2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar bebişleriniz için alışveriş listesi hazırladıysanız atabilir misiniz? Her şeyi aldım diye düşünüyorum ama eksiğimiz var mı yok mu sizin de listenizden bakarak bir kontrol etsem çok iyi olur 🙏 bir de bebek için uyku tulumu alanlar hangi marka aldı? Ben gece uykusunda 2.5 togg uyku tulumu ile uyumasını istiyorum battaniyeyle yüzünü kapatır diye korkuyorum onu da almam lazım ergopouchlar çok pahalı geliyor ama ona benzer muadilini bulsam çok iyi olur 🙏

Kızlar bebişleriniz için alışveriş listesi hazırladıysanız atabilir misiniz? Her şeyi aldım diye düşünüyorum ama eksiğimiz var mı yok mu sizin de listenizden bakarak bir kontrol etsem çok iyi olur 🙏 bir de bebek için uyku tulumu alanlar hangi marka aldı? Ben gece uykusunda 2.5 togg uyku tulumu ile uyumasını istiyorum battaniyeyle yüzünü kapatır diye korkuyorum onu da almam lazım ergopouchlar çok pahalı geliyor ama ona benzer muadilini bulsam çok iyi olur 🙏
burdan bi arkadaş daha almıştı yanlış görmediysem little gusto markasına bakabilirsin canım onun tulumları da çok güzel. bir de owli var muadil olarak kumaşı çok tok gelmedi onun bana

burdan bi arkadaş daha almıştı yanlış görmediysem little gusto markasına bakabilirsin canım onun tulumları da çok güzel. bir de owli var muadil olarak kumaşı çok tok gelmedi onun bana
Little gustonun ince canım yaz için daha çok. Bizim şubat ortası doğum görünüyor o yüzden kalın 2.5 togg luk almak istiyorum. Owli ye bakayım canım bir 🤗

Benim ilk oğlumda ki emzik tecrübemi anlatayım.Ben 2 gün kalmıştım hastanede sezeryandan dolayı. 2. Gün hastanedeyken yenidoğan sünneti yaptırdık. Emziği o sırada vermişlerdi kabul etti. Philips avent genelde zaten %99 bebeklerin kabul ettiği bir emzikmiş. Damak yapısınada uygun olduğu için onu kullandık hep. Ayına göre değiştirerek. Sonrasında uyurken hep emzikleydi. 3 aydan sonra zaten uyku araları açıldıkça sadece uyurken verdim. Uyku haricinde hiç emzik kullanmadı, uyanıkken emzik hiç olmadı, onun için emzik uyku sembolü oldu ve aramadı. 17. ayda da 1 haftada bıraktı. Bizde süreç bu şekilde olmuştu.
İlk etapta tüm gün emzikten sonra 3.ayda nasıl sadece geceye geçiş yapabildiniz peki ? Yani ne bileyim sanki alışınca bi daha gece vermeye alışamayacak gibi geliyor

Benim aldıklarım bu şekilde canım umarım yardımcı olur

Eklentiler

• IMG_6578.png
    IMG_6578.png
    164,1 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG_6579.png
    IMG_6579.png
    169 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_6580.png
    IMG_6580.png
    85,1 KB · Görüntüleme: 95
İlk etapta tüm gün emzikten sonra 3.ayda nasıl sadece geceye geçiş yapabildiniz peki ? Yani ne bileyim sanki alışınca bi daha gece vermeye alışamayacak gibi geliyor
İlk 3 ayda sadece uykuda verdim, zaten hiç farkında olmuyor çevrenin uyku beslenme alt değiştirme bakım rutini oluyor. ama hiç endişe etmeyin zaten süreç öyle bir ilerliyor ki kendiliğinden bebeğe göre yol çiziliyor ☺️🌸

Canlar burun aspiratörü ve ateş ölçere karar veremedim hala sizler ne aldınız önerilere açığım 🤗

Little gustonun ince canım yaz için daha çok. Bizim şubat ortası doğum görünüyor o yüzden kalın 2.5 togg luk almak istiyorum. Owli ye bakayım canım bir 🤗
Bende uyku tulumu almak istiyordum ama cevremdekiler yenidoğan icin gereksiz dediler zaten kundak yapiliyor ustune ortu ortsen bile yuzune cekemezmis 🤷🏻‍♀️ simdi senden gorup tekrar bakayim dedim 2.5 tog 0 3 ay icin cok az urun var 3 6 ayin icinde de kaybolur bence cocuk 😂

İlk 3 ayda sadece uykuda verdim, zaten hiç farkında olmuyor çevrenin uyku beslenme alt değiştirme bakım rutini oluyor. ama hiç endişe etmeyin zaten süreç öyle bir ilerliyor ki kendiliğinden bebeğe göre yol çiziliyor ☺️🌸
İnşallah çok zorlanmadan rayına oturtabiliriz 🙏🏻😇

Kaşık biberon hariç hepsi tamam bak onu unutmuşum ay iyi oldu hemen ona da bakayım 😍
Ben normal biberon almadım canım direkt kaşık biberon aldım 🙂

Canlar burun aspiratörü ve ateş ölçere karar veremedim hala sizler ne aldınız önerilere açığım 🤗
Baby me aspirator aldım yorumları güzeldi hepsinin işlevi ayni zaten ates olcerde braun koltuk alti hizli olcerden aldim 10sn de ölçüyor cok begendim 🤩

Kızlar selam benim çok beğendiğim yeni keşfettiğim birşeyle geldim belki işinize yarar bilmeyenler varsa İlk Adımlarım diye bir uygulama var orada uzmanlar hamilelikte ve emzirme sorunları ile alakalı zoomdan ücretsiz eğitimler gerçekleştiriyorlar eğer o gün oldu da izleyemediniz daha sonrasında geçmiş eğitimlerinden izleyebiliyorsunuz hastane çantasında neler olmalı gibi bir eğitim bile yapmışlar hem bir uzmandan hem bir hemşireden hemde bir anneden bunları dinlemek bence çok çok kıymetli sizlerde faydalanmak istersiniz diye düşündüm 😊

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-03-16-53-34-335_com.nutricia.ilkadimlarim.jpg
    Screenshot_2024-01-03-16-53-34-335_com.nutricia.ilkadimlarim.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 93
X