2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
😂😂😂 Ay ama güzel durmasından da ziyade hayat kurtarıcı oluyormuş emzik yoksa hep beni emmek isteyecek 🙈🙈
Evet doğru. Hele çalışan kadın için sıkıntı. 2 yakın arkadaşım doğum yaptılar yazın. Biri hastaneye emzik götürdü ve bebiş doğduğu gibi verdi emziği. Diğeri vermedi. Eve çıktılar falan bir süre sonra emzik vermek istedi bebişi kabul etmedi. Ve annenin memesinde olmazsa asla uyumuyomuş öyle dedi. Ben de hastaneye emzik götürcem. Ancak emziği uykuya geçiş aracı yapmayı planlıyorum. Bakalım.

Kızlar kızlaaar. Kayınvalidem bebeğime ‘kızım’ dediği zaman çok sinirleniyorum normal mi yoksa paikopata mı bağlıyorum :KK70: mesela kızlar genelde erken doğar falan dediklerinde ‘’benim kızım vakti zamanını bilir, iyice tutun dedik biz ona’’ deyip gülüyo ya da ne bilim geçende canım pide istemişti o da yaptı . Bende çok güzel olmuş falan diye bi tanıdığın yanında söylerken ‘’kızımın canı pide istemiş hiç yapmam mı ‘’ falan dedi. Ya da mesela telefonda falan aradığında napıyorsunuz nasılsınız diye soruyor arkasından ‘’kızım nasıl iyi mi’’ falan diyor. Ayy ne bileyim ya. Benim kızım o sonuçta o :KK70:
Benimki de öyle saldım artık kızçelerim nasıl falan diyor he he diyorum😄

Evet doğru. Hele çalışan kadın için sıkıntı. 2 yakın arkadaşım doğum yaptılar yazın. Biri hastaneye emzik götürdü ve bebiş doğduğu gibi verdi emziği. Diğeri vermedi. Eve çıktılar falan bir süre sonra emzik vermek istedi bebişi kabul etmedi. Ve annenin memesinde olmazsa asla uyumuyomuş öyle dedi. Ben de hastaneye emzik götürcem. Ancak emziği uykuya geçiş aracı yapmayı planlıyorum. Bakalım.
Aaa mantıklı ben de götüreyim madem 😍

Kızlar doktordan çıktım, Şeker değerlerim iyi şuanlık ama çok dikkat et dedi. 30+1 çıktı bu sefer . 32.hafta tekrar fetal eko ile kalbe bakılacak. Rahim ağzım 31 dikkat edelim dedi seni artık 2 haftada bir göreceğim dedi ama diğer hafta tekrar göreyim şeker için ölçümü için dedi, şekerden dolayı bir hafta öne geçti. Bu durumu istemeyiz dedi. Şimdi gel buna tak. Bu hafta daha çok dikkat edeceğim.
Şükür canım yine de durumunuz iyi sevindim zaten yediklerine dikkat ediyorsun endişe etme 🙏🏻😇

Evet ben de yegenime aynisini yaptim annesiyle konuştuk direkt verelim emzigi diye dogumdan sonra hemen verdim hemsire geldi kizdi vermeyin hemen anneyi emmez diye ama emecek cocuk oylede boylede emiyo hemsire cikti geri verdim agzina 😂 annesinide emdi memeyide misss gibi 😍

Evet cnm bnde emziksiz oğlumda çok çektım, emziğim hazır hastaneye göturecegım inşallh tutar. Dediğin gbi gunduz değilde sadece uykuya geçişte verıcem, hem uyku uyuyacagını kavrasın dıye sadece uykuda vermeyı planlıyorum

Kizlar 28 haftada bebek kilosu kaçtı sizde
28+6 da 1200 dü

Evet cnm bnde emziksiz oğlumda çok çektım, emziğim hazır hastaneye göturecegım inşallh tutar. Dediğin gbi gunduz değilde sadece uykuya geçişte verıcem, hem uyku uyuyacagını kavrasın dıye sadece uykuda vermeyı planlıyorum
Ya benim de kafam çok karışık bu konuda. Sadece gece uykusuna geçmeden önce verme fikri mantıklı geldi açıkçası . E peki bu sefer gündüz de aramıyor mu emziği 🙄

Kızlar buraya yazacağıma şubat gurubuna yazmışım yukarı çıkıp bakıyorum mart yazıyor bişeyler oldu ama anlamadım

Bu kilonun şekerden mi yoksa gelişiminden mi olduğunu nasıl anlıyorlar acaba. Yani iyi beslenmiş kilo almış olamaz mı acaba 🤔
Kuzum gecen haftalarda öyle değildi, şekerimde biraz yüksek gidince şekere bağladı biraz suyumda artış var. Bakalım haftaya tekrar bakacak.

28+6 da 1200 dü

Ya benim de kafam çok karışık bu konuda. Sadece gece uykusuna geçmeden önce verme fikri mantıklı geldi açıkçası . E peki bu sefer gündüz de aramıyor mu emziği 🙄
Benim ilk oğlumda ki emzik tecrübemi anlatayım.Ben 2 gün kalmıştım hastanede sezeryandan dolayı. 2. Gün hastanedeyken yenidoğan sünneti yaptırdık. Emziği o sırada vermişlerdi kabul etti. Philips avent genelde zaten %99 bebeklerin kabul ettiği bir emzikmiş. Damak yapısınada uygun olduğu için onu kullandık hep. Ayına göre değiştirerek. Sonrasında uyurken hep emzikleydi. 3 aydan sonra zaten uyku araları açıldıkça sadece uyurken verdim. Uyku haricinde hiç emzik kullanmadı, uyanıkken emzik hiç olmadı, onun için emzik uyku sembolü oldu ve aramadı. 17. ayda da 1 haftada bıraktı. Bizde süreç bu şekilde olmuştu.

X