2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Öncelikle sakin ol bu olabiliyor bebeği duşa soktun mu bugün
Sokmadıysan bi sok su negatifi alsın
Bende çok ağladım çok iyi anlıyorum seni duşa soktuysan arabayla gezmeyi deneyebilirsin
Zaten aç değildir altı temiz burnu açık kaka çiş durumu iyi ise duş gezme rahatlatabilir 🥲
Her yolu deniyoruz normalde arabasıyla parka çıkardığımız an uyur akşam 8-9 gibi bu sefer parkta bile yaygarayı kopardı duşa sokmamıştım ama onu düzene bindirmeliyim belki gerçi akşamları sokuyorum duşa ama yavrum gündüz hiç uyumuyo

Neden uyumuyo bu bebekler ya valla deliriyorum el kadar bebeğe kızıyorum ben de uyumadı diye sonra eşime kızıyorum derdini anlamıyoruz biz ne biçim anne babayız diye. Valla tükendim. Benimki de 24 saatte toplasan 5-6 saat ancak uyuyor o da bölük pörçük. Önceden 4-5 saat gece uyurdu da endişelenirdim şimdi nerdee
Bilmiyorum ben kafayı yicem tükendim artık bu hep böyle gidecekse sıçtım hem uyumuyo hem kucakta sabit pozisyonu da beğenmiyo sabahtan akşama hopluyoruz

Ya benimkide reflü yatağında yatınca daha çok uyanıyor. Normal yatağıda sünger yatak onun üstünde ped kılıfı varya yani normal bildiğin yatak ama reflü yatağı sünger ve ince bi fermuarlı kılıfı var malum. Bence sıcakta sünger yakıyor çocukları terletiyor ya o reflü yataklarına düzgün bi kılıf ayarlamak lazım yada reflü yatağında yatırmamak lazım.

Ben bi kaç zamandır reflü yatağında uyutmuyorum dümdüz de yatmak istemiyor öyle de çok uyanıyor. Reflü yatağını normal beşikteki yatağın altına koydum baş kısmı yükselsin diye. Beşikte anne yanı beşiği yanı inik yani. Nasıl olsa dönemiyor daha sıkıntı olmaz diye düşündüm. Dün sabaha karşı aşırı ağlama çığlık sesiyle uyandık kafası yere doğru vücudu yatakta kafa üstü düşecekti çocuk 🤦🏻‍♀️ çözüm üreteyim derken acillik olacaktık Allah korusun.

İşte o yatağın altına koyma kısmını da böylece elemiş olduk. Bugün çok çok ince bi yastığa yatırıyorum sadece boynunu değil sırtını da yastıkla destekliyorum. Bu gece napcaz bakalım
Ayy Allah korumuş iyi ki ağlamış da uyandırmış 😳 ben de o kılıftan olduğunu düşünüyorum üstüne çarşaf attım ben de onda yatırdım gece çocuğu kalın mı giydiriyorum acaba 23-24 derece oluyor ev ben üşüyorum eşim yanıyor çocuktada uzun kollu oluyor iyi mş kötü mü anlamadım nasıl giydirsem

Ne güzel herkesin bebisi uyuyo benimki paso ıkıniyor kakasını yaptı hala ıkıniyo ya 😭😭
Benimki de aynı gece gümdüz ıkınıyo 4 buçukta uyudu ıkınırken 6 da uyandı yine ıkınıyor kaka yapmış gazını çıkardı bez değiştirirken sonra yine ıkınıyor 😩

Kızlar bu arada bebeğimin kulağında akıntı var demiştim paniklemiştimya o gün hem acile gittim sonra kendi doktorumuza da gittim çok şükür kulağında bişey yokmuş ben evham yapmışım😢🙏🏼
catloverk catloverk @melegim can 💖
Çok şükür hayatımm kulak akıntısı zordur çünkü abimde vardı ordan hatırlıyorumm geçmiş olsun tekrardan 😍

Ayy birde kvdemlerde mevlid okunduktan sonra bebek kucaktan kucağa okunarak dolaştırılırmış, yani böyle yanyana insanlar kucaktan kucağa birbirine verirlermiş😱
Dedimm ne diyorsun sakın bak beni pişman etme kimse almasın kucağına aslaa kabul etmiyorum laf söylerim ayıp olur dedim😂
Düşünsene çıldırırsın😱😱😂
Kucaktan kucağa geçerken herkes şapur şupur öpsüün bi de teee Allahımm
Valla bakalım inşallah yapma etme demekten dilimizde tüy bitmez bi de herkes parmaklarıyla çenesini falan sevmeye çalışıyor

Ya kucucuğumun yanakları hep kırmızı kırmızı oldu isilik mi bu ya reflü yatağında yatıyor o mu terletiyor yüzünü iki taraf da böyke ne vunun çaresi
Canım üstündeki kalın değil mii
Reflü yatağına müslim örtü ser bi de öyle yatırr
Bence sıcaktan bizimkinde de çıkıyor sıcakta azıyorlar

Benimki de aynı gece gümdüz ıkınıyo 4 buçukta uyudu ıkınırken 6 da uyandı yine ıkınıyor kaka yapmış gazını çıkardı bez değiştirirken sonra yine ıkınıyor 😩
Ben yüz üstü yatırdım kendimde uyumuşum ıkinmasi gitmişti yüz üstü yatirinca çocukta mahvoldu bende yoksa ikin ikin nereye kadae

Canım üstündeki kalın değil mii
Reflü yatağına müslim örtü ser bi de öyle yatırr
Bence sıcaktan bizimkinde de çıkıyor sıcakta azıyorlar
Ben üşüyorum kansızlıktan sanırım eşim yanıyor evde tişört giydirdim şimdi bir de öyle deneyeyim öarşaf serdim inşallah fayda eder ya

Ben yüz üstü yatırdım kendimde uyumuşum ıkinmasi gitmişti yüz üstü yatirinca çocukta mahvoldu bende yoksa ikin ikin nereye kadae
Tek böyle tutunca rahat ediyor gece gündüz böyleyiz biz de

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 45
Her yolu deniyoruz normalde arabasıyla parka çıkardığımız an uyur akşam 8-9 gibi bu sefer parkta bile yaygarayı kopardı duşa sokmamıştım ama onu düzene bindirmeliyim belki gerçi akşamları sokuyorum duşa ama yavrum gündüz hiç uyumuyo
Biz çok ağlıyorduk yeni toparladı her gün öğlen 12-1 gibi duş aldırıyorum akşamda hava serinleyince yürüyüşe çıkıyoruz rutin oluşturmak iyi geldi gibi mümkünse her gün yıka biraz yorucu oluyor ama gün daha rahat geçiyor

Kızlar birşey sorucam,siz d vitamini olarak ne kullanıyorsunuz, sağlık ocağı monovit D3 verdi ben onu kullanıyorum bebeğime günde 3 damla ama içeriğinin temiz olmadığını hatta çok zararlı olduğunu söyleyenler var,vermeye devam edeyim mi bilemedim...
Ocean d3 kullanıyorum canım 3 damla sabahları
Burdaki çoğu onu kullanıyor.
Sen de geç ona için rahat edecekse. Açıkçası ben içerik araştırmadım . Hamileyken de ben kullanmıştım yetişkinler için olanını

Kızlar birşey sorucam,siz d vitamini olarak ne kullanıyorsunuz, sağlık ocağı monovit D3 verdi ben onu kullanıyorum bebeğime günde 3 damla ama içeriğinin temiz olmadığını hatta çok zararlı olduğunu söyleyenler var,vermeye devam edeyim mi bilemedim...
Bende başta onu kullandım ama içinde ayçiçek yağı var yazıyodu her yerde.
Ocean önerdi kendi doktorumuz sağlık ocağınınkini bıraktım

Doktorunuz ocean önermişti onu kullanıyoruz

X