2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
🤣🤣annem az daha bizi sarıliktan zeka geriliği yapacakmis da allahtan doktora falan gitmeyi akıl etmiş 🤣 bende sürekli onu sorguluyorum iyi buyutmusler diye 🤣🤣 çok biliyorlar zaten gerçekten bizim şu dönemde iyi ki İnternet var bilgiler var diyorum yoksa anneme kalsa ben bebek 6 saat uyusa kaldirmazdim öyle emzirip Allah korusun çocuğu sarılık ederdim 🙄 biraz karşı çıkmıştı çocuk hiç uyandırılır mi diye de içime dert oldu sonrada sarilik olmadığını görünce haklıymışsın dedi 🤭🙈🙈
Benimki bizim her şeyi çok bilmemizden ötürü bildiklerine de şüpheyle yaklaştı 😂😂 ama çok karismadi sağ olsun. Teyzem tam tersi mesela hep kendi bildiği şekilde yapmaya çalıştı annem de uyardı Dr öyle demedi falan diye🤣 teyzem annem olsaydı sıkıntı olurdu🤣

Gördükte güneş tekrardan battı bizde atağa girdik yine 🤣🤣 sizi gidi siziii nasıl yazmadan duruyorsunuz ne güzel arkadaş olurduk burda kardes olurduk ☺️ analı babalı sağlıklı büyüt inşallah bebisini
Haklısın 🥲 Allah hepimizin bebişine sağlık versin , şans versin . Keşke tanışma fırsatımız olsa ama hepiniz farklı şehirlerdesiniz 🥰 Ben sosyal medyada kullanmıyorum . En sıkı burayı takip ediyorum 🥶

Kızlar bizde mustelanın yenidoğan şampuanı ciltte kuruluk yaptı. Böyle sorun yaşayan varsa şampuanını değiştirsin

Allah iyiliğini vermesin bebek bazen burnunu buyutuyo sana hiç denk geldi mi bilmiyorum ama büyümez deligi🤭 öyle durumda çenesini kavra yanlışlıkla burun içine zarar gelebilir kılcal damarlara
Eee bir şeyler çıktı mı yapabildin mi🥹
Ay ne bileyim yaptığım günden beri büyüdü mü burun ne diyorum:KK70: minnak simetrik burun delikleri vardı. şimdi uyuyor , bakıyorum bi tanesi biraz daha büyümüş 🫣😂 dün akşam damlatma yaptım iki tane minnacık şeyden baska bisey çıkmadı. Ama bazen bi hırıltı oluyo acaba yutak sesi mi bilmiyorum. Henüz cesaret edemedim yıkamaya 🙈

Ben Ya sağ Ya sol yatiriyorum babasi uyutmak için her gün pusete aliyo 1 2 saat orda takiliyo düz şekilde belkide onun faydasidir bizimkinde
Yaaa😍😍tek şeyim kafa şeklini göremiyorum net birde yanlara elim kaşınıyor 🙈
Belli çocugun kafası işte yuvarlak maşallah ne güzel elin kaşınıyorsa git kocanı döv geçer. Benim minnoşun kafasıda güzel yuvarlak görüp dikkat edenler ayy bu büyüyünce at kuyrugu yağınca çok yakışır ne güzel kafası var diyorlar 🤣🤣🤣

Ya şimdi bende doğum kontrol hapı alsam süte geçecek az da olsa ama yapacak bir şey yok eee doğum kontrol hapı için adet görmem lazım o da yok ortada.. spiralde de kimi bebek elinde spiralle çıkıyo 🤣🤣 prezervatif konforlu değil benim için sevmiyorum
En iyisi kocadan kaçmak dediğin gibi 🤣🤣🤣🤣
Canım emziren anneler için var dogum kontrol hapı
Kızlar şöyle güçlü kuvvetli çekimi olan robot süpürge tavsiyeniz var mı bıktım ben hergün süpürge tutmaktan bebek uyurken zaman kazanırım diye düşünüyorum eğer robot alırsam.

kubiskubiskubis kubiskubiskubis kuzum benim bebeğime de doğunca giydirmişler eldiven odada ilk emzirme sırasında arkadaşım çıkardı eldiveni elleriyle memeyi ellesin diye sonra bir daha hiç takmadık. Yani 1-2 saat eldivenle durmuş oldu sadece 😀 tırnakları çabuk uzuyor ama törpülüyoruz. Emerken hep memeyi tutuyor elimi tutuyor elleri kıpır kıpır sen de takma bence ☺️

C Chen31 acil taktik al helinden🤣 bizde keşke kucağımızda durmasa yataginda yatsa diyoruz aslında sanslisin bütün gün yatakta veya koltukta oturmaktan totomuz duzlesti😅
O sırada ben anlık 😄 ya böyle yatmaktan çocuğun kafası yamuk oldu gibi geliyo nasıl sence? Gece gündüz hep böyle yatıyoruz bi sağ bi sol yapmaya çalışıyorum ama kendisi döndürüyo. Bu arada saç konusunda size yetişcez 😀

Eklentiler

• IMG_0495.jpeg
    IMG_0495.jpeg
    144,8 KB · Görüntüleme: 52
evet ayniymisizz☺️ benimki surekli ikiniyor 3 .5 haftadir, iki gundur asiri ses de cikariyor keci gibi :) baya bi ossursa da yine de yeterli olmuyor, gaz oldugu cok net belli, ama daha da artmis oldu iki gundur. şu 3-4 ay gecsin diye gun sayiyorum resmen, hem gaz hem de moro refleksinden kurtulalim, o da uykuya dalmasini imkansizlastiriyor, ancak kundak ile uyuyabiliyor o da gazdan ve sicaktan oturu pek yapilamiyor😟
İnce ic tulbentler var ya ben onunla kundak yapiyorum cok ince ve kucuk sadece kollarina denk geliyor pamuklu olanlarindan ancak oyle, birde sizdede var mi bizimkinin elleri hic durmuyor surekli hareket halinde mesela biberonlayken de surekli yanaklarini sıkmaya calisiyor elimi veriyorum oyle bir sıkıyor ki durduramiyorum ellerini resmen

Verem ateş yapmiyormus. Biz karma ve diğer aşıyı oldugumuz gün huzursuzluk ve ateş yaşadık. Dün de veremden sonra kucaktan inmek istememe vardı anakucaginda uyutuyordum uyaniyordu en son kucakta bitiyordu tüm olay ama ateş falan olmadı şükür
Bende 3 u birden vuruldu😔

X