2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Size ne kadar dediler menenjit için bize iki doz 5 bin dediler

Kız yok valla benim ananem menenjit geçirmiş. Az çok nelere sebebiyet verdiğini biliyodum ama detaylı araştırmaya kızıma yaptıracakken baktım. meningokok nedir aşısı neden a v b grubu şeklinde ayrılır filandan girdim kız çocuklarına 8 yaşında yapılan ileri dönemde rahim kanserinden koruyan özel aşıdan çıktım
Bak bu kızımın aşı kartındaki yapılan özel aşıların ay aralığı. Kızımda mecburen bu aşılara geç başladığımız için bexero 3 doz yapıldı mesela birde pekiştirme dozu yapıldı. Oğlanda iki doz + pekiştirme yapılacak

Eklentiler

• IMG_3797.jpeg
    77,3 KB · Görüntüleme: 37
Onun yan etkisi olmuyor ama çocuk bu belli mi olur hepsi bir değil ki.
Bizim doktor ikinci doz rotadan sonra eylülde denize girebilir dedi. Rota dozları tamamlanınca 6 ayı doldurması şart değilmiş

Yok yok sen ya doktorsun ya aile hekimisin ya da pratisyensin

Onun yan etkisi olmuyor ama çocuk bu belli mi olur hepsi bir değil ki.
Bizim doktor ikinci doz rotadan sonra eylülde denize girebilir dedi. Rota dozları tamamlanınca 6 ayı doldurması şart değilmiş
Bizimki de Eylül'de 5 aylık oluyor artık deniz durumunu tekrar konuşuruz demişti

Sen yaptırdın mı canım A grubu ya da yapacak mısın. Fiyatları nedir acaba. Madem delinme filan yok bende bundan yaptırırm oğluma belki
Rota 1700 civarı sanırım tek dozu. Menenjit de şuan toplam 10 bin civarına geliyormuş galiba

Canım hatırlarsan eşim biogaia almıştı ama eczacı buzdolabına koyun demedi diye dışarıda tutmuştuk, size sormuştum hatta. Sonra başka tanıdık eczacıya sorduk o bozulmuştur kullanmayın dedi. Bigaia verdi bunu buzdolabına koymaya gerek yok aynısı dedi. Eve gelince ben de okudum 2 yaş yazıyo diye aradık geri. Onu yazmak yasal olarak zorunluymuş yenidoğandan itibaren kullanılıyor dedi hatta distribütörü aradı sordu içim rahat etsin diye.

Bize de bunu verdi doktor

Resmi var mı canım artık ondan üretiliyormuş direk bunu veriyor eczaneler dedigim gibi benim bebegi çok huysuz yaptı vermedim arada bir
Denedim yine huysuzlandı bıraktım artık

Resmi atmayı unutttum

Evet canım bak böyle

Eklentiler

• image.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 25
ilk başta ben duydum sadece diyordum ama annem eşim kızım da duydu arada anne diyor sanki
Benimkide aynen canım bilinçsiz aglarken çıkıyor ama bu baya anne demiş
BilinçsiZ falan ama baksana kaç kişinin bebesi öyle ağliyor
Ne zaman geçecek bu atak haftaları allah aşkına ya. Bir gün iyi bir gün kötü. Sabah kötü akşam iyi deli çıkıcam sonunda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…