2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Anti kolik maması daha koyudur belki canım ben de reflü için bi mama almıştım baya koyuydu
Kuzum yok yani biberon tikaniyor.ben denedim cekemedim.baksana boyle birsey.

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-10-00-44-27-194_com.miui.videoplayer.jpg
    Screenshot_2024-07-10-00-44-27-194_com.miui.videoplayer.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 44
1 haftadır benim bebeğim de öyle. Her acıkmada göğsümü veriyorum kabul etmezde sağıp veriyorum. Bazen anlamıyor emiyor. Daha 1 aylık. İlk doğduğundan beri memeyle sorunumuz var zaten
Bizim bugün başladı daha önce böyle bi durum yoktu. Sakinleştiriyorum tekrar memeye alıyorum yok ağzı çıktığı morarana kadar ağlıyor
Kız sen çalışıyo muydun
Evet bebeğim 😂
Kadın doğum uzmanına söyleyeceksin dimi? Doktorlar biraz tepkili rapor vermeye 🙈
evet doğum yaptığım doktora söylücem bakalım ne dicek 😂
Sen nerde çalışıyordun kız
Baza yatak başlık üretim sorumlusuyum canım
medusaa medusaa O ozgeeeee1 gulumsebebek gulumsebebek kızlar bebekleriniz bir öğünde kaç cc mama içiyo? Bazı geceler mama veriyorum ben 90 la doymuyor 120 içti bi kez emzirmenin üstüne. Midesini büyütürüm diye korkuyorum. Tabi göğsümde artık süt kalmıyor olabilir emiyo ama kavga ediyo memeyle bazen çekiştirip duruyo. Yani 10-20 cc emmiş olsa üstüne 120 çok gibi dimi
Canım ben geçenlerde sadece mana verdim doymadı tekrar yaptım toplamda 180 cc içti emzirip üstüne mama verince 90 cc veriyorum. Genelde mama vereceksem hep 90. Üstüne çıkmıyorum

medusaa medusaa O ozgeeeee1 gulumsebebek gulumsebebek kızlar bebekleriniz bir öğünde kaç cc mama içiyo? Bazı geceler mama veriyorum ben 90 la doymuyor 120 içti bi kez emzirmenin üstüne. Midesini büyütürüm diye korkuyorum. Tabi göğsümde artık süt kalmıyor olabilir emiyo ama kavga ediyo memeyle bazen çekiştirip duruyo. Yani 10-20 cc emmiş olsa üstüne 120 çok gibi dimi
Canim benim bebik Tekte ac ise 120 130 iciyor.benimkide kiloda zayif.

Ben 90 veriyorum full mama ile besleniyo süt yok. Geceleri bazen 120 veriyorum onu da içiyo hep versem hep içecek yetmiyo mu diyorum ama çişli bez sayısı iyi kilo alımı iyi doyma duygusu yok bence benimkinin. Kimi bebek doyunca almazmış benimki öyle değil

Ptesi siparisi verdim carsamba elimdeydi adanadan geliyomus ben antepte oldugum icin hemencecik geldi. Benimki de icine tam oturmuyo taktıgımda meme ucumla flans arasında bosluk kalıyo ben de tam tersi o yüzden cekiyo gibi hissetmiyorum diye düsündüm, sen acıyor diyorsun bilemedim hic
İade etsem alırlar mı acaba. Babymom benimki. Senin bebebao markaya göre acıtma şeysi değişiyoe mu nedir yaa . İkinciye denemeye cesaret edemiyorum. En düşük ayarda bile böyle yandıysa canım millet nasıl kullanıyor yüksek ayarda yaa. Son kararı verirken Kocamın aklına uydumda babymom aldım hay aklımaaa… 🤦🏻‍♀️

Kızlar bebeğim aşı oldu sakinleşsin kolay atlatsın diye 1er tatlı kaşığı rezene kimyon yarım çay kaşığı anasondan çay yapıp içiyorum 2 gündür.
Normalde akşam 10 uyku saatimizdir. Oğlum huzursuz diye kendi çayımdan soğuyunca 1 çay kaşığı ona verdim dünde bugünde.
Şöyle bişey varki çayı verdiğimden 10 dakika sonra bebek direk sakinliyor ve uyku moduna geçiyor pışpışlayıp uyutuyorum.
Bu da 2 gündür tam uyku saati saat 10a denk geliyor. Acaba verdiğim çaydan mı yoksa zaten uyku saati gelmişti ondan mı anlayamadım.
Ama inanılmaz bişey ağlayan durmayan bebek çaydan sonra 10 dakika içinde uyku moduna geçiyor.
Bu karışımdan bebeğine veren anneler sizde nasıl.
Korktum acaba birdaha vermesemmi.
1 bardak su ölçüsüne göre ben 1 çk kimyon, 1 çk rezene , yarım çk anason atıyorum. Şayet 1 bardak su ölçüsüne göre yapıyosan Miktarı bana fazla gibi geldi canım… Ama şu da var zaten biz bunu bebek gazını iyi çıkarsın, sancısı bitsin, rahatlasın, huzurlu olsun diye vermiyo muyuz? Miktarı azaltıp tekrar deneyebilirsin bence. Eğer çok için rahat etmiyorsa her akşam ‘sadece kimyon’ demleyip ondan verebilirsin gaz ve sancıya çok iyi geliyor. Zaten gazı ve sancısı olmayan bebek uykuya geçişte de uyku esnasında sorun yaşamıyor. Şayet başka bi problem yoksa.

Haklısın canım açıkça konuşalım ki bilgi aktarımı olsun. Gömük pipi, eğri pipi vs olmasını bende istemem cünkü çocuğun hayatı boyunca psikolojisini etkileyebilecek şeyler bunlar üstelik geri dönüşü yok, olsa bile çok zor aşamalardan geçecek
Kesinlikle öyle canım Allah korusun ya

Mama kullanıyo musun? Bu sivilce olayı benim bebeğimde de var, Aptamil kullanıyodum ama sıvı formda başka bir markaya geçtim ve sanki düzelmeye başladı.
Çoğunlukla emziriyorum veya sağıp veriyorum ama tabi bazen gün içinde 1-2 defa verdiğim oluyor mamayı

Otomatik sallanan ana kucagi kullanan var mı nasil memnun musun bebisler duruyor mu
3 ay için o parayı vermeye değer mi bilmiyorum arkadaşım öne arkaya sallanandan almıştı onu çok sevdi ağlasa bile ona koyup sallıyorum duruyo onda uyuyor hem de uzun zaman kullanılabilir

Miktarlar biraz çok geldi bana :KK43:

Ben de son günlerde kendim düzenli içiyorum sabah akşam gece uykusu iyiydi öğlen uykuları da düzene giriyor gibi bir de kolay gaz çıkartmaya başladı. Bebeğe vermeye korkuyorum ben kendin içsen de etki ediyor

1 bardak su ölçüsüne göre ben 1 çk kimyon, 1 çk rezene , yarım çk anason atıyorum. Şayet 1 bardak su ölçüsüne göre yapıyosan Miktarı bana fazla gibi geldi canım… Ama şu da var zaten biz bunu bebek gazını iyi çıkarsın, sancısı bitsin, rahatlasın, huzurlu olsun diye vermiyo muyuz? Miktarı azaltıp tekrar deneyebilirsin bence. Eğer çok için rahat etmiyorsa her akşam ‘sadece kimyon’ demleyip ondan verebilirsin gaz ve sancıya çok iyi geliyor. Zaten gazı ve sancısı olmayan bebek uykuya geçişte de uyku esnasında sorun yaşamıyor. Şayet başka bi problem yoksa.
Kızlar yanlış yazmışım tatlı kaşığı değil çay kaşığı hazırlıyorum.
Çok şükür etki etmemiş zaten gece uyumadık hiç😂😂

Kullanmadım ama dememek istiyorum. Klima açık full ve her gün yıkıyorum gene de yüzünde var. Belki iyi gelir
Benim bebeğimin de tüm yüzünde vardı ,doktor mustelanı stelatopia yüz kremi var onu önerdi çok iyi geldi geçti hepsi ,kuruluktan oluyor genelde ve gün içinde 2-3defa pamuk ıslatıp yüzünü silin dedi

Kızlar ben bebeği tek başıma yıkayamıyorum ya eşim de geç geliyor haftada 2 ancak yıkıyoruz. Uyku rutini oluşturmak istiyorum banyo sonrası daha rahat uyur hem diye. Nasıl yıkayabilirim? Pratik yöntemleriniz neler?
Canım benim oğlanı ben artık tek yıkıyorum, fileyi koyuyorum bebek küvetine yavaş yavaş sakin sakin pışpışlıyarsk yıkıyorum

X