2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Wee baby’nin uç değiştirmek gerekmeyen aspiratörü var ben onu aldım canım . Ateş ölçerde kulaktan ölçerlerden aldık braun
Sağol kuzum bu aspiratör nasıl kullanılıyor peki amanin çok cahilim ya 🙈🤣 o dibindeki şeye birikip orayı çıkarıp temizliyoruz sanırım öyle mi 😬

Sağol kuzum bu aspiratör nasıl kullanılıyor peki amanin çok cahilim ya 🙈🤣 o dibindeki şeye birikip orayı çıkarıp temizliyoruz sanırım öyle mi 😬
Kuzum ilk bebiş sonuçta nereden bilelim ki cahillik değil bu tecrübesizlik :KK70: evet o dibindeki küçük kutuya birikiyormuş onu yıkıyormuşuz sadece. Çok pratik diyor herkes :)

Kızlar ilk nst ye ne zaman girdiniz? Biz 31 haftalık olucaz cuma günü hiç girmedik acaba sorun benim doktorum da mı
Eğer bir sorun görmüyorsa doktorun 32 de başlıyor 😊😄 hatta bazıları daha da geç başlıyor. Erken başlayanlar kasılması sancısı olan erken doğum riski olan arkadaşlar

Eğer bir sorun görmüyorsa doktorun 32 de başlıyor 😊😄 hatta bazıları daha da geç başlıyor. Erken başlayanlar kasılması sancısı olan erken doğum riski olan arkadaşlar
Bidaha ki kontrolümüz 33te herhalde o zaman nst olur. Yalancı sancı dedikleri şeyi yaşıyorum bir kaç gündür. Anlık bıçak saplanır gibi girip çıkıyor ve bu kız hiiiiç uyumuyor sanki. Gece gündüz sürekli kıpır kıpır maşallah. Karnımın kalkıp inmesi sürünerek yer değiştirmesi apayrı bi duyguymuş. Tekmeden daha tuhaf 🤣🤣

Bidaha ki kontrolümüz 33te herhalde o zaman nst olur. Yalancı sancı dedikleri şeyi yaşıyorum bir kaç gündür. Anlık bıçak saplanır gibi girip çıkıyor ve bu kız hiiiiç uyumuyor sanki. Gece gündüz sürekli kıpır kıpır maşallah. Karnımın kalkıp inmesi sürünerek yer değiştirmesi apayrı bi duyguymuş. Tekmeden daha tuhaf 🤣🤣
Evet sancılarını mutlaka söyle doktorun ister bi nst bence

Evet sancılarını mutlaka söyle doktorun ister bi nst bence
Ben biraz fazla rahatım ya doktora daha hiçbir sormuşluğum yok hep gittiğimde söylerim problemleri. Çevremde olur normal o tarz sancılar diyor. O yüzden çok takılmıyorum ama gittiğimde mutlaka söylerim

Kızlar bebişleriniz için alışveriş listesi hazırladıysanız atabilir misiniz? Her şeyi aldım diye düşünüyorum ama eksiğimiz var mı yok mu sizin de listenizden bakarak bir kontrol etsem çok iyi olur 🙏 bir de bebek için uyku tulumu alanlar hangi marka aldı? Ben gece uykusunda 2.5 togg uyku tulumu ile uyumasını istiyorum battaniyeyle yüzünü kapatır diye korkuyorum onu da almam lazım ergopouchlar çok pahalı geliyor ama ona benzer muadilini bulsam çok iyi olur 🙏
Liste değilde bu zamana kadar aldıklarımı yazdım canım atayım belki bakmak istersin🙂

• BAKIM / DİĞER :
  • 3 tane şampuan - 2 pişik kremi- 1 bebek yağı
  • 2 tane Ecowell bebek vücut losyonu
  • 2 tane çamaşır deterjanı / uni baby / 1500 ml x2
  • Korbell çöp kovası
  • Tırnak törpüleme makinası ve başlıkları / mavi renk
  • Anne bebek bakım kutusu / bej keçe / çoklu bölmeli
  • 3 lü çamaşır yıkama filesi / beyaz
  • Alt açma bakım çantası / Hamur marka
  • Kirli- temizler için çanta / hamur marka
  • 2 tane emzik / philips avent / pembe- mor / gece parlayan / 0-6 ay
  • Ateş ölçer koltuk altı / Braun marka / prt 2000 model
  • Park yatak anne yanı oyun parkı / elele marka madre model / 70x110 cm / siyah- gri / yatak hediyeli
  • Alez bebek yatak koruyucu / beyaz/ 70x110 cm / sıvı geçirmez
  • Süt sağma makinası / çift ve elektrikli / lansinoh marka
  • Bebek alt değiştirme örtüsü / 40 adet
  • Molfix ıslak mendil / yenidoğan / 12 paket / 600 yaprak
  • Unibaby ıslak mendil / yenidoğan / 24 paket / 960 yaprak
  • Temizleme pamuğu / 6 paket 60 lı
  • Molfix bebek bezi / 0 beden prematüre / 120 adet / 2 paket 1 numara
  • Gümüş kapak
  • 2 tane Ana kucağı / merfbaby / gri / oyuncaklı
  • Tarak / keçi kıllı / isimli / 1 adet
  • Kaşık biberon 2 adet
  • Göğüs ucu krem / lansınoh / 40 ml
  • Reflü yatağı / 2 adet
  • Banyo eldiven / sünger
  • Burun aspiratörü / 10 tane yedek uç / otribebe
  • Banyo termometresi
  • Süt saklama poşeti / 40 adet

• KIYAFET YENİDOĞAN / 3 AY:
  • 3 tane 5 li yenidoğan patikli hastane çıkış seti alt ayrı üst çıtçıtlı 0-3 ay yenidoğan
  • 3 tane patikli beli lastikli uzun alt / 3 ay
  • 5 Uzun kollu çıtçıtlı zıbın / 3 ay
( Kıyafet yeğenlerimden bir bavul dolusu geldi onları yazmadım kendi aldıklarımı yazdım sadece )

• BATTANİYE / ÖRTÜ / MÜSLİN / AĞIZ MENDİLİ:
  • 1 tane kalın beyaz battaniye / kış
  • 2 tane örgü model pike / cappucino- kahve renkleri / 100x120 cm ölçü / orta kalınlık
  • 2 tane çift katlı müslin pike kenarları pon ponlu çift taraflı / pembe-toz pembe / orta kalınlık / 80x100 cm
  • 2 tane müslin örtü çiçekli / pembe- krem renk / ince / 100x120 cm
  • 28 tane ağız silme mendili caramell marka / 20x20 cm / mor- pembe - beyaz - krem
  • 2 tane müslin ağız silme mendili cırt cırtlı / pembe- krem çiçekli
  • 2 tane Nohut bebek battaniye orta incelik / 78x80 cm / bej renk / isimli özel
  • 3 lü gri müslin örtü / 75x75 cm

• ÇORAP:
  • 3 tane I love mum dad yazılı / pembe- krem- beyaz / 0-6 ay
  • 8 tane / pembe- lila- toz pembe- beyaz- krem / 0-6 ay
  • 4 tane kaymaz taban defacto / pembe tonları / 6-12 ay
  • 5 tane defacto / pembe tonları / 12-24 ay
2.5 tog fazla gelir diye ben 1.5 tog alacağım evin sıcaklığına bizim 1.5 tog daha uygun ama marka daha seçmedim

Kızlar ilk nst ye ne zaman girdiniz? Biz 31 haftalık olucaz cuma günü hiç girmedik acaba sorun benim doktorum da mı
Kişinin durumuna göre değişiyor canım bence doktora göre de değişiyor ben 26 dan beri düzenli giriyorum tekil gebelerde bazı doktorlar 32 ya da 35 de bile başlatıyormuş

Bende uyku tulumu almak istiyordum ama cevremdekiler yenidoğan icin gereksiz dediler zaten kundak yapiliyor ustune ortu ortsen bile yuzune cekemezmis 🤷🏻‍♀️ simdi senden gorup tekrar bakayim dedim 2.5 tog 0 3 ay icin cok az urun var 3 6 ayin icinde de kaybolur bence cocuk 😂
Canım ben bu tarz almak istiyorum 6-12 ay alacağım seneye de giyer ve yenidoğanda olsa büyük almak istiyorum kollarını çıkarırım dışarı o şekilde ama bu ergopouch ve 2080 lira diyor ben daha uygun ve kaliteli bir şey istiyorum belki alan vardır diye 🙈

Eklentiler

• Screenshot_20240103-172629.png
    Screenshot_20240103-172629.png
    455,2 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20240103-172625.png
    Screenshot_20240103-172625.png
    471,2 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_20240103-172610.png
    Screenshot_20240103-172610.png
    206 KB · Görüntüleme: 47
B Buddy x kuzumm muayene oldun mu bebisler nasıl?
Canım ancak eve gelebildim nst de sancı çıktı ben ağrı hissetmedim ama kasılma hissettim daha dedim umarım kapıda yansımıştır inanılmaz kasılma hissettim kağıda yansımış doktor değerlendirdi düzensiz sancılar ama 40 lara çıkmış doktor tedirgin olma düzenli değil dedi ben yine de kağıdın fotosunu çektim yine nst çekilirsem karşılaştırmak için ama baya kasıldım yani iyi oldu nst de denk gelmesi o an 🙏🏻

Bir tane bebişin sonunda yüzünü gördük aynı babası fotosunu yakalayabildik esnerken , esniyordu normal dedim gece hiç uyumadık ki 😄🧿

Rahim uzunluğum 2 hafta öncekiyle aynı hala 28 mm iyi dedi doktor açıklıkta şükür yok vajinal baktı 🙏🏻

Baş ölçüleri 1 hafta önde , karın ölçüleride 1 hafta önde, kiloları haftasıyla uyumlu ikisi arasında sadece 80 gr fark var şükür kan akımları iyi ki kiloları eşit ilerliyor doktor dedi zaten bu gidişle sen bunlara kilo aldırırsın böyle devam ederlerse süper olur dedi onlar için yiyorum yediklerimi inşallah hep böyle ilerler kiloları 🧿🧿

Allah’ıma Şükür iyiydik umarım böyle devam etsin sağsalim 🤲🏻 şikayetlerimi söyledim ödem, tansiyon, göz önündeki cisimler hepsi normal dedi sadece buraya yazmak istemedim sağ ayak morarması var bir kaç gündür şişiyor morarıyor sadece sağ ayağım onun için kan verdik bir şeyler dedi adlarını hatırlamıyorum ama kan değerlerine bir bakalım dedi onun sonucu çıkınca bilgi verecekler inşallah o da iyidir🙏🏻

Doğum ücreti sordum 1 haftaya belli olacakmış yeni ücret daha belli değil dediler 🤭
S Samms 🙏🏻

Canım ancak eve gelebildim nst de sancı çıktı ben ağrı hissetmedim ama kasılma hissettim daha dedim umarım kapıda yansımıştır inanılmaz kasılma hissettim kağıda yansımış doktor değerlendirdi düzensiz sancılar ama 40 lara çıkmış doktor tedirgin olma düzenli değil dedi ben yine de kağıdın fotosunu çektim yine nst çekilirsem karşılaştırmak için ama baya kasıldım yani iyi oldu nst de denk gelmesi o an 🙏🏻

Bir tane bebişin sonunda yüzünü gördük aynı babası fotosunu yakalayabildik esnerken , esniyordu normal dedim gece hiç uyumadık ki 😄🧿

Rahim uzunluğum 2 hafta öncekiyle aynı hala 28 mm iyi dedi doktor açıklıkta şükür yok vajinal baktı 🙏🏻

Baş ölçüleri 1 hafta önde , karın ölçüleride 1 hafta önde, kiloları haftasıyla uyumlu ikisi arasında sadece 80 gr fark var şükür kan akımları iyi ki kiloları eşit ilerliyor doktor dedi zaten bu gidişle sen bunlara kilo aldırırsın böyle devam ederlerse süper olur dedi onlar için yiyorum yediklerimi inşallah hep böyle ilerler kiloları 🧿🧿

Allah’ıma Şükür iyiydik umarım böyle devam etsin sağsalim 🤲🏻 şikayetlerimi söyledim ödem, tansiyon, göz önündeki cisimler hepsi normal dedi sadece buraya yazmak istemedim sağ ayak morarması var bir kaç gündür şişiyor morarıyor sadece sağ ayağım onun için kan verdik bir şeyler dedi adlarını hatırlamıyorum ama kan değerlerine bir bakalım dedi onun sonucu çıkınca bilgi verecekler inşallah o da iyidir🙏🏻

Doğum ücreti sordum 1 haftaya belli olacakmış yeni ücret daha belli değil dediler 🤭
S Samms 🙏🏻
Maşallaaaah maşalllah çok güzel haberler. İkisi arasında 80 gram olmasına da ayrı sevdindiö resmen fark yok gibi. Çok güzel böyle devam etsinler inşallah.

X