2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Mutlaka hacamatı öneririm.. ben bir aylıkken yaptırdım ve devamını da düşünüyorum. Ben televizyon ve telefonn konusunda vermemeyi düşünüyorum mesela gün içinde hiç televizyon açmıyorum ama babannesine çıktığında orda TV açık olduğunda çok dikkatlice bakıyor ve bakmak istiyor ilgisini çekiyor. Bende özellikle erkek çocukların vücudundan toksikleri kolay atmadığını okumuştum. Rabbim korusun tüm evlatlarımızı
Ben de onu diyecektim. Erkek çocuklarında daha çok oluyormuş, profesör dedi. Hacamat için altı ay olmasını bekle dedi bizim bir tanidigimiz. Oğlum için de biraz büyüsün çok hareketli demişti. Ankara’da çok güvenilir bir hacamat yapan biri var mı biliyorsanız bana söyler misiniz Bursa’da var ama artık orada oturmuyorum düzenli gidemiyorum oraya

otizm sonradan gelişen bir durum değil, doğuştan varolan bir durum aslında, aşı zamanına denk gelmiş sizde belirtileri göstermesi. çok geçmiş olsun, su gibi ömrü olsun inşallah.

Amin hepimizin çocuklarının. Doğuştan da olsa bir şeyler tetikliyormuş bunlardan biri ekrana bakmak, diğeri de aşılar maalesef tabi aşı herkes için aynı yan etkiyi vermiyor

Cnm eline verince tutuyor hemen bırakıyor ve agzına götürüyor, bi nesneye bilinçli uzanmıyor henüz. Cnm szın gündüz uykularınız masallh bol.
Benim oglumda eline verince tutuyor baya sallıyor oynuyor evet ağzına götürüyor. Yarin 4 aylik olucaz.
Evet aslinda gündüz ukusu iyi zorluk çıkarmıyor ama gece uykusu iyi değil.

Biz şanslıyız o yönden. Ben İstanbul'da oturuyorum ama İstanbulun köylerinde oturuyorum. Belki Arnavutköyü duymuşsunuzdur o taraftayim ben. O yüzden mesela eşim hayvan hastası olduğu için tanıklarımız falan var organik yumurta yiyoruz biz. Babam da sütçü, yani hayvanlarimiz yok ama bir yerden süt alıp dağıtıyor müşterileri var o yönden yoğurt bakımından da şanslıyım. Bahçemiz de var küçük ama salata domates fasulye her şey var küçük küçük, orda beşik de yaptık oturduğumuz zaman semaveri yakıyoruz bebeğimi de koyuyorum beşiğe çok iyi oluyor..
Arnavutköyün neresındesin cnm. Bolluca çok güzel🥰

Bizim yarın 4. Ay aşımız var ve ben çok stresliyim. Hem ağlayacağı için hemde aşıların yan etkilerinden korktuğum için. Ayrıca aşı yaptırırken de içim hiç rahat değil aşılar hakkında bayağı haberler çıktı kafam çok karışık..
4.ay aşısı ateş yapmadı bizde canım. Bnimde aşılar konusunda içim rahat değil🥴

Evet bacaklardan iki tane yapılıyor. Ama bizde ateş olmuştu ikinci ayda, belki o zaman verem aşısı da yapmıştır bilmiyorum çünkü üç tane vurulmuştu
Cnm 2.ayda bzdede ateş oldu ama o ateşi yapan verem yani koldan olan. Hemşire dediki 2.ayda ateş olduysa bundada olur ama olmadı şukur

Evet uyuyo gece algısı 8 de . Bu arada siz nasıl şaşırıyosanız bende geç yatmasına şaşırıyorum bebeklerin. Tekrar söyleyeyim sanırım sizin uyanıklı süreniz çok olduğu için böyle düşünüyosunuz biz uyanık olduğunda sürekli aktivite yapıyoruz ve çok hareketli yoruluyoo haliyle.yani yattığı yerde sabit durmuyo.bu arada en geç altıda yazdım sürekli ama görmediniz heralde neyse herkesin bebeği kendi aile dinamiğinde yetişiyor saygım var
2 saat sonra tekrar nasıl uykusu geliyor ona şaşırdım, bnim bebeğimin asla gelmez mesela oyuzden sordum yoksa her bebiş tabiki farklı, bızde uyanıkken sabit durmuyoruz bnım kızımda yoruluyo ama gce 12 olmadan uyumuyo işte. Dediğiniz gbi evet her bebek o ailenin dinamiğine göre 😉

Bizim yarın 4. Ay aşımız var ve ben çok stresliyim. Hem ağlayacağı için hemde aşıların yan etkilerinden korktuğum için. Ayrıca aşı yaptırırken de içim hiç rahat değil aşılar hakkında bayağı haberler çıktı kafam çok karışık..
Canım aşı nasıl geçti bebişin kaç kilo olmuş

Kızlar uyku tulumu almak isteyen vardı sanki aranızda ben elele den aldım yüzde 30indirim var çok güzel geldiler .benim oğlan üzerini örtmüyo örtsede suratına kadar çekiyo korkuyorum tulum kullanıcam.

Canım aşı nasıl geçti bebişin kaç kilo olmuş
Çok şükür güzel geçti ateş vs olmadı, sadece biraz ağladı ve o gün uyurken hep elimi tutarak uyudu muhtemelen korktu normal olarak. Kuzum biz 6 kilo olmuşuz ama biz küçük doğduk 2 kilo 300 Gram doğmuştuk biraz miniğiz ama ben sorun etmiyorum. Doktor gayet iyi sağlıklı dedi.5. ayda ek gıdaya başlıyoruz biz doktor tavsiyesiyle ❤️🌸

Arnavutköyün neresındesin cnm. Bolluca çok güzel🥰
Ben boğazköyde doğdum büyüdüm kuzum oranın yerlisiyim. Evet Bolluca bize çok yakın. Şimdi de Taşoluk tarafında oturuyorum. Buralar güzeldir, köy gibi 😍 hem İstanbul içine yakınız hemde köy de yaşıyoruz

Kızlar 4 ayı tamamlayanlara mesajım bebeğinizde saç dökülme varmı başta döküldü sonra durdu yeni saçlar çıktı şimdi yeniden başladı dökülmeye

Çok şükür güzel geçti ateş vs olmadı, sadece biraz ağladı ve o gün uyurken hep elimi tutarak uyudu muhtemelen korktu normal olarak. Kuzum biz 6 kilo olmuşuz ama biz küçük doğduk 2 kilo 300 Gram doğmuştuk biraz miniğiz ama ben sorun etmiyorum. Doktor gayet iyi sağlıklı dedi.5. ayda ek gıdaya başlıyoruz biz doktor tavsiyesiyle ❤️🌸
2 ayda ateş yapıp 4. Ayda yapmadı mı canım ateş. Bizim 2. Ayda ateş olmuştu. 4. Ay için ben de korkuyorum. Verem aşısı başka ayrı gün vurulmuştuk. O ateş yapmamıştı .

Ben boğazköyde doğdum büyüdüm kuzum oranın yerlisiyim. Evet Bolluca bize çok yakın. Şimdi de Taşoluk tarafında oturuyorum. Buralar güzeldir, köy gibi 😍 hem İstanbul içine yakınız hemde köy de yaşıyoruz
Aynen cnm bılıyorum. Ben doğumdan önce arnavutköy ve köyleri- gazıosmanpaşa minibüslerının muhasebesını tutuyodum🤭 7 sene çalıştım, 500 evlerde

kaka problemi olan anneler vardı, isimleri hatırlayamıyorum kusura bakmayın, çözüm bulabilen, ya da iyileşme olan oldu mu

kaka problemi olan anneler vardı, isimleri hatırlayamıyorum kusura bakmayın, çözüm bulabilen, ya da iyileşme olan oldu mu
Bizim var problemimiz çok ıkınıp zorlandığı zamanlarda fitil kullanmak zorunda kaldım . Geçen ay 7 gün yapmadı en uzun . Ara ara 4-5 gün yapmadığı oluyor . Bizim katı kaka problemimiz de olmuştu. Şu an 3 gündür her gün yaptı.arada böyle zamanları oluyor güzel yaptığı. sonra tekrar bi 5_6 gün yapmıyor. Ama bu ara kuru erik, yeşil erik, incir, kayısı çok tükettim. Bunlardan da olmuş olabilir. Yediklerimiz etkiliyormuş . Bakalım düzene girecek mi . Seninki kaç güne bir. Yapıyor canım .

Bizim var problemimiz çok ıkınıp zorlandığı zamanlarda fitil kullanmak zorunda kaldım . Geçen ay 7 gün yapmadı en uzun . Ara ara 4-5 gün yapmadığı oluyor . Bizim katı kaka problemimiz de olmuştu. Şu an 3 gündür her gün yaptı.arada böyle zamanları oluyor güzel yaptığı. sonra tekrar bi 5_6 gün yapmıyor. Ama bu ara kuru erik, yeşil erik, incir, kayısı çok tükettim. Bunlardan da olmuş olabilir. Yediklerimiz etkiliyormuş . Bakalım düzene girecek mi . Seninki kaç güne bir. Yapıyor canım .

benimki müdahalesiz yapmıyor :KK43:
bugün 10 gün oldu, sinirlerim bozuluyor iyice

X