2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Senden tam 1 hafta gerideyim ama sen 39 ben 40’ta doğurduğum için atak haftalarımız aynı, takipte kalalım ay hamişken de birlikte gidiyodu günlerimiz hey gidi hey
Evet yaa keşke ben de 40 ta doğursaydım doktorum acele etti sezaryen olunca 39 a zor ikna ettim sen 5. hafta atağını hissettin mi ben hiç hissetmedim

Sanki köpürtmezsem fosur fosur temizlenmeyecek gibi geliyor halbuki bebek yani ne kadar kirlenebilir zeytinyağı sürdüğüm için biraz da şampuan kullanıyorum arinsin diye
Kız benim bebemin saçı yağlanıyor baya bildiğin, düz saç olunca belli de ediyo yani ben de haftada bir şampuan yapıyorum ama son günler baya yağlı görünüyor büyüyünce işi zor benim dalgalı saçlarım yağlansa da belli olmaz

Teşekkür ederim canım
Evet evet en azından annemle aynı sehirdeyiz şükür
Al al mutlaka, ben kimyon rezene birlikte demleyip içiyorum hem gaz hem uyku için iyi oluyor
Gül suyu var da market gül suyu ne kadar doğaldır bilmiyorum
Ispartalıyım ya ben oradan doğal alıyorum aslında antalyada da satılıyor doğal gül suyu bulabilirsin
Ayy valla aynıyız ya biz de dün dondurma yemeye gidelim dedik burnumdan geldi yarım saatte döndük sürekli memem ağzında olsun istiyo ve dediğin gibi uykuya direnme aşırı var. Bizim de Salı günü aşı, çok korkuyorum

Kızlar ben kafayı yemek üzereyim. Asla durmuyor. Sürekli yapışık kalmak istiyor. Memem de kucata omzumda uyuyor bir yere bırakayım ağliyor. Psikolojim bozuldu saçma sapan bağırıyorum.. Sonra üzülüyorum ağliyorum. Büyük kızımda üzülüyor. Dışarı bile çıkamıyoruz hep yaygara. Hapisteyim sanki. Eşim işten gelmese duş bile alamıyorum. Saç baş dağıldı öz bakımlarımı bile yapacak hal bırakmıyor bazı günler. Nefes alamıyorum. Wc zor gidiyorum ağzıma iki lokma zor atıyorum bazen şu içmeyi unutuyorum. Çok bunaldım çok mutsuzum

Canım vallahi üzülme diyicem ama bugün artık bende en üst seviyedeyim.
Sürekliye kucağımda olmak istiyorum oturmama bile izin vermiyor. Aynı şekilde duş almak için eşimi bekliyorum. Yatağa koyuyorum çıt sesine uyanıyor gece uyanmasın diye tutuyorum tuvalete gidemiyorum. İnanılmaz huysuz ağlak bir bebeğim var. Ve bu atak haftası falan değil hep böyle ağlıyor uyumuyor ayakta konuşup pışpışlamamı istiyor sadece. Herkesin bebeği banyoyu sever bizim banyomuz bile kıyamete dönüyor. Doktorum söyledi bebeğin huysuz bu şekilde kabullen dedi. Ama inan bende tükendim, çok erken daha 2 ay oldu ama gerçekten çok tükendim

Benimki atak mı değil mi bilmiyorum dün mesela akşam 18 e kadar bişi yoktu ama tam dört saat kan küstürdü. Burda denilen herşeyi deniyorum olmuyor. Bugün öğlen 12 den bu saate kadar sadece memede ve omzumda uyudukları onun dışında sürekli ağladı bir de sıçrıyor. Yani üç aya kadar diyor etrafımdakiler ama bilmiyorum ben işe başlayacağım iki ay sonra annem nasıl baş eder ben bile her gün ağliyorum. Çöktüm iki ayda ya.

Aay benim saçım da yaglaninca çok belli oluyor oglusumun iki tel saçı var zaten üstü daha gür olduğu için orada belli yaglandigi banyo yapınca tüy gibi yapmayınca yapışık bir arada

Evet evet bulurum muhtemelen de eşime demem lazım ben bebisle ev kuşu

Ben doğduğundan beri hep eşimi bekliyorum duş almak için çocukta radar var mübarek benim odadan çıktığımı 5 dk içinde hissediyor.. yemek yapamıyorum eşim gelince yapıyorum.. 5 dk uyurken bari bulasik makinesindekileri yerine koyayım diyorum çıt sesinden uyaniyo aslında hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz bence.. kolik müziği vardı onun sayesinde ben rahatlamistim baya ama şimdi o müzik fayda etmiyor anne karnı psikolojisinden çıkmaya başladı sanirim.. uzun lafın kısası hepimiz aynıyız da eskiler nasıl büyütmüş bizi ben onu anlamıyorum.. Ben çok ağlayan sinirli bebek olmama rağmen annem yemeğini yaparmış evi temizlermis şok oluyorum ya

Ben şunu fark ettim annemler bizdeyken arkada TV açık oluyor sohbet muhabbet çocuk uyuyor. Bir gün annemlerin eve uğraması gerekti ben de tv'yi kapattım onlar gidince çocuk 5 dk sonra uyandı en ufak sese. Şimdi mutfakta isim varsa TV aciyorum. Orada tek düze ses olunca sanırım benim yaptığım sesleri duymuyor. Ben o sıra yemeğimi yapıp bulaşık yıkıyorum

Bir yere bırakınca hemen emzik verip pis pislamayi denedin mi canım? Şu ara bizimki de kucakta gezmek istiyor yatırınca kıyamet kopuyor. Ben de gezdirerek uyutuyorum yatagina bırakınca hemen emzik verip pispislayarak sallıyorum. Banyo yaptırmak bizimkine iyi geliyor. Banyodan sonra emzirip uyutuyorum. Bir de açık havayi çok seviyor. Balkona çıkartıyorum orada uyuyor bazen anakucagini da balkona çıkartıyorum. Hava sıcak olmasa uykuya devam edecek ama sıcak diye kısa süreli de olsa uyuyor. Bir de soğuk olunca daha fazla uyuduğunu fark ettim. Klima bana soğuk gelse de oda 25-26 derecelerdeyken uzun uyuyor. Uykuya dalacakken muslini kollarinin üzerine doğru örtüyorum,dokunup kendine doğru çekmek falan hoşuna gidiyor. Örtüsüyle oynarken uyuyor

Aynen ben de böyleyim ne eve ne kendime ne çocuklara yetemiyorum gibi hissediyorum evde deliricem. Anneme gidiyorum orda da aynı iki adımlık yolda bile inletiyor yeri göğü
Bizde de hep açıktır ama bu ara çok sıçsıyor uyanıp durmadan ağlıyor
Hepsini yaptım canım ya bazen işe yarıyor bazen yaramıyor ne istediğini anlamak mümkün değil ki öf offf

Ben de aynı durumdayım maalesef. Sanırım senin de 7 yaşında bi çocuğun daha vardı benim de öyle ve ona bağırıyorum artık çıt ses çıkarsa sessiz ol diye kızıyorum çok kötüyüm gerçekten. Duş almak şöyle dursun tuvalette bile emziriyorum bazen durmuyor çünkü. Memem ağzında durmak istiyor hep bi kez 3.5 saat öyle durmuşuz çekince ağladı yine. Benim büyük çocuğum da çok uykusuzdu ondan da çok çektim uyku konusunda ve asla düzelmedi hala çok zor uyuyor, bu da öyle olacak diye üzgünüm

Evet bir kızom daha var 7 yaşında ben bağıronca çok üzülüyor onlara da bağırıyorum aslında rahatlamak için bağırıyorum ben de pişman oluyorum sonra Allah'ım inşallah geçer bunlar yoksa ben naparım yarabbim

Aranızda bundan kullanan var mı gaz için

İşte tahammülümüz kalmıyor en ufak şeyde patlıyoruz ben de ağlıyorum her gün, büyükten özür dileyip gönlünü alıyorum. Ama sonra yine aynı şeyler yaşanıyor.
Bu günler geçsin diye gün sayıyorum. Eskiden zaman geçmesin tadını çıkarayım derdim şimdi ben de senin gibi kendimi hapis olmuş gibi hissediyorum. Çünkü 5 dk bile özgür alanımız yok. Benim eşim de bakamıyor durmuyor onda. Uyutma işini zaten ben de yapamıyorum eşim de yapamıyor. Saat 9 dan beri emzir alt değiştir döngüsündeyiz mama da içirdim yine uyumadı hala emziriyorum şu an hiç odadan çıkmadım 4 saattir nasıl delirmeyeyim yani. Allah yardımcımız olsun ne diyim

Bende onu farkettim ama işte o da biraz uzatiyo süreyi gerçekten nasıl anlıyor gittigimi bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…