2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ay öyle alışırsa çok zor aynısından bende var. Aman tv açık olmasın aman tv ye alışmasın diye diye evde akşam dahi tv açmazdım şimdi 2 yaşında hala daha annem kv görümcem kimde olursak olalım uyku saati gelince evde müthiş bi sessizlik olmak zorunda milleti ya balkona çıkartıyorum ya fısıltıyla konuşuyoruz. Kapı yanlışlıkla çalsa dahi uyanıyor tam öğle uykusuna yatıyor her planımı onun uykusuna göre ayarlıyorum. Oğlumu şimdi öyle alıştırmamaya çalışıyorum zaten kızımdan dolayı çokta sessiz kalmıyor ev.
kizinda olanlarin aynisi suan, herkesi balkona cikardim bikere💩 tvyi deniycem🩵

Harbiden kokusu neden öyle iğrenç geçen bebeğe vercektim buzluktan bebek bile içemedi 🤣🤣🤣🤣
Bazı bebekler buzluktan çıkanı sevmiyormuş. Bende işe başlıycam diye stok yapmaya çalışıyorum buzluga. Denedim dondurup içti. Öyle devam ettim buzluga koymaya.

Kızlar instada bi gönderiye denk geldim sütün tadıyla ilgili 😁 yorumlarda bir çok anne tadının neye benzediğini söylemiş. Siz baktınız mı hiç tadına? 😅
ben cok baktim😅 biberonla verdigim icin sicaklik acisindan da bakiyorum, sulu inek sutu gibi bence, ama tadina baktigim miktar minnacik, lak lak icemem. hipp mamaya da baktim o rezaletti😂
Aynıyız valla ben de bu süreçte çok zorlanıyorum kafam da almıyor sanki.
Bir de ben işi de bıraktım 1 yıldır evdeyim o da beni çok etkiledi alışık değilim evde durmaya
ay calismaya alisan icin ayri zor, hamilelikte hemen izne cikmak istiyodum ve donmen belki ya da olabildigince gec olsun diyodum, ama simdi ozledim o kosturmacayi 7-24 evde bitik halde olmak moral bozuyo. ilk baslarda 2 hafta disimi fircalayamamistim cocuk surekli memede, ilk fircaladigimda ya ben ne yasiyorum boyle diye şok geciriyodum🥺

Valla aynısı, tuvalete bile gidemiyorum şifon sesine uyanıyor 😒
aynisi🥺
Bizde de öyle koridorda gezerken uyuyo uyku bastırınca. Ama bu seferde ona alışıyo onu gece yapmak daha zor😅 şaşırdım napıcağımı
aynisini yasiyoruz😅 bir ara sadece gogsumde uyuyodu, buna aliscak ben napcam diyodum, o sekilde kendine zaman da kalmiyor. simdi sallamaya gectik cunku kucagimda rahat uyumuyo 6.5 kg oldu artik bence kendi de rahatsiz oluyo. herseyi alisacak diye korkuyla yapiyorum ben de. ama tracy hogg mu neydi uyku egitimde hep ondan bahaediyorlar, o bile ilk 3 ay her sekilde uyuyabilir, 3 aydan sonrasi onemli falan demis, 3 ayi dolan irem dusunsun onu deyip suan sallamaya devam ediyorum💩
Sürekli tv açık duruyor evde birde ekstra şarkı va söylüyorum öyle dalıyor. Evde ses varken daha uzun uyuyor sessiz ortamda küçük seslerde bile etkileniyor
kesin tvyi acayim

aynisi🥺

aynisini yasiyoruz😅 bir ara sadece gogsumde uyuyodu, buna aliscak ben napcam diyodum, o sekilde kendine zaman da kalmiyor. simdi sallamaya gectik cunku kucagimda rahat uyumuyo 6.5 kg oldu artik bence kendi de rahatsiz oluyo. herseyi alisacak diye korkuyla yapiyorum ben de. ama tracy hogg mu neydi uyku egitimde hep ondan bahaediyorlar, o bile ilk 3 ay her sekilde uyuyabilir, 3 aydan sonrasi onemli falan demis, 3 ayi dolan irem dusunsun onu deyip suan sallamaya devam ediyorum💩

kesin tvyi acayim
Tv izlemesin istiyorum ama çok dikkatini çekiyor ekran. Arkasını çevirmeye çalışıyorum boynunu geriye atıyor gene bakıyor 😝😝 artık yapcak birşey yok sese alışsın diye açıyorum hamağa yatırıyorum

Eee kayınvalidem sabah erik kaynattı komposto yaptı dur birazdan içeyim ben de inşallah fayda eder
Kayısı da olsun icinde canım yumuşamış kayısılar oluyor ya taze bozulmasın diye karışık attım lifli oluşundan galiba. 2-3 güne bir kaka yapan çocuk biraz önce yine yaptı galiba tamamen bitirmesini bekliyorum. İki gündür yapıyor artık

Tv izlemesin istiyorum ama çok dikkatini çekiyor ekran. Arkasını çevirmeye çalışıyorum boynunu geriye atıyor gene bakıyor 😝😝 artık yapcak birşey yok sese alışsın diye açıyorum hamağa yatırıyorum
Ben bugün serdar ortaç açarak dans edip öyle uyuttum dkdkdkd karabibeeriiim diye ben bagrinirken uyuyakaldı. Sonra da hafif doğa sesleri açtım uyurken iyice dalsin diye ama gene uyandı evdeki diğer seslere 🥲

Kesinlikle canım havada korkutuyor ben iyi olacağını düşünmüştüm hamileyken ama bence zor zamanda dogurmusuz ne dışarı çıkabiliyoruz ne bi yere gidebiliyoruz tatil memleketinde her yer tıklım tıklım
Evet ya hem kalabalık var hem hava sıcak bebislerimizle tikıldık eve

Ben bugün serdar ortaç açarak dans edip öyle uyuttum dkdkdkd karabibeeriiim diye ben bagrinirken uyuyakaldı. Sonra da hafif doğa sesleri açtım uyurken iyice dalsin diye ama gene uyandı evdeki diğer seslere 🥲
Dalga gemiyorlar sanki 😝 gece bile telefondan ses açıyorum dalsın diye bende. Benimki sürekli kucak istediği için uyusada ya kucakta olcak yada hamakta sallıycam başında bekliycem illa o yüzden tv sürekli açık müzik dizi idare ediyoruz şimdilik

Kokusu bence kötü 😅 sağarak verdiğim için sütü 1 kere ısıtıyorum içmeyince kalan sütü kardeşim dondurup yüzüne sürüyor. Oda söylüyor kötü kokuyor diye 😝

Evet baktım hatta oğlum da merak etti ona da içirdim şekerli süt gibi dedi bana da öyle geldi şekerli gibi aroması 😄

ben cok baktim😅 biberonla verdigim icin sicaklik acisindan da bakiyorum, sulu inek sutu gibi bence, ama tadina baktigim miktar minnacik, lak lak icemem. hipp mamaya da baktim o rezaletti😂

ay calismaya alisan icin ayri zor, hamilelikte hemen izne cikmak istiyodum ve donmen belki ya da olabildigince gec olsun diyodum, ama simdi ozledim o kosturmacayi 7-24 evde bitik halde olmak moral bozuyo. ilk baslarda 2 hafta disimi fircalayamamistim cocuk surekli memede, ilk fircaladigimda ya ben ne yasiyorum boyle diye şok geciriyodum🥺
Aay öyle bı anlatmislar ki yok findikli latte bilmem ne diye merak ediyorum ama asla bakamazmisim gibi geliyor 🤣🤣

Kızlar tatildeyken annem kayisilardan ve eriklerden hoşaf yapmisti o zaman ben cırcır oldum 🙈 bebişim de çok kaka yapınca biraz ara verdim. Şimdi bebeğim çok nadir kaka yapınca ben de o hosaftan yapayım dedim. 2-3 günde bir kaka yapıyordu. Gazı da epeyi kokulu 😅 eşim iki gündür evden çalışıyor. Öğlenleri banyo yaptiriyoruz ben de akşamlari kayısılı hosaftan içiyorum. Taze kayısı ve erikten yaptım. İki gündür epeyi kaka yapıyor yavrum bağırsakları temizlendi resmen. Bugün tekrar banyoya soktuk arindirabilmek için. Bebisiniz kaka yapamıyorsa kesinlikle öneririm. Ben dolapta kalmış yeşil erikler boşa gitmesin diye onlarla ve yumuşamış kayisalarla yaptım içine biraaz da şeker attım. Çok şükür kaka yapıyor inşallah düzene girer🙏🏻

X