2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Maşallah ya bende normal istiyorum Allah izin verirse inşallah güzel güzel kendi sancılarımızla doğururuz
İnşallah canım. Doktorunla öncesinde konuş. Ben normal doğumu çok istiyordum. Doktor bana eğer bu kadar normal doğum istemeseydin ben seni kesinlikle sezaryene alırdım, çok yorucu oldu demişti. Ama yine de pişman değilim yani😀

Kız benim doktor sağolsun epey uğraştı benimle. Suni sancı ilk gün sabah 6dan akşam 6ya kadar verdiler hiç açılmadı. Ertesi gün yine 6da başladılar 4 e kadar verdiler ama açılma gene hiç olmadı. Doktor dedi suyunu patlatıp öyle deneyeceğim. Suyum patlayınca birden açılmalar başladı. Gece de 11de doğdu çok şükür 🥲
Ne güzel canım, aynı işlem bende de uygulandı fakat bende işler yolunda gitmedi, maşallah sende işe yaramış🧿

Ne güzel canım, aynı işlem bende de uygulandı fakat bende işler yolunda gitmedi, maşallah sende işe yaramış🧿
Doğrudur canım. Benimle aynı anda suni sancı verilen biri vardı yan odamda. Birkaç saat sonra acil sezaryen dediler, bebeğin kalp atışlarında sıkıntı olmuştu. Yani bu doğum işi tamamen nasip kısmet, bize bağlı olmuyor gerçekten, sağlıklı olsunlar da.

Süt sağma makinesi ben lasinoh elektrikli alacaktım bir arkadaşım priz başında öyle zor oluyor eller serbest şarjı al dedi kafam karıştı nasıl almalıyım kadar veremediğimden almadım ne almalıyım sizce
Bende lansinoh almayı düşünüyorum ben sandïm şarjlı kendisi bilemedimki şimdi bende

İnşallah canım. Doktorunla öncesinde konuş. Ben normal doğumu çok istiyordum. Doktor bana eğer bu kadar normal doğum istemeseydin ben seni kesinlikle sezaryene alırdım, çok yorucu oldu demişti. Ama yine de pişman değilim yani😀
Ben devlette doğum yapacağım ebeler sürekli gelip soruyorlar sezeryana almak için direniyorlar ama 1 2 ebeyi tanıyorum ben çok inadım ya 3 gün de çeksem o sancıyı doğurabilirsem doğuracağım. Sezeryandan korkuyorum 😄

• Beğen
Reactions: The
Hahahaha sen hiç doğuramiycan dermişim 🤣🤣 iyi bişeymiş kız erken doğum oranı olmuyormuş 🥰 ama sadece 34. Haftaya kadar kapsıyormuş
Kız deme zaten ssvd adayıyım bide gelmezse iyice stres olurum 😂😂 ben doktora dedim ki bu uzunlukla ben 40 haftayı görürüm dimi oda senin bebe çok hareketli belli olmaz dedi bide kedi gibi yan durmasa baş aşağı dönse 😂

Ben devlette doğum yapacağım ebeler sürekli gelip soruyorlar sezeryana almak için direniyorlar ama 1 2 ebeyi tanıyorum ben çok inadım ya 3 gün de çeksem o sancıyı doğurabilirsem doğuracağım. Sezeryandan korkuyorum 😄
Şartlar normal gelişirse bence de normal doğum daha konforlu çevremden de gördüğüm kadarıyla. Devlette nasıl oluyor hiç bilmiyorum, suni sanciyi öyle 2 gün falan vermezler ondan eminim ama. Devlettekiler genelde bir sıkıntı yoksa sancini evde bekle gel diyorlar. Valla ben de sezaryen istemiyorum, korkuyorum dediğin gibi🥲😂

Kız deme zaten ssvd adayıyım bide gelmezse iyice stres olurum 😂😂 ben doktora dedim ki bu uzunlukla ben 40 haftayı görürüm dimi oda senin bebe çok hareketli belli olmaz dedi bide kedi gibi yan durmasa baş aşağı dönse 😂
Nasip doğum işi ya her an herşey olabiliyor. Sağlıkla gelsin de. Korkma kız eninde sonunda çıkacak 😅😅

Hahaha kuzum senin yol uzun 🤣 yattıkça artan da oluyormuş ciddi ciddi 😄 benim ikiz diye düşer dedi doktor bu saatten sonra artarak gitmez dedi ağırlıktan yatsan bile düşer senin dedi 😄
Hahah kız 35 lerdeyken insanlar korkar ben mutlu olmuştum 😂😂 48i duyunca gözlerim açıldı bu ne dedim 😂😂 evet sende baskı var bide ikiside düz duruyor biri terste olsa düz ikiside aşağı baskı yapıyor benim kız şuan hiç baskı vermiyor çünkü yan yatıyor kedi gibi dört ayak üzerinde dedi doktorum sanırım o yüzden arttı uzunluk 😅

Hahah kız 35 lerdeyken insanlar korkar ben mutlu olmuştum 😂😂 48i duyunca gözlerim açıldı bu ne dedim 😂😂 evet sende baskı var bide ikiside düz duruyor biri terste olsa düz ikiside aşağı baskı yapıyor benim kız şuan hiç baskı vermiyor çünkü yan yatıyor kedi gibi dört ayak üzerinde dedi doktorum sanırım o yüzden arttı uzunluk 😅
Ahahha kedi gibi dört ayak üstü oyy minnoş yaa 🥰🥰😄 48 olursa senin doğum da nisana kadar 😄

İyiyim çok şükür kuzum sağol❤️ merakımdan sordum açılma olursa anlar mıyız diye .nişan gelişi kanlı mı oluyor kuzum
Yok kuzum anlayamıyoruz malesef ben tam açık olduğum da bile anlamadım hala acilmam yok sanıyordum ☺️ nişan mukus gibi geliyor canım yada böyle akıntının içinde pembe damar gibi kan oluyor

Kızlar şimdi doktordan geldim kasık ve bel ağrılarımın sebebi bebitomun makat geliş olmasından kaynaklı olduğunu söyledi doktorum. Umarım çevirir kendini kalmaz öyle🥹🥹🥹
Birde kızcağımız bana çekmiş boyu kısa gözüküyor 😅 Sizde bir baksanıza yanlış hesap yapmiyim 27+3deyim Fl 52 yazıyor kağıtta, boyu kaç oluyor tam olarak

• Beğen
Reactions: The
Kızlar şimdi doktordan geldim kasık ve bel ağrılarımın sebebi bebitomun makat geliş olmasından kaynaklı olduğunu söyledi doktorum. Umarım çevirir kendini kalmaz öyle🥹🥹🥹
Birde kızcağımız bana çekmiş boyu kısa gözüküyor 😅 Sizde bir baksanıza yanlış hesap yapmiyim 27+3deyim Fl 52 yazıyor kağıtta, boyu kaç oluyor tam olarak
36 buçuk cm kuzum ☺️ ama kısa değil ki normal gayet 😀

🧿
Kız fl 52 mi 5.2 mi yazıyor fl x 7 = boyu yapıyor 5.2 dir o 😄

X