2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bizden daha geç yatanıda varmış, peki gündüz uykusu nasıl cnm. Bn mesela en geç 5e kdar gunduz uykusundan uyanmalı, gerçi gubduz uykularımız bölük börçük oldu
Evet bazen 10 11 gibide uyuyor nasıl rahat ediyorum böyle uyuduğu zamanlar.
Mesela bu gün 10 da kalktı 12 gibi uyudu 2 gibi uyandı. 3 te uyudu 6 da uyandı. 8 de uyudu bakalım ne zman uyanacak. Yani gündüz uykusu duzenli iyi zorluk çıkarmıyor şükür. Bide 4 gun sonra 4 aylik olucak 2 3 gündür yan dönmeye başladı.
Kizlar internette 4 aylik bebegin bir nesneye bilinçli uzanıp tutabilecegi yazıyor. Yani şuan bilinçli bişeyi tutamiyor. Eline tutturunca tutabiliyor. Sizin bebisler tutuyormu

Bizde cnm 4-4,5 gbi kalkıyor, sonraları 2şer saat ara ile emip uyuyor. Uykusu bölünmeden.. Sabah 10.30a kdr devam ediyor bu serüven🤭
Şu an kendi evimde olmadığım için istediğim kadar uyuyamıyorum yoksa ben de 10dan aşağı kalkmazdım bebekle, ama bu seferde kahvaltıyı geç yapınca sütüm olmuyor ideal olan 8:30 dokuz aslında

Kızlar merhaba, biz de dün sünnet ettirdik lokal anesteziyle. Çok rahat ve güzel geçti ama ağrı kesici içmeden duramıyor şimdilik. Benim bebek bu aralar her şeyi ağzına götürüyor salya akıtıyor ve mememi ısırıyor yani acıtıyor hatta. Sizinkiler ne durumda diş mi çıkartıyor acaba ?

Kızlar merhaba, biz de dün sünnet ettirdik lokal anesteziyle. Çok rahat ve güzel geçti ama ağrı kesici içmeden duramıyor şimdilik. Benim bebek bu aralar her şeyi ağzına götürüyor salya akıtıyor ve mememi ısırıyor yani acıtıyor hatta. Sizinkiler ne durumda diş mi çıkartıyor acaba ?
Aslında hiç ağrı olduğunu düşünmüyorum sadece anestezinin etkisinden huysuzlanıyor olabilir huy değiştiriyordur ya da. Benim bebeğim de çok fazla salya akıtıyor eli sürekli ağzında daha üç aylık. Diş çıkarma hazırlığı birkaç ay önceden başlıyor beş aylıkken patlatmıştı oğlum

Evet bazen 10 11 gibide uyuyor nasıl rahat ediyorum böyle uyuduğu zamanlar.
Mesela bu gün 10 da kalktı 12 gibi uyudu 2 gibi uyandı. 3 te uyudu 6 da uyandı. 8 de uyudu bakalım ne zman uyanacak. Yani gündüz uykusu duzenli iyi zorluk çıkarmıyor şükür. Bide 4 gun sonra 4 aylik olucak 2 3 gündür yan dönmeye başladı.
Kizlar internette 4 aylik bebegin bir nesneye bilinçli uzanıp tutabilecegi yazıyor. Yani şuan bilinçli bişeyi tutamiyor. Eline tutturunca tutabiliyor. Sizin bebisler tutuyormu
Cnm eline verince tutuyor hemen bırakıyor ve agzına götürüyor, bi nesneye bilinçli uzanmıyor henüz. Cnm szın gündüz uykularınız masallh bol.

Cnm bzde de heryer salya, baloncuk yapıyor hep. Ağza götürmede var ama bn bukdr erken diş beklemıyorum

Tamam işte akşam 6da uyanıyosa tekrar 8de nasıl uyuyor
Evet uyuyo gece algısı 8 de . Bu arada siz nasıl şaşırıyosanız bende geç yatmasına şaşırıyorum bebeklerin. Tekrar söyleyeyim sanırım sizin uyanıklı süreniz çok olduğu için böyle düşünüyosunuz biz uyanık olduğunda sürekli aktivite yapıyoruz ve çok hareketli yoruluyoo haliyle.yani yattığı yerde sabit durmuyo.bu arada en geç altıda yazdım sürekli ama görmediniz heralde neyse herkesin bebeği kendi aile dinamiğinde yetişiyor saygım var

Evet uyuyo gece algısı 8 de . Bu arada siz nasıl şaşırıyosanız bende geç yatmasına şaşırıyorum bebeklerin. Tekrar söyleyeyim sanırım sizin uyanıklı süreniz çok olduğu için böyle düşünüyosunuz biz uyanık olduğunda sürekli aktivite yapıyoruz ve çok hareketli yoruluyoo haliyle.yani yattığı yerde sabit durmuyo.bu arada en geç altıda yazdım sürekli ama görmediniz heralde neyse herkesin bebeği kendi aile dinamiğinde yetişiyor saygım var

bizim de uyanıklık süremiz max 2 saat.
akşam 6da sok uykusunu yapıyorsa 8 gibi gece uykusuna dalması normal aslında hadi en geç 9.
he şuara uyku gerilemesinden dolayı daha zor dalıyor uykuya ama uykusu oluyor aslında. Ben saatlere dikkat edip yatağa götürüyorum atak sonrası da düzen devam edebilsin diye.
beyin, kemik gelişimi, bağışıklı sistemi için büyüme hormonundan max fayda elde etmeli bence de.
eşim akşam görmese de sabah erken kalkıp oynuyor, bebeğimin düzenini bozmuyoruz biz de.
tatilde dahi biz ona ayak uydurduk, uyku saatiyse dışarıda bebek arabasında uyuttuk. çok uyarıldıysa, uyuyamadıysa tıpış tıpış odaya gittik, yeter ki o sağlıkla büyüsün

Kızlar merhaba bizde 4 buçuk aylık olduk 🙈 Aslında korktuğum gibi bir ay geçirmiyoruz çok şükür. Sadece uyurken, uykuya dalmakta zorluk çekiyor ve ağlıyor bazen yani nasıl uyutucağimi şaşırıyorum bazen. Ve artık gel gel diyince kollarını uzatıp gelmeye çalışıyor, bir şeylere uzanıyor tutuyor ve ağzı akmaya başladı. Ellerinden tutunca kendini kaldırıp oturuyor. Ama ben daha oturtmaya başlamadım da hevesli bayağı..bizim doktorumuz sadece mama verdiğimiz için ek gıdaya 5. Ayda başlatiyor. Ama ben çok ufak ufak üç gün kurulana uyarak vermeye başladım. Yoğurt mayalamiştim ve çay kaşığı ile verdim çok da sevdi. bizimde uyku düzenimiz gece çok güzel ama gündüz çok bölük bölük oldu. Gündüz 4 ten sonra 7 ye kadar uyuyor genelde. 4 e kadar da ara ara uyuyup uyanmalar oluyor. Bizim bahçemiz var genelde oraya çıkartıyorum oyunlar oynuyoruz ve yoruluyor gün içinde güzel uyuyor gece şuanlik çok şükür

Kızlar merhaba bizde 4 buçuk aylık olduk 🙈 Aslında korktuğum gibi bir ay geçirmiyoruz çok şükür. Sadece uyurken, uykuya dalmakta zorluk çekiyor ve ağlıyor bazen yani nasıl uyutucağimi şaşırıyorum bazen. Ve artık gel gel diyince kollarını uzatıp gelmeye çalışıyor, bir şeylere uzanıyor tutuyor ve ağzı akmaya başladı. Ellerinden tutunca kendini kaldırıp oturuyor. Ama ben daha oturtmaya başlamadım da hevesli bayağı..bizim doktorumuz sadece mama verdiğimiz için ek gıdaya 5. Ayda başlatiyor. Ama ben çok ufak ufak üç gün kurulana uyarak vermeye başladım. Yoğurt mayalamiştim ve çay kaşığı ile verdim çok da sevdi. bizimde uyku düzenimiz gece çok güzel ama gündüz çok bölük bölük oldu. Gündüz 4 ten sonra 7 ye kadar uyuyor genelde. 4 e kadar da ara ara uyuyup uyanmalar oluyor. Bizim bahçemiz var genelde oraya çıkartıyorum oyunlar oynuyoruz ve yoruluyor gün içinde güzel uyuyor gece şuanlik çok şükür
Maşallah ne kadar şanslı bahçeli bir evde olduğu için. sizinki erken doğanlardan sanırım. Madem denemelere başladınız bi fikir veriyim, kefire alıştırın. 😍Ayranı tadınca kefiri istemiyorlar. Oysaki o daha faydalı. Çorba olarak tarif vs buldunuz mu? Oğlumda çok kasardım şimdi biz ne yiyosak verme taraftarıyım.

Maşallah ne kadar şanslı bahçeli bir evde olduğu için. sizinki erken doğanlardan sanırım. Madem denemelere başladınız bi fikir veriyim, kefire alıştırın. 😍Ayranı tadınca kefiri istemiyorlar. Oysaki o daha faydalı. Çorba olarak tarif vs buldunuz mu? Oğlumda çok kasardım şimdi biz ne yiyosak verme taraftarıyım.
Evet canım 36 haftalıkken doğum yaptım ben 🙈 evet kefiri kendim mayalamayı becerebilirsem veririm tabiki ama dışarıdakilere pek de güvenemiyorum. 15 gün sonra sebzelerden başlamayı düşünüyorum canım şimdilik yoğurt vs denedik muz denedik ve salata emiyor sabahları yiyemez tabi. Salatalar da bahçemizden 😍 15 gün sonra doktorumuz yemek listesine verecek ona göre ilerlemeyi düşünüyorum. Bende sizin gibi çok kasmayın düşünmüyorum ama olabildiğince de organik şeyler olmasına dikkat edeceğim sadece.😍

Kızlar haklısınız ama geç uyumak yawrularımıza çok zararlı gelecekteki tüm metabolizmaları buna göre zihinsel gelişimleri buna göre şekilleniyor. Ben size 2aylık yaptığım uyku düzenşnden bahsedeyim oğlum 50günlüktü ve gece 11de uyuyodu zaten iki saatte bir uyanıyodu ama ben gerçekten kafaya koydum isterse sabah 4 de uyansın alıştıracağım dedim ve başladım. Ilgazı alıp sekizde odaya anne beşiği yanına götürdüm güldük konuştuk yedi gazı derken uyuması 11i buldu ama hep sessiz ışıksız ortamda uykuya hazırladım kitap okudum hikayeler anlattım oyaladım yani. Odadan ikimizde çıkmadık bütün akşam işlerini bıraktım . Böyle 3-4 gün direndi ama ağlatmadım kesinlikle zorla uyutmadım ama ortam hazırladım. 3-4 gün sonra 10da uyumaya başladı sonra 9 sonra 8e geldik iki haftada ve hep aynı saatte yatağa götürdüm ve uyuması gerektiğini anlıyo böylelikte. Kaç sabah 4de uyandık oyunlar oynadık güne başladık ama sonra 6 ya kadar uzadı bu durum şimdi saat sekiz olduğunda zaten uyumaya gidelim diye gözüme bakıyo uyku kalitesi arttı bebekler rutini sever . Tabi bu süreçte ben hiç eşimle oturmadım işlerimi gece uyurken hallettim. Şuan şükür 8de uyuyoruz ve şuan çayımızı sakince yudumluyoruz🤣 ve gece bir. Veya iki defa kalkıyoruz ve sabah güne başlıyoruz . Zaten bu aylarda öğleden önce bir uyku öğleden sonra iki uyku şeklinde gidiyor . En geç 18 de son uykudan uyanması gerekiyo iki saat sonrada gece uykusuna geçiyor.18ile 20.00arası babmızda eve geliyor oyun oynuyolar baya yoruluyo veere yatak. Çok uzun oldu kusuruma bakmayın 🙏🏻 tabiki misafirlipe gittik anneanne dedeye gittik günlerce kaldık ama her gitiğim yerde uyuttum misafirim gelince de aynı şekilde davrandım. İnş diş dönemi vs bozulmaz 🙏🏻
Çok güzel yapmışsın bende ilk dönemler çok zorlandım ama başardım 8 uyuyor bazen 8 odaya geçiyoruz ama uyuması 9 buluyor sabah erken kalkıyoruz ve bu normal onun yerine gece iyice dinleniyorum o uyuyunca büyüdüklerinde bizim için çok kolay olucak artık kendileri erken uyumak istiyorlar ve bu bizim içinde dinlenme şansı olucak

Kızlar bişey sorcam, bebeklerinize çorap giydiriyor musunuz gün içinde. Ben gece gündüz giydiriyorum. Çok mu koruyorum sizce. 10 gündür kayserideyim. Hava dengesiz oluyor gece birden soğuyor. O yüzden riske atamadım. Gündüz de alışkanlık oldu. Bunun doğrusu ne acaba? Ben kendim de uyurken giyerim ondan sanırım 🫣
Ben giyindiriyorum hep evdede tabi dışardada çünkü kendim hep çoraplayım☺️annem hep diyor üşütme ayaktan gelir ne kadar havalar sıcak olsa bile ama mesela arada corapını kaç dakikalık çıkartıp dinlendiriyorum

Çok güzel yapmışsın bende ilk dönemler çok zorlandım ama başardım 8 uyuyor bazen 8 odaya geçiyoruz ama uyuması 9 buluyor sabah erken kalkıyoruz ve bu normal onun yerine gece iyice dinleniyorum o uyuyunca büyüdüklerinde bizim için çok kolay olucak artık kendileri erken uyumak istiyorlar ve bu bizim içinde dinlenme şansı olucak
Harikasın canım hem bizim için hem evlatlarımız için çok faydalı bir durum. Ben de çok zorlandım başta hala daha bazı zamanlar huysuz olup 8 i geçiyo evet ama yinede akşam bizim oluyoo 🥰

bizim de uyanıklık süremiz max 2 saat.
akşam 6da sok uykusunu yapıyorsa 8 gibi gece uykusuna dalması normal aslında hadi en geç 9.
he şuara uyku gerilemesinden dolayı daha zor dalıyor uykuya ama uykusu oluyor aslında. Ben saatlere dikkat edip yatağa götürüyorum atak sonrası da düzen devam edebilsin diye.
beyin, kemik gelişimi, bağışıklı sistemi için büyüme hormonundan max fayda elde etmeli bence de.
eşim akşam görmese de sabah erken kalkıp oynuyor, bebeğimin düzenini bozmuyoruz biz de.
tatilde dahi biz ona ayak uydurduk, uyku saatiyse dışarıda bebek arabasında uyuttuk. çok uyarıldıysa, uyuyamadıysa tıpış tıpış odaya gittik, yeter ki o sağlıkla büyüsün
Gerçekten ben evlatlarımız için iyi olana kendimiziden fedakarlık ederek ulaşabiliriz .çok iyi yapmışsın sen de canım çocuklarımız herşeyden önemli bir daha bu yaşlarına gelmeyecek büyüyüecek ve gece oturan çocuk olmasını istemiyorum ben de herkes gibi. Gerekirse uykusuz kalırız pişman olmak istemiyorum ilerde keşke yapsaydım demek istemiyorum 🙏🏻

canım haklısın her ailenin dinamiği de farklı bence her bebek de farklı iki kardes bile birbirine taban tabana zıt oluyor az uyuyan da var çok uyuyan da uysal olan da hırçın olan da uslu bir bebeğim var ama ben uyutmaya kalkarsam hıçkıra hıçkıra ağlıyor mesela kendi istediği saatte uyuyor ben zorlamıyorum asabi hırçın bir çocuk olmasın diye mesela

Ben giyindiriyorum hep evdede tabi dışardada çünkü kendim hep çoraplayım☺️annem hep diyor üşütme ayaktan gelir ne kadar havalar sıcak olsa bile ama mesela arada corapını kaç dakikalık çıkartıp dinlendiriyorum
ben daha 3 kere çorap giydirmedim 🤣ben serin severim ondan bebeğimi de hep serine alıştırdım etrafımda karısanım çok bari ince tülbent ört vs diye onu bile yapmıyorum nasıl alışırsa öyle gider düşüncesindeyim ama inşallah hasta etmem 🙏

X