2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Benim de sezaryen olacak. Ama hiç düşünmedim nasıl olacağını. Doktor ne tavsiye ederse ona uyarım diye düşünüyorum. Size neler anlattı.
ben özellikle bebeği etkileyip etkilemeyeceğini sordum sonuçta dışardan bi müdahale diye. bebeğe etki etmediğini vücuda, doğuma vs hiç bi zararı olmadığını söyledi. sancıları çok hafifletiyormuş, doğum sonrası çok yorgun düşüyoruz onu tamamen ortadan kaldırmasa da çok rahatlatıyormuş anneyi. çabucak toparlanıp bebeğe daha çok vakit ayırabiliyormuşuz, ben yine de sonraki randevumda doktoruma da danışacağım

Ben önceki doğumda acil sezaryen oldum genel anesteziyle. Çok fazla ağrım oldu dikiş yerinde. Resmen ikiye katlanmış haldeydim. Çok acı vericiydi. Dedikleri gibi ara ara ordan vücuda ilaç vererek ağrıyı hafifletiyor olabilirler. O açıdan mantıklı aslında

kesinlikle, sezaryen için de çok mantıklı bence. internetten bi kaç olumsuz yorum okudum iğne güzel yapılmazsa sonrasında kronik ağrılar kalabiliyormuş bir de kan sulandırıcı kullananlara tercih edilmeyebiliyormuş ben de kullanıyorum o yüzden doktorumla da görüşeceğim ayrıntılı

En son 27+4de gitmistim canim yeri ayniydi doktorda dedi bu saatten sonra yukari cikmasi daha zor diye ben hazirladim kendimi iyi yanlarindan bakmaya calisiyorum daha erken kavuşucaz oglumla dogum daha planli olacak falan diye

Ben 51 le kaldim 63 olmuşum 12 nedir ya
Zayif hamile kalmissin ya hiiic belli bile olmaz ben takmiyorum ya sadece bebegim icin saglikli beslenmeye calisiyorum yoksa simdiye 20 kilo almistim saglikli beslenmeye calisip 10 kilo aldiysam digerini dusunemiyorum

Zayif hamile kalmissin ya hiiic belli bile olmaz ben takmiyorum ya sadece bebegim icin saglikli beslenmeye calisiyorum yoksa simdiye 20 kilo almistim saglikli beslenmeye calisip 10 kilo aldiysam digerini dusunemiyorum
Evet zaten ben sadece hamielikte kilo aliyorum. Yoksa hiç alamiyorum. Kilodan şikayetçi degilim ama çok almakta faydali degilidr

Epidural normal doğum için olanı mi diyorsun? xxminikxx şu prenses dogum dedikleri? Benim doğum hikayem şöyle oldu. İlk gün suni sancı aldım ve hiç acilmam olmadı, nstde 100 çıkmasına rağmen hiç hissetmedim şaka gibiydi. İkinci gün yine almaya devam ettim ama yine hissetmiyordum sancı ve acilmam 2 cmden fazla olmadı. Sonra suyumu patlattılar ve gelsin sancılar açılmalar ama ben iki gün boyunca çok yorgun düştüm. Ve sancılarım aşırı sıklaştı mahvoldum. Doktor işte epidural tavsiye etti. Hemen kabul ettim ah ilk yarım saat felaket rahatladım. Allah'ım dedim dünya varmış, sancım ve kasilmam var ve açılma devam ediyor ama hissetmiyorum müthiş bir şeydi. Ama ne oldu?sadece yarım saat sürdü. Yarım saat sonra hiçbir şey yapılmamış gibi geri geldi sancılar. Şimdiki aklım olsa o yüzden yaptırmam sırf yarım saat rahatlama icin. Çünkü tekrar yapın dediğimde doktor kabul etmedi. Bana tamam dedi yapacağız bekle dedi, eşime demiş ki rahatlasin diye söylüyorum velhasıl ikinci dozu bekledim durdum doğuma kadar ajsjdj

Kızlar benim baş ağrım başladı ya iki üç gündür tansiyonumu ölçtüm normal çıkıyor şükür geçen hafta iki gün üst üstte mide yanması yaşadım yanma değil reflü gibiydi elimi kolumu oynatamadım

Canım inşallah her şey yolunda ilerler güzel haberlerle gelirsin inşallah

Ben de kullanıyorum ama planlı doğum olursa zaten öncrsinde bıraktırırlar kan sulandırıcıyı

evet canım normal doğum için konuşmuştuk, 7 cm açıklık olduğunda vermeye başlıyoruz demişti, ben de sandım sonuna kadar devam ediyor o kadar pozitif anlattı ki eşim bile ikna oldu yarım saat rahatlamak bile güzel ama 10-12 saatin içinde göze gelmiyor bile

Reactions: The
Evet evet benim acilmam da epey arttığında verdiler. Tabi bu benim hikayem canım, belki de daha uzun sürenler olmustur ama benim çok kısacık sürdü koridorda birkaç tur attım hemen sancılar geliverdi geri

Kızlar biraz konu dışı bir sorum olacak. Airfrey almayı düşünüyordum tefal ya da Philips arasında kaldım. Tefalde bir modelde buharda haşlama özelliği de varmış sizce bebek için de ek gıda süreci için kullanışlı olur mu? Bir de hangisinden memnunsunuz tavsiyeniz varsa alırım

Evet evet benim acilmam da epey arttığında verdiler. Tabi bu benim hikayem canım, belki de daha uzun sürenler olmustur ama benim çok kısacık sürdü koridorda birkaç tur attım hemen sancılar geliverdi geri
bir de ocak öncesi fiyata +5 bin istediler ocaktan sonra ne olur bilinmez, ben bu işi tekrar gözden geçireyim

Reactions: The
bende philips xxl var eğer kızartma pişen bi evse yağdan çok büyük tasarruf, köfte ve tavuğu normal kızartmadan daha lezzetti yapıyor sulu oluyor baya. fırından daha hızlı pişiriyor ama eksisi temizliği çok zor benimkinin. rezidans kısmı açık olduğu için çok zorlanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…