2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kıyamam ya 🥹 bizimde öyle hep köpük köpük yapiyo şansa bende bugün parmağımı alt çenesine sürttum hem sert hemde hoşuna gitti🥹 bence işte yavaştan başlıyor aylarca surecekte erken başladı cidden ya..
Allah allah nasıl nemlendirceksin? Ben bir gün göğüs pedi yerine pamuk koydum mahvetti kuruluk yaptı ped ne güzel nemli kalmasını sagliyormus o gün bugündür pedsiz durmuyorum bi bazen hava alsın diye takmıyorum o kadar.. Sen ne yapıyorsun nemli tutmak icin
Ben de pedsiz durmuyorum asla diğer türlü sütle yapışıyor göğüs ucum sutyene 🥺 incianin göğüs ucu kremi bana çok iyi geliyor yatistiriyor

cesursavasci cesursavasci golden-snitch golden-snitch kızlar benim kızımın da tükürüğü çok arttı son zamanlarda, önlük takıyorum sırılsıklam oluyor. Elini ağzına sokup emiyo emziğin dışını emiyo, baloncuk yapıyo tükürükle. Oğlumun da dişi erken çıkmıştı ama belirtiler bu kadar erken mi başladı hatırlamıyorum.
Bizim yarın Dr kontrolümüz var sorcam ben de dr'a. Birisi burada köpük gibi tükürük susadiginda oluyormus yazmisti sanki. Ben de tükürük gördükçe emzirmeye çalışıyorum ama kısa sürede köpük köpük oluyor yine baloncuklar çıkıyor. Elinin üstü hep salya boyun pisigi de sürekli ağzı aktığı için geçmiyor sanirim🥺

Bizim yarın Dr kontrolümüz var sorcam ben de dr'a. Birisi burada köpük gibi tükürük susadiginda oluyormus yazmisti sanki. Ben de tükürük gördükçe emzirmeye çalışıyorum ama kısa sürede köpük köpük oluyor yine baloncuklar çıkıyor. Elinin üstü hep salya boyun pisigi de sürekli ağzı aktığı için geçmiyor sanirim🥺
Bizimde köpük köpük salyamız hiç bitmiyor şuan diş çıkarmak için erken ama mesela 5 aylıkken çıkaracak zaten 2 3 ay öncesinden salyalar akmaya başlıyor diye biliyorum

Kızlar bebeğim slingi bir türlü sevmedi, kanguru almıştım yenidoğan 3 kilodan itibaren kullanılabilir diyor ürünün üstünde. Ama sizce kanguruya ne zaman geçmeliyiz. Şuan 2 ayı 1 haftalık 6 kilo. Ama işte erkek bebekya tamda emin olamadım biraz daha beklemeliyim acaba.

Burdayım burdayım yettim kızlar 🤣
Elidorun keratinini yapacağım sonucu atarım kızlar 😂😂
gulumsebebek gulumsebebek özellikle sen bak sonuca bize çok lazım keratin🙏😂😂😂
at bakim attın mı görmedim 😂
gulumsebebek gulumsebebek bu konuda uyardığı için almamıştım 😂 normal oyun halisina da asla yatmıyor, ayakları da durmayinca acaba onu mu alsaydım belki yatardı ya diye üzülmüştüm ama sen bunu atınca devirecekmis gerek yokmuş demek ki dedim🤣
Yaaa dedim bak size ben sabit durmuyor çocuk zaten tam basamıyor tam bastığında yani bi tık büyüdüğünde de daha çok devriliyor 🤣
Alırken resmen gulumsebebek gulumsebebek ‘in hiç duymadığım sesi kulağımda çınladı yine de aldım 😂😂 ya instadaki videolarda pat pat vuruyodu bebeler, halı da aynıydı. Düşmez heralde dedim, düşüyor 😂😂
Hahahaha bu güzeldi🤣🤣🤣 hele e bebekten aldıysan resmen çöp. Daha çok kıytırık yapıyolar onlar

Bizimde köpük köpük salyamız hiç bitmiyor şuan diş çıkarmak için erken ama mesela 5 aylıkken çıkaracak zaten 2 3 ay öncesinden salyalar akmaya başlıyor diye biliyorum
5 aylıkken kesin çıkartıyor mu bı dış? Geçen instada gördum 8 aylık hala yok falan diyor ama ben mi yanlış anladım acaba

Ben hala gümüş kapak kullanıyorum canım o nemli tutuyor aldıysan tak sen de. Ya benim göğüs ucum çamaşıra değince hala çok acıyo aslında artık görünürde yaram kalmadı, siz normal hiçbi şey takmadan çamaşır giyiyor musunuz?
Ben bir tekini çöpe atmışım hiçbir yerden çıkmadı ama zaten gümüş kapağı taksam bile ped takmam lazım sütüm akıyor bi durmadı.. ped nemlendirdigi için sadece bebek emerken 2 3 gündür aciyo bebek yapiyo onu bence yara yok sadece bebek emdikten sonra kızarıklık oluyo.. Ben gogsum havalansin diye bazen sutyen va hiçbir şey giymeden sadece atletle takılıyorum
cesursavasci cesursavasci golden-snitch golden-snitch kızlar benim kızımın da tükürüğü çok arttı son zamanlarda, önlük takıyorum sırılsıklam oluyor. Elini ağzına sokup emiyo emziğin dışını emiyo, baloncuk yapıyo tükürükle. Oğlumun da dişi erken çıkmıştı ama belirtiler bu kadar erken mi başladı hatırlamıyorum.
Tüh ya hatırlasan bizede bir fikir olurdu🙈
Ya başım agrıdı üzüntüden dün terledi klimada üşüttü galiba burnunu çektik eşimi yolladım eczaneye bebekler için olan aferin varmış onu aldık inşallah çabuk iyileşir nefes alamaz diye korkuyorum
Bizde çıkan sümüğü görsen birde böyle uzayan o burundan nasıl çıktı dersin çocuğun resmen ciğerine kadar temizlemislerdi acilde ve ben o bebegim nasıl nefes almış şok geçirmiştim.. Sen içini ferah tut nefes alışverişi garip geliyorsa delik temiz gözükse bile temizle çünkü bizde delik temiz gözüküp o kadar çıkmıştı zaten beni şaşırtan oydu.. en kötü acile git yapmak istemezsen onlar yaparlar bebegin rahat eder.. inşallah aferinin faydası olur ama bize viral enfeksiyon olduğu halde burnunu temizle bol bol emzir demişti doktor ama burda bi annenin bebeğini tek fark ateşi olduğu için hastanede yatirmislardi sen ateşini de kontrol etmeyi unutma

Kızlar bugün bebeğim aşırı ağladı, normalde kucakta hemen sakinliyordu.. pilates topuyla zor sakinleştirdim. Emmek istemedi, gene pilates topuyla ziplarken emzirdim 🥲 ve kakasinda çok minik bir kaç nokta kan gördüm. Acaba süt alerjisi mi var yoksa Büyüme atağı mı bu? Bebeğim 16 Mayıs'ta doğdu, 39+1 de.

5 aylıkken kesin çıkartıyor mu bı dış? Geçen instada gördum 8 aylık hala yok falan diyor ama ben mi yanlış anladım acaba
Yok canım kesin degil örnek verdim mesela 8 aylık çıkaracak salya akması başlıyor 5 aylıkken ama bizimkilerin salyası tükürük salgısı çogaldıgı için bence

Ben bir tekini çöpe atmışım hiçbir yerden çıkmadı ama zaten gümüş kapağı taksam bile ped takmam lazım sütüm akıyor bi durmadı.. ped nemlendirdigi için sadece bebek emerken 2 3 gündür aciyo bebek yapiyo onu bence yara yok sadece bebek emdikten sonra kızarıklık oluyo.. Ben gogsum havalansin diye bazen sutyen va hiçbir şey giymeden sadece atletle takılıyorum
Tüh ya hatırlasan bizede bir fikir olurdu🙈
Bizde çıkan sümüğü görsen birde böyle uzayan o burundan nasıl çıktı dersin çocuğun resmen ciğerine kadar temizlemislerdi acilde ve ben o bebegim nasıl nefes almış şok geçirmiştim.. Sen içini ferah tut nefes alışverişi garip geliyorsa delik temiz gözükse bile temizle çünkü bizde delik temiz gözüküp o kadar çıkmıştı zaten beni şaşırtan oydu.. en kötü acile git yapmak istemezsen onlar yaparlar bebegin rahat eder.. inşallah aferinin faydası olur ama bize viral enfeksiyon olduğu halde burnunu temizle bol bol emzir demişti doktor ama burda bi annenin bebeğini tek fark ateşi olduğu için hastanede yatirmislardi sen ateşini de kontrol etmeyi unutma
Nefes alamadı canım acile gittik eşim olmasa korkudan bayılırdım aspire ettiler temizlediler inşallah tekrar tıkanmaz senin kullandıgın fizyolojik sudan verdi günde 4 defa dedi nasıl kullanacam ben bunu çok korkuyorum

Nefes alamadı canım acile gittik eşim olmasa korkudan bayılırdım aspire ettiler temizlediler inşallah tekrar tıkanmaz senin kullandıgın fizyolojik sudan verdi günde 4 defa dedi nasıl kullanacam ben bunu çok korkuyorum
Hangisi acaba şırıngayla basilandan mi da bugün öğlene kadar tikanmaz korkma

Bu bebişlerin ıhh ıhhh sesi ne zaman geçer acaba 🙈🤦‍♀️ kendisi uyuyor ama beni uyutmuyor 😂🥰🥰

Kızlar bugün bebeğim aşırı ağladı, normalde kucakta hemen sakinliyordu.. pilates topuyla zor sakinleştirdim. Emmek istemedi, gene pilates topuyla ziplarken emzirdim 🥲 ve kakasinda çok minik bir kaç nokta kan gördüm. Acaba süt alerjisi mi var yoksa Büyüme atağı mı bu? Bebeğim 16 Mayıs'ta doğdu, 39+1 de.
Merhaba. Benim bebeğimin de süt alerjisi hatta sanırım çoklu besin alerjisi var. Eğer yoğun huzursuzluk, kaka da mukus ve ya kan, geçmeyen pişik, hırıltı, egzama gibi döküntüler,.kadın gurultusu, gürültülü kaka gibi belirtiler varsa alerjiden şüpheleniliyor. Birde reflüsu tetiklendiyse yani yoğun kusma varsa eğer gözlemleyin ve diyet yapın birksc gün

Hangisi acaba şırıngayla basilandan mi da bugün öğlene kadar tikanmaz korkma
Çok canım şırınga degil damla gibi agzını kıvırıp açıyorsun. Tıkandı yine nefes zor alıyor normal burun damlası gibi damlattım açıldı çok sıkmaya korkuyorum

Çok canım şırınga degil damla gibi agzını kıvırıp açıyorsun. Tıkandı yine nefes zor alıyor normal burun damlası gibi damlattım açıldı çok sıkmaya korkuyorum
Bundan canımm

Eklentiler

• IMG_0466.jpeg
    IMG_0466.jpeg
    56,5 KB · Görüntüleme: 15
Ya tam bebeğimin tükürüğü çok arttı var mı böyle olan demeye girmiştim. Benim de göğüs ucum acıyor ben geçtiğimiz haftalarda çok emmek istemesine baglamistim. O zaman sütüm azalinca bebişim de çok çekince ucu bembeyaz oldu tahriş oldu diye düşündüm
Beeen..resmen salyalari akiyor...

X