2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar sezaryen izleriniz ne durumda? Ben doktorun verdiği kremi düzenli kullanamadım haftada 2/3 kez ancak sürdüm o yüzden daha kırmızımsı duruyor benim 😢
Banada vermiş ben dogumdan 15 gün sonra fatkettim bu neymiş diye okudum ondan sonra 2 3 defa sürdüm işte 🤣🤣

Kızlar işe ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz? golden-snitch golden-snitch P Pembepilates @zaynfuruze başka çalışanlar var mıydı hatırlayamadım
Benim iznim 12 Temmuzda bitiyor çok erken 🥲 sonrasında yıllık izin kullanıcam o da eylüle kadar idare ettirecek. 4 aylık olacak hala çok küçük bence
Benim ağustosun 28 in de bitiyor iznim, yıllık izinler,heyet raporları derken 7 aya kadar çalısmam diye düşünüyorum.Bu arada doğum izninin 1 yıla çıkması gündemde,hem de kesin olucak gözüyle bakılıyor,olursa bizi de kapsiyacak.

Kızlar selamlar yalnızım bulunduğum şehirde pek giremedim bebekten buralara inşallah herkes ve bebişler iyidir bu karındaki kahverengi izler ne zaman geçecek ya moralimi bozuyor zaten iki göğsüm eşit değil biri büyük biri küçük hem hacim olarak hem ucu farklı ve diğer sorum lohusa kanamanız bittimi 47 gün oldu doğum yapalı benim 1-2 damla şeklinde geliyor arada hala

Benim ağustosun 28 in de bitiyor iznim, yıllık izinler,heyet raporları derken 7 aya kadar çalısmam diye düşünüyorum.Bu arada doğum izninin 1 yıla çıkması gündemde,hem de kesin olucak gözüyle bakılıyor,olursa bizi de kapsiyacak.
Bizi de kapsar mı ki ya inşallah yetişir bize de süper olur 🙏🏻

Kızlar selamlar yalnızım bulunduğum şehirde pek giremedim bebekten buralara inşallah herkes ve bebişler iyidir bu karındaki kahverengi izler ne zaman geçecek ya moralimi bozuyor zaten iki göğsüm eşit değil biri büyük biri küçük hem hacim olarak hem ucu farklı ve diğer sorum lohusa kanamanız bittimi 47 gün oldu doğum yapalı benim 1-2 damla şeklinde geliyor arada hala
Benim kahverengi çizgi de iz de olmadı canım ama göğüs eşitsizliği bende de var birini daha çok emzirdiğim için o daha büyük diğeri küçük kaldı

Benimde henüz geçmedi çizgi geçen banyo yaparken burdaki arkadaş keselemiş bende denedim azaldı biraz ama hala belli zamanla geçer diye düşünüyorum

Benim doğuştan bir eşitsizlik vardı şimdi emzirme ile hepten oynadı ayarları kafaya taksam çok sıkıntıl askında ama takmıyorum 37 gün aktif kanama gördüm kesildi 43. Gün adet başladı benim de acaba sizin de adete dönmş olabilir mi. İz konusunda kese acayip işe yarıyor baya azaldı rengi benim keseden

Evet ben 32. haftada ayrıldım bizim yaz döneminde iş olmuyor zaten diye olursa da bebekle gidelim dedim, eğitim döneminde yıllık izin de kullandırmıyorlar zaten her türlü eylülde başlayacaktım. Ama çok erken geliyor ücretsiz alıcam sanırım.

Bizim kurum soruşturma açıyor heyet raporu alanlarla hatta ben normal 40 günlük rapor hakkımı kullanayım sonra ücretsize çıkayım diyorum ama ona bile çekiniyorum. Keşke en azından 6 ay izin olsa ek gıdaya geçse bebişler diğer türlüsü çok erken emen bebeği bırakıp gitmek
Bana da erken geliyor hiç birakasim yok yavrumu 🥺 bir yandan işimi özlüyorum bir yandan bebemi bırakamam🥺

Kızlar serum fizyolojik dısında burnunu nasıl temizleyebilirim

Bu 2 gundur benimkide bi hallerde paso agliyor...
Nasıl 80e geldiniz aklımı.kaybetcem ihlayip tislamayi kaldıramıyorum artik😔 paso ağlaması da kptu benimki ikiniyor hala gecen konuştuğumuz gibi bugünde 2 aylık aşısı var yandım ki ne yandım psikolojik olarak sağlam yorulcam

Kızlar serum fizyolojik dısında burnunu nasıl temizleyebilirim
Ben bazen peceteyi yuvarliyorum ucunu hafif ıslatıp burnunda kalan sümüğü alıyorum yada sümüğü dokunduruyorum yavaş yavaş geliyo her zaman serum yapmiyorum

Ben bazen peceteyi yuvarliyorum ucunu hafif ıslatıp burnunda kalan sümüğü alıyorum yada sümüğü dokunduruyorum yavaş yavaş geliyo her zaman serum yapmiyorum
Annem de öyle yaparmış bende yapayım dedim o yüzden sordum😄

X