2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Benim malum planladığımız zamandan önce geldi bebek, pazartesi gidecektim kuaföre cuma geldi bebek, kaşlarım almış başını gidiyordu doğumdan 2 hafta sonra kuaförümün kapısında bittim, normalde randevusuz asla almıyorlar, halime acıdılar da aradan aldı hemen 😂 ama nasıl iyi geldi bana, nasıl kendimi güzel hissettim 😬

Valla helal olsun, bende dikkat etmeye çalışıyorum, ama olmuyor 😂
Pijama, eşaofmanlarımı uyumlu giyiyorum 😂
Oh mis 😍

Yok kuzum değilim 😬 15bine ulaşmıştık sıkı takip edenler de vardı iyi de gidiyorduk aslında ama sonra ben psikolojik bunalıma girmiştim tüp bebek sürecine girince boşlamaya başladım. Içeriklerimiz de düzgündü zaten eşim mühendis ben öğretmen ikimiz de çalışıyoruz çevremiz var o yüzden adam akıllı içerik üretmeye çalışıyorduk malzeme olmayalım diye ama ona rağmen saçma sapan şeyler duyuyorduk o da etkiledi derken her şeyi kaldırdık
Kuzum baya da iyi bir sayıya ulasmissiniz aslında 👏🏼 ama psikolojik olarak iyi olmayınca insan odaklanamiyor tabi belki bebiş büyüyünce onunla birlikte güzel bir başlangıç yaparsın belli mi olur 😍 ya zaten varya insanlar arkadan konuşmaya yer arıyor...

Ha bi de bir yenidoğanla realistik bir gün diye çıkıyorlar ya bence bunlar komşunun çocuğuyla çekim yapıyor. Zaten hepsi bi fit anlamadım bu işi 😅 sen duşa girecek vakti bulduğuna şükret 😂 valla kadınların tırnaklar da yapılı ben pala bıyıklarımla gezicem yakında 🙈
Hahah al benden de o kadar 😂😂 bende ona ayar oluyorum gerçekçi bigun gelsinlerde görsünler bizi nasıl oluyor 😂😂 vücudumun her parçası ayrı ayrı bağımsızlığını ilan etti hani bitane efekt varya yamula yamula gidiyor insanlar onun gibi dolaşıyorum 😂😂

Hahaha Allah seni 😂 kuzum sana bir şey söyleyeyim mi tabiki asla o videolardaki gibi değilim ama ne ilk bebegimde ne de bunda kendimi salmamak için her şeyi yaptım ve sana da bunu öneririm . Çünkü ben kendimi salinca aşırı aşırı kötü hissediyorum, bu konuda takıntılı gibiyim resmen. her sabah kalkar kalkmaz üstümü giyinirim, pijama bile olsa düzgün olanları seçerim, saçımı yaparım asla toplu saçla gezmeyi sevmem, bir de eyeliner sürerim 😂 bunlar basit detaylar ama kendimi çok iyi hissettiriyor bakımlı görünmek. Toplasan 5 dk sürmez ama aynaya baktığımda kendimi salmış gördüğümde gerçekten psikolojim bozuluyor benim.
Kuzum inan ki bende istiyorum yapmak ama olmuyor pjamami degistireyim diyorum beş dk. sonra yine kusmuk ve ter kokacagim için şimdi boşuna bide çamaşır çıkacak sonra onu yikayip asmakla ugrasicam diye vazgeçiyorum 😂 saçımı yapayım desem yine terden önce ıslanıyor sonra kabarıyor bide bı bakıyorum çocuğun yüzüne saçım gelmiş falan hop lohusa topuzuna geçiyorum makyaj desen normalde de bitek allık sürerim ama bu tipe kalkıp allık sürünce şahdım şahbaz oluyorum yani komik oluyor her yerim iğrenç halde ama allığım var falan düşün tipimi 😂😂

Kuzum inan ki bende istiyorum yapmak ama olmuyor pjamami degistireyim diyorum beş dk. sonra yine kusmuk ve ter kokacagim için şimdi boşuna bide çamaşır çıkacak sonra onu yikayip asmakla ugrasicam diye vazgeçiyorum 😂 saçımı yapayım desem yine terden önce ıslanıyor sonra kabarıyor bide bı bakıyorum çocuğun yüzüne saçım gelmiş falan hop lohusa topuzuna geçiyorum makyaj desen normalde de bitek allık sürerim ama bu tipe kalkıp allık sürünce şahdım şahbaz oluyorum yani komik oluyor her yerim iğrenç halde ama allığım var falan düşün tipimi 😂😂
Anladım kuzum 😂 demek ki sen çok terliyorsun hala. Ben gece çok terliyorum, sabah onları mecbur makineye gönderiyorum direk çünkü süt+ ter gerçekten çok kötü kokuyor 😂 ben gündüzleri baya ince giyiniyorum artık. Kv görse çocuk senin ince giyinmen yüzünden gazlaniyor derdi 🤪😁 ince giyinince gündüz pek terlemiyorum.

Sosyal medyada hiçbir şey göründüğü gibi değil canım 🙈 insanlar sadece görünmesini istediği şeyleri yüklüyorlar arka plan bambaşka. Bir süre sosyal medyada içerik ürettik eşimle beraber. Destek de aldık bu konuda uzmanlardan her şey planlı, içeriğe yazdığın açıklama bile planlı, paylaşım saatleri de öyle. Biz içerik üretirken eşimle hazırlanıp videoyu çekip edit yapıyorduk sonrasında sanki videodakiler biz değilmişiz gibi pijamalarımızı giyip ayrı ayrı takılıyorduk. Bazen de içerik de ya da çekim esnasında anlaşamayıp kavga da ediyorduk ama o anları paylaşmıyorduk tabii ki🤣
Bizimle de paylassana kizzz kimsiniz siz 🤣

Ay kızlar bu arada benim kanamam bitti ya daha 21 gün oldu halbuki. 40 i bulsun istiyordum ben 🥲😂 mecbur gusül aldım artık 😂 doktor içini temizliyorum diye diye kan bırakmamış içimde resmen çabucak bitiverdi. 🥲 akgnss akgnss kız senin kaç gün sürdü ya 😁

Kizlar merhaba. Sabah uyandigimda ateşim vardi üşütmüşüm galiba. Kv ben bakarim sen biraz uyu dedi. 3 saat uyumuşum nasil iyi geldi anlatamam. Ateşim geçti resmen😄
Şimdi kv ve kp o 3 Saati nasil geçirdiklerini anlatayim. Bebek açtır diye mama vermişler kaç kaşik koydun kaç cc su koydun dedim. Ben cc bilmem senin gibi 1 kaşik koydum suyuda senin koydugun gibi goz karari diyor 😬 bide doymayinca 2 kere verdik diyor. Kim bilir ne kadar su koydular.
Uyandim geldim baktim çocuga benim biraktigimla bin fark var arada altini açmişlar bezi alip kumaş bez koymuşlar altı kundagi sıril siklam olmuş. 🥶 başindaki şapkasini alip baska bisey sarmislar. Bide anlatiyor bizde durmadi. Boyle boyle yaptik iki kişi olup beceremedik diye. Zaten bir yere birakip çikilmicagini biliyordumda. Bu kadarini düşünmemistim. Duzenli odam geldigimde her yer dagilmis durumdaydi.

Kizlar dün gece başladi sag gögsüm inanilmaz derecede agri oldu hani zaten süt inince agri olur ama bu başkaydi resmen aciyor. Dokunup cikarmaya korkar oldum. Bebek emdiginde çok aciyor. Şimdi biraz daha iyi ama yinede oyle. Acaba ateştenmidir. Bide çok sicak. Beyaz yerleri kizarmaya başlamiş. Ben boyle agrı gormedim. Acaba mastit başlangicimidr.
Kuzum geçmiş olsun mastit olmuşsun ateşten değil göğsündeki mastitten yani enfeksiyondan ateşin çıkıyor büyük ihtimalle göğsünde süt uzun süre kalmış emmemis bebek o yüzden ilk başta sağınca da gelmiyor çok kötü bişey o sütü bı şekilde cikarman lazım sagarak ama o sütü verme dök. Bı kere ateş verdiyse antibiyotik kullanmadan geçmiyor doktora git hemen al başla canım bide parol iç ben antibiyotik ve parol ile gevsedikten sonra sağım yapabildim ve o süt çıktığı gibi ateşim düştü. Eğer ihmal edersen bütün kemiklerin sizlamaya başlıyor o kadar halsizlik yapıyor. Benim kızım mastit olan göğsü tutmak istemedi bebekler hissediyormus o enfeksiyonu. Sütü sağıp döktüm öyle emdi

Kuzum baya da iyi bir sayıya ulasmissiniz aslında 👏🏼 ama psikolojik olarak iyi olmayınca insan odaklanamiyor tabi belki bebiş büyüyünce onunla birlikte güzel bir başlangıç yaparsın belli mi olur 😍 ya zaten varya insanlar arkadan konuşmaya yer arıyor...
Sorma kuzum aynen öyle yok kuzum artık gireceğimi sanmıyorum ama bakalım nasip diyelim 🙈

Kuzum geçmiş olsun mastit olmuşsun ateşten değil göğsündeki mastitten yani enfeksiyondan ateşin çıkıyor büyük ihtimalle göğsünde süt uzun süre kalmış emmemis bebek o yüzden ilk başta sağınca da gelmiyor çok kötü bişey o sütü bı şekilde cikarman lazım sagarak ama o sütü verme dök. Bı kere ateş verdiyse antibiyotik kullanmadan geçmiyor doktora git hemen al başla canım bide parol iç ben antibiyotik ve parol ile gevsedikten sonra sağım yapabildim ve o süt çıktığı gibi ateşim düştü. Eğer ihmal edersen bütün kemiklerin sizlamaya başlıyor o kadar halsizlik yapıyor. Benim kızım mastit olan göğsü tutmak istemedi bebekler hissediyormus o enfeksiyonu. Sütü sağıp döktüm öyle emdi
Off çok üzüldüm binevide kv de sebepli oldu sütün yetmiyordur doymuyordur diye diye en sonunda illalah ettim mama verdim günde 1 2 kere. Sütüm bol akmasina ragmen 😔
Yarin Dr a gidicem ya asil bu agri dün gece olmaya başladı bu gun sabah mide bulanti üşüme ateşle uyandim gogsume dokundugumda yaniyordu resmen. Benim bebegimde bu gogsumu almak istemiyor. Israrla emzirmeye calisiyorum ama süt yeteri kadar gelmiyor galiba emmek istemiyor. Diger gogsumu verdigimde cuk cuk emiyor. Evet sabah parol içtim uyudum daha iyiyim yarina kadar kötüleşmez umarim

Ay kızlar bu arada benim kanamam bitti ya daha 21 gün oldu halbuki. 40 i bulsun istiyordum ben 🥲😂 mecbur gusül aldım artık 😂 doktor içini temizliyorum diye diye kan bırakmamış içimde resmen çabucak bitiverdi. 🥲 akgnss akgnss kız senin kaç gün sürdü ya 😁
Ay benim 30. gün bugün. Kırmızı, pembe, sarı pembe derken şimdi sarı olarak devam ediyor ne zaman biter benimki pedsiz dolaşmak istiyorum artık 🙈 bir de sarı olarak devam etmesi de normal değil mi

Ay benim 30. gün bugün. Kırmızı, pembe, sarı pembe derken şimdi sarı olarak devam ediyor ne zaman biter benimki pedsiz dolaşmak istiyorum artık 🙈 bir de sarı olarak devam etmesi de normal değil mi
Benim de birkaç gün sarı devam etti ve sonra kesildi işte canım 😁 normal tabi ki

Off çok üzüldüm binevide kv de sebepli oldu sütün yetmiyordur doymuyordur diye diye en sonunda illalah ettim mama verdim günde 1 2 kere. Sütüm bol akmasina ragmen 😔
Yarin Dr a gidicem ya asil bu agri dün gece olmaya başladı bu gun sabah mide bulanti üşüme ateşle uyandim gogsume dokundugumda yaniyordu resmen. Benim bebegimde bu gogsumu almak istemiyor. Israrla emzirmeye calisiyorum ama süt yeteri kadar gelmiyor galiba emmek istemiyor. Diger gogsumu verdigimde cuk cuk emiyor. Evet sabah parol içtim uyudum daha iyiyim yarina kadar kötüleşmez umarim
Sütünün çok olduğunu yazmıştım daha önce, neden mama veriyorsun ki anlayamadım ben neye göre yetmiyor süt? Sen yetip yetmediğini anlarsın bebeğin çişli bezinden vs bence kv dinleme

Ben hep 90 yapıyorum ama bazen hiç 2 saat olmadan acıkıyor mesela şimdi en sonda dedim 120 yapıcam yesin doymuyor belki dedim şimdide 60 yedi hıçkırıyor🙃bekliyorum vuruşa vuruşa mamayı yiyoruz🤭haber veririm tabi bu gün hipp aldım doktor mesajıma geç cevab verdi eşim beklemeden aldık mamasız kalmasın sonra 800 Gr açılmamış hala bitince değişicem
Canım hangi mamaya geçiyorsun

Anladım kuzum 😂 demek ki sen çok terliyorsun hala. Ben gece çok terliyorum, sabah onları mecbur makineye gönderiyorum direk çünkü süt+ ter gerçekten çok kötü kokuyor 😂 ben gündüzleri baya ince giyiniyorum artık. Kv görse çocuk senin ince giyinmen yüzünden gazlaniyor derdi 🤪😁 ince giyinince gündüz pek terlemiyorum.
Bende ince giymeyi denedim üşüyorum bu sefer emzirirken de terleyince üşüme terleme karışıyor titremeye başlıyorum 😂 yani her türlü yolu denedim olmadı bebesim 😂 ama senin adına sevindim valla ben yapıyorum sen yap benim yerime de 😂

• Komik
Reactions: The
Sütünün çok olduğunu yazmıştım daha önce, neden mama veriyorsun ki anlayamadım ben neye göre yetmiyor süt? Sen yetip yetmediğini anlarsın bebeğin çişli bezinden vs bence kv dinleme
Evet ben kendim biliyordum çişide iyi. Ama 3 4 gün boyunca bebek gece gündüz agladi huzursuz oldu. Işte bende acaba mı diye dusundum. Sonunda verdim boyle bir sey olacagini hic dusunmemistim. Artik dinlemicem zaten yetmiyorsa bebek 1.5 kiloya yakin kilo almazdi diyorum. Yine ikna edemiyordum basimda bık bık. Artik bir taraflarini yirtsada mama vermicem.

• Üzgünüm
Reactions: The
Kuzum sen sagmaya çalış saat başı şuan oradaki süt akamadigi için içeride bayatlıyor bide enfeksiyon var bebeğe geçer bu sefer o yüzden ordan sagdigin sütü bebeğe verme sıcak duş al masaj yap göğsüne parol iç gevseyince sağ hemen geçmiş olsun kuzum ağrısı çok kötü gerçekten 😥

X