2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Mastit oldum kızlar mahvoldum çok kötü günler geçirdim. Ateşlendim en kötüsü oydu. Tıkanıklığın bir kısmını açtık ama hala tıkanık bi yarısı. 4-5 gün oldu. Antibiyotik de içiyorum düzelme yok. Sağıyorum masaj yapıyorum sıkıyorum sıcak banyo soğuk lahana, bebeği tersten emzirme vs denemediğim kalmadı. Düğüm kalıcı hale geldi sanki. Fikri olan var mı tamamen nasıl kurtulabilirim ??? Eskisi gibi sütüm de yok. Doymuyor mecbur mama veriyorum

Hakiki zeytin yağı ile masaj yapıp sagmistim ben. Makina yerine elimle sıktım hatta daha rahattı canım

benim de gelmiyor dün regl de oldum nasibi bu kadarmış diyorum ama regl olmak çok iyi geldi resmen hafifledim
Benim de 15-20 cc anca çıkıyor herşeyi deniyorum artmıyor. Bebeğimi her mama öncesi emzirmeye devam ediyorum ve ısrarla biberon vermeyip eds ile veriyorum mamayı. 2 ayı doldurduk artık eds ile ne kadar devam edebilirim bilmiyorum. Sadece gece emzirmesinde bebeğim emerken lıkırtı sesini duyuyorum, muhtemelen gece sütüm 15-20 den fazla, ama onu da sağıp kontrol etmedim hiç, pompadansa bebek emsin diyorum hep.
Bestlak hergğn 40-60 damla kullanıyorum, dereotu yiyorum bol, kuru incir hurma ceviz hergün yiyorum ama hiçbirinin tam etkisini görmedim. Malt içeceği deniycem şimdi ebebekten Promalt aldım bakalım.
Solgar ın brewer yeast takviyesini de denemeyi düşünüyorum, kullanıp fayda gören var mı acaba aramızda?

canım ben kullandım solgar her öğün 2 tane deniliyor maalesef ben de işe yaramadı süper bir arttırma yöntemi yok varsa var yoksa yok bence ama sütü olanı fazla olan sağımla arttırıyor ama mamamdan memnunum bebeğim mutlu önemli olan da o

Bende nbl drop veriyorum canım aslında 5 gunlukken başlamıştık zaten Bı sise Bı ay gıdıyo sonra bitince almamıştım. Kaka yapmamaya başlayınca dün aldım tekrar başladık. Bıogaia gaz damlası mıydı

15-20 cc emzirme öncesi mi sonrası mı ?
bir de tek göğüs mü yoksa ikisi mi

yok bilinenin aksine o da probiyotik. hala yapmadı, bugün verem aşısı olduk, yarın kaka için dr a gideceğim

benim de gelmiyor dün regl de oldum nasibi bu kadarmış diyorum ama regl olmak çok iyi geldi resmen hafifledim
Cnm nasılsın? Nasıl gdıyor annelik varmı bı durum
Ben halaa adet olmadım, lohusa kanamamda çok azdı. Sanki halaa ödem var vucudumda. Hiç kılo veremedım çok şişim

Cnm sütün nasıl
Mamayı gunde kaçkez kaç cc verıyorsun

Kızlar merhaba bende bayağıdır giremiyorum, oysaki gebelikte ne boş zamanlarimiz varmış biz de 3 ay 9 günlük olduk, meme artık almıyor o yüzden mamaya devam ama yine de sağım yapıyorum günde iki kere o da toplasam 30 CC bile çıkmıyor çok az sütüm, yetmiyordu zaten biliyordum. Artık kabullendim bu durumu. Üzülmemeye çalışıyorum. Çok şükür her şeyi güzel gidiyor. Bu aralar ellerimiz sıklıkla ağzımızda ve ne alırsa ağzına götürüyor. Çok güzel agulular gülücükler atıyor maşAllah yani Pazar günü mevlidimiz var güzel geçer inşAllah. Ama biz yemek yerken sürekli dilini çıkarıp yalaniyor ek gıdaya erken geçmeyi düşünüyorum ben özellikle doktoruma sorup. Çünkü geçen gün kahvaltı yaparken ben, salata değdirdim diline ve emmek istedi salatayı sanırım dişleri de kaşınıyor yani biz biraz salata emmiş olduk ilk tadım yaptık gibi. İyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum ama. Doktora sorucam, biliyorum erken ama yavaş yavaş bir şeyleri diline değdirip tatttirmak istiyorum bakalım.

Ben de aynı senin gibiyim . Biberondan sonra meme reddi başlıyordu . Bıraktım ısrarla eds yapıyorum 6 haftadır . Ama benim kızım eds de alıştı . Memeden ön sütü alıp sonra yavaş akan sütü vakumlamak istemiyor eds yi istiyor memede. Sütüm kesilmesin diye devam ediyorum ben de ama artık eli kolu çok hareketlendi sürekli eds kablosunu kaydırıyor . Emerken sabit durmuyor pek . Çok yorucu olmaya başladı .

firtina16
Sağımı nasıl yapıyorsunuz kızlar? Süt artması için . Süt gelmese de , az da gelse günlük düzenli 15-20 dk sağım yapmak lazımmış. Aynı bebek emzirir gibi 2-4 saat aralıklarla.
Ben bebekle düzenli yapamıyorum malesef . Hastane tipini de 1 aylık kiralamıştım bu cumartesi vericem geri. Bebebao diye eller serbest pompa aldım hepsiburadadan onunla devam edicem bi süre inşallah sağabilirim.

Çok geçmiş olsun canım. Malesef memeyi sıcak uygulamayla yumuşatıp sağman gerekiyor başka çare yok bildiğim kadarıyla

yok bilinenin aksine o da probiyotik. hala yapmadı, bugün verem aşısı olduk, yarın kaka için dr a gideceğim
Benımkı de 5. Gunde yapıyo bazı doktorlar sadece anne sütü alıyorsa 10 gune kadar normal dıyo ama bende takıyorum kafama Dr dan sonra bana da soyler mısınız benımde niyetim var bu konu ıcın Dr a gıtmeye

Çok gecmıs olsun canım benımde sol gogsumde olmustu sonra ates titreme Dr ıgne yaptı antıbıyotik ondan sonra banyo yaptım guzelce terledım ve o gogsumü sürekli sagdım. Oyle rahatladım gectı ama çok sagdım ve hep o gogsumden emzirdim dıye bu defa da o gogsumde süt daha fazla olmaya başladı şimdi sol daha buyuk tam dengesizlik bende ona çözum bulamadım

Maşallahh cnm bzımde elimiz hep agzında. Agular gülücükler bebekler zaten ağza ne tattırırsan yer, ben dişleri erken beklemıyorum agzının buara suyu çok aksada. Oğlumun ilk dişi 11.ayda çıkmıştı

15-20 cc emzirme öncesi mi sonrası mı ?
bir de tek göğüs mü yoksa ikisi mi
Emzirme sonrası aslında ama emzirdikten hemen sonra sağıma başlayamıyorum, bebeğin gazını çıkart, yatır, eds ve mama kabını yıka falan derken yarım saat yada 1 saat sonra falan sağım yapabiliyorum o da günde 1-2 kere. Süt zaten az olduğu hem emzirmede 2 göğüsü de veriyorum, sağımda da 2 göğüsü birden sağıyorum o yüzden. Nadiren 30 çıkıyor ama çoğunlukla 20cc civarı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…