2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Can

Canım senij ikinci dikişlerin tuttumu? Patladığını farkettiginde kaç günlükte? Benimde maalesef dikisim patlamış dün aynaya bakınca gördüm moralim çok bozuk doktor kendisi kaynasın dedi ama baya büyük açıklık var seninki kaç santimdi tekrar dikiş sonrası ağrın oldumu neler yaşadın
Bu arada ilk dikişten sonra neredeyse hiç ağrım yoktu ama ikinci dikiş sonrası evet ilk gün ağrım çok fazlaydı parol içiyordm ama etkisi olmadı. 2.-3. günden sonra ağrım hafifleyerek bitti.

ya ciddi misin, çok üzüldüm şuan. Ben dikişlerimin açıldığını ilk 6. gün farkettim. Tabi o zaman aralardan açılmıştı yani baştan bir defa da açılmamıştı dikişin ortasından bir yada iki dikiş açılmıştı. Ben ilk olarak lavaboda farkettim, idrarın değmesiyle inanılmaz bir acı oldu sonra dokununcs arada açıklık olduğunu hissettim birde aynayla bakıp görünce maalesef birşeylerin ters gittiğine emin oldum. Sonra ebe bir arkadaşımla konuşup durumu anlatınca, bana zaten o dikişlerin seyrek atıldığını benim yanlış gördüğümü endişelenmemem gerektiğini ama yanmasından ötürü enfeksiyon kapmış olabileceğimi söyledi. Aradan iki gün geçti lavaboya gidince tekrar kontrol ettim ve dikişimin komple açıldığını gördüm maalesef ve soluğu acilde aldım. Orda ebe kontrol edince evet açılmış ama bir dikiş hals duruyor bu durumda birşey yapamayız çok dikkatli hareket etmemi söyledi ve eğer o dikişte açılmazsa diğer yerler kendiliğinden kapanabilir dedi ama tabi bana çok saçma geldi çünkü bildiğin iki et birbirine değmiyordu yani kendiliğinden kaynaması imkansızdı. Akşamında kalan tek dikişimde açılınca dünya başıma yıkıldı. Çok ama çok zor bir durum hele yeni doğum yapmışken. Daha sonra doktora gittim ve enfeksiyon olduğunu iltihabı temizleyip tekrar dikeceğini söyledi, ertesi gün lokal anesteziyle iltihabımı temizleyip diktiler. İlk dikişimin kaç tane olduğunu ebe söylememişti ama ikinci kez dikilirken hissettiğim için kendim saydım sanırım 5 dikiş atıldı. Bu arada doktor kesimin 3 cm olduğunu söyledi. Yine doktorun isteğiyle 5 günlük antibiyotik kullandım çünkü inanılmaz enfeksiyon vardı o bölgemde.
İkinci dikişten sonra 1 hafta boyunca asla yataktan tuvalet dışında kalkmadım, bakımıma çok dikkat ettim ve fırsat bulduğum her an üzerimi örtüp alttan çıplak durdum ki dikişler hava alsın. Yemeğimi bile uzanarak yedim, ta ki 1 haftadan sonra yavaş yavaş dikişin olmadığı tarafa oturmaya başladım. Şuan da üzerinden 21 gün geçti 1 dikişim hariç diğer dikişlerim düştü ve rabbime hamdolsun ki kesim kapandı.

Senin neden açıldı peki enfeksiyon mu var sende de?
İyileşmeye sevindim canım bunu anca yaşayanlar bilir ben iyileştim sanarken dün banyo sonrası bi bakıyım oraya dedim dünya başıma yıkıldı kesi duruyor açıklık var normalde cesaret edip bakamıyorum dün nedense bakiverdim işte sonra doğum yaptığım yere gittik gece kendisi kaynasın batikonlu suya otur dediler takip edelim cuma tekrar gel dediler ama ben oraya bakıyorum kendisi kapanacak gibi değil ayrık duruyor baya yarın başka bi hastaneye randevu aldım bakalım orası ne diyecek bide doğumdan 16 gün geçti . Bi zaman sonra dikseler bile kaynamiyomus diye okudum napcam bilmiyorum aklıma geldikçe ağlıyorum bide yanlış kaynamada olabiliyormuş psikolojim çok kötü durumda

Ay @Buddy x e çok üzüldüm ya kadıncağızın üzerine çok gitmişler
Canııım hoşgeldin özledim valla seni bende muayene diye gidip doğurdum 7 martta 🤣 çok şükür oğluşunu almışsın kucağına tebrik ederim burda bi arkadaşımıza sorup haberini almıştık 🥹
Kızlar banlaninca geri geliniyor mu? Cansunun hesabı açılacak dimi tekrar? @Buddy x millet yasak olan şeyi yapıyor ortaya çıkınca sataşacak insan arıyor yalandan kızın üzerine gitmişler kale alıp cevap vermeseydi keşke... Güya laf sokmaya çalışıyorlar çok uslu bebeklerin var heralde diyip kızda patlayınca sadece sordu diyorlar yav he he... kime çocuğu ile ilgili laf etsen tirnaklarini çıkarır, gayette laf çarpmaya çalışmışlar. Zaten lohusayiz hepimiz yüksek duygular yaşıyoruz kimse başkasının çocuğunu ağzına almasın laf sokmak için karşılığını böyle alır. Bende olsam söverdim...
Bende aynı şekilde düşünüyorum fazla abartılmış Cansu’nun hesabında hem iptal hemde tek ayak cezası var umarım geri gelir

merhaba canım, ishal için biogia damla başladık sadece, o bağırsakları düzenleyen bir probiyotik bizde hemen etki etti. Ama ben karnını, ayaklarını hep sıcak tuttum ve bol bol emzirdim. Doktor günde 10 tane kaka dışkısı olmadığı sürece korkmayın dedi, 10a yakın olursa (sadece kaka) o zaman hemen getirin dedi.
Haricinde sürekli burun temizledim, buhar verdim ciğere inmesin diye. Bizim kan tahlillerinde enfeksiyon çıkmadığı için antibiyotik ya da başka ilaç kullanmadık. O önemli tahlillerde ne çıktığı
Tmm saol cnm bzde ishal yok balgamda azaldı o azalnca öksürük de azaldı hrlde alerjik biseydi sabah da aşı olduk şükr atlattık smdilik bisimiz yok gibi sağlık ocağı doktorumuz aile dostumuz gibi ciğerleri gayt iyi dedi alerjk olblr dedi güneşe çıkar bugünlerde dedi bugün epey gezdirdim bende sizede geçmiş olsun çok simdlk tahlil fln yaptırmadım çocuk Dr kontrolümüzde belki yapar

Tmm saol cnm bzde ishal yok balgamda azaldı o azalnca öksürük de azaldı hrlde alerjik biseydi sabah da aşı olduk şükr atlattık smdilik bisimiz yok gibi sağlık ocağı doktorumuz aile dostumuz gibi ciğerleri gayt iyi dedi alerjk olblr dedi güneşe çıkar bugünlerde dedi bugün epey gezdirdim bende sizede geçmiş olsun çok simdlk tahlil fln yaptırmadım çocuk Dr kontrolümüzde belki yapar

çok teşekkür ederim, biz de şükür atlattık. en çok dikkat etmemiz gereken burun temizliği zaten sanırım:)
evet sizin muhtemelen alerjikti o zaman şükür♥️

Ne kadar tutsam acaba kaç dakika?
üşütmeden canım 2-3 dakika max :) yazın hep açarım kesin üşür diye düşünürsen üstüne battaniye ört ince konus ayaklarıyla oyna ben öpüyorum ayakları yiyorum genelde 🤣harmonie bez de kullanıyorum onu da dene ıslak mendili de migrosta var cnm primadan bir tık daha iyi

ya ciddi misin, çok üzüldüm şuan. Ben dikişlerimin açıldığını ilk 6. gün farkettim. Tabi o zaman aralardan açılmıştı yani baştan bir defa da açılmamıştı dikişin ortasından bir yada iki dikiş açılmıştı. Ben ilk olarak lavaboda farkettim, idrarın değmesiyle inanılmaz bir acı oldu sonra dokununcs arada açıklık olduğunu hissettim birde aynayla bakıp görünce maalesef birşeylerin ters gittiğine emin oldum. Sonra ebe bir arkadaşımla konuşup durumu anlatınca, bana zaten o dikişlerin seyrek atıldığını benim yanlış gördüğümü endişelenmemem gerektiğini ama yanmasından ötürü enfeksiyon kapmış olabileceğimi söyledi. Aradan iki gün geçti lavaboya gidince tekrar kontrol ettim ve dikişimin komple açıldığını gördüm maalesef ve soluğu acilde aldım. Orda ebe kontrol edince evet açılmış ama bir dikiş hals duruyor bu durumda birşey yapamayız çok dikkatli hareket etmemi söyledi ve eğer o dikişte açılmazsa diğer yerler kendiliğinden kapanabilir dedi ama tabi bana çok saçma geldi çünkü bildiğin iki et birbirine değmiyordu yani kendiliğinden kaynaması imkansızdı. Akşamında kalan tek dikişimde açılınca dünya başıma yıkıldı. Çok ama çok zor bir durum hele yeni doğum yapmışken. Daha sonra doktora gittim ve enfeksiyon olduğunu iltihabı temizleyip tekrar dikeceğini söyledi, ertesi gün lokal anesteziyle iltihabımı temizleyip diktiler. İlk dikişimin kaç tane olduğunu ebe söylememişti ama ikinci kez dikilirken hissettiğim için kendim saydım sanırım 5 dikiş atıldı. Bu arada doktor kesimin 3 cm olduğunu söyledi. Yine doktorun isteğiyle 5 günlük antibiyotik kullandım çünkü inanılmaz enfeksiyon vardı o bölgemde.
İkinci dikişten sonra 1 hafta boyunca asla yataktan tuvalet dışında kalkmadım, bakımıma çok dikkat ettim ve fırsat bulduğum her an üzerimi örtüp alttan çıplak durdum ki dikişler hava alsın. Yemeğimi bile uzanarak yedim, ta ki 1 haftadan sonra yavaş yavaş dikişin olmadığı tarafa oturmaya başladım. Şuan da üzerinden 21 gün geçti 1 dikişim hariç diğer dikişlerim düştü ve rabbime hamdolsun ki kesim kapandı.

Senin neden açıldı peki enfeksiyon mu var sende de?
ah canım ya gecmiş olsun okurken benim canım yandı :KK43: yok ya normal doğumun da sonrası çok zor doğum zor :KK43:

İyileşmeye sevindim canım bunu anca yaşayanlar bilir ben iyileştim sanarken dün banyo sonrası bi bakıyım oraya dedim dünya başıma yıkıldı kesi duruyor açıklık var normalde cesaret edip bakamıyorum dün nedense bakiverdim işte sonra doğum yaptığım yere gittik gece kendisi kaynasın batikonlu suya otur dediler takip edelim cuma tekrar gel dediler ama ben oraya bakıyorum kendisi kapanacak gibi değil ayrık duruyor baya yarın başka bi hastaneye randevu aldım bakalım orası ne diyecek bide doğumdan 16 gün geçti . Bi zaman sonra dikseler bile kaynamiyomus diye okudum napcam bilmiyorum aklıma geldikçe ağlıyorum bide yanlış kaynamada olabiliyormuş psikolojim çok kötü durumda
kesinlikle öyle, bunu ancak yaşayan anlar çok ama çok zor seni çok iyi anlıyorum, nasıl bir psikolojide olduğunu inan çok iyi biliyorum. Sana ne desem de boş çünkü insanı böyle bir durumda hiçbirşey teselli edemiyor. O çatala tekrardan ve henüz daha yaşadıkların tazeyken oturmak insana çok ağır gelen birşey, yeniden doğum yapmak gibi.

Canım aynen öyle o kısmın kendiliğinden kapanması bana göre imkansız çünkü hafif oturur gibi yapınca bile anında açılıyor, adım atarken açılıyor, yani bizim bacakları kapatıp tuvalete bile gitmeyip put gibi durmamız gerekir ancak. Senin kesinin üzerinden sanki biraz fazla zaman geçmiş yani iyileşmiş olabilir. Sen ne düşünüyorsun iyileşmiş mi sence yoksa daha taze mi yaran? İyileşmişse diktikten sonra da problem olabilir diye duydum o yüzden bunu doktorunla konuşman gerek detaylıca.

Çevremde bu durumu yaşayan tanıdığım var kendisininde dikişi açılmış ama cesaret edip tekrar dikmemiş ikinci doğumunda dikmişler. Açıkçası o zamanlar bende düşünmedim değil bu durumu ama sonuçta evli insanlarız ve bu durum özgüvenimi çok düşürürdü kendimi eksik yada kötü hissettirir diye gidip diktim. Birde bu kadar şey yaşadıktan sonra ikinci fikri bana çok uzak.
Yani demem o ki istersen, cesaret edemezsen böyle bir yolda var.

Kızlar kanguruyla çıkayım istiyorum ama asla güvenemiyorum ya açılırsa bebişim düşerse Allah korusun 😁siz nasıl güveniyorsunuz 😂
Geçen gün soyle bir çıkışımız oldu ama girisimizi sormayın 😂😂 bende asla guvenemedim su fotoyu cekerken bile aklimda felaket senaryolari yururken iki elimle de tuttum bu sefer oglusum rahatsiz oldu hemen eve kactim geri 😂

Eklentiler

• IMG_2668.jpeg
    IMG_2668.jpeg
    224,1 KB · Görüntüleme: 91
üşütmeden canım 2-3 dakika max :) yazın hep açarım kesin üşür diye düşünürsen üstüne battaniye ört ince konus ayaklarıyla oyna ben öpüyorum ayakları yiyorum genelde 🤣harmonie bez de kullanıyorum onu da dene ıslak mendili de migrosta var cnm primadan bir tık daha iyi
Tamam canım deneyeyim çok teşekkür ederim vallahi bizimkinin alerjisi var altını açtırmaya ne zaman açsak çığlığı koparıyor ama deneyeceğim🙈😅

Ay okudum şimdi mesajları sinirlerim bozuldu resmen Cansu gibi kızı resmen çıldırtmışlar. Aylardır burada beraberiz, ben tüp bebek grubundan beri tanıyorum, nasıl yakıştırmışlar o dediklerini. Biz bu gruptayız ben hatırlıyorum o muhabbetleri kız kimsenin dedikodusunu yapmadı. Ay Cansu okuyorsundur bunları gel biran önce. 🙏🏻 Hepimizde yerin çok ayrı, bekliyoruz seni🙏🏻

çok teşekkür ederim, biz de şükür atlattık. en çok dikkat etmemiz gereken burun temizliği zaten sanırım:)
evet sizin muhtemelen alerjikti o zaman şükür♥️
Evet burun temizliği önemli sanki ama banada çektikçe mukus üretimi artıyor gibi geliyor bir doktorun videosunda da denk gelmiştim çok sk yapilmamasini öneriyordu alışkanlık yapıyor sanki birazda

Ay okudum şimdi mesajları sinirlerim bozuldu resmen Cansu gibi kızı resmen çıldırtmışlar. Aylardır burada beraberiz, ben tüp bebek grubundan beri tanıyorum, nasıl yakıştırmışlar o dediklerini. Biz bu gruptayız ben hatırlıyorum o muhabbetleri kız kimsenin dedikodusunu yapmadı. Ay Cansu okuyorsundur bunları gel biran önce. 🙏🏻 Hepimizde yerin çok ayrı, bekliyoruz seni🙏🏻
Aynen canımm ya sinir bozucu tuhaf tuhaf tipler çıldırtmışlar boş yere :KK43:

Evet burun temizliği önemli sanki ama banada çektikçe mukus üretimi artıyor gibi geliyor bir doktorun videosunda da denk gelmiştim çok sk yapilmamasini öneriyordu alışkanlık yapıyor sanki birazda

evet ben doğumdan ta ki hastalanana kadar hiç burun temizliği yapmadım mesela çünkü ne tıkanma ne hırıltı vardı. şimdi iyileşti, tekrar kestim takip ediyorum. ben de bir şey bildiğimden değil bu konuda ama içgüdüsel olarak alışkanlığa çevireceğini düşündüm.
Banyoda kendi kendine temizleniyor zaten ama tıkanmaması, dolmaması önemli demek istediğim :)

X