2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Diyetciler benden size atıştırmalık motivasyon fotosu gelsin de sizden ne gelen var ne giden🤣🤣

Eklentiler

• 1000042005.jpg
    1000042005.jpg
    155,8 KB · Görüntüleme: 44
Günaydın güzel anneler 🌸
Biz çok şükür durulduk arada ağlama krizleri oluyor ama çok az maşallah 🧿
Uykularımız düzeldi gece 2 defa kalktı emdi yattı gündüzde uyuyor geç dalıyor ama uyuyor eskisi gibi değil ☺️
Hangi bacımın duası kabul olduysa Allah razı olsun yani ☺️
Kakada düzeldi 2 günde bir yapıyoruz normal dedi doktoru dolu yapıyor çünkü büyük insan gibi
Ama az önceki kakasında minnak bir kan vardı doktora yolladım pazartesi randevumuz var zaten ama neden olur süt alerjisi olabilir diye süt ürünlerini kestik dün bi kaçamak yapıp sütlü çikolata yedim ondan olabilir mi 🥲 ya insan zaten yemek yiyecek vakit az buluyor onda da süt ürünleri olmayınca çok zormuş

Bebişleri 37 haftadan önce doğan anneler benim doktorum normalde 4.ayda demir başlanır ama prematürelerde 2.ayda başlanır dedi demire başladık biz kabızlığımız da yeni geçmişti umarım tekrarlamaz demirle beraber:KK43:

Bebişleri 37 haftadan önce doğan anneler benim doktorum normalde 4.ayda demir başlanır ama prematürelerde 2.ayda başlanır dedi demire başladık biz kabızlığımız da yeni geçmişti umarım tekrarlamaz demirle beraber:KK43:
Bizde 37+6 da doğduk ama 40 a tamamlama doğduğu tarihten say her şeyi dedi doktorumuz o şekilde gidiyor aşılar randevular demir daha başlamadık pazartesi 2 ayımız doluyor 4. Ayda dedi bize bilemedim yani demir beni bile mahvediyor bu kuzuları napar

Canım biliyorsun benim kızım prematüre. Onda da erken başlamışlardı demir ilacına. Kaka yeşil olabiliyor kabızlık yapabiliyor. Biraz takip edip kabızlık geçmezse doktora söyleyip marka değişikliği yapabilirsin. Yeşil kaka da önemli değil demir ilacında sık görülüyor

Ya malesef sonra sorun oluyor yani annem yanimdaydi hep hersey cok guzeldi hala guzel ama bebek oyle alismis ki hic ayrilmiyor gun icinde baska hicbirsey yapamaz oldum daha 4 gun oldu annem gideli ama ev ve ben perisan haldeyiz , birde ben bebeklerin beslenme rutini olmali diye okudum yani surekli emme olunca gaz ve bagirsak sorunlari artiyormus bu da tekrar emmeye sevk ediyormus boyle bir kisir dongu olusuyormus ben mesela o kisir dongudeyim cikamiyorum surekli meme ve biberon arasinda bebek beslenme duzeni yok
Evet bu beslenme döngüsü de sıkıntı ya ama bunu nasıl kıracağız ki yani 2 saate bir beslenmesi gerek de çocuk memeden ayrılmıyorsa oda zor. Bi yandan daha küçük diyorum ama bi yandan da bu düzensizlik de korkutuyor beni.

Canım biliyorsun benim kızım prematüre. Onda da erken başlamışlardı demir ilacına. Kaka yeşil olabiliyor kabızlık yapabiliyor. Biraz takip edip kabızlık geçmezse doktora söyleyip marka değişikliği yapabilirsin. Yeşil kaka da önemli değil demir ilacında sık görülüyor
Hangi marka kullanmıştın canım

Bizde 37+6 da doğduk ama 40 a tamamlama doğduğu tarihten say her şeyi dedi doktorumuz o şekilde gidiyor aşılar randevular demir daha başlamadık pazartesi 2 ayımız doluyor 4. Ayda dedi bize bilemedim yani demir beni bile mahvediyor bu kuzuları napar
Seninki miadında sayılıyor canım prematüre değil o nedenle 4. Ayda başlar doktorun muhtemelen

Aynen bende bu kafada olduğum için önemsemiyorum dediğiniz gibi en fazla ne kadar emecek yani mesela güzel anlar bunlar.
Ama şuan etrafımda yardım edenim vae sonra sonra acaba sıkıntı olur mu yemek ev işi diye düşünüyorum.
İşler biraz aksıyor evet eskisi gibi değil tabii ben daha basit yemekler yapıyorum
Temizlik için de robot çalıştırıyorum her gün öyle idare ediyoruzz

Sürekli kucağımda uyumak istiyor. Kafasını omzuna koyar pozisyonda değil ama. Öyle yapınca etrafı izliyor bir de gaz sancısıyla uğraşıyor. Emziriyorum bir iki çekiyor ağlıyor aç da değil yani. Emzirme pozisyonunda ağzına emzik veriyorum öyle uyuyor. Dalınca yerine koyuyorum az uyuyor. Eşim uyutunca hemen uyuyor, uzun uyuyor. Ben stres mi yapıyorum anlamadım 🥺 kahvaltımı zar zor yaptım bugün :KK43:

X