2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Sezaryen doğum sonrası göbeği n’aptınız kızlar? Korse aldım düzenli takamıyorum sanki faydası olmayacak gibi geliyor.

Evet uyku için şahane oluyor rezene . Bi ara sabah akşam düzenli rezene kimyon anason içiyodum bugünlerde aksattım diye hem uyku hem gaz sorunumuz arttı. Düzenli içtiğim dönem gazını daha rahat çıkarıyordu senin Bebiş gibi
Benim gibi mama veren ve sağımla ilerleyen gençler brewers yeast takviyesi var birkaç gündür ona başladım, bira mayası takviyesi yani. Süt çoğalıyo gibi geldi bana önceden iki göğüs 30 anca çıkardı şimdi az olandan çıkıyo neredeyse ama bi saat sonraki sağım için konuşuyorum. Tavsiye ederimm:)

Kızlar ya benim sütüm çok sulu bence, ya da bebek sadece önsüt alıyor, kusarken sulu sulu kusuyor hatta direkt su kusuyor gibi bazen. Bugün ebe sizin dediğiniz gibi emzirmeyi bitirdiğin göğsünden başka bir dahaki emzirmede dedi, ama benimki tek meme emip bırakıyor. Mesela sağı emdi yarım saat bıraktı 1 saat sonra solu veriyorum onu da yine yarım saat kadar emiyor bir dahakine sağı veriyorum. Acaba üst üst aynı göğsü mü versem? O zaman da diğeri şişer gerçi 4-5 saat emilmezse. Benim gibi bir beslenmede tek meme emziren var mı? Yoksa sizinkiler ikisini de emiyor mu
Bizim duruma göre değişiyor bazen sütüm az oluyor ikisini birden emiyo bazen çok oluyo en son emdiğinde süt kalıyor ordan devam ediyorum. Ama kalmadığını hissedersem diğerine geçiyorum.
Sende az çok bilirsin kalıp kalmadığını.
Benimkide sulu kusuyo bazen. Bazene kesik kusuyo.
Kilo alımı önemli alıyor mu?

NİYET ETTİM ALINTILARIMI CEVAPLAMAYA HA BİSMİLLAH 🤣🤣🤣

Teşekkür ederim canım. Akıl akıldan üstündür derler iyiki bu fikri verdin valla sağol 🙏🏼

Ahhh Cahillik başa bela canım 🤣 🥰

maşallah kuzum, peki normalde verdiğin o mama öğünleri zamanı bebiş acıkıp ağlamadı mı? Nasıl baş ettin? Kaç gün sürdü mesela bu kıvama gelmek. Bende de sizin tam tersi mama sayısı arttı ilerlemek istemiyorum daha fazla

Canım sen naptın pompa olayını seninde göğsün acıyodu. Ben silikon uç kullanınca acı hissetmedim. Düşük kademe kullandım ama en azından cesaret geldi alıştıkça arttırırım. Hatta belki zamanla silikonuda çıkarırım.

Teşekkür ederim, böyle olması normalmiş bilmşyodum ben :)

Afiyet şifaa bolca süt olsun canım valla demekki zamanla herkes kendine iyi gelen şeyi keşfediyor. Bana da mesela rezene pek etki etmiyo oysa herkes memnun 🤣 tavuk, dereotu, hurma iyi geliyor banada

Ahaha bide sen memelerimi görrr biri dizime gelecek şekilde büyümüş öteki minnak kalmış cok komik :KK70: bende bugün memeyi sağdım ya 20 cc den daha az çıktı. Napayım şimdi bende moralimi mi bozayım hemen . Pes etmek yok canım. Herşeyden önce sütüm var bebeğim emiyor şükür. Amma az amma çok. İçeceği her damla bebeğime şifa. Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıp bol su içtikten sonra üzerine birde sağımla artırmaya çalıştıktan sonra hala süt artmazsa o da onun ayıbı 😁 sen elinden geleni yapıyosun sonucta. Vicdanın rahat olucak elimden geleni yaptım diceksin. Amaaa hala iş bitmiş değil sağım olayını nasıl yapıyodun hatırlayamıyorum. Power pumping denemişsindir dimi 3 gün olayı falan vardı?
Kremler vs arada azalıyor ama tam değil yine o şekilde emzirip sağım yapıyorum çile oldu bana valla. Silikon uç almayı düşünüyorum ben de

Kahverengi kısmı makas gibi sıktırıp bebişin ağzına o şekilde ver canım. Elini orada tut bebiş emerken. O vakumladikca büyüyor ucu
Deniyorum ama küçük olunca sanırım ağzına almıyor dudağını sürtüyor kafasını sağa sola çeviriyor 😞

Sen bir dene en azından aklında kalmasın derim 😅 öncelikle kafandan olumsuz durumlari at, sütün var sonuçta ve artabilir bunu biliyoruz, komposto bir de kızların dediği gibi tavuk, dereotu da arttırıyor bunları sen bir dene olmuyorsa zaten elimden geleni yaptım dersin için rahat olur 🌸
Haklısın canım benim teşekkür ederim desteğin için ♥️♥️

Kız sen evde klima mı açıyorsun çocuğu uzun kollu giydirmişsin 😨 benim oğlan hemen çığlık atar uzun giyidirince bunalıyor 😂
Bu eski biz Artvinde yaşıyoruz orası soğuk oluyordu kapı pencere kapatıyordum 23 derece oluyordu ev şimdi Antalya ya geldik yandık 🥲

NİYET ETTİM ALINTILARIMI CEVAPLAMAYA HA BİSMİLLAH 🤣🤣🤣

Teşekkür ederim canım. Akıl akıldan üstündür derler iyiki bu fikri verdin valla sağol 🙏🏼

Ahhh Cahillik başa bela canım 🤣 🥰

maşallah kuzum, peki normalde verdiğin o mama öğünleri zamanı bebiş acıkıp ağlamadı mı? Nasıl baş ettin? Kaç gün sürdü mesela bu kıvama gelmek. Bende de sizin tam tersi mama sayısı arttı ilerlemek istemiyorum daha fazla

Canım sen naptın pompa olayını seninde göğsün acıyodu. Ben silikon uç kullanınca acı hissetmedim. Düşük kademe kullandım ama en azından cesaret geldi alıştıkça arttırırım. Hatta belki zamanla silikonuda çıkarırım.

Teşekkür ederim, böyle olması normalmiş bilmşyodum ben :)

Afiyet şifaa bolca süt olsun canım valla demekki zamanla herkes kendine iyi gelen şeyi keşfediyor. Bana da mesela rezene pek etki etmiyo oysa herkes memnun 🤣 tavuk, dereotu, hurma iyi geliyor banada

Ahaha bide sen memelerimi görrr biri dizime gelecek şekilde büyümüş öteki minnak kalmış cok komik :KK70: bende bugün memeyi sağdım ya 20 cc den daha az çıktı. Napayım şimdi bende moralimi mi bozayım hemen . Pes etmek yok canım. Herşeyden önce sütüm var bebeğim emiyor şükür. Amma az amma çok. İçeceği her damla bebeğime şifa. Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıp bol su içtikten sonra üzerine birde sağımla artırmaya çalıştıktan sonra hala süt artmazsa o da onun ayıbı 😁 sen elinden geleni yapıyosun sonucta. Vicdanın rahat olucak elimden geleni yaptım diceksin. Amaaa hala iş bitmiş değil sağım olayını nasıl yapıyodun hatırlayamıyorum. Power pumping denemişsindir dimi 3 gün olayı falan vardı?
Kız bi şey dicem benimkiler de öyle hahaha😂😂😂 bi estetik operasyon şart oldu şu olaylar bi bitsin asdfdffd ay vallahi ya bunca şeyi yapıyoruz daha da artmazsa onun ayıbı cidden. Power pumpingi de yaptım kuzum ara ara da yapmaya devam ediyorum tek sıkıntı emzirir gibi düzenli sağım mümkün değil çünkü bebem genelde uyanık🥹

Kızlar bu 4buçukta güne başlama olayını napıcaz bu hep böyle mi olacak😂
Daha saat 8 olmadı pertim çıktı😂
Eşim şimdi çıktı işe gitti akşam olsada gelse diye bekliyorum şimdiden😂😂😂
Benimkş de 5.30-6 gibi başlıyor 2-3 saat sonra o uyuyor ben uyuyamıyorum 😖

Benim gibi mama veren ve sağımla ilerleyen gençler brewers yeast takviyesi var birkaç gündür ona başladım, bira mayası takviyesi yani. Süt çoğalıyo gibi geldi bana önceden iki göğüs 30 anca çıkardı şimdi az olandan çıkıyo neredeyse ama bi saat sonraki sağım için konuşuyorum. Tavsiye ederimm:)
Canım onu da kullandık çok şükür 😅 es geçtiğimiz bisey kalmadı. İlk başta çok güzel bi etkisi oldu sonra vücut mu alıştı bilmiyorum etkisi azaldı. Hatta işe yaramaz oldu. Şimdi kullanmıyorum

Kız bi şey dicem benimkiler de öyle hahaha😂😂😂 bi estetik operasyon şart oldu şu olaylar bi bitsin asdfdffd ay vallahi ya bunca şeyi yapıyoruz daha da artmazsa onun ayıbı cidden. Power pumpingi de yaptım kuzum ara ara da yapmaya devam ediyorum tek sıkıntı emzirir gibi düzenli sağım mümkün değil çünkü bebem genelde uyanık🥹
Aynen o sağım olayı cok düzenli olmuyor. Düzenli sağmak için biraz şartlarında uygun olması lazım. Gerçi biz zaten bu yüzden almadık mı giyilebilir olanı 😂 şu olaylar bi düzelsin helee memelere de bi el atarız 🤣

Çok şükür canım prematüre olduğu için çok kilosuna takılmak istemiyorum aslında ama yinede merak ediyorum gelişiminin ne aşamada olduğunu
Hiç aklına takma çok iyi maşallah. Benim oğluşum 36 haftalık doğdu 2600 dü. Şuan 5 kilo bile değil :))
Kremler vs arada azalıyor ama tam değil yine o şekilde emzirip sağım yapıyorum çile oldu bana valla. Silikon uç almayı düşünüyorum ben de
Canım ben pompayı denediğim ilk andan hemen sonra tahinin üstündeki yağdan sürdüm her iki memeye. Sonra buzdolabı poşeti geçirdim. Hemencik kesti o hassasiyeti kızarıklığı . Senin pompa da baby mom mu? Yoksa bebebao mu

Aynen o sağım olayı cok düzenli olmuyor. Düzenli sağmak için biraz şartlarında uygun olması lazım. Gerçi biz zaten bu yüzden almadık mı giyilebilir olanı 😂 şu olaylar bi düzelsin helee memelere de bi el atarız 🤣
Ev işi yaparken iyi oluyor da kucak kucak diye deliren bebeyle olmuyor 😂😂

Evet uyku için şahane oluyor rezene . Bi ara sabah akşam düzenli rezene kimyon anason içiyodum bugünlerde aksattım diye hem uyku hem gaz sorunumuz arttı. Düzenli içtiğim dönem gazını daha rahat çıkarıyordu senin Bebiş gibi
Bu hallerini görünce aksatmamaya calisiyorum ben de. Çünkü ikimizin de yaşam kalitesi arttı resmen. Diğer türlü uyumuyor o sancı çekiyor ben sancıları geçsin diye çeşit çeşit şeyler yapıyorum. Akşam savaştan çıkmış gibi oluyoruz artik

Ben iki mememin büyük olmasına bile razıyım şuan… benim biri büyük ve sarkık öteki farkedilir şekilde daha kücük ve yukarda :KK70: çizgi film karakteri gibiyim. Üstelik sezaryan göbeğimde var
Benim de emzirmeye göre tipi değişiyor da 😅 zaten göğüs dekoltesi giymeyi seven birisi değildim ama göğüslerim de normal dereceydi, şimdi en ufak biseyde göğüs çatalım belli, sevdiğim elbiseleri goguslerden ötürü giyemiyorum,😅 eskiden de gobusum vardı şimdi de sezaryenden ötürü var benim de 🙈 biraz büyüsün yavrukuşum spora gitmek istiyorum

Rahat rahat çıkarsın inşallah bundan sonra pırt pırt🥰 bebeklerde dönme olayı gaz için çok önemli. Benim bebiş biraz küçük doğdu 38+3 te 2800🥹 o zamanlar ellemeye korkuyordum yoksa hemen başlardım döndürmeye. 3-4 haftalık oldu kilo aldı toparladı dönsün diye başladım top gibi oynamaya 😄 ne kadar çabuk hareketlenirse herşey o kadar rahat oluyor bence.
Bizimki de 2850 doğdu 2500'a kadar düşmüştü o zamanlar eline almaya korkuyor insan gerçekten :) aay ben hiç öyle çalışmalar yapmadım bir tek boynunu tutabilsin diye yüzüstü yatırdık genelde

X