2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Kızlar işe ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz? golden-snitch golden-snitch sulti tutti sulti tutti Z zaynfuruze başka çalışanlar var mıydı hatırlayamadım
Benim iznim 12 Temmuzda bitiyor çok erken 🥲 sonrasında yıllık izin kullanıcam o da eylüle kadar idare ettirecek. 4 aylık olacak hala çok küçük bence.

Ne kadar rapor hakkımız var bilginiz var mı ?

Geçen grupta idrar tahlili alan kimse helal olsun bizimki işemedi bizde 2 saatlik çaba sonucunda bu sıcakta vazgectik çıkarttık poşeti çocuk işedi söyleyeceklerim bu kadar....🤣🤣
Bizimki azıcık altı açık kalınca direk işiyo pislik😂 hastanede hemşireye dedimki azıcık böyle kalsın hemen yapar zaten, çocuk yine bizi yalancı çıkardı yapmadı😂 baya bekledik bizde😂😂

Geçen grupta idrar tahlili alan kimse helal olsun bizimki işemedi bizde 2 saatlik çaba sonucunda bu sıcakta vazgectik çıkarttık poşeti çocuk işedi söyleyeceklerim bu kadar....🤣🤣
Biz verdik vermeden önce işedi bekle Allah bekle emzirdim full işedi allahtan emince yoksa yaştı bizim işte 😂 bizimki emiyor 5 dk ya işiyor nasıl bu kadar hızlı geçiyor anlamıyorum 😂 kaka gelmiyor günde 1 defa anca şuan 2 gelirse bayram ediyoruz ama her taraf çiş bezi açıyorsun suratına işiyor 😂😂😂

Kızlar 2. Ay karma aşısını yaptıracak olanlara önerim , gece uyumadan rezene içirin sabaha kadar uyanmadı rahat uyudu, azıcık da anason koydum . O da rahat uyudu ben de. Bebekten bebeğe değişiyorm
Sende calişiyorum değil mi ? Çok yoğun calişan bi işim yok ama Yinede beni bu gebelik lohusa yordu. Etrafimdakiler çok değiştin diyorlar . Gerçekten çok saldim . Sacimi tariyacak halim yok .
Evet canım çalışıyordum maalesef benim işim çok yoğundu bebekten önce 8-5 ayaktaydım. Bende saldım gerçekten saçımı taramaktan bile acizim dediğin gibi, neye yetişeceğim kaça bölüneceğim hiç bilmiyorum
Yarın aşı günümüz de bugün idrar tahlili vercez cocugun çiş yapmayacagi tuttu şaka gibi ya
kaç gündür öyle canım
Valla bende anneme bile güvenemem az önce yardımcı kadın mama yaptı bide güzel çalkaladı olduğu gibi köpük yaptı biberonda. Bütün o havayı yutacak sonra neden gazı var 🤦🏻‍♀️ kvde de komşusunun çocuğuna bakmış yarım gün. Suyu şukadar mamayı bukadar koycan demiş kadın. O çocuk onla doyar mı suyu daha çok koydum diye bide kendi ağzıyla söylüyor. E dedim suyu arttırdın mamayı da arttırdın mı yok diyor. 🤦🏻‍♀️ su fazla mama az doydu mu sence çocuk dedim doymuştur nolcak diyo. Hey Allahım zaten ölçü kaşığını da ölçüyü de keyfi yazıyolar kutunun üstüne yada kadın keyfinden söyledi sana ölçüleri. Ay yok ben bi süre daha evdeyim
Senin işin neydi canım? Evet senin hem iki çocuk olunca kızın sürece alışana kadar kabullenene kadar öyle evde durmak sana ve çocuklarına iyi gelir bence e🙏🏻 benim kaynana da çalkaladı biberonu ben de dedim gaz yapar köpükleri, yok nolcak dedi😂 kimseye bırakılmıyor biz herşeyine dikkat ediyoruz kimse bir bebeğe annesi kadar şefkatli merhametli ilgili bakamaz ❤️

Cnm ben normalde eylülde başlarim diye düşünüyordum . bebek eylülde 5 aylık olduğu iÇin vazgeçtim .sanirim ben 1,5 yaşina kadar çalişmiyacam . Ama böyle bişeyde var. annem ve yengem biz bakariz diyorlar ben zaten haftada 2,5 gün gidiyorum . Eşimde 1.5 gün bakabilir. Sadece 1 gün açiğimiz kaliyor. O yüzden cok kararsizim . Bir yildir calişmiyorum . Hamilelikte gitmedim . Şuan ev kadini psikolojisi beni cok yoruyor . Bu lohusalik gebelik beni çok başka biri yapti . 30 yil yaşlandiğimi düşünüyorum . Eşimle cok kötü kavga ettik . Aileler araya girdi . Yüzünü bile görmek istemiyorum . Bebek olmazsa boşanmaya kadar giderdi . Daha toparlanamadim .
Senin iyiymiş canım çalışma şartların hem de annen bakacakmış ben olsam başlardım. İnsan evde gerçekten bunalıyor çalışmaya alışık olduğumuz için hayat boş geliyor böyle amaçsız gibi
Ayyy çok küçük ya daha kime güvenip bırakacaksın ben anneme bile güvenemem:KK43: bebeği de kendinle götür odanda kalsın diyecem ama sen derse gitsen çocuk tek kalamaz :KK43: ay bilemedim ya :KK43: ben en az 8 ay çalışmayı düşünmüyorum sonrasında bir yardımcı felan düşünüyorum artık kim olursa kayınvalide gönüllü gibi 😀
Bizim de süt izni olursa haftada 18 saat ders veriyorlar 4 yarım gün bir tam gün oluyor ama biz gurbette olduğumuz için bakacak kişi bizimle yaşıyor ya o sıkıntı. 2.5 sene kaynanamla yaşadım ben oğluma o baktı 😄 çok zor ya ki benimki benim isteğim dışında asla bişey yapmaz sessiz sakindir seninki gibi olsa birbirimize girerdik başına buyruk seninki 🙈 ona göre iyi düşün dünya iyisi olsa da bi yerden sonra batıyor
21 ağustosta benim iznim bitiyor. Bakacak kimse yok bakiciya da güvenemem zaten çok küçük içim elvermez. Etik gorunmese de rapor alicam. Ücretsize de çıkamam tek maaşla mümkün değil. 1 yasda kreşe vericem.
Belki mevzuatta düzenleme olup bize yetişir analık iznini 6 aya çıkartma mevzusu vardi.
Heyet raporu mu alacaksın canım? Yaa keşke yetişse süper olurdu

Z zaynfuruze bu arada bebek doğunca çoğu çift böyle oluyor canım sıkma canını biz de ilk çocukta boşanma evresine geldik avukatla falan görüşmüştüm ben hatta. Bunda da kedi köpek gibiydik her gün kavga ettik ilk bi ay şimdi biraz toparlandık. Kolay değil hem hormonlar hem aile dinamikleri değişiyor hem evde kalan birileri varsa onlar etkiliyor zor yani. Benim de psikolojim iyi değil ağlamadığım gün nadirdir evde çok bunaldım ama çıkamıyorum da eşim olmadan iki çocukla. Bebeğim hiç uyumuyor 12 den beri emziriyorum mesela 3.5 saat oldu ona bile kızıyorum bazen uyumuyo diye artık sinirlerim yıprandı. Öyle böyle geçiyor zaman, büyüyorlar işte..

Kızlar işe ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz? golden-snitch golden-snitch sulti tutti sulti tutti Z zaynfuruze başka çalışanlar var mıydı hatırlayamadım
Benim iznim 12 Temmuzda bitiyor çok erken 🥲 sonrasında yıllık izin kullanıcam o da eylüle kadar idare ettirecek. 4 aylık olacak hala çok küçük bence
Benim Ağustos dönüş 🥺 ben de izin almayı planlıyorum ama şirket ne der bilmiyorum en azından ek gıdaya yakınken başlamak istiyorum. Senin neden o kadar erken oldu sen erken mi ayrilmistin izne 1 ay var aramizda

Senin iyiymiş canım çalışma şartların hem de annen bakacakmış ben olsam başlardım. İnsan evde gerçekten bunalıyor çalışmaya alışık olduğumuz için hayat boş geliyor böyle amaçsız gibi

Bizim de süt izni olursa haftada 18 saat ders veriyorlar 4 yarım gün bir tam gün oluyor ama biz gurbette olduğumuz için bakacak kişi bizimle yaşıyor ya o sıkıntı. 2.5 sene kaynanamla yaşadım ben oğluma o baktı 😄 çok zor ya ki benimki benim isteğim dışında asla bişey yapmaz sessiz sakindir seninki gibi olsa birbirimize girerdik başına buyruk seninki 🙈 ona göre iyi düşün dünya iyisi olsa da bi yerden sonra batıyor

Heyet raporu mu alacaksın canım? Yaa keşke yetişse süper olurdu
Evet heyet raporu alicam baska türlüsü mümkün değil, tabi bulabilirsem rapor. Yoksa işim çok zor. Yıllık izinlerimi kullanıp rapor alicam.
Düşününce strese giriyorum, Allah yardım etsin hepimize🙏

Kızlar 2. Ay karma aşısını yaptıracak olanlara önerim , gece uyumadan rezene içirin sabaha kadar uyanmadı rahat uyudu, azıcık da anason koydum . O da rahat uyudu ben de. Bebekten bebeğe değişiyorm

Evet canım çalışıyordum maalesef benim işim çok yoğundu bebekten önce 8-5 ayaktaydım. Bende saldım gerçekten saçımı taramaktan bile acizim dediğin gibi, neye yetişeceğim kaça bölüneceğim hiç bilmiyorum

kaç gündür öyle canım

Senin işin neydi canım? Evet senin hem iki çocuk olunca kızın sürece alışana kadar kabullenene kadar öyle evde durmak sana ve çocuklarına iyi gelir bence e🙏🏻 benim kaynana da çalkaladı biberonu ben de dedim gaz yapar köpükleri, yok nolcak dedi😂 kimseye bırakılmıyor biz herşeyine dikkat ediyoruz kimse bir bebeğe annesi kadar şefkatli merhametli ilgili bakamaz ❤️
Rezeneyi nasıl içiriyorsun canım ve ne kadar miktarı

Merhaba öncelikle bebeğim 57 günlük erkek gaz problemimiz var. Doktorum nurse harveys önermişti metsil ile birlikte kullaniyorum ve nurse harveysi kullandigim zaman bebegimde uykusuzluk yapiyor uyumuyor gaz çıkarıyor, cıvık kaka da yapiyor evet ama uykusuzluk yapiyor bu durumla karsilasan var mi daha önce? Sabah 5ten beri 2 saat uyumadi çocuğum ve saat aksam 5 oldu

Benim Ağustos dönüş 🥺 ben de izin almayı planlıyorum ama şirket ne der bilmiyorum en azından ek gıdaya yakınken başlamak istiyorum. Senin neden o kadar erken oldu sen erken mi ayrilmistin izne 1 ay var aramizda
Benimde ağustos sonuydu izin aldım 1 ay evden calısıcam dedim 5.5 aylık ek gıdaya baslamayı düsünüyorum en keyifli dönemde işe başlıyorım🥹

X