2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Alırken resmen gulumsebebek ‘in hiç duymadığım sesi kulağımda çınladı yine de aldım ya instadaki videolarda pat pat vuruyodu bebeler, halı da aynıydı. Düşmez heralde dedim, düşüyor

Yaaa kuzuumbencede odanızda yatsın 1-2 yaşına kadar yazık ben kıyamam,eger hamılelıgım guzel ılerlerse oda yapmayacagım şu anda zaten,odamıza bıkac duzenleme yapacagım sadece,tabiki karı koca olayınıda bırakma ama illa gece uyku modunda yatak odasına gecınce olacak dıye bısey yokkıoturma odasında anakucagı falan varsa bebıs orda uyurken olurbebıs aksam erken uyudugunda sız salonda guzel romantık bı aksam yemegı yersınız o zaman orda olur,olurda olur yanıpeki hamileyken nasıl olacak sende onu söyle3 ay yasakmı

Emzirirken kaç saatte bir sağım yapıyorsun canım birde tek tek mi sağıyorsun memeleri
Canim 3-4 saatte bir her emzirme sonrasi mememi bosaltiyorum.emzirme sonrasi elimle sagiyorum makine kullanmiyorum .daha hizli sagiyorum ben elimle tüm makinalardan..eller serbest makina da aldim ama o memeyi tam bosaltamiyor.bazen onu tajip ustune genede kalani elimle bosaltiyorum.sabahlari 1 kere de powerpump yapiyorum.powerpump icin hastane tipi kiraladim ben 2 baslik satin aldim.ayni anda yapiyorum powerpump.sutum yeteri kadar artinca geri iade edecegim makinayi.

Bize yasaktı ilk 3 ay ve son 3 ay ilk 3 ay kanamam vardı yasaktı son 3 ayda bebegin plesentası aşagıdaydı yasaktı yasakta yasak yani dogum yaptım 3 ay yasak dedi dinlemedik tabi

Canim 2-3 haftada bir 3-4 gun yapiyorum.memeyi tetiklemek icin.cunku bebeginde yedigi cc duzenli artiyor.
Haklısın canım. O düzen devam ettikçe inşallah sütte giderek artıp bebeğe yetecek kıvama gelecektir. Tabi burda kilit nokta memeyi boşaltmak. Meme tam boşaltılmazsa bir süre sonra üretimde azalma söz konusu olabilir
Uyanıkken durmaz zaten kafa hep havada benimkinin etrafı izliyor uyurken yatar uyanırsa yine kaldırırı kafayı
Ee önce yatırıp sonra mı yüZsütü koyuyosun uyanmıyor mu

Hangi cihaz seninki cnaım kiraladığın

melegim can bebek yüz üstü uyurken boğulma olmuyor mu başında mı duruyorsun canim

Ben de 1 haftadır gündüz uykularında yüzüstü yatırıyorum. Çocuğun uyku kalitesi arttı diyebilirim. Kucağımda uyuyakaldığında elimde ters çeviriyorum direkt yüzüstü bırakıyorum koltuğa. Refleksleri elleriyle yüzünü mıncıklaması falan olmuyor böylelikle. Gaz geldiğinde de dizlerini çekip popoyu dikiyor çok tatlı oluyor gece uykusunda zaten derin uyuduğu için yatakta ortamızda sırtüstü yatırıyorum

Isırcan o popişi bende bi deniycem ama bebeğim sallanarak uyumaya alışmış kucağımda yatırıp dönderebilcem mi merak ediyorum

Isırcan o popişi bende bi deniycem ama bebeğim sallanarak uyumaya alışmış kucağımda yatırıp dönderebilcem mi merak ediyorum
Ben de sallayarak kucakta uyutuyorum başka türlüsü mümkün değil yatırmadan ters çevir canım bebeği sarsmadan uyandırmadan en kolay öyle oluyo

Kocam bebekten beter şu ara işleri epeyi yogun bu ara, odaya çıkıyoruz bazen bebekten önce siziyor, ben de o kadar yorgun hissediyorum ki libidom gitti resmen ben de kıyamıyorum işte ya başka odada yalnız başına minnakim diye düşünüyorum en azından şu 1-1.5 seneyi bı atlatalim bakalım
Herkese yasak değil canimm, bize yasaktı benim dışa vurmayan kanama alanım vardı, progestan kullanarak yok oldu o yüzden yasaktı, o zamanlar çok zor gelmişti hormonlardan libido tavan sen Dr'una danış yine başından sonuna kadar devam eden olmuştu çünkü

Uyanıkken durmaz zaten kafa hep havada benimkinin etrafı izliyor uyurken yatar uyanırsa yine kaldırırı kafayı
Peki sizin bebiş sırtüstü güzel uyuyor muydu yani bu sizin tercihiniz mi? Benimki sırtüstü uyuyamıyor reflüsü var birde hiç derin dalamiyor sırtüstü o yüzden yüzüstü yatırıyorum ama gazını vs çok güzel çıkarıyor

3 saatte bir sağım yaparken emziriyor mısın canım ben de sağıma başlayacağım eller serbest pompa sipariş
benimki emmiyor canim, ac kaldigi icin siringa ve biberon verince memeyi reddetti 5 dak falan zor duruyor yine zorlasam da. emzirirken de emdikten sonra sagim yapmayi soylemisti saglik ocagindaki ebe. memeyi kolple bosaltinca daha iyi doluyor diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…