2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Yahu kızlar bişi sorucam. Şimdi ben sütüm artsın diye emzirdikten sonra sağmak istiyorum bazen yapabiliyorum ama bazen bebiş uyanıyor yarıda kalıyor deli olcam eşimde çalışıyor gündüzleri tam yapamıyorum önerisi olan var mı

Ufak bi hassasiyet vardı denerken ama o zaten coğu zaman olan bisey. Yara falan yoktu. Maalesef flanşı yok sitesinde. Ay o kadar pişmanımkii. Kocamın aklına uyup son anda bunu aldım. E bebekten alıyorum diye güvendim. Keşke bebebao alsaydım yaa. Hijyenik ürün olduğundan iade de almıyolar. Mağazaya gidip ordan destek almam lazımmış. Eğer uygun görülürse teknik servise gönderilecekmiş ona göre bi yol izlenirmiş. Gel gör ki ne araba var mağazaya gidebileceğim ne de o kadar mecalim işin sonunda bide bunda sıkıntı yok derlerse bi tanesini yolup gelmem lazım 🤣
Ayyy geçen bahsetmiştim ya ben de ilk başta ebebekten bi pompa almıştım da iade sürecine gitti diye aynı şeyleri yazmışsın bizimki hala çözülmedi mesela para da onlarda ürün de. Hiç girme o topa kabul etmiyolar 🥹

Kucağımda veya göğsümde uyuyor gündüzleri. Geceleri de yatakta yan yana yatarsak uyuyor. Beşiğinde uyumuyor 🤦‍♀️
Geceleri sizinle uyurken derin uyuyor mu? Benim bebiş de gündüzleri kucağımda uyutup yatağına koyuyorum uyanırsa pispis yapıyorum ama gündüz uykuları 30 dk-1 saat-1saat-40 dk oluyor ortalama. Geceleri de yine kucağımda uyutup yatağına koyuyorum fakat sırtüstü yattığında 1 saate uyanıyor ikinarak sürekli gözleri kapalı ayaklarını hareket ettiriyor. Gazi olmasa da yapiyor bunu keyifsiz değilken de yani. Yüzüstü çok guzel uyuyor ama o da riskli. Başka bebisler de sırtüstü uyurken bunu yaşıyor mu merak ediyorum yoksa benim bebisin mi bir sıkıntısı varr

Kızlar 2 gündür bebeği omzuma aldığımda pat diye
Yüzüme vuruyo kafasını.orda durmayı seviyor dik de tutuyo kafasını.az önce yine vurdu bişey olmuş mudur tedirgin oldum🥹
Bizimki de başta çok yapıyordu hatta bir iki sefer ağladı muhtemelen acıttı yavrum🥺 bir şey olmaz endişelenme :)

8. hafta atağının bir becerisi de yan dönme olabilir mi 🤩 @kubiskubiskubis O ozgeeeee1 sırt üstü yatarken sağa sola yan dönmeye başladı bugün 😍
Olabilir kuzum bizimki sırt üstü uyurken hareket edip kıpırdandıkça yan döndürüyordu kendini zaten ama bugün yüzüstü yatarken ayaklardan kollardan destek alıp döndü 😍 bi de düne kadar kucağımda tutarken bir elimle boynunu destekliyodum kafa gidip geliyodu bugün kafayı tutuyo şok oldum

Filem küvetim yok canım. Oğlumda öyle yıkıyorduk boşaltması zor oluyor diye bodrumda duruyo çıkarmadık hiç 🙈 silikon delikleri olan aparattan var onda da duruyor aslında bebek hafif aşağıya kayıyor sadece ama işte çıplakken tam tutamıyorum ondan sıkıntı oluyo azıcık ele gelse daha rahat edeceğim bi 5 kilo olsa. Eşim diyor ki marketteki en küçük karpuzdan bile daha hafif 😂😂😂😂
Benim olmazsa olmaz ya file küvet, ben biraz tasla döküyorum sonra tamamen döküyorum yoksa bana çok zor gelir bebeği yıkamak :KK43:

Yok kuzum oteki mamalarim gibi hazirladim.daireler cizerek karistiriyorum yada iki elim arasina alarak on arka hareket ediyorum.calkalamadim.ustelik her su sicakliginda denedim hep ayni sonuc.mama dokusu bozulmus.iade edecegim.
Evet olabilir pürüzsüz değil, iade et bence de 😘 biz hipp organik kullanıyoruz hiç gaz yapmıyor çok memnunum ben

Filem küvetim yok canım. Oğlumda öyle yıkıyorduk boşaltması zor oluyor diye bodrumda duruyo çıkarmadık hiç 🙈 silikon delikleri olan aparattan var onda da duruyor aslında bebek hafif aşağıya kayıyor sadece ama işte çıplakken tam tutamıyorum ondan sıkıntı oluyo azıcık ele gelse daha rahat edeceğim bi 5 kilo olsa. Eşim diyor ki marketteki en küçük karpuzdan bile daha hafif 😂😂😂😂
Aay ben o silikonlu aparata en son koyduğumda çığlığı basmıştı 🤣 epeyidir onda yikamiyorum😁 gaz sancısı vardı napsam derken kendim yikiyayim madem aldım bu aparatı dedim. Aparata sicak suyu döktüm ama ben bebisi soyup banyoya getiresiye kadar soğumuş. Koyduğum an gözleri faltaşı oldu hemen su döktüm ama zaten keyifsizdi iyice aglamaya başladı 😅 bir de bizimki küvet doluyken bacaklarını falan cirpmayi seviyor o aparat artık zorda kalırsam kullanacağım bir sey oldu 😅

İade etsem alırlar mı acaba. Babymom benimki. Senin bebebao markaya göre acıtma şeysi değişiyoe mu nedir yaa . İkinciye denemeye cesaret edemiyorum. En düşük ayarda bile böyle yandıysa canım millet nasıl kullanıyor yüksek ayarda yaa. Son kararı verirken Kocamın aklına uydumda babymom aldım hay aklımaaa… 🤦🏻‍♀️
Bi videoda gördüm ikisini sanırım karşılaştırıyordu bebebao ile Babymom babymom için çekim gücü daha yüksek diyordu. Ondan can yakmış olabilir Yani ben de bebebao var bi süre sonra ancak ucu çektiği için sürekli o zaman biraz can yakıyor ama onu çocukta yapıyor zaten

Geceleri sizinle uyurken derin uyuyor mu? Benim bebiş de gündüzleri kucağımda uyutup yatağına koyuyorum uyanırsa pispis yapıyorum ama gündüz uykuları 30 dk-1 saat-1saat-40 dk oluyor ortalama. Geceleri de yine kucağımda uyutup yatağına koyuyorum fakat sırtüstü yattığında 1 saate uyanıyor ikinarak sürekli gözleri kapalı ayaklarını hareket ettiriyor. Gazi olmasa da yapiyor bunu keyifsiz değilken de yani. Yüzüstü çok guzel uyuyor ama o da riskli. Başka bebisler de sırtüstü uyurken bunu yaşıyor mu merak ediyorum yoksa benim bebisin mi bir sıkıntısı varr
Eğer gündüz göğsümde uyuyorsa uzun süre derin uyuyor. Gündüzleri hamak var ona yatırıyorsam sürekli sallamam geceliyor 1 saat anca uyuyor. Gece yatağa koyduğum an uyanıyor mecbur yanına yatırıyorum
image.jpg

Yok olmuyor bu süt artmıyor kızlar ya. Sağım yapıyorum takviye alıyorum su içiyorum bahsettiğimiz her şeyi yapıyorum sağımda çıkan 3 çay kaşığı kadar süt. Hiç gelmese kesildi dicem bırakıcam. Az da olsa varsa geri gelir arz talep meselesi diyolar ama gelmiyo taş çatlasın 10 cc sütle kalakaldım

Yok olmuyor bu süt artmıyor kızlar ya. Sağım yapıyorum takviye alıyorum su içiyorum bahsettiğimiz her şeyi yapıyorum sağımda çıkan 3 çay kaşığı kadar süt. Hiç gelmese kesildi dicem bırakıcam. Az da olsa varsa geri gelir arz talep meselesi diyolar ama gelmiyo taş çatlasın 10 cc sütle kalakaldım
Canım instadan ilkimbüyükbostancı ya bak 0 dan süt gelenler var. Danışmam değil ama yardımcı oluyor herkese videolar sayesinde. Kendi de meme reddi yaşamış 9 aydır sağıp veriyormuş üstüne artmış

X