2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
ben daha 3 kere çorap giydirmedim 🤣ben serin severim ondan bebeğimi de hep serine alıştırdım etrafımda karısanım çok bari ince tülbent ört vs diye onu bile yapmıyorum nasıl alışırsa öyle gider düşüncesindeyim ama inşallah hasta etmem 🙏
Benimde karışanım yok kendi ailem uzakta kv zaten karışmıyor gece mesela muslinle üstünü örtüyorum ama açıyor ondan açık uyuduğu için çorapsız istemiyorum uyusun birde çorapsız ayakları soğuk oluyor

Benimde karışanım yok kendi ailem uzakta kv zaten karışmıyor gece mesela muslinle üstünü örtüyorum ama açıyor ondan açık uyuduğu için çorapsız istemiyorum uyusun birde çorapsız ayakları soğuk oluyor
Ben üstüne battaniye örtünce ayakları örtmüyorumki debelenip açamasın. Ayagı örtülüyse battaniyeyi kolayca atıyor yoksa üstünden😁

Evet canım 36 haftalıkken doğum yaptım ben 🙈 evet kefiri kendim mayalamayı becerebilirsem veririm tabiki ama dışarıdakilere pek de güvenemiyorum. 15 gün sonra sebzelerden başlamayı düşünüyorum canım şimdilik yoğurt vs denedik muz denedik ve salata emiyor sabahları yiyemez tabi. Salatalar da bahçemizden 😍 15 gün sonra doktorumuz yemek listesine verecek ona göre ilerlemeyi düşünüyorum. Bende sizin gibi çok kasmayın düşünmüyorum ama olabildiğince de organik şeyler olmasına dikkat edeceğim sadece.😍
Bence mayasını bulduktan sonra yapmak çok zor değil başlamak gerekiyor sadece ☺️ migrosta çok iyi bi marka vardı çok övüyorlar ama epey pahalı piyasaya göre. Yine de alışması için alıp deneyeceğim. Ama bazen de ne yaparsan yap bebeğin küçük bir gurmeyse her şeyi yemiyor 😂
Ben de organikçiyim hatta bebek hastalandı diyelim önce doğal yollardan iyileştirme taraftarıyım ☺️ her şeyi mahvettiler şehirde imkanlar daha sınırlı. Köy yumurtası diye sattıkları bile doğal değil ☹️

Bence mayasını bulduktan sonra yapmak çok zor değil başlamak gerekiyor sadece ☺️ migrosta çok iyi bi marka vardı çok övüyorlar ama epey pahalı piyasaya göre. Yine de alışması için alıp deneyeceğim. Ama bazen de ne yaparsan yap bebeğin küçük bir gurmeyse her şeyi yemiyor 😂
Ben de organikçiyim hatta bebek hastalandı diyelim önce doğal yollardan iyileştirme taraftarıyım ☺️ her şeyi mahvettiler şehirde imkanlar daha sınırlı. Köy yumurtası diye sattıkları bile doğal değil ☹️
Biz şanslıyız o yönden. Ben İstanbul'da oturuyorum ama İstanbulun köylerinde oturuyorum. Belki Arnavutköyü duymuşsunuzdur o taraftayim ben. O yüzden mesela eşim hayvan hastası olduğu için tanıklarımız falan var organik yumurta yiyoruz biz. Babam da sütçü, yani hayvanlarimiz yok ama bir yerden süt alıp dağıtıyor müşterileri var o yönden yoğurt bakımından da şanslıyım. Bahçemiz de var küçük ama salata domates fasulye her şey var küçük küçük, orda beşik de yaptık oturduğumuz zaman semaveri yakıyoruz bebeğimi de koyuyorum beşiğe çok iyi oluyor..

Biz şanslıyız o yönden. Ben İstanbul'da oturuyorum ama İstanbulun köylerinde oturuyorum. Belki Arnavutköyü duymuşsunuzdur o taraftayim ben. O yüzden mesela eşim hayvan hastası olduğu için tanıklarımız falan var organik yumurta yiyoruz biz. Babam da sütçü, yani hayvanlarimiz yok ama bir yerden süt alıp dağıtıyor müşterileri var o yönden yoğurt bakımından da şanslıyım. Bahçemiz de var küçük ama salata domates fasulye her şey var küçük küçük, orda beşik de yaptık oturduğumuz zaman semaveri yakıyoruz bebeğimi de koyuyorum beşiğe çok iyi oluyor.. ☺️
duymuştum adını evet. İyi olmaz mı çok iyi 😍 keşke herkesin imkanı olsa. Biz de yazları köyde ne kadar doğal şey varsa alıp dönüyoruz.

Ben üstüne battaniye örtünce ayakları örtmüyorumki debelenip açamasın. Ayagı örtülüyse battaniyeyi kolayca atıyor yoksa üstünden😁
Her şeyi denedim fark etmez mesela ayaklarını örtmüyorum elleriyle üstüne getiriyor ağzına o zamanda korkuyorum görmem gece mesela sanki rahatsız oluyor böyle oluncada gece çok ince yatırmam ben birde buralar gece bazen serin oluyor aman yani kışa kesin tulum almam gerekli

Harikasın canım hem bizim için hem evlatlarımız için çok faydalı bir durum. Ben de çok zorlandım başta hala daha bazı zamanlar huysuz olup 8 i geçiyo evet ama yinede akşam bizim oluyoo 🥰
Tabi huysuz günleride oluyor önemli odaya 8 geçmek ve bunu her kese demek lazım ilk başta arıyordular mesela Yunusu görmek için ve ya geliyordular ben diyordum uyku zamanı bebek diyorlar erken yatırma istemiyor uyumayı ya diyorum bebek ne anlar şimdi ama her kes saatini biliyor ve çok iyi yapıyorsun diyorlar.Bizde dinlenmeliyiz hem onların sağlığıda önemli🤗

Her şeyi denedim fark etmez mesela ayaklarını örtmüyorum elleriyle üstüne getiriyor ağzına o zamanda korkuyorum görmem gece mesela sanki rahatsız oluyor böyle oluncada gece çok ince yatırmam ben birde buralar gece bazen serin oluyor aman yani kışa kesin tulum almam gerekli
Evet uyku tulumu şart gibi görünüyor. Bazı bebekler sıcak sevmiyor o da var. Hangi şehirdesin

Bizim yarın 4. Ay aşımız var ve ben çok stresliyim. Hem ağlayacağı için hemde aşıların yan etkilerinden korktuğum için. Ayrıca aşı yaptırırken de içim hiç rahat değil aşılar hakkında bayağı haberler çıktı kafam çok karışık..

Bizim yarın 4. Ay aşımız var ve ben çok stresliyim. Hem ağlayacağı için hemde aşıların yan etkilerinden korktuğum için. Ayrıca aşı yaptırırken de içim hiç rahat değil aşılar hakkında bayağı haberler çıktı kafam çok karışık..
O tedirginlik bende de hep var

4. ayda 2. ay da yapılan aşılar yapılmıyor mu?

Hangi aşı o karma mı ? Ben de kararsızdım. Eşimle ve hemşiremizle konuştuk. Sadece su çiçeği ve verem yaptırmaya karar verdik. Karma aşı sıkıntı yapabilir yaparsa. İçinde yok yok maşallah. Bir de bi sürü dozu var. Başlarsan devamı olmalı yoksa anlamı yok dedi hemşiremiz. Oğlumda 6.ayda yapılan aşıdan sonra sıkıntı yaşamıştık o yüzden korkarım ben de her zaman..

Evet bacaklardan iki tane yapılıyor. Ama bizde ateş olmuştu ikinci ayda, belki o zaman verem aşısı da yapmıştır bilmiyorum çünkü üç tane vurulmuştu

veremi biz başka gün yaptırmıştık, sanırım ondan ki herhangi bir sorun yaşamadık. inşallah sizin de bu sefer daha rahat geçer. ama ateş iyi bir şey aslında, vücudun savaşma direnci olduğunu gösteriyor (diye biliyorum)

Hangi aşı o karma mı ? Ben de kararsızdım. Eşimle ve hemşiremizle konuştuk. Sadece su çiçeği ve verem yaptırmaya karar verdik. Karma aşı sıkıntı yapabilir yaparsa. İçinde yok yok maşallah. Bir de bi sürü dozu var. Başlarsan devamı olmalı yoksa anlamı yok dedi hemşiremiz. Oğlumda 6.ayda yapılan aşıdan sonra sıkıntı yaşamıştık o yüzden korkarım ben de her zaman..

6. aydan sonra ne sıkıntı yaşadınız ?

Kızlar bebıslerınız nasıl uyuyor yaa benımkı asla desteksiz uyumuyor 3bucuk aylık dogduugundan beri öyle yanı ne yaptıysam kendı uyumadı kokumda mememde ustumde yanımda aslaa 😅 memleketten eskı tahta besık şerden getirdim dusunün 🥴 onda bile bazen huysuzluk çıkarıyor ama başka çarem yok sız nasıl uyutuyorsunuz

Evet canım 2. Ay da vurulan aşılar tekrar vurulacak. Ne gibi bir sıkıntı yaşadin peki ?

Evet canım 2. Ay da vurulan aşılar tekrar vurulacak. Ne gibi bir sıkıntı yaşadin peki ?
L lotus89 Elini sallamaya başladı hızlı hızlı. Sonra yuvarlak şekilde döndürmeye başladı. Biz oyun ediyor sandık uzun süre anlamadık. Dönen her şeye aşırı ilgiliydi. Eline geçeni çeviriyordu. Çamaşır makinesinin önünden alamadım. Huyu suyu çok tatlı bir bebekken 6 aydan sonra her şeyden korkar oldu. Tavırları değişti biz geçer dedik anlamadık. Tv de izletiyorduk bizim hatamız:KK43: sonra dr atipik otizm dedi. Bazı çocuklarda aşı yan etki yapabiliyor çok nadir de olsa dediler. Ekran vs tüm herşeyi kaldırdık evde. Telefon vs asla vermedik. Duyu bütünleme, oyun terapi aldı bir kaç yıl. Çok şükür düzeldi. Herkes bu çocukta bir gariplik var derdi. Hala ilginçlikleri var, düşünme tarzı konuşması farklı. Çok zeki oldugunu söylüyorlar. Ama fazlası da iyi değil. Bizim başımıza geldi diye herkesin başına gelecek değil. Araştırın içinize sineni yapın. Herkesin kendi evladı kendi kararı bişey diyemem.

L lotus89 Elini sallamaya başladı hızlı hızlı. Sonra yuvarlak şekilde döndürmeye başladı. Biz oyun ediyor sandık uzun süre anlamadık. Dönen her şeye aşırı ilgiliydi. Eline geçeni çeviriyordu. Çamaşır makinesinin önünden alamadım. Huyu suyu çok tatlı bir bebekken 6 aydan sonra her şeyden korkar oldu. Tavırları değişti biz geçer dedik anlamadık. Tv de izletiyorduk bizim hatamız:KK43: sonra dr atipik otizm dedi. Bazı çocuklarda aşı yan etki yapabiliyor çok nadir de olsa dediler. Ekran vs tüm herşeyi kaldırdık evde. Telefon vs asla vermedik. Duyu bütünleme, oyun terapi aldı bir kaç yıl. Çok şükür düzeldi. Herkes bu çocukta bir gariplik var derdi. Hala ilginçlikleri var, düşünme tarzı konuşması farklı. Çok zeki oldugunu söylüyorlar. Ama fazlası da iyi değil. Bizim başımıza geldi diye herkesin başına gelecek değil. Araştırın içinize sineni yapın. Herkesin kendi evladı kendi kararı bişey diyemem.
Mutlaka hacamatı öneririm.. ben bir aylıkken yaptırdım ve devamını da düşünüyorum. Ben televizyon ve telefonn konusunda vermemeyi düşünüyorum mesela gün içinde hiç televizyon açmıyorum ama babannesine çıktığında orda TV açık olduğunda çok dikkatlice bakıyor ve bakmak istiyor ilgisini çekiyor. Bende özellikle erkek çocukların vücudundan toksikleri kolay atmadığını okumuştum. Rabbim korusun tüm evlatlarımızı

otizm sonradan gelişen bir durum değil, doğuştan varolan bir durum aslında, aşı zamanına denk gelmiş sizde belirtileri göstermesi. çok geçmiş olsun, su gibi ömrü olsun inşallah.

X