2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bu arada bebeğimin kulağında akıntı var demiştim paniklemiştimya o gün hem acile gittim sonra kendi doktorumuza da gittim çok şükür kulağında bişey yokmuş ben evham yapmışım😢🙏🏼
@catloverk melegim can melegim can 💖
O akinti neymiş merak ettim çok şükür ya bende merak ediyordum seni

O akinti neymiş merak ettim çok şükür ya bende merak ediyordum seni
Banyodan sonra farketmiştim zaten kulağındaki birikenler çıkmıştır suyla iyice sıvılaşınca sen iltihap sanmışsındır dedi😂
İlk annelik böyle oluyor herşeye çok pimpirikleniyorsunuz dedi. Çok şükür birşeyi yokmuş acile güvenmedim kendi doktoru da aynı şeyi söyleyince rahatladım🥹

Yok kız bizimkinde alınma kabiliyeti var😂
Herşeye alınır ergenler gibi😂
Yarın mevlid var kalabalık istemiyorum çok kişi getirme dedim aramız bozuk şuan yine alınmış😂😂
Aman bak benim bebek bayramda hasta oldu Allah korusun bebeğinin yüzünü elini kimseye elletme cesursavasci demişti dersin..biz perişan olduk çocuk tıkandı geceleri açtık burnunu çocuğa işkence oldu millet 5 dk sevecek diye.. bozulursa bozulsun
Eeee aç aç mı oturacaktiniz hiç ya çok garip kadin🤣🤣😅😅

Banyodan sonra farketmiştim zaten kulağındaki birikenler çıkmıştır suyla iyice sıvılaşınca sen iltihap sanmışsındır dedi😂
İlk annelik böyle oluyor herşeye çok pimpirikleniyorsunuz dedi. Çok şükür birşeyi yokmuş acile güvenmedim kendi doktoru da aynı şeyi söyleyince rahatladım🥹
Oyyy çok şükür canim😍boşa korkuttu bizi burda çok şükür iyi 💜

Aman bak benim bebek bayramda hasta oldu Allah korusun bebeğinin yüzünü elini kimseye elletme cesursavasci demişti dersin..biz perişan olduk çocuk tıkandı geceleri açtık burnunu çocuğa işkence oldu millet 5 dk sevecek diye.. bozulursa bozulsun
Eeee aç aç mı oturacaktiniz hiç ya çok garip kadin🤣🤣😅😅
Ayy birde kvdemlerde mevlid okunduktan sonra bebek kucaktan kucağa okunarak dolaştırılırmış, yani böyle yanyana insanlar kucaktan kucağa birbirine verirlermiş😱
Dedimm ne diyorsun sakın bak beni pişman etme kimse almasın kucağına aslaa kabul etmiyorum laf söylerim ayıp olur dedim😂
Düşünsene çıldırırsın😱😱😂

Ayy birde kvdemlerde mevlid okunduktan sonra bebek kucaktan kucağa okunarak dolaştırılırmış, yani böyle yanyana insanlar kucaktan kucağa birbirine verirlermiş😱
Dedimm ne diyorsun sakın bak beni pişman etme kimse almasın kucağına aslaa kabul etmiyorum laf söylerim ayıp olur dedim😂
Düşünsene çıldırırsın😱😱😂
Bu adetleri kim çıkarmış bebeği hasta edelim diye el ele verilmiş resmen😳😳😳 şimdiden çıldırdım Allah sana kolaylık versin canım her açıdan 😅

Düşünsene çıldırırsın😱😱😂
Ay evet biliyorum o adeti de illa yapalım filan dememiştir dimi kv 🤦🏻‍♀️

Kızlar bu arada bebeğimin kulağında akıntı var demiştim paniklemiştimya o gün hem acile gittim sonra kendi doktorumuza da gittim çok şükür kulağında bişey yokmuş ben evham yapmışım😢🙏🏼
@catloverk melegim can melegim can 💖
Çok şükür canım sevindim o akıntı neymiş peki yanlış mı görmüşsün

Sabah 7’den beri sadece 1 saat uyudu hala uyanık babasına verdim balkona çıktım hıçkıra hıçkıra ağladım
Öncelikle sakin ol bu olabiliyor bebeği duşa soktun mu bugün
Sokmadıysan bi sok su negatifi alsın
Bende çok ağladım çok iyi anlıyorum seni duşa soktuysan arabayla gezmeyi deneyebilirsin
Zaten aç değildir altı temiz burnu açık kaka çiş durumu iyi ise duş gezme rahatlatabilir 🥲

Napsın elimde su an sallıyorum yatıyor, koyunca uyanıyor 😂😂😂 gelinim ne yapıyor 😍
Kız ben güncelleyemiyorum yapamıyorum onu😂
Gelinin de aynı valla uykusuz ve kusmuklu 😂🙈
Yemek konusunda niye boyleler ya çok şaşırıyorum 🙈 bizden mi bekleniyor ciddi ciddi merak ediyorum
Ya dimi yanımızda kalma amaçları ne ki yemeği ben yapacaksam 😀
Ben yedim. Çok aşırı gazlı değilse bebeğin ye canım bulgur pilavı yemiyomusun ?
Yok hiç yemedim gazlı benim bebe ama çiğ köfte yedim ya siz öyle diyince, canım çekti tadımlık yedim
Karnı da Mi acikmiyo veya hiç mi o görevi ustlenememis pes ya.. İnsan yada kızım bugün ne yicez diye sorar
Yani kendisi de aç kalıyor ya da kendi evinde olsa yapmayacak mı ilginç gerçekten. Bugün de zaten sürekli emzirme modundaydım yine aklıma gelmedi insan sorar bari ne yiycez diye

Sabah 7’den beri sadece 1 saat uyudu hala uyanık babasına verdim balkona çıktım hıçkıra hıçkıra ağladım
Neden uyumuyo bu bebekler ya valla deliriyorum el kadar bebeğe kızıyorum ben de uyumadı diye sonra eşime kızıyorum derdini anlamıyoruz biz ne biçim anne babayız diye. Valla tükendim. Benimki de 24 saatte toplasan 5-6 saat ancak uyuyor o da bölük pörçük. Önceden 4-5 saat gece uyurdu da endişelenirdim şimdi nerdee

Aynı benim kvdem, yani benim ne yeriz diye düşünmeye bile mecalim olmuyor ama benim söylememi bekliyor. Söyleyince yapıyor hakkını yemiym ama birkere banada böyle yaptı ben söylemeyince yapmadı kalkıp makarna yapmıştım bende çocuk kucağımda, o zaman biraz bozulmuştu mesajı almıştı yani😂
Sizin kv.ler yemek yapıyormuş en azından benimki bana haftada bir geliyo gelirse onda da biraz uyuyayım diye minik uyuduğunda yatağa geçiyorum bi bakıyorum o da uyumuş her şey olduğu gibi duruyo. Hiçbir şeye elini sürmemiş 🥲

Ya kucucuğumun yanakları hep kırmızı kırmızı oldu isilik mi bu ya reflü yatağında yatıyor o mu terletiyor yüzünü iki taraf da böyke ne vunun çaresi

Eklentiler

• IMG_7506.jpeg
    IMG_7506.jpeg
    110,9 KB · Görüntüleme: 44
Ya kucucuğumun yanakları hep kırmızı kırmızı oldu isilik mi bu ya reflü yatağında yatıyor o mu terletiyor yüzünü iki taraf da böyke ne vunun çaresi
Ya benimkide reflü yatağında yatınca daha çok uyanıyor. Normal yatağıda sünger yatak onun üstünde ped kılıfı varya yani normal bildiğin yatak ama reflü yatağı sünger ve ince bi fermuarlı kılıfı var malum. Bence sıcakta sünger yakıyor çocukları terletiyor ya o reflü yataklarına düzgün bi kılıf ayarlamak lazım yada reflü yatağında yatırmamak lazım.

Ben bi kaç zamandır reflü yatağında uyutmuyorum dümdüz de yatmak istemiyor öyle de çok uyanıyor. Reflü yatağını normal beşikteki yatağın altına koydum baş kısmı yükselsin diye. Beşikte anne yanı beşiği yanı inik yani. Nasıl olsa dönemiyor daha sıkıntı olmaz diye düşündüm. Dün sabaha karşı aşırı ağlama çığlık sesiyle uyandık kafası yere doğru vücudu yatakta kafa üstü düşecekti çocuk 🤦🏻‍♀️ çözüm üreteyim derken acillik olacaktık Allah korusun.

İşte o yatağın altına koyma kısmını da böylece elemiş olduk. Bugün çok çok ince bi yastığa yatırıyorum sadece boynunu değil sırtını da yastıkla destekliyorum. Bu gece napcaz bakalım

Gelinin de aynı valla uykusuz ve kusmuklu 😂🙈

Ya dimi yanımızda kalma amaçları ne ki yemeği ben yapacaksam 😀

Yok hiç yemedim gazlı benim bebe ama çiğ köfte yedim ya siz öyle diyince, canım çekti tadımlık yedim

Yani kendisi de aç kalıyor ya da kendi evinde olsa yapmayacak mı ilginç gerçekten. Bugün de zaten sürekli emzirme modundaydım yine aklıma gelmedi insan sorar bari ne yiycez diye
Valla ben de anlamıyorum tatile geliyorlar galiba 🤣

Kızlar birşey sorucam,siz d vitamini olarak ne kullanıyorsunuz, sağlık ocağı monovit D3 verdi ben onu kullanıyorum bebeğime günde 3 damla ama içeriğinin temiz olmadığını hatta çok zararlı olduğunu söyleyenler var,vermeye devam edeyim mi bilemedim...

X