2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Yok olmuyor bu süt artmıyor kızlar ya. Sağım yapıyorum takviye alıyorum su içiyorum bahsettiğimiz her şeyi yapıyorum sağımda çıkan 3 çay kaşığı kadar süt. Hiç gelmese kesildi dicem bırakıcam. Az da olsa varsa geri gelir arz talep meselesi diyolar ama gelmiyo taş çatlasın 10 cc sütle kalakaldım
Uykunu alabiliyormusunuz. Birde ben akşamları yatmadan 1-2 fincan kimyon çayı içiyorum. Sabahları göğüslerim dolu oluyor

Yok olmuyor bu süt artmıyor kızlar ya. Sağım yapıyorum takviye alıyorum su içiyorum bahsettiğimiz her şeyi yapıyorum sağımda çıkan 3 çay kaşığı kadar süt. Hiç gelmese kesildi dicem bırakıcam. Az da olsa varsa geri gelir arz talep meselesi diyolar ama gelmiyo taş çatlasın 10 cc sütle kalakaldım
Bu süreçte uyku çok önemli öğlen bebiş uyurken sen de uyuyor musun canım? Bu ara bizimki hep memede kalmak istedi artık yetmiyor diye yine kuru kayısı kuru incir kuru dut kompostosundan yaptım gün içinde içmeyi unutmuşum gece içtim uyudum uyandığımda sol memenin olduğu tarafa dönemedim öyle bir şişmiş acıyor, çok sertti. Hem uyku hem de ek böyle kompostolarla desteklemeyi denedin mi? Bir gonderide meme çeşme gibidir açtıkça çeşmeden nasıl su geliyorsa memeden de süt gelir demişti bir uzman. Ben de az geliyor süt bitti gelmiyor diye panik oluyordum. Bir tarafta bitirip meme degistirdiginde ilk memeye de süt iniyor yine. Bız bitti sanıyoruz ama bebisler az da olsa cekebiliyorlar yeniden üretiliyor onlar icin

Dun onu aldim bende..bu mamadan sonra:)
Canım bizde hipp organik cambiotik kullanıyoruz başka mama hic denemedim ama bundan memnunum. Fiyatı bi tık pahalı ama ben meme ve mama şeklinde gidiyorum hemen bitmiyor. Düzenli kullansak değiştirmek zorunda kalabilirdim. Bazen kilo alsın diye sma alasım geliyor ama bu seferde çocuğun dengesini bozarım diye korkuyorum .

Canım instadan ilkimbüyükbostancı ya bak 0 dan süt gelenler var. Danışmam değil ama yardımcı oluyor herkese videolar sayesinde. Kendi de meme reddi yaşamış 9 aydır sağıp veriyormuş üstüne artmış
Takip ediyorum canım o da bildiğimiz şeyler dışında ekstra bi şey söylemiyor her şeyi yapıyorum olmuyor

Bu süreçte uyku çok önemli öğlen bebiş uyurken sen de uyuyor musun canım? Bu ara bizimki hep memede kalmak istedi artık yetmiyor diye yine kuru kayısı kuru incir kuru dut kompostosundan yaptım gün içinde içmeyi unutmuşum gece içtim uyudum uyandığımda sol memenin olduğu tarafa dönemedim öyle bir şişmiş acıyor, çok sertti. Hem uyku hem de ek böyle kompostolarla desteklemeyi denedin mi? Bir gonderide meme çeşme gibidir açtıkça çeşmeden nasıl su geliyorsa memeden de süt gelir demişti bir uzman. Ben de az geliyor süt bitti gelmiyor diye panik oluyordum. Bir tarafta bitirip meme degistirdiginde ilk memeye de süt iniyor yine. Bız bitti sanıyoruz ama bebisler az da olsa cekebiliyorlar yeniden üretiliyor onlar icin
Gündüz hiç uyumuyorum ama gece güzel uyuyorum 10-11 gibi ben de bebişle birlikte uykuya geçiyorum sadece beslemeye kalkıp hemen geri uyuyorum gündüz hiç uykum gelmiyor o yüzden uykumu aldığımı düşünüyorum. O kompostodan bayadır yapmıyorum bi de ona şans vereyim olmadı tekrar. Biliyorsun biraz meme reddimiz var bebek memeden doymayacağını biliyor 5-10 dk oyalanıyor sadece ama yine de teklif ediyorum tetiklensin diye. Sağım da yapıyorum güzel emmediği için ama bilmiyorum artmıyor

Canım bizde hipp organik cambiotik kullanıyoruz başka mama hic denemedim ama bundan memnunum. Fiyatı bi tık pahalı ama ben meme ve mama şeklinde gidiyorum hemen bitmiyor. Düzenli kullansak değiştirmek zorunda kalabilirdim. Bazen kilo alsın diye sma alasım geliyor ama bu seferde çocuğun dengesini bozarım diye korkuyorum .
Hipp ile de güzel kilo alıyor biz de aynısını kullanıyoruz gaz da yapmıyor çok memnunum

Benim sütümü çok aşırı saçma ama tavuk getiriyo🤣 dün eşime tavuk aldırdım iki göğsümde de süt kalmamisti 1 damla bile yoktu bir günde bitti garip bi şekilde tavuğu yedim düzeldi deneyebilirsin 😅

Uykunu alabiliyormusunuz. Birde ben akşamları yatmadan 1-2 fincan kimyon çayı içiyorum. Sabahları göğüslerim dolu oluyor
Ben geceleri rezene anason karışık içiyorum sabaha kadar taş gibi oluyor süt fışkırıyor resmen durduğum yerde tişörtüm ıslanıyor

Ayyy geçen bahsetmiştim ya ben de ilk başta ebebekten bi pompa almıştım da iade sürecine gitti diye aynı şeyleri yazmışsın bizimki hala çözülmedi mesela para da onlarda ürün de. Hiç girme o topa kabul etmiyolar 🥹
Amanııın kız senle aynı sürece girmişiz ya biz. Neyse dur ben medusanın tavsiyesiyle silikon uç alıp denedim. Vakum gücünü azalttığı için meme ucum acımadı. Biraz oldu gibii. Korkumda azaldı biraz. Allah razı olsun kuzum bana çok yardımcı oldunjz medusaa medusaa en azında rezillik çekmicem olduğu yere kadar kullancam ürünü az da olsa sağar bu beni
Bi videoda gördüm ikisini sanırım karşılaştırıyordu bebebao ile Babymom babymom için çekim gücü daha yüksek diyordu. Ondan can yakmış olabilir Yani ben de bebebao var bi süre sonra ancak ucu çektiği için sürekli o zaman biraz can yakıyor ama onu çocukta yapıyor zaten
Gerçekten mi 😯 ben denk gelmemişim videoya. Ama gerçekten de iyi çekiyor şimdi silikon uçla en düşük seviyesinde denedim iyi oldu en azından canım yanmadı. Vakumu gerçekten iyi

E bebekte büyük boyları daha uygun canım. Bize doktor yazdı hemen eczaneden aldık 550 liraya, e bebekte görürken o mamayı gördüm 300 küsürdü. İçimden eczacıya sövdüm😂😂😂 büyük boyu daha da uyguna geliyordu. Ben de hem anne sütü hem mama şeklinde ilerliyorum günde bir biberon mama ona veriyorum o sayede o da doyuyor o doymuşken ben de yeni süt üretimi oluyor o acıkana kadar süt doluyor tekrar. Karşılıklı birbirimizi idare ediyoruz böylece 😂

Amanııın kız senle aynı sürece girmişiz ya biz. Neyse dur ben medusanın tavsiyesiyle silikon uç alıp denedim. Vakum gücünü azalttığı için meme ucum acımadı. Biraz oldu gibii. Korkumda azaldı biraz. Allah razı olsun kuzum bana çok yardımcı oldunjz medusaa medusaa en azında rezillik çekmicem olduğu yere kadar kullancam ürünü az da olsa sağar bu beni

Gerçekten mi 😯 ben denk gelmemişim videoya. Ama gerçekten de iyi çekiyor şimdi silikon uçla en düşük seviyesinde denedim iyi oldu en azından canım yanmadı. Vakumu gerçekten iyi
Bak senle konuşunca aklıma geldi eşime arattım. Çözememişler firma iade kabul etmiyormuş rezillikten başka bir şey değiller. Gelip ürünü alın isterseniz mahkemeye verebilirsiniz demişler. Kim uğraşcak onla. Çöpe giden para resmen. Senin çözüm bulmana çok sevindim canım belki zamanla alışır uç olmadan da sağarsın

Silikon ucu hangi marka aldın canım? Benim bebiş biberona alıştığı için düzgün ememiyo vakumlayamıyo ben de emzirmek için alıp deneyeyim. Her yolu deniyorum vallahi tükendim genc-anne genc-anne

Benim sütümü çok aşırı saçma ama tavuk getiriyo🤣 dün eşime tavuk aldırdım iki göğsümde de süt kalmamisti 1 damla bile yoktu bir günde bitti garip bi şekilde tavuğu yedim düzeldi deneyebilirsin 😅
Evet evett bu bende de etkili daha önce yazmıştım hatta . Tavuk muhteşem bu konuda bencede denemelisin özge

X