2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Uyanıkken zaman geçmiyor ya. Kucak istiyor hep
Kucakta ama koltukta olmamak istiyor. Oturursam başlıyor iiiğh iiiğh diye sesler çıkarmaya ayağa kalkınca susuyor evi gezdiriyordum ama her odada klima açmak gerek. Ben de çözümü şöyle buldum; müzik açıyorum şarkı söyleyerek dans ediyoruz uyuyor orada koyunca kızıyor yerine bir part daha alıyorum iyice dalınca koyuyorum

5 dk max. Çok yorucuymuş bu bebek büyütme işi yaa. 2. Yapanların cesaretini alkışlamak istiyorum gerçekten
Unutuluyor canım 3-4 sene sonra ikinciyi yapsam mı diye düşüneceksin chen demişti dersin
Oyun halısında durmuyor mu?

Evet evet haklısın dün tam gün bugünde bu saate kadar uğraştım yok yani her komutu alıp herşeyi anlayan çocuk tuvaleti istemiyor dün kaka yapmadı bugün de az önce havuzu hazırladım oynarken havuza yaptı oda kabız şeklinde. Vücudu tepki gösteriyor. Bezi kolay bırakırız sanmıştım ama hazır değilmiş. Şimdi yıkayıp geri bezini taktım.
Aynen canım bende farkına vardım hazır değil düzeltilmiş 1 ağustosta 24 aylık olacak. Zaten 3 yaşa kadar geriden geliyor. Kaka yaptıysa mesela bezinden rahatsız olmuyor. Lazımlık 3 aydır banyoda ben tuvalete girince oda gelip oturuyor lazımlığına beziyle. Ama bezi çıkarınca yok yani dünden beri sadece 2 kez yaptı lazımlığa onda da 20 şer dakika filan bekledik. Bıraktım bi kaç ay sonra denerim biraz daha zaman geçsin hazır olsun

Valla şuanki benim saçtan daha düzgün topuzu tuvalet eğitimi iki bebeyle bakıcısız kalma derken bir günde dağıldım ben. Evi hiç söylemiyorum bile topuklar desen keçeye döndü acil pediküre gitmemiz gereken konular var

Evet canım zorlama boşver hazır olunca 3 günde halledersiniz. Hatta artık çok geç öğretenler var 3.5 yaş civarı 1 günde öğrendi diyorlar. Bana geç geliyor ama her çocuk farklı işte. Rahatsız olmuyorsa hazır değildir dediğin gibi. Mesela benimki kaka yapacağı zaman kapının arkasına saklanır öyle yapardı bizim yanımızda yapmazdı. Öyle öyle işaret veriyorlar.

Biz de daha 1 numara kullanıyoruz,yeni yeni sizdirmaya başladı,3800 Gr oldu kilosu,elimde acilmamis 68 lik bir paket daha kullanayım mi yoksa 2 ye mi geçeyim bilemedim..

Bizimde yarın 2.ay asimiz var şimdiden korkuyorum..
Geçmek gerekiyormuş canım sızdırıyorsa eğer

Daha yeni açtım paketi bi de. Mecbur kullanıcam 2 numarayı 1’den de vardı ısrarla onu da bitirmeye çalıştım bitmedi 2’ye geçtim bari bu bitsin. Molfixe neden geçtin?
Bende molfixe geçtim sıfır pişik pişik onleyıce kullanmıyorum hiç sleeppy pişmanlıkmış

Canım benimki pramatüre olduğu halde egzersızıne basladım sırtından desteklıyorsun demi bır doktor ayaga kaldırıyordu o sekılde bız korkuyoruz işte

Benimki de saklanıyor yerlerde uzanıp yapıyor kakasını. 3bucuk yaş bana da çok geç geliyor ya ne o öyle neyse bi 3-4 ay daha geçsin bakalım artık sinyal verir heralde ozaman başlarım. O değil bağırdım da çocuğa ya inşallah tuvalet fobisi tutmaz

Tek tesellim dediğin gibi emerken daha fazlasını çekiyor olma ihtimali, inşallah öyledir ay inşallah ya gerçekten hiç kolay olmadı, olmuyor

Canım benimki pramatüre olduğu halde egzersızıne basladım sırtından desteklıyorsun demi bır doktor ayaga kaldırıyordu o sekılde bız korkuyoruz işte
Kaldırırken iki elinden tutup hafif çekiyorum o dünden razı zaten kendini öne doğru itiyor oturmak için. Bi kaç saniye oturtuyorum ellerinden tutup ama sırtını desteklemedim. Zaten yığılır gibi oturuyor bırakırsam öne düşüyor haliyle. Öyle öyle kaslar kuvvetlenecek işte inşallah. Bi gün bi bakmışız dimdik oturuyor

O sarı bacım o sarı kuaförüme nazarın değdi dün instagramdan bakim dedim adam isveç’e taşınmış

Kaldırıken sırtını desteklıyorum ben canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…