2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Mermiler seksin bu alemde teksin oldum kız hani kimse kalmadı rekabetle gaza geleceğim🤣🤣 Begonya2 Begonya2 bombayı koydu gaza getirdi ve çekildi. Misafirliğe gitmekten diyeti yapamıyor 🤣🤣 gel bacım sen bana ben devamke
Ayyy valla öyle oldu 🤣 bu gün misafirim var yarın da eltim çağırdı sonra sakinlerim diye düşünüyorum 🫠😂

Off şu atak haftalarında bu çocuklara ne oluyor bir yerleri mi aciyo gerçekten çok merak ediyorum çok üzüldüm canım ya.. bizimde başımıza gelecek Allah sana sabır versin inşallah şu atak çabuk biter.. madem boynunda rahat öyle uyusun sende destekle gözlerini kapatıp dinlen uyu bari😔
Vallahi zor...dunden beri ciyak ciyak🥺

Aaaa şişme havuzda yüzüyor mu
Boynunu tutuyoruz, ayaklarını cirpistiriyor, havuzu ittiriyor oyun yapıyor öyle kendince bir de usumemis oluyor suyun içinde kalıyor biz avcumuzla sürekli karnına doğru su döküyoruz havuzdan alıp, sonra da kovadan döke doke banyosunu yaptırıyoruz oyun bitince

Büyük ihtimal birde keşfetmek istiyordur benimkide emerken artık çevresine bakiyo gazını çıkarırken çevreye bakiyo.. yada yattığı yerden sıkıliyordur artık işimiz zor..
Kitapta okuduguma göre her bebek farklı ilgi alanları duyuyormus bazilari seslere ilgi duyuyormus mesela müzikler falan hoşuna gidiyormus, bazıları görsel şeylere ilgi duyuyormus o yüzden sürekli farklı farklı şeyler görmek istiyormuş evin içinde gezmek rahatlatiyomus. Hepsine ilgi duyan çocuklar da olabilirmiş. Bizimki bariz surekli bir şeyleri izleyip incelemek istiyor

4 günün kalmış 3 aylık olmaya hiç mi düzelme olmadı dogdu dogalı canım
Yedigime göre degisiyor canım. Mesela bir kaç gündür dikkat ediyorum uyuyor uyanıp biraz ikininca kakasını yapıyor. Bir kaç gün önce yemek acıydı yine de yedim ertesi gün kabustu. Uykusundan gece bağırarak uyaniyordu. O günden sonra daha dikkatliyim kayısı kiraz falan yiyorum. Bir de rezene kimyon bir bardak da olsa içiyorum her gun

Bende dün kucagımda çanta gibi tuttum ayakta maç izliyorum gol atınca türkiye çocugu unutup bagırdım beraber hopladık diyebilirim korkudan çocuk bu anne kadından çekecegim var demiştir 🤣🤣
Korkunca da çok komikler ya 🤣 anakucaginin kademesini çocuk üzerindeyken ayarliyim dedim birden indi kademesi gözler kocaman oldu🤣🤣

Geçen eşimle böyle yapıp balkona sigaraya çıktık 🤣🤣🤣🤣

Oo biz sistem bile kurduk🤣🤣bu zimbirtiya telefon ve siyah beyaz kart koyuyoruz...facetime ile takip ediyoruz...kullanmadigimiz bir telefon var onu takiyoruz🤣🤣

Eklentiler

• IMG_20240707_160408.jpg
    IMG_20240707_160408.jpg
    122,3 KB · Görüntüleme: 49
Kitapta okuduguma göre her bebek farklı ilgi alanları duyuyormus bazilari seslere ilgi duyuyormus mesela müzikler falan hoşuna gidiyormus, bazıları görsel şeylere ilgi duyuyormus o yüzden sürekli farklı farklı şeyler görmek istiyormuş evin içinde gezmek rahatlatiyomus. Hepsine ilgi duyan çocuklar da olabilirmiş. Bizimki bariz surekli bir şeyleri izleyip incelemek istiyor
Aaaa o zaman çok zevkli olacak karakterini çözmeye calismak🥹 aglamamalari dışında

Kızlar tırnağını kestiğim halde yüzünü çok çiziyor yaaa 😞 hele bi gaz gelsin o an ne yaptığını bilmiyor cırmalıyor yüzünü

Kızlar konak için normalde zeytinyağı şurup bekletiyorum sonra da tariyordum ama bıngıldagin oradaki konakları bir türlü geciremedim :KK43: taragi fazla bastiramiyorum doku yumuşak olduğu için. Bebeğim de rahatsız oluyor goruyorum o yüzden çok bastiramadim. Oradaki konakları geçirmek için bir öneriniz var mı?

Kızlar konak için normalde zeytinyağı şurup bekletiyorum sonra da tariyordum ama bıngıldagin oradaki konakları bir türlü geciremedim :KK43: taragi fazla bastiramiyorum doku yumuşak olduğu için. Bebeğim de rahatsız oluyor goruyorum o yüzden çok bastiramadim. Oradaki konakları geçirmek için bir öneriniz var mı?
Doktor musleranin şampuanıni bana önermişti konak olandan da kaşı için ben zeytinyagiyla geçirdiğim için kullanmadim

Yedigime göre degisiyor canım. Mesela bir kaç gündür dikkat ediyorum uyuyor uyanıp biraz ikininca kakasını yapıyor. Bir kaç gün önce yemek acıydı yine de yedim ertesi gün kabustu. Uykusundan gece bağırarak uyaniyordu. O günden sonra daha dikkatliyim kayısı kiraz falan yiyorum. Bir de rezene kimyon bir bardak da olsa içiyorum her gun
melegim can melegim can güncelleme geçmek istiyorum 😅 bugün 2. Kakasını yapmış ve ben tesadüfen gördüm. Eşim gaz çıkartıyordu o sırada pirt yapmış eşim de küçük bir pırt diye anlamamış. Ben emzirip koydum konusuyorduk gülüyordu falan sonra bezinde kahverengilik fark ettim bir baktım kaka yapmış. Normalde kaka yapması epeyi bir ıkınma süreci oluyordu. Yine memede ikiniyor falan ama daha rahat yapıyor sanki. Öğlen kakası çok sıkıntı olurdu 1de başlardı 5-6ya kadar kaka yapmaya çalışırdı. Şimdi yapmış fark etmemişiz mesela. Biogaia yerine bigaia almıştı eşim. Onun etkisi mi bilemedim ama iki gündür daha iyi gibi. Yediklerime aşırı dikkat etmesem de daha dikkatliyim

Doktor musleranin şampuanıni bana önermişti konak olandan da kaşı için ben zeytinyagiyla geçirdiğim için kullanmadim
Kaşını ben de zeytinyağıyla geçirdim, kafasının diğer kısımları da zeytinyağiyla rahat çıktı ama bıngıldak kısmı ben taragi bastirdikca yumuşak olduğu için çöküyor çıkmıyor gibi. Hem korkuyorum hem de bebiş rahatsız oluyor belli :KK43: şampuan konağı mi engelliyor konağı mi geciriyor acaba. Kabul gibi oluyor ya şampuan tarakla müdahale etmeden çıkarabilir mi ki

Bebeği banyo yaptırırken haftada bir ya da iki kez şampuan kullanımı öneriyolar. Eger sık şampuan kullanıyorsan oda konak arttiriyor. Ben şampuan kullanacağım günler 30 dk öncesinde zeytinyağı sürüyorum, sadece bir kere bebeğin kafasını sabunla köpürtüyoruz. Şuan hiç konak kalmadi.
Zaten bu şekilde yapıyorsan konak önleyici sampuanlarda sorunu çözüyor

X