2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Yaptım dediğini canım dünle hemen hemen aynı saatte yine uyudu az önce. Ama içim rahat değil neden bilmiyorum sabah uyandı uyanık kaldığı süre boyunca da uyumak istedi hep 5-10 dk daldı daldı geri kalktı sanki bitse de gitsek modunda mutsuz gibi hissediyorum öyle bi şey olabilir mi sence
Senin hissiyatın bizim tahminimizden daha kuvvetlidir anne hisseder canım. Bakma dün güneşli gün vs dedik ama hissiyatında bi gariplik seziyorsan doğrudur. Haftasonuna kadar takip et bakalım ama belki çocuğun normali budur da ilk dünyaya adapte sürecinde eziyeti olmuştur. Bilemedim ki

Kızlar işe ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz? @golden-snitch sulti tutti sulti tutti Z zaynfuruze başka çalışanlar var mıydı hatırlayamadım
Benim iznim 12 Temmuzda bitiyor çok erken 🥲 sonrasında yıllık izin kullanıcam o da eylüle kadar idare ettirecek. 4 aylık olacak hala çok küçük bence
21 ağustosta benim iznim bitiyor. Bakacak kimse yok bakiciya da güvenemem zaten çok küçük içim elvermez. Etik gorunmese de rapor alicam. Ücretsize de çıkamam tek maaşla mümkün değil. 1 yasda kreşe vericem.
Belki mevzuatta düzenleme olup bize yetişir analık iznini 6 aya çıkartma mevzusu vardi.

Cnm ben normalde eylülde başlarim diye düşünüyordum . bebek eylülde 5 aylık olduğu iÇin vazgeçtim .sanirim ben 1,5 yaşina kadar çalişmiyacam . Ama böyle bişeyde var. annem ve yengem biz bakariz diyorlar ben zaten haftada 2,5 gün gidiyorum . Eşimde 1.5 gün bakabilir. Sadece 1 gün açiğimiz kaliyor. O yüzden cok kararsizim . Bir yildir calişmiyorum . Hamilelikte gitmedim . Şuan ev kadini psikolojisi beni cok yoruyor . Bu lohusalik gebelik beni çok başka biri yapti . 30 yil yaşlandiğimi düşünüyorum . Eşimle cok kötü kavga ettik . Aileler araya girdi . Yüzünü bile görmek istemiyorum . Bebek olmazsa boşanmaya kadar giderdi . Daha toparlanamadim .
Evet ya evde durmak gerçekten insanı bunaltıyor hele ki daha önce çalışma hayatına alışmış bir kadın için :KK43:

Ayyy çok küçük ya daha kime güvenip bırakacaksın ben anneme bile güvenemem:KK43: bebeği de kendinle götür odanda kalsın diyecem ama sen derse gitsen çocuk tek kalamaz :KK43: ay bilemedim ya :KK43: ben en az 8 ay çalışmayı düşünmüyorum sonrasında bir yardımcı felan düşünüyorum artık kim olursa kayınvalide gönüllü gibi 😀
Valla bende anneme bile güvenemem az önce yardımcı kadın mama yaptı bide güzel çalkaladı olduğu gibi köpük yaptı biberonda. Bütün o havayı yutacak sonra neden gazı var 🤦🏻‍♀️ kvde de komşusunun çocuğuna bakmış yarım gün. Suyu şukadar mamayı bukadar koycan demiş kadın. O çocuk onla doyar mı suyu daha çok koydum diye bide kendi ağzıyla söylüyor. E dedim suyu arttırdın mamayı da arttırdın mı yok diyor. 🤦🏻‍♀️ su fazla mama az doydu mu sence çocuk dedim doymuştur nolcak diyo. Hey Allahım zaten ölçü kaşığını da ölçüyü de keyfi yazıyolar kutunun üstüne yada kadın keyfinden söyledi sana ölçüleri. Ay yok ben bi süre daha evdeyim

Kızlar işe ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz? @golden-snitch sulti tutti sulti tutti Z zaynfuruze başka çalışanlar var mıydı hatırlayamadım
Benim iznim 12 Temmuzda bitiyor çok erken 🥲 sonrasında yıllık izin kullanıcam o da eylüle kadar idare ettirecek. 4 aylık olacak hala çok küçük bence
Benim bebeğim 3 Haziran dogdu 29 Ağustosta iznim bitiyor 😔 çok küçük olucak ama mecbur başlıycam annem bakıcak evlerimiz yakın

Senin hissiyatın bizim tahminimizden daha kuvvetlidir anne hisseder canım. Bakma dün güneşli gün vs dedik ama hissiyatında bi gariplik seziyorsan doğrudur. Haftasonuna kadar takip et bakalım ama belki çocuğun normali budur da ilk dünyaya adapte sürecinde eziyeti olmuştur. Bilemedim ki
Eşim de senin gibi söylüyor düzeni oturuyor belki de diyor ama bilmiyorum. Ateşi yok karnı tok bi yeri ağrısa ağlar diye düşünüyorum. Bi bebek zaten başka ne ister diyorum kendime ama evham yapmadan da duramıyorum çok zor ağzı dili yok yavrumun kurup kurup duruyorum🥹

Benim bitti ama öğretmen olduğum için 15 Ağustosda seminerlere katılacağım.

Benim Ağustosta bitiyor rapor almayı düşünüyorum ne akdar idare ederlerse artık

Kızlar sezaryen olanlar denize girdiniz mi ? Girdiyseniz kaçıncı gün girdiniz? Memlekete geldim Antalyaya pazar denize gidicez ama 40 kontrolü için de haftaya cuma vardı randevu ona aldım denize girebiliyor muyuz acaba

Evet ya evde durmak gerçekten insanı bunaltıyor hele ki daha önce çalışma hayatına alışmış bir kadın için :KK43:
Sende calişiyorum değil mi ? Çok yoğun calişan bi işim yok ama Yinede beni bu gebelik lohusa yordu. Etrafimdakiler çok değiştin diyorlar . Gerçekten çok saldim . Sacimi tariyacak halim yok .

Geçen grupta idrar tahlili alan kimse helal olsun bizimki işemedi bizde 2 saatlik çaba sonucunda bu sıcakta vazgectik çıkarttık poşeti çocuk işedi söyleyeceklerim bu kadar....🤣🤣
Biz de geçen ay idrar tahlili verdik. Önce torbayi taktılar sonra kan aldılar. Yavrum o acıyla bütün idrarın bosaltti.
Aynısı kızımda da olmuştu. Kan alırken o da bezini taşırmıştı. Acıyla saliveriyorlar idrarini.

X