2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Günaydiin güzel annelerrrr Bu sabah tartıya çıkayım dedim 2 haftada 2 kg almışımmmmm Doktora gidene kadar 4 olucak galiba kadın şooookk Toplamda 10 kiloya tamamladim 57ile hamile kaldım 67 olmuşumm
Ayy benim de dün kontrolüm vardı 27+1 iz toplamda 11 kg almışım doktorum 1 ya sonra hiç kilo almadan gel çok almışsın dedi diyete başladımmm :)

Kızartma hiç yapmıyorum fırını çok kullanıyorum biraz pratiklik için istiyorum aslında

Ben ilk bebeğimi epidural sezeryan ile yaptım çok memnun kaldım, 2.yi de eğer normal doğum doğal yollarla olmazsa epidural sez. olmayı düşünüyorum.. Tek olumsuz yanı bende başağrısı yaptı 2 gün..

kalıcı ağrılardan bahsedenler var o yüzden biraz tedirgin oldum açıkçası, iyi bi anestezi uzmanına da denk gelmek lazım. normal doğum olursa tercih etmez misiniz

o kadar terliyorum ki, evde askılı ile dolaşıyorum onu da çıkarıp atacağım nerdeyse.
benim kronik bronşitim var, ona doğru gidiyoruz galiba yine. drumla konuştum yarın göğüs hastalıklarına gideceğim, çok tükendim.
ilaç konusundaysa ben normalde migren atağında dahi ilaç kullanmadan geçiren biriyim, hastalanınca da (bronşit hariç) sıcak süt, çaylar vs öyle atlatan biriyim bu sefer hiçbir şey kurtarmadı, bakalım.

Benimki Philips ve ben çok memnunum ama bebek için hiç düşünmemiştim mantıklı olabilir. Ben tabakta kek yapıp airfreyde pişirdiğim bile oldu, karnı yarık yaparken de patlıcanları yağda kızartmak yerine fırçayla dışını yağlayıp airfreyde kızartıyorum yağsız gibi olduğu için çok hafif oluyor ben memnunum ama Tefal kullananlara da sormak gerek bebek açısından da değerlendiremiyorum canım şu an için

Terlemek iyi ben de çok terledim o dönem hastalığı atıyorsun ter ile. Ateşin yoksa tam tersi biraz kalın giyin terledikçe üzerini değiştir o terle hastalık da gidiyor canım. Benim sepet dolmuştu özellikle gece terlemesi çok olmuştu uykumda, uyandıkca üzerimi değiştiriyordum öksürmemek için göğsüme havlu koyup uyuyordum tekrar öyle öyle geçti canım. Ama doktora da git ihmal etme belki gebeliğe uygun ilaç verir

eşimde çok söylüyor giyinmen lazım, örtünmen lazım, gelme üstüme çok terliyorum dedim hep tamamdır ben bir kaynatayım kendimi, çok teşekkür ederim

kalıcı ağrılardan bahsedenler var o yüzden biraz tedirgin oldum açıkçası, iyi bi anestezi uzmanına da denk gelmek lazım. normal doğum olursa tercih etmez misiniz
Yok normal doğumda belden aşağısı uyuşuk oldugu için ıkınma sorunu oluyormus ve bu sefer bebeği vakumla çekmek zorunda kalabiliyorlarmıs 2 doktorum da tavsiye etmedi.. Ama sezeryande müko :) bende kalıcı agrı vs olmadı bir de en güzel yanı ameliyat agrılarını ilk 6saat uyuşuk oldugun için hissetmiyorsun :)

Doğuma çok yakın yaparlarsa dediğiniz doğru, ikinmada sorun yaşanabilir. Ama doğuma henüz vakit varken yapıldığında etkisi çoktan geçmiş oluyor:) benim acilmam epey arttığında doktor yapmamış işte yukarda açıklamıştım.

o zaman sezaryende tercih etmek daha mantıklı. baya kafam karıştı benimjhgfsjdg doktoruma danışayım bakayım ben de

o zaman sezaryende tercih etmek daha mantıklı. baya kafam karıştı benimjhgfsjdg doktoruma danışayım bakayım ben de
Sezaryen de çok rahat oluyor. Ama dikkat edilmesi gereken püf noktaları var baş ağrısı vs olmaması için. Öncelikle dümdüz yatmamak gerekiyor ilk zamanlar yaklaşık 45 derece açıyla yatmak lazım. İkinci olarakta bir kaç gün sabah akşam bir fincan türk kahvevesi ya da Nescafe içmek gerekiyor. Ama kahveyi abartmamak gerekiyormuş süte olumsuz etkisi varmış. Bol su tüketmekte önemli. Bunları doğum sonrası hastanedeki danışman anlattı odaya gelip. Ben hiç sıkıntı yaşamadım.

Canım ben eskiden anestezist olarak çalıştım. Ama bu spinal , epidural ve genel anestezi ayrım olmaksızın üç yönteminde ayrı ayrı yüzlerce komplikasyonu (yan etkisi) var hatta üniversitede tezimi bu 3 analjezik durum üzerine araştırıp yazmıştım yani ben şuna inanmıyorum (saygım tabiki sonsuz asla kişi tercihlerine lafım yok olamaz da zaten herkesin kendi tercih seçim ve hayatı) “spinal anestezi ile sezeryan oldum diyor eee? 2 yıl içinde belim inanılmaz ağrıdı belim kopuyor çok çabuk üşütüyorum geçmeyen bir baş ağrım var “ iyi de zaten spinal anestezinin komplikasyonları bunlar ve sezeryan ameliyatında 2 yıl bunlar devam etmekte bunu sen ben doktor profesör engelleyemeyiz ki bu sadece sana da olmuyor ki ya da Ayşe’ye Fatma’ya olmuyor ki herkese bunlar aslında oluyor ama Ayşe minimum atlatırken sen Max bunu atlatıyorsun herkesin vücut anatomisi ve fizyolojisi aynı değil maalesef. Ya da genel anesteziden çıktım (bu sadece sezeryan, doğum için değil her türlü ameliyat isterse mide ameliyatına girsin hepsinde olan bir durum) sezeryan oldu mesela genel diyelim boğazlarım şişti inanılmaz boğaz ağrım var midem bulanıyor ayılmadım kendime gelemedim bir gün sersem gibi oldum üşümem geçmedi sanki üstümden tır geçti hala her yerim şiş ödem keşke genel olmasaydım diyor mesela erkek kadın farketmiyor bu durum iyi de bu sen genel oldun diye sadece sana özel olmuyor ki bu o verilen ilaçların senin fizyoloji ve anatomin ile birleşince ortaya çıkan komplikasyonların birleşimi yani bunlar geçici kiminde 6 ay kiminde 1 yıl kiminde 2 yıl sürebiliyor sezeryan için konuşuyorum. Yani o ilaçlar öyle kolay hop bayıldım uyandım hop uyuştum kalktım ilaçlar değil öyle ilaçlar ki ulaşması o kadar zor ki her çalışan o ilaçlara ulaşamaz özel dolaplarda durur çünkü içerisinde kırmızı reçete olanı var yumurta akı olup özel dolaplarda muhafaza edileni var ağır ağrı kesici olup uyuştu*cuda kullanan var onlar özel dozlarda kişiye özel mg hesaplanarak yapılan ilaçlar zaten prenses gibi geçmesini beklemek çok zor her şeyin ne yazık ki bir zorluğu bir meşakkati var. Ağrılar kalıcı anesteziden dolayı olmaz bu arada sezeryanın en büyük komplikasyonu istediğin şekilde anesteziyi al tek büyük sorun 7 kat aşağına indikleri için orası bir açık yara kış aylarında romatizma gibi karın ağrısı yaşarsın orası bir kesi onun iyileşmesi zaman alır zaten insan anatomisi gereği. Allah herkese kolay güzel sağlıklı doğumlar nasip etsin önemli olan o yoksa her türlü doğum şeklinin kendince zorlukları var

Aynen mesela süper örnek seni 45 derece açıyla yatırmasa anestezist o verdiği bütün beldeki ayaktaki spinal anestezi maddesi omurilik sıvıysıyla hooop beyine ulaşıyor bırak baş ağrısını Allah korusun felç bile olursun yani o baş ağrısı durumu ondan dolayı olur çünkü ğspinal anestezi belden aşağısı için uygundur hastayı gidip dümdüz Allah’a emanet yatırırsan başı da ağrır kusmaya da başlar doktor çocuğu çıkarırken anne inanılmaz kusma hisseder eğer düzgün pozisyonda yatırılmadıysa yani bir çok faktör var

Kızlar ya ben bugün granül Dalin deterjan aldım korktum tıkar makineyi diye kaynar suda eritmeye çalıştım saçma bı hale geldi deterjan gözüne koydum ama makine almadi sonra ordan aldım direk makinenin içine attım insallah erir sizin aranizda var mı granül sabun kullanan nasıl kullanıyorsunuz kalıntıları böyle lastiğin orda erimeye başladı ama daha büyüklerdi off keşke sıvı deterjan alsaydim

Eklentiler

• IMG_20231227_144444.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20231227_144414.jpg
    118,9 KB · Görüntüleme: 44
Aaa beni dümdüz yatirdilar ve acayip midem bulandi kusacaktim başımı yana çevirdi hemşire kus dedi ama öğürdüm sadece bişey gelmedi sonra hemen bi ilac verdi damardan kesildi bulantım

Ben ilk oğlum doğduğundan beri onun çamaşırlarına kullanıyorum granül sabun. Şimdi yeni aldığım bebek kıyafetlerini de granül sabunla yıkadım. Hiç bir işlem yapmadan deterjan gözüne dök çalıştır makineyi. Çözünür merak etme, yalnız sıvı deterjan kapağını kaldırmayı unutma, o zaman tam alamıyor önü kapalı olduğu için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…