2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
İsterseniz şimdi yaptırın rotayı demişti (2.ay kontrolunde) zaten yeni 2 aşı olmuştu esim de yurtdışına çıkacaktı. Yan etki olur vs gözüm yemedi açıkçası. 2 tane asi yazdı kağıda menenjitle rota aşısı 3. Ayda yaptırabilirsiniz demişti. Zaten hastanede yaptırmayı düşünüyorum. 3. Ay kontrolünde sorarım yine
Size ne kadar dediler menenjit için bize iki doz 5 bin dediler

Benim yeğenlerim düz duvara tırmanıyorlar, hepsinin elinde tablet. Yengem diye demiyorum ama eline cipsi verir tableti verir gider kendine keyif yapar😂

Kız Gülümse doğru söyle sen doktor musun 😀 tıbbi herseye hakimsin 👍 eğer seni sıkıştırıp soru soracağımızı düşünüp kimliğini gizliyorsan söyle bak😀
Kız yok valla benim ananem menenjit geçirmiş. Az çok nelere sebebiyet verdiğini biliyodum ama detaylı araştırmaya kızıma yaptıracakken baktım. meningokok nedir aşısı neden a v b grubu şeklinde ayrılır filandan girdim kız çocuklarına 8 yaşında yapılan ileri dönemde rahim kanserinden koruyan özel aşıdan çıktım 🤣🤣
Bak bu kızımın aşı kartındaki yapılan özel aşıların ay aralığı. Kızımda mecburen bu aşılara geç başladığımız için bexero 3 doz yapıldı mesela birde pekiştirme dozu yapıldı. Oğlanda iki doz + pekiştirme yapılacak

Eklentiler

• IMG_3797.jpeg
    IMG_3797.jpeg
    77,3 KB · Görüntüleme: 37
İsterseniz şimdi yaptırın rotayı demişti (2.ay kontrolunde) zaten yeni 2 aşı olmuştu esim de yurtdışına çıkacaktı. Yan etki olur vs gözüm yemedi açıkçası. 2 tane asi yazdı kağıda menenjitle rota aşısı 3. Ayda yaptırabilirsiniz demişti. Zaten hastanede yaptırmayı düşünüyorum. 3. Ay kontrolünde sorarım yine
Onun yan etkisi olmuyor ama çocuk bu belli mi olur hepsi bir değil ki.
Bizim doktor ikinci doz rotadan sonra eylülde denize girebilir dedi. Rota dozları tamamlanınca 6 ayı doldurması şart değilmiş

Kız yok valla benim ananem menenjit geçirmiş. Az çok nelere sebebiyet verdiğini biliyodum ama detaylı araştırmaya kızıma yaptıracakken baktım. meningokok nedir aşısı neden a v b grubu şeklinde ayrılır filandan girdim kız çocuklarına 8 yaşında yapılan ileri dönemde rahim kanserinden koruyan özel aşıdan çıktım 🤣🤣
Bak bu kızımın aşı kartındaki yapılan özel aşıların ay aralığı. Kızımda mecburen bu aşılara geç başladığımız için bexero 3 doz yapıldı mesela birde pekiştirme dozu yapıldı. Oğlanda iki doz + pekiştirme yapılacak
Yok yok sen ya doktorsun ya aile hekimisin ya da pratisyensin 😀

Onun yan etkisi olmuyor ama çocuk bu belli mi olur hepsi bir değil ki.
Bizim doktor ikinci doz rotadan sonra eylülde denize girebilir dedi. Rota dozları tamamlanınca 6 ayı doldurması şart değilmiş
Bizimki de Eylül'de 5 aylık oluyor artık deniz durumunu tekrar konuşuruz demişti

Sen yaptırdın mı canım A grubu ya da yapacak mısın. Fiyatları nedir acaba. Madem delinme filan yok bende bundan yaptırırm oğluma belki
Rota 1700 civarı sanırım tek dozu. Menenjit de şuan toplam 10 bin civarına geliyormuş galiba

Kızlar biogaia kullanıyorduk bitmişti. Eşim bugün eczden aldı bigaia adı. Eczacıya sormuş böyle değildi kutusu diye o da artık böyle üretildiğini soylemis. Kutuda 2-10 yaş falan yazıyor üzerinde bebek işareti var. Netten baktım d vitaminli falan diyor. Biz zaten d vitamini kullanıyoruz. Bu damlayı kullanan oldu mu?
Canım hatırlarsan eşim biogaia almıştı ama eczacı buzdolabına koyun demedi diye dışarıda tutmuştuk, size sormuştum hatta. Sonra başka tanıdık eczacıya sorduk o bozulmuştur kullanmayın dedi. Bigaia verdi bunu buzdolabına koymaya gerek yok aynısı dedi. Eve gelince ben de okudum 2 yaş yazıyo diye aradık geri. Onu yazmak yasal olarak zorunluymuş yenidoğandan itibaren kullanılıyor dedi hatta distribütörü aradı sordu içim rahat etsin diye.

Kızlar biogaia kullanıyorduk bitmişti. Eşim bugün eczden aldı bigaia adı. Eczacıya sormuş böyle değildi kutusu diye o da artık böyle üretildiğini soylemis. Kutuda 2-10 yaş falan yazıyor üzerinde bebek işareti var. Netten baktım d vitaminli falan diyor. Biz zaten d vitamini kullanıyoruz. Bu damlayı kullanan oldu mu?
Bize de bunu verdi doktor
771296F7-AF96-4F20-B852-A75684676627.jpeg

Resmi var mı canım artık ondan üretiliyormuş direk bunu veriyor eczaneler dedigim gibi benim bebegi çok huysuz yaptı vermedim arada bir
Denedim yine huysuzlandı bıraktım artık

Resmi atmayı unutttum

Hışırtılı kitap canım bende de var ses çıktığı için dikkatini çekiyor bu sayede ellerinin işlevini öğreniyor kavrama ve orta hatta birleştirme uzanma vs. renklide görmeye başladılar ya üstündeki görselleri inceliyor
Evet canım bak böyle

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 25
emde anne diyor şaka mııııığ :KK70: her defasında kızım çığlık atıyor ‘ anne dedii kardeşim annee dedii.’ veee dikkat ettim yanında değilsem anne diyo. Yanındayken hiç söylemedi. bu kadarı tesadüf olamaz dimii 🥲 daha dün yımırtaydılar büyüdüler konuşmaya başladılar bilee sıpalar i
ilk başta ben duydum sadece diyordum ama annem eşim kızım da duydu arada anne diyor sanki 😂
Benimkide aynen canım bilinçsiz aglarken çıkıyor ama bu baya anne demiş 🤗🤗
BilinçsiZ falan ama baksana kaç kişinin bebesi öyle ağliyor😂
Atak haftaları canımm ya benimki çok rahattı geçen hafta güzel çıkarıyor demiştim gazını 4 gündür yine ıkınıyor aglıyor alttan gaz sorunu bitmiyor ben şuan hiç bir damla kullanmıyorum birde d vitamini kullanan varsa akşam yatmadan vermeyin uykusuzluk ve huysuzluk yapıyogeliştird
Ne zaman geçecek bu atak haftaları allah aşkına ya. Bir gün iyi bir gün kötü. Sabah kötü akşam iyi deli çıkıcam sonunda
Ben yanındayken fark ettim anneeğ diye ağlıyordu hatta annem de al annesi annee diye seni istiyor demişti 😁 başlarda ingaa falan derdi acıkınca şimdi direkt imme diyor karnı toksa emzik istiyor diye anlıyorum. Bebe artık yeter be kadın anla beni diye dil geliştirdi 🤪

Ay benimkide böyleydi kız doğumhanede karnımdan çıkardı tanıştık ağlıyo hemen ilk muayenesi yapıldı o sıra böyle anne diyormuş gibi geldi dedim heralde anestezi kafa yaptı 🤣🤣 o sıra doktor da ebeye döndü anne mi dedi o diye aha dedim doğru duymuşum. Ama ağlarken benzetme şeklinde olduğu için takmadık bide bikere söyledi devamı gelseydi gene bi kulak kabartırdık 🤣

X