2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Benimkini 18. Hafta sonunda başka bi doktor 50 mm ölçtü. 21. Hafta detaylıda kendi doktorum 34 mm ölçtü. Nasıl bu kadar fark oldu şaşırmıştım. 25. Haftada kendi doktorum yine 34 ölçtü. Haftaya 29+5te randevum var inşallah sormayı unutmam kaç diye. Normalde benim doktor kendisi ölçüp normal bi ölçüyse şu kadar diye söylemiyor özellikle ben soruyorum. Ya neye bakıyorsan ölçüyorsan söyle işte Allah Allah 😤😤
Ben de haftaya nasipse devlete soracağım. Devlet-ozeldeki makineleri kiyaslayacagim 35 çıkmıştı benim de geçen hafta. Ondan iki hafta önce 41di o yüzden hemen kısalmasına şaşırmıştım. İnşallah çok kısalmamistir diye dua ediyorum. Ben erken doğurmak isteyenlerden değilim 😁

@Tikabasa The The A Asliyokfotokopisivar kızlar siz tecrübelisiniz bilirsiniz,
Yengem süt sağma makinasını bana verdi lansinohun kutusunu açıp bi inceledim hortumları yapış yapış ve biberonları da yapış yapış acaba anne sütü mü onu yapış yapış yaptı yoksa krem falan sürüyordu göğüsüne o bulaştı o mu yapış yaptı?
Bunları strelize etsem yani sıcak suda kaynatsam o yapıl yapışlar gider mi? Ya da nasıl gider hiç daha yıkamadım belki suyla geçer ama fikriniz var mı
Ben de lansinoh kullandım elektrikli olandan. Hiç yapış yapış değildi muhtemelen güzelce kaynatmadan koymuş. Bence kaynatirsan sıkıntı olmaz kuzum. Ben birkaç defa kullandım süt depolama amaçlı, her kullandığımda da kaynatıp koyuyordum

Yok salı günü kontrole gideceğim cuma gğnü tekrrar bi aile hekiminde yaptırcağım bakalım sonuc nasıl onu göstereceğim doktora o ne derse onu yapacağım artık
Ne iğnesi kullanıyorsun sen pıhtı için mi
Pıhtılaşma için oksapar iğne kullanıyorum hamileliğin başından beri, sonuna kadarda kullanacağım, bence sağlık ocağında yapma, başka bir laboratuvar da yaptır

Yeni kan vermek için mi sonucunuzu göstermek için mi?
Sonucunuzu kadın doğum uzmanınıza gösterin o zaten kan sulandırıcı gerek var ha da yok der.
Yeni hastanede kan vermek isterseniz direk bir doktora gitmeye gerek yok hastaneye girip kayıt açma biriminden kan tahlili hemogram vermek istediğinizi söyleyin onlar laboratuvar doktoru üzerinden kayıt açıp kan alma birimine gidip kan verebilirsiniz diyorlar kan alma biriminden kan verirsiniz hemogram 2 saate çıkar sonucu çıkan sonucu elden alırsınız ya da internetten hastanenin bakma uygulaması varsa sonuca bakıp kadın doğum uzmanınıza sonucu gösterip değerlendirmesini isteyebilirisiniz
Kan vermek için sormuştum ikisininde yanıtını aldım :) Çok teşekkür ederimm canım

Ben 2 yıl önce de oğlum için yine kullanıyordum bu platformu. O zamanki grubumuzda ilk doğumumu yapan çoğu arkadaş 39 40 41leri gördü ben dahil. Erken doğuracaginiza nasıl eminsiniz böyle :dondurma:
İçime öyle doğuyor benim ya Allah bilir tabiki ama ben öyle hissediyorum 😊

• Beğen
Reactions: The
Ben de lansinoh kullandım elektrikli olandan. Hiç yapış yapış değildi muhtemelen güzelce kaynatmadan koymuş. Bence kaynatirsan sıkıntı olmaz kuzum. Ben birkaç defa kullandım süt depolama amaçlı, her kullandığımda da kaynatıp koyuyordum
Sağol kuzum o zaman kaynatayım çünkü biberon temizleyici bir şey almadım deterjan hani süngerlesem dicem mümkün değil. O zaman kaynaytayım güzelce geçer inşallah. Kaynatma nasıl oluyor peki? Benim bildiğim bir tencerede suyu kaynatıcam sonra içine biberonları falan atacağım bir de öyle 5-10 dk kaynatacak sonra kurumaya mı bırakacağım

• Beğen
Reactions: The
Bugün taburcu olcam kuzum. Şimdi işlemleri hallettik. Bebeğimi görme saatini bekliyorum. Görüp öyle gideceğim. Şuanlık yeni bir durum yok. İnşallah hep iyiye gitsin 🙏 ama sürecimiz çok uzun. Bol bol dua etmekten başka çarem yok. Önce Allah’a sonra doktorlara emanet kuzum
Çok şükür kuzum inşallah hep iyi haberlerini al kuzumuzun hersey yolunda gitsin amin 🤲🏻 rabbim onunla olsun inşallah sana geleceği güne kadar korusun kollasin sağlıkla ilerlesin hep bu süreç 🤲🏻 sende dikkat et kendine aklım hep sende inanki grupta seninle gülmeyi muhabbet etmeyi özledim eksikligini hissediyorum 🥹

Sağol kuzum o zaman kaynatayım çünkü biberon temizleyici bir şey almadım deterjan hani süngerlesem dicem mümkün değil. O zaman kaynaytayım güzelce geçer inşallah. Kaynatma nasıl oluyor peki? Benim bildiğim bir tencerede suyu kaynatıcam sonra içine biberonları falan atacağım bir de öyle 5-10 dk kaynatacak sonra kurumaya mı bırakacağım
Evet aynen ben öyle kaynatıyordum. Zaten sanki kullanım kılavuzunda da öyle anlatıyordu diye hatırlıyorum kuzum. Max 10 dk kaynatıyordum

Aaa kötü kadınlar sizi 🤣🤣 42 ne kız düşman misin kim taşıyacak 42 ye kadar 🤣🤣🤣 çok istiyorsan sen taşı ahhaha anam yok 38 de gelir benim oğlum duramaz inanıyorum 🤣🤣 tahmini doğum 1 nisan zaten 🤣
Bende isterim ki son gününe kadar karnımda dursun 😂
Bizim 31 mart görünüyor ama doktor 37 38 haftada alırız diyor 39 u görmeyi isterdim

@Tikabasa The The A Asliyokfotokopisivar kızlar siz tecrübelisiniz bilirsiniz,
Yengem süt sağma makinasını bana verdi lansinohun kutusunu açıp bi inceledim hortumları yapış yapış ve biberonları da yapış yapış acaba anne sütü mü onu yapış yapış yaptı yoksa krem falan sürüyordu göğüsüne o bulaştı o mu yapış yaptı?
Bunları strelize etsem yani sıcak suda kaynatsam o yapıl yapışlar gider mi? Ya da nasıl gider hiç daha yıkamadım belki suyla geçer ama fikriniz var mı
Canım sanırım iyi temizlenmeden paketlenmiş elektrikli makinelerin en büyük ekşi yani bu incik cincik çok iyi temizlemek lazım yoksa tikaniyor ve performans çok düşüyor sen iyice bir temizle onu kuzum sonra dene diycem ama kendinde deneme eşinde dene 😅 yada yanağına tut dene 😅

Ben de haftaya nasipse devlete soracağım. Devlet-ozeldeki makineleri kiyaslayacagim 35 çıkmıştı benim de geçen hafta. Ondan iki hafta önce 41di o yüzden hemen kısalmasına şaşırmıştım. İnşallah çok kısalmamistir diye dua ediyorum. Ben erken doğurmak isteyenlerden değilim 😁
Bu rahim ağzı uzunluğu bazen uzayan bazen kısalan bişey galiba. Diğer grubun birinde okumuştum rahim ağzı uzunluğu kısalmış yatıp dinlenince uzamış tekrar . Ben de erken doğurmak istemiyorum. Tam vaktinde gelsin . Benim muhtemel 40. Hafta 21 Mart gözüküyor ama o aslında 39+0 oluyor😁 zaman yaklaştıkça beni ateş basıyor. Kafamda ileri atmaya çalışıyorum hep

Canım sanırım iyi temizlenmeden paketlenmiş elektrikli makinelerin en büyük ekşi yani bu incik cincik çok iyi temizlemek lazım yoksa tikaniyor ve performans çok düşüyor sen iyice bir temizle onu kuzum sonra dene diycem ama kendinde deneme eşinde dene 😅 yada yanağına tut dene 😅
Yok kuzu eşimin kolunda bi denerim 🤭😄 küçük bir hortum var onu nasıl temizliğim bilmiyorum onu kaynatmayın falan diyor tüp gibi incecik bir hortum kafalar karışık benim😄

Bu rahim ağzı uzunluğu bazen uzayan bazen kısalan bişey galiba. Diğer grubun birinde okumuştum rahim ağzı uzunluğu kısalmış yatıp dinlenince uzamış tekrar . Ben de erken doğurmak istemiyorum. Tam vaktinde gelsin . Benim muhtemel 40. Hafta 21 Mart gözüküyor ama o aslında 39+0 oluyor😁 zaman yaklaştıkça beni ateş basıyor. Kafamda ileri atmaya çalışıyorum hep
Ben o muhtemel tarihlere hiç inanmıyorum. Bebeğin gelişimine göre belirleniyor çünkü ve bebek kilolu da doğabilir neticede bunun bir standardı yok 😁 benim de sözde muhtemel 1 hafta önce çıkıyor ama hiç takılmıyorum o kısma 😁 sağlıkla sihhatle en azından 3 buçuk kiloyu falan bulsun istiyorum karnımda 🙊

Yok kuzu eşimin kolunda bi denerim 🤭😄 küçük bir hortum var onu nasıl temizliğim bilmiyorum onu kaynatmayın falan diyor tüp gibi incecik bir hortum kafalar karışık benim😄
sıcak suya koyup karbonat sirkede bekletsen olur mu ki. Biberon temizleyici falan da dökersin bekler birkaç saat canım

34 normal canım git gide 27. Haftadan sonra düşmeye başlaması da normal vücut doğuma hazırlandığı için. 25 mm ve aşağısı tehlikeli oluyor demişti doktorum. Tabi sende sor muhakkak bilgi verir doktorun🙏🏻
Benim ki neden tersine oldu 😂😂 git gide artıyor 😂😂 13. Hafta 33tu - 20li haftalarin başında 35 oldu 29 da 46-48 😂😂

X