2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kız sen kutupta mı yaşıyosun üstü çok kalın ddğil miii?
Burda hava buz gibi arka odada balkon kapısını açıyorum sadece yatak odasında üşüyoruz yorgan örtüyorum🤣

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    142,5 KB · Görüntüleme: 39
kubiskubiskubis kubiskubiskubis canım benim bebeğim elini ağzına atmaya başladı bu onların ellerini kesfetmesi rahatlamasi demekmis.. şimdi seninki eldivenle o doktor yani afedersin de 3 gün demiş olmayasın 3 ayı hiçbir doktor diyeceğini sanmıyorum.. Sen öyle.dedin diye googledan baktım öyle bir bilgide yok çıkart eldiveni hemen 🥹 tırnakları uzunsa kisaltta yüzünü çizmesin.. 🥰
Aynen ben de öyle biliyorum kubiskubiskubis kubiskubiskubis doktor niye öyle dedi acaba 🙄 bana da hastanede kullanmayın demişti ebeler zaten bizim eldivenler olmuyordu hep düşüyordu ilk zamanlar ben de hiç kullanmadım törpü yaptım hep bazen fark etmeden uzayınca çizince de anne sütü sürüyorum hemen geçiyor ertesi güne bir şey kalmıyor

Ahahah kız kaç tane var ki 😂
Önce bi tane elektrikli aldık hatalı çıktı vakumlamadı onu iadeye gönderdik o arada manuel alıym bari dedim cahilliğimden gidip mochi almışım sağım yapmıyo sadece birini emzirirken diğerinden akanı topluyo sonra bu böyle olmaz iade parasını bekleyemem dedim başka bi elektrikli daha aldım. Ve hala ilk aldığımın parasını vermediler kabul etmiyo e bebek ürünün hatalı olduğunu onla uğraşıyoruz😂 bu makine konusu bu kadar olaylıyken nası diyem kocişime bi tane daha diye 😂😂

Bebem uyanık kaldığı süre boyunca herkes onunla ilgilensin istiyor 😅 konuşuyorum konuşuyorum mesela gidip su alcam basliyor ağlamaya. Konuşuyorum susuyor. Kucağımdaysa asla koltukta durmak istemiyor. Oda oda gezcez öyle susuyor. Ee hava sıcak, klimalı oda soğuk diğer odalar sıcak hasta olcak 🙄 balkonda etrafı izlemeyi çok seviyor bir de temiz hava olunca sanırım etrafı izlerken direkt omzumda uyuyor. Balkondan içeri sokunca çat aciliyor gözler. Dün anakucagini balkona götürdüm en uzun orada uyudu( yarım saat falan 😂) sonra ağlayarak uyandı muhtemelen terledigi için. Hava çok sıcak olmasa bizimki balkon kuşu olacak da iki gündür aşıdan ötürü banyo da yaptiramadigim için sıkıntı yaşıyoruz. Ya koala gibi gezcez ya da ben sürekli konuscam laf atcam 🙄
Konuşunca susuyorsa iyi yine bizimkini uyanık olduğu zaman kucaktan indirmeyeceksin bas bas bağırıyo abca uyuduğu zaman iş yapabiliyorum

Madem emmek istemiyorlar yapacak bisey yok canım en iyisini yapmışsın sonucta anne sütü alıyor mu alıyor ha emzirerek ha sağarak. 🌸 teşekkür ederim valla benim bebeğim geceleri cok güçsüz emiyor hatta emerken uyuya kalıyor süt sabaha kadar memede bekliyor bir süre sonra azalır mı diye tereddüt ediyorum. En azından azalma olmasın diye arada bir sağma perileri geliyo bana.
eger zamanin ve imkanin oluyorsa (bebek kucakta uyuyorsa zor, 10’gun kadar kucakta uyuma problemi yasadim cunku cok zordu) bence de sag canim, etkisini gorecegine inaniyorum🩵

Ben şöyle bir yastık yapmıştım şimdi kafası için iyi denk geldi yine hafif çeviriyor ama başında bekliyorum bir süre böyle yatırırm gündüzleri

Eklentiler

• IMG_20240626_125615.jpg
    IMG_20240626_125615.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 45
İnce ic tulbentler var ya ben onunla kundak yapiyorum cok ince ve kucuk sadece kollarina denk geliyor pamuklu olanlarindan ancak oyle, birde sizdede var mi bizimkinin elleri hic durmuyor surekli hareket halinde mesela biberonlayken de surekli yanaklarini sıkmaya calisiyor elimi veriyorum oyle bir sıkıyor ki durduramiyorum ellerini resmen
biz de tulbente gectik haftasonu, rahatlamistik ama gazdan suan yapamiyoruz cok agliyor yapinca. bebeklerimiz baya ayni, elleri hic durmuyor, yanagini ve gozunu oyuyor resmen biberonda yerken🥲 elini indirmeye calisiyorum ama ittiriyor.

bu arada biogaia kullanip negatif etkilenen oldu mu? bir haftadir kullaniyoruz, cocuk 40 i cikinca duzelir derken iki gundur ikinma ve pirtlatmaktan beter oldu😟 sab simplex de kotu etkilemisti, suan azicik iyi gelen tek sey mommys bliss galiba.

Yuh antalyada bide kıyamam ya.. benimkide çizdi sutumden sürdüm akşamına geçti hemen tırnaklarını duzelttim🙈benim annemde dedi hayır dedim takmayacak eskiler bizi nasıl büyüttü acaba ahh ahh🥹iyi gelmişiz bu yaşa ahahahha
Biz hastaneden geldik ben törpüyle tırnağını kısaltıyorum kayınvaldiem ordan müthiş cümleyi söyledi 40ı çıkmadan tırnak kesilmez çocuk hırsız olur 🤣🤣🤣 ben şok saf salak gibi bakıyorum bizim orda öyle derler diyor 🤣🤣🤣 neyse benim çocuğun mesleği belli😂

bu arada biogaia kullanip negatif etkilenen oldu mu? bir haftadir kullaniyoruz, cocuk 40 i cikinca duzelir derken iki gundur ikinma ve pirtlatmaktan beter oldu😟 sab simplex de kotu etkilemisti, suan azicik iyi gelen tek sey mommys bliss galiba.
Ben bir gaz damlası kullandım o dediklerin değil ama bana hiç etki etmedi ben çocuğun kendi çıkardığı küçük pırtları bile toplayıp biriktirdiğini düşünüyorum gaz damlasının büyük olunca da çıkaramıyor ay çocuk öahvolmuştu ya hiç durmuyprdu gülmüyordu

Kızlar ne güzel bebekleriniz kucağınızı seviyor benimki emzirme ve mama bitince asla durmak istemiyor yatağına yatmak istiyor
Benimki de tam tersi uyanıksa asla yatakta yatmaz bir yumurta kırayım dedim sabah yırttı bir taraflarını 😂 boğazı acıyor bağırırken sonra öksürmeye başlıyor

Ben bir gaz damlası kullandım o dediklerin değil ama bana hiç etki etmedi ben çocuğun kendi çıkardığı küçük pırtları bile toplayıp biriktirdiğini düşünüyorum gaz damlasının büyük olunca da çıkaramıyor ay çocuk öahvolmuştu ya hiç durmuyprdu gülmüyordu
ben de aynisini dusunuyorum beter etti cunku kullandiklarim, karnindan sesler gelmeye basladi bu seviyede degildi, kendi kendine cikarsin bisey vermicem artik, bugun verdikten sonra birsuru negatif yorum da okuyunca internette pisman oldum ama bir daha yok valla😩

Kızlar bizde mustelanın yenidoğan şampuanı ciltte kuruluk yaptı. Böyle sorun yaşayan varsa şampuanını değiştirsin
Ben ecowell kullanıyorum cildi çok kuru acaba şampuandan kaynaklı mı oluyor sürekli losyon sürüyorum yine değişen bir şey yok ya başka ecowell kullanan var mı?

Haklısın 🥲 Allah hepimizin bebişine sağlık versin , şans versin . Keşke tanışma fırsatımız olsa ama hepiniz farklı şehirlerdesiniz 🥰 Ben sosyal medyada kullanmıyorum . En sıkı burayı takip ediyorum 🥶
Bizde burdan arkadaşız sadece 🥰 ama dediğin gibi keşke tanışma sansimiz olsaydi

X