2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Galiba aynı seyleri yaşıyoruz benim bebegim kuvezde kaldi ilk geldiginde agzi cok kucuktu memeyi tam alamadi silikon uc kullandim bir de philips ile ac kalmasin diye verdim kalan sutumu sagip simdi silikonla emiyor bir sekilde ama aktif olarak degil bende sagip vermeye calisiyorum ama zamanla sut gider diyorlar o yüzden biraz canim sikildi
Sağarak 1.5 yaşına kadar anne sütü vereni duydum ben kimseyi dinleme lütfen 🙏🏼

Eldiven takmıyor mu yüzünü çizer vs diyen oldu da çocuğun etrafı keşfetmesi lazım. Bir kaç kez çizdi de ama geçti günün sonunda. Dün sağlık ocağında da gordum. Hava zaten çok sıcak bebeğin ellerine çorap gecirmislerdi
Yuh antalyada bide kıyamam ya.. benimkide çizdi sutumden sürdüm akşamına geçti hemen tırnaklarını duzelttim🙈benim annemde dedi hayır dedim takmayacak eskiler bizi nasıl büyüttü acaba ahh ahh🥹iyi gelmişiz bu yaşa ahahahha

Yuh antalyada bide kıyamam ya.. benimkide çizdi sutumden sürdüm akşamına geçti hemen tırnaklarını duzelttim🙈benim annemde dedi hayır dedim takmayacak eskiler bizi nasıl büyüttü acaba ahh ahh🥹iyi gelmişiz bu yaşa ahahahha
Kuzenlerle hep bunu diyoruz annelerimize siz bizi iyi buyutmussunuz diye 😂 annem eldiven konusuna hiç karismadi, direkt çıkarttım öyle de gitti hep. Gelen misafirler sordu hep eldiven takmiyo musunuz diye 😅

Nasıl olması gerektiğini bilmeyince sordum 🙈arkaya uzayıp gitmesin diye ahaaa bi tane gelin buldum ben kizlar🤣🤣🤣 gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch @ozgeeeee1 @melegim can
Oooo hayırlı olsun anası verecek mi🤣🤣
Bu arada karışmak gibi olmasın eldiven takma bebeğine beyin gelişimi için
kubiskubiskubis kubiskubiskubis doktor bize daha 7 günlükken yasakladı ellerini tanıması lazım dedi.
Bizimkinin beşik kertmesi hazırdı zaten, size de hayırlı olsuuun🤪😂😂
Benim güzel dünürüm 🤣🤣

Kızlar bizimkisi arkaya uzunlamasına mı gitmiş
Pek belirgin değil ama düz kafa olma ihtimali var önlem al canım
Merhaba canım benim kızımın kafasıda böyle herkes yan yatırma diyor ama benim bebeğim 20 gün küvezde kafa yan yattığı için kafa arkada yatamıyor nasıl düzelecek bilmiyorum 🤷‍♀️
Benimki 3 ay kuvezde yattı eve geldiğinde tek rahat ettiği pozisyon yüzüstüydü 🤦🏻‍♀️
Kızzz giremedim P Pembepilates hamile değilsin dimi
öyle umuyoruz 🤣🤣

Kızlar birde anneniz olsun bi buyugunuz danışın ama internetten araştırın. Eskiden İnternet yoktu ben anneme şey dedim bebegin sarılık olmaması için ne yapmaliyim ben uyanınca sizi emziriyordum dedi ve biz ışıkta yatmisiz sariliktan ama internette ben 2 saate bir emzirilmesi gerektiğini okudum hastanedeki hemşirede dedi 2 saatte bir mutlaka emzir diye alarm kurup çocuğa zorla meme verdim besledim sarılık olmadı bi gözünde vardı onda da sarılık diye gecmiyordu alt değerdeydi.. şimdi doktorum bana 3 saatte bir emzir dedi de bu çocuk evde hala nem makinem gelmedi bu arada nemsiz kaldığı için boğazı kuruyo istiyo ben nasıl vermiyim yazık günah birde el kadar bebek ne anlayacak o 3 saat dolana kadar ağlayacak daha beter olacak uygun koşul olmadığı için evde saatte bir kendi istiyo az bir şey emiyor boğazını ıslatıyor büyük ihtimal yetiyor ama bazen de 2 saatte bir istiyo o zamanda tam emiyo karnı acikmis diyorum.. uzun lafın kısası siz anneler çocuğunuzu en iyi siz bilirsiniz herkesin dediğine uymayın size doğru gelen neyse onu yapin🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️

Oooo hayırlı olsun anası verecek mi🤣🤣

kubiskubiskubis kubiskubiskubis doktor bize daha 7 günlükken yasakladı ellerini tanıması lazım dedi.

Benim güzel dünürüm 🤣🤣

Pek belirgin değil ama düz kafa olma ihtimali var önlem al canım

Benimki 3 ay kuvezde yattı eve geldiğinde tek rahat ettiği pozisyon yüzüstüydü 🤦🏻‍♀️

öyle umuyoruz 🤣🤣
Sormadım talip oldum 🤣🤣🤣

Kızlar ne güzel bebekleriniz kucağınızı seviyor benimki emzirme ve mama bitince asla durmak istemiyor yatağına yatmak istiyor

tesekkur ederim, cok uzulmustum ben de memeyi birakinca, ozge de sanirim burda benzer bisey yasiyor. emzirmeyi deniyorum ama yine ucundan cok az emip birakiyor, zorladigimda kafasini, katilarak agladi kac kere, ben de benim hikayem de boyleymis deyip sagim konusuna giristim. cok sukur sorun yasamadim. 🥹
fitograftaki urunu aldim, instagramda ilkim buyukbostanci diye cocugunu 1 yildir sagimla buyuten birine denk geldim, bu aleti kullaniyordu. cekis gucu olarak lansinoh ile birebir ayni, ayni miktarda cikiyor, geceleri sagamiyordum, baya hayatimi kolaylastirdi🌸
Madem emmek istemiyorlar yapacak bisey yok canım en iyisini yapmışsın sonucta anne sütü alıyor mu alıyor ha emzirerek ha sağarak. 🌸 teşekkür ederim valla benim bebeğim geceleri cok güçsüz emiyor hatta emerken uyuya kalıyor süt sabaha kadar memede bekliyor bir süre sonra azalır mı diye tereddüt ediyorum. En azından azalma olmasın diye arada bir sağma perileri geliyo bana.

Kuzenlerle hep bunu diyoruz annelerimize siz bizi iyi buyutmussunuz diye 😂 annem eldiven konusuna hiç karismadi, direkt çıkarttım öyle de gitti hep. Gelen misafirler sordu hep eldiven takmiyo musunuz diye 😅
🤣🤣annem az daha bizi sarıliktan zeka geriliği yapacakmis da allahtan doktora falan gitmeyi akıl etmiş 🤣 bende sürekli onu sorguluyorum iyi buyutmusler diye 🤣🤣 çok biliyorlar zaten gerçekten bizim şu dönemde iyi ki İnternet var bilgiler var diyorum yoksa anneme kalsa ben bebek 6 saat uyusa kaldirmazdim öyle emzirip Allah korusun çocuğu sarılık ederdim 🙄 biraz karşı çıkmıştı çocuk hiç uyandırılır mi diye de içime dert oldu sonrada sarilik olmadığını görünce haklıymışsın dedi 🤭🙈🙈

Kızlar ne güzel bebekleriniz kucağınızı seviyor benimki emzirme ve mama bitince asla durmak istemiyor yatağına yatmak istiyor
C Chen31 acil taktik al helinden🤣 bizde keşke kucağımızda durmasa yataginda yatsa diyoruz aslında sanslisin bütün gün yatakta veya koltukta oturmaktan totomuz duzlesti😅

Evet elinde spiralle dogan bebekler var. Kız 9 senelik evliyim, 2 hamilelikte tüp bebek, korunma nedir bilmiyoruz, doğal yolla gebeligim olmadi, Yas 35, 2 bebeyle pek firsatta olmuyor. Spiralle hamile kalırsam demekki yapacak birseyim yokmuş demektir. 🙈🙈
Ahahab o zaman bu benimkaderim der razı gelirsin 😂😂 ayy spiral zararr vermiyo mu o bebelere doğum öncesi cıkarılmıyormu

Kızlar bu arada bende sizi hep uzaktan takip ediyordum hiç yazmadım daha 🌻 hepinizi çok sevdim , okuyarak bazı sorunlarımda kendime yol buldum bazılarınızın sorunlarında kendi çocuğuma şükrettim haksızlık etme dedim. Öyle böyle zaman geçiyor . Ben 38+1 de doğurdum şuan atak haftası prensiplerine göre 5.hafta atağını yaşıyoruz . Hep memede hep memede. Bazı bebekler anne kucağında baba kucağında başkasının kucağında hep gezerken susar bizimki susmuyo ağladığı zaman sadece meme . Dün mezuniyet projemi teslim etmek için üniversiteye gittik eşimle , ben üst katta teslim edene kadar yine kavarayı başmış 🥶 sanırım geçer bu durum . 5.hafta atağından sonra güneşli günleri gören oldumu aranızda 😆

Ha birde bizimki pusetide sevmiyo ağlıyo . Bu durumu yaşayıp çözüm bulan var mu 🥹

C Chen31 acil taktik al helinden🤣 bizde keşke kucağımızda durmasa yataginda yatsa diyoruz aslında sanslisin bütün gün yatakta veya koltukta oturmaktan totomuz duzlesti😅
Kızz bikaç defa bebeğimin burnunu aspiratör ile çektim diye burun delikleri büyümüş geliyor gözüme 🥲 bide durmadı çırpındı ağladı aspiratör az iler gitti burnunu genişletmez öyle hemen dimi dimiii 🥹

Kızlar bu arada bende sizi hep uzaktan takip ediyordum hiç yazmadım daha 🌻 hepinizi çok sevdim , okuyarak bazı sorunlarımda kendime yol buldum bazılarınızın sorunlarında kendi çocuğuma şükrettim haksızlık etme dedim. Öyle böyle zaman geçiyor . Ben 38+1 de doğurdum şuan atak haftası prensiplerine göre 5.hafta atağını yaşıyoruz . Hep memede hep memede. Bazı bebekler anne kucağında baba kucağında başkasının kucağında hep gezerken susar bizimki susmuyo ağladığı zaman sadece meme . Dün mezuniyet projemi teslim etmek için üniversiteye gittik eşimle , ben üst katta teslim edene kadar yine kavarayı başmış 🥶 sanırım geçer bu durum . 5.hafta atağından sonra güneşli günleri gören oldumu aranızda 😆
Gördükte güneş tekrardan battı bizde atağa girdik yine 🤣🤣 sizi gidi siziii nasıl yazmadan duruyorsunuz ne güzel arkadaş olurduk burda kardes olurduk ☺️ analı babalı sağlıklı büyüt inşallah bebisini

Kızz bikaç defa bebeğimin burnunu aspiratör ile çektim diye burun delikleri büyümüş geliyor gözüme 🥲 bide durmadı çırpındı ağladı aspiratör az iler gitti burnunu genişletmez öyle hemen dimi dimiii 🥹
Allah iyiliğini vermesin bebek bazen burnunu buyutuyo sana hiç denk geldi mi bilmiyorum ama büyümez deligi🤭 öyle durumda çenesini kavra yanlışlıkla burun içine zarar gelebilir kılcal damarlara
Eee bir şeyler çıktı mı yapabildin mi🥹

X