2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Evet bende vbiberoma vurdurarak fazla yediriyorum ya da çenesini gıdıklıyorum yesinler diye resmen dövüşüyoruz yedirirken :/ açılmamışsa değişirler canım bence
Benimki acıkınca hızlıca mamayı bitirmek istiyor sanıyorki alıcam elinden😀ondanda biriktiriyor öksürüyor mesela kimese güvenib veremem çocuğu mamayı versin diye çünkü her dk çikartiyorum ağzından yutmuşmu diye.Yok kuzum kullanıcam mamayı değişemem şimdi mevlit olucak İn şa Allah riske giremem bilemem nasıl tepki vericek yeni mamaya😏

Evet canım bizim küvezde kan transferi olduktan sonra 2 ay kan tahlili yapılması gerektiği söylenmişti o şekilde değerler çıktı birmkızım çook düşük değeri diğeri de olması gerekenden düşük yani 12 olması gerek. Değer birinde 7 diğerinde 9 çıktı sınır bebekte minimum 9 olduğu için başlanması şarttı zaten hem D vitamini hem Demir ilacı erkenden başlamış olduk. Başlanmadığında Kemik erimesi yani raşitzm hastalığı oluyor hatta doktor bol bol her gün 15 dk güneşe çıkarın kol iç bilek ve yüzü ayaklar güneş görecek dedi ama biz şuan hafta da 1-2 çıkarabiliyoruz malum havalar ayakları daha güneşe çıkaramadık ama kol iç bilek ve yüzünü çıkarıyoruz 15 dk her hafta 1-2 kez yoksa kemikler eğrileşme oluyormuş benim bir kızımın D vit eksikliğinden mesela bacağı içe dönük doktor düzelir dedi hem masaj hem vitamin hem güneş geçer dedi ortopedi de gördü. D vit markamızı değiştirdi doktor önceki yeterli gelmiyor olabilir dedi mesela şimdi ocean deniyoruz . Doğduksşrından beri nurse heaveys D vit kullanıyorlardı onu değiştirdi
Ay ben de kullanayım bunları peki günde kaç tane damlatıyorsun doğrudan ağzına mı damlatıyorsun nasıl kullanılıyor

Hayırlı bayramlar kızlar, ben maalesef bayrama hasta girdim. Bademciklerim şişmiş ve yutkunamıyorum dün gece de üşüdüm biraz içeri güzel olmasına rağmen. Bebeğimle birlikte yatıyorum sizce ona geçer mi ya, grip gibi bir şey değil sonuçta ama zaten mecbur emziriyoruz hep iç içeyiz bebelerle

Benimki acıkınca hızlıca mamayı bitirmek istiyor sanıyorki alıcam elinden😀ondanda biriktiriyor öksürüyor mesela kimese güvenib veremem çocuğu mamayı versin diye çünkü her dk çikartiyorum ağzından yutmuşmu diye.Yok kuzum kullanıcam mamayı değişemem şimdi mevlit olucak İn şa Allah riske giremem bilemem nasıl tepki vericek yeni mamaya😏
Ne zaman canım Mevlüt 😍

Ay ben de kullanayım bunları peki günde kaç tane damlatıyorsun doğrudan ağzına mı damlatıyorsun nasıl kullanılıyor
D vitamını ocean d verdi doktor 3 damla canım burada çoğu kişi onu kullanıyor,
Demir ilacı 4. Ayda veriliyor ya da bizim gibi kan tahlili yaptırıp doktor uygun görürse erken başlatıyor onuna bestiron damla verdi kilo başına 1 damla bizimkiler şuan 4 kilo 4 damla veriyorum

Hayırlı bayramlar kızlar, ben maalesef bayrama hasta girdim. Bademciklerim şişmiş ve yutkunamıyorum dün gece de üşüdüm biraz içeri güzel olmasına rağmen. Bebeğimle birlikte yatıyorum sizce ona geçer mi ya, grip gibi bir şey değil sonuçta ama zaten mecbur emziriyoruz hep iç içeyiz bebelerle
Geçmiş olsun canım maske tak bence ben öyle yapıyorum hasta olscak gibiysem yakın temasta aslında sürekli takıyorum eşimde hasta oluyor obada taktırıyorum

Ben ilk kez duydum canım o yüzden olaya nötr kaldım ama gaz sancısı sonradan devam etmiyor mu o anlık mı rahatlamış oluyor
canım ben direk karşı kaldım minnacık bebek burda d vitamini verilir mi Amerikadaki makaleler aşılar kan testleri tartışılıyor bir yandan da avuç kadar bebeğe hacamat yapılıyor gecenlerde kaynanası tuz sürdü diye olay çıktı burda haklı olarak hacamat nedir yaaaa ben çok üzüldüm okuduğuma

Sorma canım atak zamanıymış sanırım alarm gibi sabah 6da başlıyor öğlene kadar ikindi hibi başlayıp akşama kadar ve kaka gaz karın tokluğu hepsi tamam yani sebepsiz aglıyo meme de olmak istiyo gezmek istiyo
Ee bu benim kızın günlük hali o zaman ben atak haftası zorlanmayacağım 😅 benim ki iki gündür no kaka yes huysuzluk belki kaka yapsa rahatlar kesin yarın anneme giderken yine bebek arabasinda yapıp krize girecek 🥴 kız sen geçen restorana gidicem diyordun nasıl geçti zor oldu mu? Az biraz dişini sık bacım senin ki geçici nasıl olsa Züleyha kuş normalde sakin atak haftası geçsin yine rutine döner 🤲🏻

Kızlar belki karşı çıkanlariniz olur, ilk defa duyanlarınız olur bilemem ama ben paylaşmak istiyorum yine de, dün bebeğimin çok gaz sancısı vardı ve çok ağlıyordu. Bana daha önce hacamat yapan bir arkadaşım vardı hatta hamile kalmama vesile olan diyeyim. Bayağı bilgilidir alternatif tıp konusunda. Onunla konuşunca bana gel hacamat yapalım bebeğe dedi. Ben araştırdım ve o da açıklama yapınca tamam dedim zaten düşünüyordum ama hemen değil. Özellikle suni sancı ive sezeryan.ile doğan bebeklere yapılıyormuş. Kuyruk sokumundan ve C7 noktası var iki omuz arası ordan yaptı. Kuyruk sokumundan çıkan köpüğe şok oldum. Köpüklü kan çıktı resmen. Ve Ali Kerem hiç ağlamadı kucağımda uyuyordu hissetmedi bile. Eve geldiğimizde de çok güzel uyudu. Bugün daha rahattık sanki. Tabi gaz sancıları tamamen bitti ya da hemen biter diyemem ama sanki biraz daha rahatladı gibi geldi. Öyle paylaşmak istedim sizinle
Ben hacamata karşı değilim ama el kadar bebeye yaptırmaya güvenemezdim, kuyruk sokumu falan valla bir tuhaf oldum iyi cesaretliymişsin🙂

D vitamını ocean d verdi doktor 3 damla canım burada çoğu kişi onu kullanıyor,
Demir ilacı 4. Ayda veriliyor ya da bizim gibi kan tahlili yaptırıp doktor uygun görürse erken başlatıyor onuna bestiron damla verdi kilo başına 1 damla bizimkiler şuan 4 kilo 4 damla veriyorum
Doğrudan ağzına mı damlatayım? Sadece anne sütü alıyor şu anda

Sorma canım atak zamanıymış sanırım alarm gibi sabah 6da başlıyor öğlene kadar ikindi hibi başlayıp akşama kadar ve kaka gaz karın tokluğu hepsi tamam yani sebepsiz aglıyo meme de olmak istiyo gezmek istiyo
Senin kızın adı Züleyha mı 🥰
Züleyha'nın Yusuf'u var bende 😬

Hayırlı bayramlar canım malesef benim de boğazım şişti dün. Arkadaşım alma dememe rağmen bana gelirken dondurma almış, ee almis gelmiş canım çekti yedim ve direk sabahına şişti. Sadece boğaz şişliği geçmez bebege bence ama öksürüğe falan çevirmemesi için dikkat et kendine

Ben hacamata karşı değilim ama el kadar bebeye yaptırmaya güvenemezdim, kuyruk sokumu falan valla bir tuhaf oldum iyi cesaretliymişsin🙂
doğumda bebeğimin yüzünde yamukluk vardı anne karnındaki pozisyondan kaynaklı hastanede kaç kere uyardılar masaj yapmayın sinirler var zarar verirsiniz dokunmayın diye çok minikler zaten yapan hastanede izin vermezler hacamata yapmazlar asla şahsa güvenilir mi hiç Allah korusun

Ee bu benim kızın günlük hali o zaman ben atak haftası zorlanmayacağım 😅 benim ki iki gündür no kaka yes huysuzluk belki kaka yapsa rahatlar kesin yarın anneme giderken yine bebek arabasinda yapıp krize girecek 🥴 kız sen geçen restorana gidicem diyordun nasıl geçti zor oldu mu? Az biraz dişini sık bacım senin ki geçici nasıl olsa Züleyha kuş normalde sakin atak haftası geçsin yine rutine döner 🤲🏻
Hiç uyanmadı canım yedik içtik sonra kahve içmeye başka yere gidince orda kudurdu 🤣🤣 siz çok oldunuz dedi bence 🤣🤣 canım Allah sana sabır versin minik Alya büyüyünce çok uysal olacak inşallah 🥹🙈
Senin kızın adı Züleyha mı 🥰
Züleyha'nın Yusuf'u var bende 😬
Eveet 🥰 ay damat adayım çoğalıyor 🤣🤣

B Buddy x cnm bu arada dediğin biberonu dr.brown marka olandan bende aldım çok memnun kaldık özellikle eşim hiç boğaza kaç olmuyor diyor harikaymış dedi bende diyorum kadinalr kulubundeki arkadaş önerdi sonra alan herkes memnun kaldi 😂

Hayırlı bayramlar canım malesef benim de boğazım şişti dün. Arkadaşım alma dememe rağmen bana gelirken dondurma almış, ee almis gelmiş canım çekti yedim ve direk sabahına şişti. Sadece boğaz şişliği geçmez bebege bence ama öksürüğe falan çevirmemesi için dikkat et kendine
Ay hadi yaa, ben soğuk bir şey yemedim ama bu ara çok ince giyindim galiba ondan oldu 🫠 Sana da çok geçmiş olsun kuzum

• Muhteşem
Reactions: The
X