2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kizlar birsey danisacagim.ben evolvia kullaniyorum mama olarak.simdi doktor gaz nedeni ile evolvianin anti kolik mamasini alammizi soyledi.ona gectim.bugun aldim ama mamada sorunmu var anlamadim.boyle camda nokta nokta puturlu dokusu oldu.oyle olunca biberonun agizligindan akmiyor putur yuzunden.ben anlamadim.mama bozuk olabilir mi mamasi boyle olan var mi? Skt gecmemis mamanin 2025. Anlamadim sorun mu var boyle mi olmasi lazim acaba?
Karıştırırken acaba gaz mı oldu mamada ? Biberonu nasıl çalkalıyorsun mamayı

Böyle bi kuruluk mu acaba canım
İsilik gibi benim de olmuştu mustelanın yüz kremini aldım baya geçti kuruluktan oluyormuş sanırım☹️
IMG_6659.jpeg

Kızlar bebeğim aşı oldu sakinleşsin kolay atlatsın diye 1er tatlı kaşığı rezene kimyon yarım çay kaşığı anasondan çay yapıp içiyorum 2 gündür.
Normalde akşam 10 uyku saatimizdir. Oğlum huzursuz diye kendi çayımdan soğuyunca 1 çay kaşığı ona verdim dünde bugünde.
Şöyle bişey varki çayı verdiğimden 10 dakika sonra bebek direk sakinliyor ve uyku moduna geçiyor pışpışlayıp uyutuyorum.
Bu da 2 gündür tam uyku saati saat 10a denk geliyor. Acaba verdiğim çaydan mı yoksa zaten uyku saati gelmişti ondan mı anlayamadım.
Ama inanılmaz bişey ağlayan durmayan bebek çaydan sonra 10 dakika içinde uyku moduna geçiyor.
Bu karışımdan bebeğine veren anneler sizde nasıl.
Korktum acaba birdaha vermesemmi.
Ben veriyorum canım annemler de hep bize vermiş

Karıştırırken acaba gaz mı oldu mamada ? Biberonu nasıl çalkalıyorsun mamayı
Yok kuzum oteki mamalarim gibi hazirladim.daireler cizerek karistiriyorum yada iki elim arasina alarak on arka hareket ediyorum.calkalamadim.ustelik her su sicakliginda denedim hep ayni sonuc.mama dokusu bozulmus.iade edecegim.

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-10-00-44-27-194_com.miui.videoplayer.jpg
    Screenshot_2024-07-10-00-44-27-194_com.miui.videoplayer.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 26
İade etsem alırlar mı acaba. Babymom benimki. Senin bebebao markaya göre acıtma şeysi değişiyoe mu nedir yaa . İkinciye denemeye cesaret edemiyorum. En düşük ayarda bile böyle yandıysa canım millet nasıl kullanıyor yüksek ayarda yaa. Son kararı verirken Kocamın aklına uydumda babymom aldım hay aklımaaa… 🤦🏻‍♀️
Kuzum şu flanş dedikleri şey sana uygun değildir belki de. Normalde meme ucunda yara vs yoksa o kadar da acıtmaması gerek çünkü. Belki uygun flanşla işin çözülür o markanın var mıymış baktın mı ekstra satılan

Doktor alerji olduğunu düşünüyor. Gaita örneği verdik, sonucu henüz doktora gösteremedik ama ben baktım bol lökosit görüldü yazıyor. Ben enfeksiyon olduğunu düşünüyorum

Doktor bu durum duzelene kadar rota yaptirma dedi. Zaten benim bebegim önümüzdeki hafta 2 aylık olacak. Rotayı 3. Aya birakicaz.

Eğer doktor sonucu alerji olarak değerlendirirse alerji doktoruna yonlendirecekmis
Z zaynfuruze canım doktor bugün aradı enfeksiyonmus. Antibiyotik kullanacağız biz. Siz gaita testi yaptırdınız mi?

Kızlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz sallayarak mı yatağına yatırarak mı? Benimki kucağımda uyuyor başka yerde ve başkasında kesinlikle uyumuyor 🥺
Normalde sallanarak uyuyor ama bazen dalamiyor o zaman kucağıma alıp dalmasina yardımcı oluyorum sonra yerine koyup biraz sallıyorum

Benim bebeğimin de tüm yüzünde vardı ,doktor mustelanı stelatopia yüz kremi var onu önerdi çok iyi geldi geçti hepsi ,kuruluktan oluyor genelde ve gün içinde 2-3defa pamuk ıslatıp yüzünü silin dedi
Demiyim o zaman bende

Kızlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz sallayarak mı yatağına yatırarak mı? Benimki kucağımda uyuyor başka yerde ve başkasında kesinlikle uyumuyor 🥺
Kucağımda veya göğsümde uyuyor gündüzleri. Geceleri de yatakta yan yana yatarsak uyuyor. Beşiğinde uyumuyor 🤦‍♀️

Kızlar 2 gündür bebeği omzuma aldığımda pat diye
Yüzüme vuruyo kafasını.orda durmayı seviyor dik de tutuyo kafasını.az önce yine vurdu bişey olmuş mudur tedirgin oldum🥹

Pilates topu olan varsa yapabilir: üzerine oturup yukarı aşağı kucağında bebekle hareket etmek uyutuyo kesin çözüm 👌🏻🥲

Kuzum şu flanş dedikleri şey sana uygun değildir belki de. Normalde meme ucunda yara vs yoksa o kadar da acıtmaması gerek çünkü. Belki uygun flanşla işin çözülür o markanın var mıymış baktın mı ekstra satılan
Ufak bi hassasiyet vardı denerken ama o zaten coğu zaman olan bisey. Yara falan yoktu. Maalesef flanşı yok sitesinde. Ay o kadar pişmanımkii. Kocamın aklına uyup son anda bunu aldım. E bebekten alıyorum diye güvendim. Keşke bebebao alsaydım yaa. Hijyenik ürün olduğundan iade de almıyolar. Mağazaya gidip ordan destek almam lazımmış. Eğer uygun görülürse teknik servise gönderilecekmiş ona göre bi yol izlenirmiş. Gel gör ki ne araba var mağazaya gidebileceğim ne de o kadar mecalim işin sonunda bide bunda sıkıntı yok derlerse bi tanesini yolup gelmem lazım 🤣

Canım benim oğlanı ben artık tek yıkıyorum, fileyi koyuyorum bebek küvetine yavaş yavaş sakin sakin pışpışlıyarsk yıkıyorum
Filem küvetim yok canım. Oğlumda öyle yıkıyorduk boşaltması zor oluyor diye bodrumda duruyo çıkarmadık hiç 🙈 silikon delikleri olan aparattan var onda da duruyor aslında bebek hafif aşağıya kayıyor sadece ama işte çıplakken tam tutamıyorum ondan sıkıntı oluyo azıcık ele gelse daha rahat edeceğim bi 5 kilo olsa. Eşim diyor ki marketteki en küçük karpuzdan bile daha hafif 😂😂😂😂

X