2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bende beğeniyorum canım. Simdilik bundan devam edicem. Belki daha sık versem daha iyi alır kilosunu. Elimden geldikçe az vermeye çalışıyorum. Max 90 cc içiyor. Aile hekimi buna bile çok veriyosun dedi. Bu ay Hiç kilo almasa bile mama verme dedi bugün. Oldu canım bebek açlıktan ağlasın sabahlara kadar. Nasıl dayanır insan buna. Biz bir öğün atlasak nasıl acıkıyoruz bebek nasıl duracak

O ilk eczane acemiliğini bizde yaşadık aşko ahahahshhs şimdi büyük bi market var ordan daha uyguna alıyoruz. 600 gramı 550 ye aldık dün. Ama e bebekteki gramaj olarak fazla ve daha uyguna geliyo gibii. bi dahakine ordan alırım

Ben bilinçli yaptın sandıydım 😂 buraya düzenli girmeye başladığım ilk zamanalr yazmıştım ben tavuk süt arttırıyo diye. Bende başka bi kadından okumuştum ama ondan okumadan evvelde tavuk yediğim günlerin gecesi fark olduğunu anlıyodum. Sadece kadını okuyunca anladım o farkın sebebinin tavuk olduğunu. Sonra direkt buraya da yazdım belki birinizin işine yarar diye 🤣
Bu aile hekimliğindekiler anlaşmalı heralde yeni annelerin sinirini bozmak üzerine. İnanılmaz bir mama düşmanlıkları var. Seninki daha da aşmış yani bebeği aç bırakma pahasına mama verme diyor hiç kilo almasa bile ne demek bebek aç kalacak demek
Psikolojik olarak olumsuz hiç düşünme canım. Ben bu kompostoyu ne zaman içsem fark ediyor hatta ara vermek zorunda kalıyorum mastit olursam diye. Bence sen de dene. Instagramda hep postlar görüyorum emzirme danışmanıyla sütünü epeyi arttiranlar olmuş, öyle bir danışmanlık almayı düşündün mü belli o şekilde artar
Maşallah canım çok sevindim senin adına 🧿 konuştum o danışmanlardan biriyle de emin olamadım sanki düzenli sağım yap diyip bizim burda birbirimizle paylaştığımız tarifleri verecek gibi geliyor😅

Sab simplexi 6 saatte bir 10 damla kullaniliyoruz. Ben tane kimyon ve rezene aldım onları kaynatarak içiyorum. Gazı var ama kendini çıkartıyor son 1 haftadır daha rahat damlalar mi çay mi bilemedim ama daha iyi simdi
Ben de günde 15 damla 3 kez kullanıyorum. Prospektüste 6x15 yazıyor fazla gelir diye vermedim. Bir de senin minnoş neredeyse 3 aylık olacak dönmeye başlayınca büyük oranda azalıyor onun etkisi vardır☺️ bizimki sadece sağa dönüyor

Bize ebe dedi ki 600-700 gram alır ayda normalde dedi. 3800 doğdu şimdi 2.5 aylık 5.700 canım çok almamış kilo ya :KK43:
İyi canım bence kilosu saglıklı olsunda önemli olan o kimisi çok alıyor kimisi standart alıyor 1 kilo almış olsaydı çok çok yarım kilo eksiginiz olurdu bence sorun degil

Kızlar ya benim sütüm çok sulu bence, ya da bebek sadece önsüt alıyor, kusarken sulu sulu kusuyor hatta direkt su kusuyor gibi bazen. Bugün ebe sizin dediğiniz gibi emzirmeyi bitirdiğin göğsünden başka bir dahaki emzirmede dedi, ama benimki tek meme emip bırakıyor. Mesela sağı emdi yarım saat bıraktı 1 saat sonra solu veriyorum onu da yine yarım saat kadar emiyor bir dahakine sağı veriyorum. Acaba üst üst aynı göğsü mü versem? O zaman da diğeri şişer gerçi 4-5 saat emilmezse. Benim gibi bir beslenmede tek meme emziren var mı? Yoksa sizinkiler ikisini de emiyor mu
Benim sütte bildigin markette satılan sütler gibi bembeyaz canım

Bu aile hekimliğindekiler anlaşmalı heralde yeni annelerin sinirini bozmak üzerine. İnanılmaz bir mama düşmanlıkları var. Seninki daha da aşmış yani bebeği aç bırakma pahasına mama verme diyor hiç kilo almasa bile ne demek bebek aç kalacak demek

Maşallah canım çok sevindim senin adına 🧿 konuştum o danışmanlardan biriyle de emin olamadım sanki düzenli sağım yap diyip bizim burda birbirimizle paylaştığımız tarifleri verecek gibi geliyor😅
Sen bir dene en azından aklında kalmasın derim 😅 öncelikle kafandan olumsuz durumlari at, sütün var sonuçta ve artabilir bunu biliyoruz, komposto bir de kızların dediği gibi tavuk, dereotu da arttırıyor bunları sen bir dene olmuyorsa zaten elimden geleni yaptım dersin için rahat olur 🌸

Ben de günde 15 damla 3 kez kullanıyorum. Prospektüste 6x15 yazıyor fazla gelir diye vermedim. Bir de senin minnoş neredeyse 3 aylık olacak dönmeye başlayınca büyük oranda azalıyor onun etkisi vardır☺️ bizimki sadece sağa dönüyor
Özellikle döndürmeye calismadik ama 2 aylıkken yüzüstü bırakınca sağına dönüyordu. Şu an ya reflü yatağında ya anakucaginda oralarda da donemiyor haliyle 😅 daha 1 hafta 10 gün önceye kadar gaz sıkıntısı vardı sonra bir anda rahatladık. En son acı yemek yemiştim epeyi acısını çekti yavrum çok üzüldüm 🥺 o günden sonra kimyon rezene çayına dikkat ettim. O yüzden mi şu an daha iyi bilemedim

NİYET ETTİM ALINTILARIMI CEVAPLAMAYA HA BİSMİLLAH 🤣🤣🤣
Sevindim canim.ilk bikac sagimi atlatirsan alisiyor zaten meme:)
Teşekkür ederim canım. Akıl akıldan üstündür derler iyiki bu fikri verdin valla sağol 🙏🏼
Canim zaten o kdar girmeli icine.kalan alan meme ucunun pompalama yaparken ileri geri gitmesi icin gerekli alan...❤️
Ahhh Cahillik başa bela canım 🤣 🥰
Ben de mamayı azalttım çok şükür sütüm emdikçe çogaldı günde 7 veriyordum 5 e düştü
maşallah kuzum, peki normalde verdiğin o mama öğünleri zamanı bebiş acıkıp ağlamadı mı? Nasıl baş ettin? Kaç gün sürdü mesela bu kıvama gelmek. Bende de sizin tam tersi mama sayısı arttı ilerlemek istemiyorum daha fazla
Emzirme sütyen inin içine koyuyorum uzatma askısı da var rahat oluyor iş yaparken.
Canım sen naptın pompa olayını seninde göğsün acıyodu. Ben silikon uç kullanınca acı hissetmedim. Düşük kademe kullandım ama en azından cesaret geldi alıştıkça arttırırım. Hatta belki zamanla silikonuda çıkarırım.
Bende bundan kullanıyorum. Edebiliyor tam girmiyor meme ucum benim de
Teşekkür ederim, böyle olması normalmiş bilmşyodum ben :)
Aaa ben de tavuk yiyince sütümün arttigini fark ettim 😅 bilmiyordum yazını görmemiştim 🤭 dün gece komposto içmiştim çok süt olmasini ona baglamistim ama dün tavuk da yedim ikisi birleşince öyle olmuş demek ki😁
Afiyet şifaa bolca süt olsun canım valla demekki zamanla herkes kendine iyi gelen şeyi keşfediyor. Bana da mesela rezene pek etki etmiyo oysa herkes memnun 🤣 tavuk, dereotu, hurma iyi geliyor banada
Meme ucunla ilgili yorumuna kahkaha attım😂😂 eds bana çok zor geliyor kuzum ya bilmiyorum 🥹
Ahaha bide sen memelerimi görrr biri dizime gelecek şekilde büyümüş öteki minnak kalmış cok komik :KK70: bende bugün memeyi sağdım ya 20 cc den daha az çıktı. Napayım şimdi bende moralimi mi bozayım hemen . Pes etmek yok canım. Herşeyden önce sütüm var bebeğim emiyor şükür. Amma az amma çok. İçeceği her damla bebeğime şifa. Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıp bol su içtikten sonra üzerine birde sağımla artırmaya çalıştıktan sonra hala süt artmazsa o da onun ayıbı 😁 sen elinden geleni yapıyosun sonucta. Vicdanın rahat olucak elimden geleni yaptım diceksin. Amaaa hala iş bitmiş değil sağım olayını nasıl yapıyodun hatırlayamıyorum. Power pumping denemişsindir dimi 3 gün olayı falan vardı?

NİYET ETTİM ALINTILARIMI CEVAPLAMAYA HA BİSMİLLAH 🤣🤣🤣

Teşekkür ederim canım. Akıl akıldan üstündür derler iyiki bu fikri verdin valla sağol 🙏🏼

Ahhh Cahillik başa bela canım 🤣 🥰

maşallah kuzum, peki normalde verdiğin o mama öğünleri zamanı bebiş acıkıp ağlamadı mı? Nasıl baş ettin? Kaç gün sürdü mesela bu kıvama gelmek. Bende de sizin tam tersi mama sayısı arttı ilerlemek istemiyorum daha fazla

Canım sen naptın pompa olayını seninde göğsün acıyodu. Ben silikon uç kullanınca acı hissetmedim. Düşük kademe kullandım ama en azından cesaret geldi alıştıkça arttırırım. Hatta belki zamanla silikonuda çıkarırım.

Teşekkür ederim, böyle olması normalmiş bilmşyodum ben :)

Afiyet şifaa bolca süt olsun canım valla demekki zamanla herkes kendine iyi gelen şeyi keşfediyor. Bana da mesela rezene pek etki etmiyo oysa herkes memnun 🤣 tavuk, dereotu, hurma iyi geliyor banada

Ahaha bide sen memelerimi görrr biri dizime gelecek şekilde büyümüş öteki minnak kalmış cok komik :KK70: bende bugün memeyi sağdım ya 20 cc den daha az çıktı. Napayım şimdi bende moralimi mi bozayım hemen . Pes etmek yok canım. Herşeyden önce sütüm var bebeğim emiyor şükür. Amma az amma çok. İçeceği her damla bebeğime şifa. Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıp bol su içtikten sonra üzerine birde sağımla artırmaya çalıştıktan sonra hala süt artmazsa o da onun ayıbı 😁 sen elinden geleni yapıyosun sonucta. Vicdanın rahat olucak elimden geleni yaptım diceksin. Amaaa hala iş bitmiş değil sağım olayını nasıl yapıyodun hatırlayamıyorum. Power pumping denemişsindir dimi 3 gün olayı falan vardı?
Evet evet dereotu da iyi 😁 rezeneyi süt için değil de ben uykusu için içiyorum. Rezene bana da ekstra süt yapmıyor sanırım çünkü komposto yapma ihtiyacı duydum 😅

Evett yaa inanabiliyo musun. Bu ay hiç kilo almasa bile verme dedi şaka gibi. Bebeğin açlıktan ağlaması, açlıktan uyuyamaması nolacak. Bebeği doyuracak yeterlilikteki sütü kaç günde üretebilcem 2-3 günde olacağını bilsem göze alır denerimde o kadar kolay değilkii

Evet evet dereotu da iyi 😁 rezeneyi süt için değil de ben uykusu için içiyorum. Rezene bana da ekstra süt yapmıyor sanırım çünkü komposto yapma ihtiyacı duydum 😅
Evet uyku için şahane oluyor rezene . Bi ara sabah akşam düzenli rezene kimyon anason içiyodum bugünlerde aksattım diye hem uyku hem gaz sorunumuz arttı. Düzenli içtiğim dönem gazını daha rahat çıkarıyordu senin Bebiş gibi

Ya kızlar bu memeler ne zaman küçülecek emzirme bitince mi😅 büyük meme olayına ben alışamadım sanırım çok hoşuma gitmiyor kıyafetlerim memeden ötürü kapanmıyor 😅 bir de sarkık mi kalacak ya inek memesi gibi hissediyorum 😂
Ben iki mememin büyük olmasına bile razıyım şuan… benim biri büyük ve sarkık öteki farkedilir şekilde daha kücük ve yukarda :KK70: çizgi film karakteri gibiyim. Üstelik sezaryan göbeğimde var

Özellikle döndürmeye calismadik ama 2 aylıkken yüzüstü bırakınca sağına dönüyordu. Şu an ya reflü yatağında ya anakucaginda oralarda da donemiyor haliyle 😅 daha 1 hafta 10 gün önceye kadar gaz sıkıntısı vardı sonra bir anda rahatladık. En son acı yemek yemiştim epeyi acısını çekti yavrum çok üzüldüm 🥺 o günden sonra kimyon rezene çayına dikkat ettim. O yüzden mi şu an daha iyi bilemedim
Rahat rahat çıkarsın inşallah bundan sonra pırt pırt🥰 bebeklerde dönme olayı gaz için çok önemli. Benim bebiş biraz küçük doğdu 38+3 te 2800🥹 o zamanlar ellemeye korkuyordum yoksa hemen başlardım döndürmeye. 3-4 haftalık oldu kilo aldı toparladı dönsün diye başladım top gibi oynamaya 😄 ne kadar çabuk hareketlenirse herşey o kadar rahat oluyor bence.

X