2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ya sen söyleyince baktım internette 34. haftada başlayın yazıyor ama benim katıldığım kursta 28. haftadan sonra başlayabilirsiniz demişlerdi 🙈🙈 haftada bir yapıyorum ben geçen hafta başladım pazar günleri 1 dk falan internette yaz çıkıyor nasıl anlatacağımı bilemedim sen geç başla ama bana bakma😂 hindistan cevizi yağı kullanıyorum vajinanın arka tarafına c şeklinde hafif esneterek masaj yapıyorsun🙈
Tamamdır canım 34 e az kaldı zaten 🙈 teşekkür ederim 😇

Bu arada bebişimin dolabını kurduk nasipse yarın oda düzenine başlıyorum. Bu 2 hafta içinde kıyafetleri de ütüleyip yerleştiririm çantamı da hazırlarım diye düşünüyorum şuan 28 haftalık sizce erken mi yoksa normal mi
Hastane çantasını hazırlaman çok iyi olur canım. Biz bebişin bütün kıyafetlerini yıkadık ama sadece hastane çantasına koyacaklarımızı ütüledik. Benim de pijamalarımı iç çamaşırlarımı vs yıkadık ütüledik. Hastane çantamızı hazırladık ama bebişin hastane dışındaki kıyafetlerini ütülemedik. Dolabının cekmecesine battaniyesini serip arasına temiz temiz kıyafetlerini katlayıp üzerini tekrar müslin battaniyeyle kapattık. Doğuma yakın hepsini ütüleyip yerleştireceğiz canım 34. hafta gibi yerleştiririz muhtemelen 2 hafta sonra.🙈

Hastane çantasını hazırlaman çok iyi olur canım. Biz bebişin bütün kıyafetlerini yıkadık ama sadece hastane çantasına koyacaklarımızı ütüledik. Benim de pijamalarımı iç çamaşırlarımı vs yıkadık ütüledik. Hastane çantamızı hazırladık ama bebişin hastane dışındaki kıyafetlerini ütülemedik. Dolabının cekmecesine battaniyesini serip arasına temiz temiz kıyafetlerini katlayıp üzerini tekrar müslin battaniyeyle kapattık. Doğuma yakın hepsini ütüleyip yerleştireceğiz canım 34. hafta gibi yerleştiririz muhtemelen 2 hafta sonra.🙈
Bende yavaştan başlıyım diyorum nolur nolmaz hazır olsun herşeyimiz 🥲 artık sonlara geliyoruz nasipse mart ortası mart sonuna doğru gelicek bebeğim 🥹

hangi acıbadem canım bir de prof falan mı ben daha fiyat almadım 😵‍💫 sezeryandsn sonra 2 sene bekleme süresi mi var bana 6 ay sonra denemeye başlayabilirsin dediler 😞
Maslak canım evet Prof ama diğer doktorlar ne kadar bilmiyorum bi de bu indirimli tutar sigortamdan dolayı 😢 benim bildiğim sezeryanda dikişlerden dolayı hemen hamile kalınmamalı ama belki teknoloji gelişti kural değişti bilmiyorum ki, öyle mi acaba?

Bende yavaştan başlıyım diyorum nolur nolmaz hazır olsun herşeyimiz 🥲 artık sonlara geliyoruz nasipse mart ortası mart sonuna doğru gelicek bebeğim 🥹
Evet canım hazırla sonradan ağırlaşacaksın bir de hastane çantasını en azından hazırlamak gerekiyor Allah korusun erken doğum riskine karşılık. Dolabı ilk aşamada önemli değil ama 35ten önce bitecek şekilde ayarlamak lazım bence🥰

Bu arada bebişimin dolabını kurduk nasipse yarın oda düzenine başlıyorum. Bu 2 hafta içinde kıyafetleri de ütüleyip yerleştiririm çantamı da hazırlarım diye düşünüyorum şuan 28 haftalık sizce erken mi yoksa normal mi
Bende 30.haftada başladım devam ediyorum bir nevresim ve battaniyeler ütüleyip koyulacak dolaba , ama ben daha hastane çantasını hazırlamadım eşyalar ütülü de sadece yerleştirmedim bir kaç alınacak eksik kaldı 32. Haftada hastane çantasını hazırlarım diye düşündüm

Kizlar iki uc gundur neresi olduğunu tarif edemediğim bir yerlerim ağrıyor 😂 anlatıyorum; gogsumun birkaç parmak aşağısının yanları , yani belimin üst kısımları. böyle biraz fazla ayakta kalayım veya uzun süre oturayım ağrımaya başlıyor. Orası ağrıyan var mı 😂 ?
Benimde oram agriyodu dr gittim böbrek genislemesi oldugunu soyledi hamilelik bitince eski haline geliyorms

Bende 30.haftada başladım devam ediyorum bir nevresim ve battaniyeler ütüleyip koyulacak dolaba , ama ben daha hastane çantasını hazırlamadım eşyalar ütülü de sadece yerleştirmedim bir kaç alınacak eksik kaldı 32. Haftada hastane çantasını hazırlarım diye düşündüm
Bende ayni cnm hersyi hazrladm yıkadım utuledim üstlerini havlular kapattm bi hastane çantalarımz kaldı inşallah onuda cumartesi kontrolüm var 32.haftam dolacak bu hafta sonrasında hazrlamyi dusunuuorm inşallah

Yok canım daha başlamadım dün balık yemek için dışarı çıktık sahilde biraz yürüdüm ama yürüyüş maksatlı daha başlamadım. 🙈Doktorum da bu hafta yokmuş randevum ertelendi hafta içi acil doktoruna gidip riskim devam ediyor mu suyum vs her şey yolunda mı diye öğrenip o şekilde başlayacağım artık çünkü 36-37de normal doğum kilosuna ulaşırsa doğurmak istiyorum hem de normal doğumla. Gebelik kursundaki hocanın dediği şekilde perine masajına başladım ama esnetip bebişin rahat çıkması için ve kesi olmaması adına umut olsun diye😂
Cnm perine masajı ne tam olarak normal doğumun kolay olması için mi

Bende de sadece şu son 2 haftadır eli mi ayağı mı bilmiyorum ama onu gezindirdiğini hissediyorum 🤣 yan yattığımda daha aktif mesela ama öyle uykumdan uyandırsın ya da uyutmasın gibi değil gayet normal sanırım
Evet canım normal benimde mesela yan yatınca çok daha hareket hissediyorum. Her bebek aynı değil ki. Benim ki tembel bence 😍

Bunu izle canım gebelik kursundaki hoca da bize bu şekilde anlattı. 35. haftada başla. Bebişin çıkacağı yeri esnetiyor, hem rahat doğum olması hem de kesi olmaması için önlem diyebiliriz 🤗

Ben şeyi merak ediyorum. Hindistan cevizi yağı enfeksiyon falan yaratmaz mı ki. Sonuçta vajina içine yağ girmiş olacak ya. Neyse doktoruma bi sorarım ben de öyle yaparım.

Ben şeyi merak ediyorum. Hindistan cevizi yağı enfeksiyon falan yaratmaz mı ki. Sonuçta vajina içine yağ girmiş olacak ya. Neyse doktoruma bi sorarım ben de öyle yaparım.
Vajina içine değil çıkış noktasına yapıyorsun 🙈 ama yine de doktoruna sor canım içinize sinmeyen hiçbir şeyi yapmayın 🤗

Kızlar bana bir fikir verin sizce hangisi.

Eklentiler

• 07AEE51A-BDD6-485D-A3F2-D2991D31B367.png
    07AEE51A-BDD6-485D-A3F2-D2991D31B367.png
    268 KB · Görüntüleme: 63
  • A6CF6AA2-003B-4CFF-BFF8-7B074F690B13.png
    A6CF6AA2-003B-4CFF-BFF8-7B074F690B13.png
    284,9 KB · Görüntüleme: 62
X