2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar cocuklariniza d vitamini ve demir ilacı veriyor musunuz,veriyorsanız ne zaman başladiniz...Bizim daha ilk ay kontrolümüz olmadı hiçbir şey kullanmıyoruz biz daha
Canım d vitamini her sabah 3 damla veriyorum ben 5. Gün mü ne başladık biz. Demir ilacı vermiyoruz

Cesur sen spiral düşünüyor musun. Ben 2. Bebeği düşünüyorum Allah nasip ederse ama tabiki 2-3 yıl sonra. Spiral mi hap mı çok kararsızım
Maşallah kız iyi cesaret 🤣 sezaryen olduğum için riskli hamile kalmam doktoruma sordum 1 sene kalma dedi 2 yıl dolunca normal doğum yapabilirmisim..
Spiral düşünüyorum ben hap biraz adet yumurta şeyini bozuyor düzenliyor da

Kızlar size biraz içimi döküp rahatlamaya geldim. Belki biraz da fikir verirsiniz.

Son zamanlarda ciddi mi mutsuzluk var bende. Evde mutlu değilim ev dışında mutlu değilim yalnızken mutlu değilim yanımda eşim veya birileri varken de mutlu değilim. Genel olarak mutlu değilim. Evde yardımcım var kızımın kahvaltısını öğle yemeğini vs hazırlarken çok yapıyor akşam yemeği derdim olmuyor ev temizliği derdim yok, artık çocukları kadına bırakıp kuaförüme vs rahat çıkabiliyorum. 1 günlükte olsa 3-4 günlükte olsa tatile gidiyorum yani ev dışında biyerlerde vakit geçirebiliyorum tatilden kastım bu. Çok daralırsam anneme gidiyorum çocuklara bakıyor bacaklarımı uzatıp oturuyorum. Kısıtlamam yok. Ama içimde bi mutsuzluk var adını koyamıyorum. Tatilde jakuzi de ağlayıp sonra bu halde keyif yaparken ağlanırmı diyip güldüm sonra tekrar bide ona ağladım. Çok saçma bi ruh halindeyim onu vurgulamak için anlatıyorum jakuzi durumunu.
Ben acaba 40 günde girmediğim lohusa depresyonuna mı giriyorum? Yada içimdeki bu adını koyamadığım mutsuzluk durumu neyden kaynaklanıyor? Eşim ne yaparsam yapayım artık seni mutlu edemiyorum diyor. Sebebini bende bilmiyorum ama çok fazla mod düşüklüğü yaşayıp hiç biyerde hiç bişeyden mutlu olmuyorum. Öyle bi içimi dökmek istedim

D vitaminine 30 günlükken başladık demir için erken daha 4. Ayda filan başlanıyor sanırım 1 yaş kontrollerinde kan değerlerine de bakılıp eğer demir yeterliyse kesiyor eksiklik varsa devam ediyor kullanmaya
İyi sevindim demek ki bizimkiler de 1.ayinda başlayacaklar yoksa bahsederlerdi...
Canım d vitamini her sabah 3 damla veriyorum ben 5. Gün mü ne başladık biz. Demir ilacı vermiyoruz
Benim anlamadığım her doktor neden farklı davranıyor,1.ayinda başlatan da var,15.gununde başlatan davar,doğduğu gün başlatan da var..bunun bir prosedürü yok mu acaba...

Kızlar size biraz içimi döküp rahatlamaya geldim. Belki biraz da fikir verirsiniz.

Son zamanlarda ciddi mi mutsuzluk var bende. Evde mutlu değilim ev dışında mutlu değilim yalnızken mutlu değilim yanımda eşim veya birileri varken de mutlu değilim. Genel olarak mutlu değilim. Evde yardımcım var kızımın kahvaltısını öğle yemeğini vs hazırlarken çok yapıyor akşam yemeği derdim olmuyor ev temizliği derdim yok, artık çocukları kadına bırakıp kuaförüme vs rahat çıkabiliyorum. 1 günlükte olsa 3-4 günlükte olsa tatile gidiyorum yani ev dışında biyerlerde vakit geçirebiliyorum tatilden kastım bu. Çok daralırsam anneme gidiyorum çocuklara bakıyor bacaklarımı uzatıp oturuyorum. Kısıtlamam yok. Ama içimde bi mutsuzluk var adını koyamıyorum. Tatilde jakuzi de ağlayıp sonra bu halde keyif yaparken ağlanırmı diyip güldüm sonra tekrar bide ona ağladım. Çok saçma bi ruh halindeyim onu vurgulamak için anlatıyorum jakuzi durumunu.
Ben acaba 40 günde girmediğim lohusa depresyonuna mı giriyorum? Yada içimdeki bu adını koyamadığım mutsuzluk durumu neyden kaynaklanıyor? Eşim ne yaparsam yapayım artık seni mutlu edemiyorum diyor. Sebebini bende bilmiyorum ama çok fazla mod düşüklüğü yaşayıp hiç biyerde hiç bişeyden mutlu olmuyorum. Öyle bi içimi dökmek istedim
Bence bu bir süreç ve lohusalıkta alakalı...kolay bir durum değil yaşadığımız,bir can dünyaya getirdik ve tüm sorumluluğu bize ait..hayatımız tamamen değişiyor,önceliklerimiz değişiyor...ve bunu algilamamiz bazen ruhsal değişimlere neden oluyor...ama gecicek üzülme...

İyi sevindim demek ki bizimkiler de 1.ayinda başlayacaklar yoksa bahsederlerdi...

Benim anlamadığım her doktor neden farklı davranıyor,1.ayinda başlatan da var,15.gununde başlatan davar,doğduğu gün başlatan da var..bunun bir prosedürü yok mu acaba...
Doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktoru 3.gün kontrolünde direk d vitamini başla dedi bi marka önerdi bende bi kaç gün sonrası için kızımın 2 senelik doktoruna gitcez o farklı marka kullandırıyor onun dediğini alırım diye diğer hastanedeki doktorun dediği d vitaminini almadım. Kızımın doktoruna başladık kontrollere d vitaminini sordum 30.günlükken başlıcaz dedi. Diğer doktor 3 günlükken başlatacaktı. Bende hiç anlamadım ama daimi doktorumuza güvendiğim için onun dediğini uyguladım 30 günlükken başladım

Bence bu bir süreç ve lohusalıkta alakalı...kolay bir durum değil yaşadığımız,bir can dünyaya getirdik ve tüm sorumluluğu bize ait..hayatımız tamamen değişiyor,önceliklerimiz değişiyor...ve bunu algilamamiz bazen ruhsal değişimlere neden oluyor...ama gecicek üzülme...
Eşimin bi arkadaşının hanımı yeni evlendiğim dönem doğum yapmıştı kadınla samimiyiz. O dönem neler yaşadığını az çok biliyorum onunda ikinci çocuğu ilk çocuk 6 yaşındaydı. Bana kızım doğduğunda kendimi eskisi gibi hissetmem eşimle aramızdaki ilişki vs herşey çocuk doğduktan 2 sene sonra eski haline gelmeye başladı demişti. Kızımda pek böyle hissetmemiştim yada hissetmeye kendimi dinlemeye vaktim yoktu sanırım yoğunbakım kapısına gidip gelmekten. İnşallah gerçekten geçicidir ben bu lohusalıktan ruh halinden nasıl çıkarım

Ayyyy tam olarak benim duruma dönmüş senin iş 🤣🤣 dünden beri evde bol ağlama zırlama gazlanma durumları yaşıyoruz şuanda da kucağımda uyuyor bıraksam uyanıyor. Ama tatilde yedi içti sıçtı uyudu 😂😂
Hiç gelmesemiydik keşke 🤣🤣 anlamadım neden akıllı durdular gittigimiz yer çok serindi havası iyi
Geldi desem evde de klimada hep sıcaktada tutmuyoruz ki hep orda kalasım geldi inanki bugün yine imanımı gevretti

Eşim iş seyahatinde, annemle babam geldi bize. Çocuk emiyor uyuyor emiyor uyuyor annem maşallah eziyeti yok hiç diyor. Ya diyorum kesinlikle böyle değil 😅 yok inandiradim, gaz sancıları oldu dün. Bak her gün böyle işte aynısı diyorum yemezler benim torunum uslu diyor 🤣
Neyse seninki göstermiş yine gerçek yüzünü benimki tam bir uslu bebek oldu ablaları bile bu niye hep uyuyor uyansında sevelim dediler 🤣🤣🤣🤣

Sadece mama mı veriyorsunuz, aynı zamanda emzirip ekstra mama mı veriyorsunuz ? Bir de bebişiniz ne kadarlık? Bana da dokror 90 tavsiye etti daha bir aylık bile değil yavrum bu durum beni üzüyor hâlâ '(
Emiyorda canım arkasına mama veriyorum çogunluk 90 onuda bitiriyor 5 gün sonra iki aylık olacaz ama uzun zamandır 90 veriyorum sütüm az oldugu için dogduktan bir kaç gün sonra mama vermeye başladık doymadıgı için gelişimi geride kalmıştı şimdi yakaladık

Peki ne zaman baslayacaksin veya başlayacak misin
Henüz başlamadım, prezervatif ile devam edelim bir süre dedik, bebisten hap alayım gibi bir şey aklıma gelmiyor hiç 😅 hamilelikte prezervatif kullanıyorduk o zamandan kalmıştı onları bitirince artık hala geçerim sanırım

Neyse seninki göstermiş yine gerçek yüzünü benimki tam bir uslu bebek oldu ablaları bile bu niye hep uyuyor uyansında sevelim dediler 🤣🤣🤣🤣
O sancıları da göstermese herhalde abartıyor herkese diye dusuneceklerdi 🤣 eve ne zaman birisi uğrasa bebiş napıyor diye hep uyuyor 😅 kalabalık seviyor yavrum herhalde. Kalabalık olsun da öyle uyuyayım diyor, ikimiz kaldiysam kök söktürüyor😅

Alt sınırda almış falan diyip de hiç negatif konuşmadı biliyo musun. Günde en az 4 çişli bezin varsa hiçbir sıkıntımız yok demektir dedi. Bence sen de canını sıkma hiç. Zaman belirtmedi valla kuzum 2.ay kontrolüne bekliyorum dedi. Yaşamın 2.ayı diye bi liste verdi orda gündüz 3 saat gece 4 saatte bir besleyin yazıyor zaten. Bana gece de 3 saati geçme dedi zaten 4’ü geçmemek gerekiyor demek ki
Bana da alt sınırda ama normal demişti sütün yeterli demişti de ben kafaya takmıştım işte neyse takılmıyorum artık sağlıklı olsunlar da 🙏🏻
Canim biz malesef şuan hastanede yatiyoriz 😭😭 bir anda artti sekresyonu. Sonra az ates oldu ama sonra devam etti ates de. Suan serum takılı crp 7 çıktı tedavi oluyoruz 😭 rabbim dermansız dert vermesin ama havalar cidden cok kötü 😢
Çok geçmiş olsun inşallah hemen çıkarsınız
C Chen31 suanlik yaz dönemindeyiz alt sınırda alması en azından değer aralığında olması iyi belkide cocuk zayıf fit olacak niye bu kadar kafaya takiyosun :KK43: bak benimki dışarı çıksa ağlıyor bogumlari terliyo inan zor kış dönemi olsa hadi yağ iyi olur biraz etlensin yaglansin iyi olur derdik kafaya inan takma
Komşum 3 senede 2 cocuk yaptı biri tombik biri zarzayif dusun yani yapi meselesi birazddab
Haklısın canım etraftakiler çok küçük çok minik dedikçe kendimi yetersiz hissettim ama artık takmıyorum dediğin gibi belki de zayıf olacak, alt sınırın da altına düşmesin yeter
Ay emzirme nereye zayıflatıyomuş emzirince hiç durmadan yiyesim geliyor hiçte zayıflamıyorum. Tarçınlı Türk kahvesi içiyormuş millet duydun mu hiç
Yok kuzum duymadım ama beni onun da zayıflayacağına inancım yok 😄
kızlar aranızda meme reddi yaşayan varmı ya kesinlikle almıyor memeyi çok üzülüyorum sütüm azalıyor nasıl tekrar Memeyi aldırırırm
Biberon mu kullanıyorsun ondan mı oldu acaba? Meme reddi olanlar için medela biberon iyi geliyor
Ben basladim diyet ve spora .evde leslie yapiyorum.birde sunu buldum ilk defa bugun denedim.biraz zor ama yarim saat gunluk katlanilabilir 2.5 kg verdim basladiimdan beri(2 hafta)

Ay maşallah sana ya ben de yatsam uyusam modundayım hep
Bu gastrotusu doktoruna bi sor bence gerçekten bebişlerimiz rahatlıyor, en azından herhalde dik durana kadar biraz böyle devam edicek bu durum, bizimkilerin reflüsü daha bi farklı herhalde
Teşekkür ederim canım sorucam doktora. Sen yazdıktan sonra o mamayı yaptık eşimle denedik içemedi bebeğim, o kadar katı oldu ki, anne sütüm de ziyan oldu kaldı öyle ona karıştırmıştık
Ben bir şey sormak istiyorum...
Şimdi biz daha adet olmadık ya ilişkiye girdigimizde hamile kalmayız daha dimi? Hani bi kere yumurtlamamiz mi lazım nasılsın oluyo? Birde korunma yöntemi emziren anneler için doğum kontrol olmaz galiba spiral yada prezervatifle mi koruncaz şu kola takılan şeyi ben yaptırmam da elim gidip durur oraya benim🙈 mesela C Chen31 sen 6 sene nasıl korundun canım şimdi ben bu zamana kadar çocuğum olsun diye hiç korunmamistim bir sürpriz olmasın sezaryen oldum o yüzden boşa kürtaj vs olmasın vebalini veremem ben vicdan olarakta aklım karışık kızlar anlayın beni nolur yanlış konustuysam
Kuzum ben takvimi takip ediyordum orada hamile kalma ihtimali olan günler yazıyor ya o günler prezervatif kullandık diğer zamanlar geri çekilme ile korunduk. Eşim çocuk istemediği için dikkat etti baya o yüzden kaçamak olmadı hiç. Yine öyle devam ederiz diye düşünüyorum

Ben bir şey sormak istiyorum...
Şimdi biz daha adet olmadık ya ilişkiye girdigimizde hamile kalmayız daha dimi? Hani bi kere yumurtlamamiz mi lazım nasılsın oluyo? Birde korunma yöntemi emziren anneler için doğum kontrol olmaz galiba spiral yada prezervatifle mi koruncaz şu kola takılan şeyi ben yaptırmam da elim gidip durur oraya benim🙈 mesela C Chen31 sen 6 sene nasıl korundun canım şimdi ben bu zamana kadar çocuğum olsun diye hiç korunmamistim bir sürpriz olmasın sezaryen oldum o yüzden boşa kürtaj vs olmasın vebalini veremem ben vicdan olarakta aklım karışık kızlar anlayın beni nolur yanlış konustuysam
Canım ben adet olmuyoruz diye ilişkide bulunduk eşimle korunmadan bi sorun olmadı bende ama tabi sen güvenme nolur nolmaz ben adet oldum yani anlıcan dün başladı kanamam bugünde yogunlaştı 54. Günde oldum. Korunmaya gelince bana spiral gelmiyor prezervatifde eşim istemiyor o yüzden dogum kontrol hapı içecem ama emzirdigimiz için özel dogum kontrol hapı varmış emmesi bitene kadar onu kullanmamız gerekiyormuş hatta doktorumda numuna varmış bana verdi diger ay başla dedi ben şimdi zaten adet oldum başlıcam artık

X