisey vardi, oraya her bez degisiminde bir krem vardi ondan surduk, 4-5 gune bandi atti ve iyilesti. hic agri sizi da yasamadi.dogurdugum hastane yani acibademde cocuk cerrahi yapmisti. devlette calisan cerrah tanidigimiz da 1 ay icinde yaptirin demisti. biz hic sorun yasamadik, pipisi de suan baya normal gorunuyo😊 ben de kendi deneyimimi yazayim dedim, cok rahatti bizim surec
canım zaten sünneti yaptırırken sıkıntı olmuyor ki, bu tür sorunlar maalesef büyüdükçe ortaya çıkıyormuş :KK43: yani şuan herşey yolunda evet ama Allah korusun bikaç yıl sonra vücut büyüdükçe ya olursa bisey . Böyle küçücükken edilen sünnetler yüzünden Hergün bir sürü sünnet düzeltmesi için gelen hastam oluyor dedi doktor kimseye inanmayın diyede üsteledi yaşı 50 üzerinde saçı beyazlamış bi adamdı . Naapcağımı şaştım kaldım valla :KK43:

Bencede mümkün değil yani normal şartlarda ne bu 5 kilo bebek doğurup 3 ayda 10 kilo mu yaptık kalıplar çok saçma gerçekten şaka gibi

Bu bacaklar geçen ay baya bildiğin löp löp tü bu boya gidince dengeledi şükür 🤭🤭😍😍
Ama eriyorummmmmm🫠🫠 benim bebisi dün olctuk 63 cm 7 kilo çıktı ama böyle tombik tombik değil 😍😍senin bebisi ısırasım geldi maşallah kilosu kac🧿

Bizim de bebiş ekstra gazlı bir bebek mis :KK43: en azından bu ay kendisi daha çok çıkartabiliyor önceki aylar cok daha zordu
Oy kıyamam ya 🥺 biz normalde gaz sancısı nadiren çekiyoruz genelde alttan çıkarabiliyor sürekli clinicid ile masaj yapıyorum zaten ama bu hafta cildinde döküntü oluştu birde ekstra sancı çekiyor sanırım yediğim bir şey dokundu. Valla hepsi iyi olsunlar keyifli olsunlar ya

Ama eriyorummmmmm🫠🫠 benim bebisi dün olctuk 63 cm 7 kilo çıktı ama böyle tombik tombik değil 😍😍senin bebisi ısırasım geldi maşallah kilosu kac🧿
Boyu 1 temmuzda 59 cm diye hatırlıyodum baktım şimdi 56cm miş. Sabah ölçtüm 61cm filan geliyor kilosuda 7300 gram. Kıyafetlerden 300 gram çıksak 7 kilo işte. Benimkinin öyle löp löp durma sebebi boy olmamasıydı. Bu ay boy iyi atmış o löp görüntü gitti. Seninkinden 2 cm kısa belki oda farkediyodur tombul görüntüyü 😂
KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz melegim can melegim can gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch K kelebekimsi P Pembepilates O ozgeeeee1 genc-anne genc-anne ve diğer anneler
Kızımda herşeyini sıfır yeni aldık gerçi çevrede verecek kimse yoktu verselerde alırmıydık bilmiyorum oğlum kızımdan kalan mama sandalyesi puset filan kullanıyor. Yani başta zaten masraf çok görümce yabancı değil diye alırdım tamam ama sonrasını eğer durumum varsa kabul etmez istemezdim bende olsam. İşte ne bileyim 12 yıl önceki otokoltuğu yerine 360 derece dönen koltuklardan almak istiyorum durumumuz var alamıcak değiliz diye eşimle konuşup ikna ederdim.

Aslında boyu 1 temmuzda 59 cm di. Ama farkettim bu ay boya gitti kilo yerine. Lcwda elbiseler de çok tatlı salopetlerine de bakcam 😍 Bak 9-12 ay temiz bezle nasıl duruyor.
Zaten çiş yapinca
Heh bizimki temiz bezle 6 ay tam oluyor kirlenince gerdiriyor. Ben o yüzden 6lari giydiriyorum şimdilik, yeni almistim onları 😅 bı kaç haftaya olmayacak muhtemelen. Bizim de 1 temmuzda 59cmdi. Bir iki cm uzun olabilir o zaman senin minnoş:) evet evet rahatlık açısından da lcwyi beğeniyorum ben giyerken kafasından geçirme sıkıntısı yaşamıyoruz en azından

Oy kıyamam ya 🥺 biz normalde gaz sancısı nadiren çekiyoruz genelde alttan çıkarabiliyor sürekli clinicid ile masaj yapıyorum zaten ama bu hafta cildinde döküntü oluştu birde ekstra sancı çekiyor sanırım yediğim bir şey dokundu. Valla hepsi iyi olsunlar keyifli olsunlar ya
Clinikidi başta çok kullandık şimdi nadir kullanıyorum ekstra ağrı çekerse aklıma geliyor. Büyüdügunu hissettirdi ama bağırsakları daha gelişti sanırım biraz daha azaldı eskiden çok kötüydü

Benim oğlum da ilk çişte çok ağlamıştı “bibi acıyo ” diyordu ilk cümlelerinden biridir hatta 🥲 sonrasında da baya hasta oldu genel anestezi ile olmuştu 45 dk kaldı ameliyathanede orada üşüttüler çocuğu bence baya çektik sonrasında. Sünnetten birkaç ay sonra da tüm vücudu alerji ile kaplandı onun için de gitmediğimiz doktor kalmadı alerji testleri vs hepsi yapıldı sebebini bulamadılar. Sonra ben araştırırken ayrılık kaygısından dolayı olabileceğini buldum. Alerjiler stres kaynaklı oluyor çoğunlukla malum. Biz baya uğraştık yani ben çok pişman oldum yaptırdığıma. Ya 6 ay öncesi ya da 10 yaşında falan ancak yapılır 6 yaşta da zor bence. Allah yardımcınız olsun canım valla kızım olacağını öğrenince benim ilk düşündüğüm şey sünnet olmayacak şükür oldu 🙈
Oyy kıyamam :KK43: okurken bile içim acıdı. oğlum olursa hemen sünnet ettiririm diyen ben büyük bi çıkmazdayım. Çok ufakken yapsan ya bişey olursa korkusu var ara yaşta travma olur korkusu var 6 yaşta çok geç mi diyorum bilmiyorum. Ama oğlun çok etkilenmiş ne kadarlıktı sünnet ettirdiğinizde canm

Canım yeni ve temizse ben kullanırdım galiba ama bunu şuanki aklım söylüyor ilk bebek olsa cazgırlık yapardım galiba şuan bende görümcemin bebek arabasını kullanıyorum hiç bir şeye güç
Yetecegi yok maddi durumun iyiyse begenmezsen yenisini al kullanma

Canım bendeki bebek arabası 3. El öyle soyliyim yeğen kuzen derken bize geldi. Tertemiz ben hiç öyle düşünmedim açıkçası. Güzel de bir araba epeyi sağlam beni 15-20 bin liralık masraftan kurtardı onun yerine bebisime daha güzel bir şey aldim. Sen de haklısın ama hevesin varsa içinde kalmasın hiç. Oto koltuğu şu ankiler daha güvenlikli olabilir eksiye nazaran. Sen yine bir arastirirsin öyle alırsın gorumceninkini kullanmak zorunda değilsin. Ben bana bir şey verilince beğendiklerimi kullaniyorum

X