2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
canım ben mesela kilo hiç bilmiyorum hiç dikkat de etmiyorum desem yeridir haftada kaç kilo almış ayda kaç kilo almış en son 6 ay aşısında baktılar ben çıkarken unuttum normal annesi dediler tamam dedim :) ben ve kardeşim inanılmaz zayıftık bebekken çocukken 13 kg okula başladık :)
Ben çok dikkat ediyorum ya canım üstüne düştüğüm içi. Hersey Sarpa sarıyor sanırım /(

Oyyy güzel kirpiklimi özledim teyzesinin melez bebeği o, canım kaç kilo oldu Mercan bu ay kaç kilo almış
Dün gttik cnm 7.ay kontrolune
9 kg olmuş.
Son 3 ayda her ay 700 gr aldı hemşirede bişy demedi açıkçası
Her ay gitmeye bukadar almaz artık dıye gdıyorum ama, ne zamn azalacak alımlar🙈

ben de aynı senin gibiyim :) yemeklerden hep tattırıyorum tam öğün gibi yemiyor ama yumurtanın beyazını da kurban eti de balık taze fasulye ne piştiyse hepsinden
Bnde cnm yumurta sarı beyaz ayırmıyorum, kalıplaşmış bazı şeyler var söylenıyor. Bnım çoğu arkadasım hatta bzım gruptan bile bu sekılde ilerleyen çok😅

Şimdi burada okuyan ve örnek alan çok anne var. Herkesin kendi bebeği ve gelişimi, kendi istediği gibi yetiştirir kesinlikle eleştiremem.
Ancak;
her ne kadar bir şey olmuyor gayette yediriyor o da keyifle yiyiyor denilse de, bebeğe bir çok zarar veriliyor ve bu zararlar bugün değil, yıllar sonra ortaya çıkıyor.
1 yaş öncesi tuz ve salça kullanımı, özellikle bebeğin böbreklerini ve kalbini yoruyor.
İlerleyen yaşlarda böbrek ve kalp, tansiyon hastalıkları riski kat kat artıyor. Bağırsak ise 2. beyin ve o konuya hiç girmiyorum dahi. Bağırsaklar da ciddi anlamda yoruluyor ve sindirim sistemi bozukluklarına sebep oluyor. Yumurta da buna dahil. Tek tek besinleri yazmayacağım ancak 1 yaş öncesi önerilmeyen besinlerin önerilmemesinin sebepleri var.
Onlar henüz gelişim aşamasındalar.
O yüzden bu noktada annelere önerim, drunuzun tavsiyelerine dikkat etmek, dikkate almak.

Dil bağı bizdede var bu ay cerraha göstermek istiyoruz bakalım o ne söylicek acaba ek gıdada zorlucakmı hiçbir fikrim yok bir doktor var kendi çocuğunda dil bağı varmış kestirmemiş ve konuşmasında hiçbir sorun olmamış ama işte risk

Canım biz gösterdik cerraha oda beslenmesi nasıl dedi emiyor bir sıkıntı yok dedim ek gıdada bir problem yok size hemen acil kesin demiyorum ama sizin kararınız dedi ilerde bazı kelimeleri söyleyemeyebilir yada peltek konuşabilir dedi karar verdik sünnet esnasında kesilecek çok kısa bir işlem zaten inşallah sorunsuz atlatırız
Kızlar dil bağı böyle bişey mi

Eklentiler

• IMG_2106.jpeg
    IMG_2106.jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 6
X