2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kesinlikle katılıyorum Allahım kucağımıza alabilecek hamilelikler nasip etsin insan bir heves o an istiyor yeter ki tutsun diye ama ileriki haftalar daha kötü sonuçlarla karşılaşınca psikolojik olarak yıkılıyor toparlanması çook çok zor oluyor. Zamanla insan anlıyor keşke o kadar büyümeden daha küçük haftalarda kaybetseydim diye ama işte o iç güdüyle biz ettiğimiz duaların farkında değiliz bazen o yüzden hep derim rabbim herkesin kucağına alacağı doğumlar nasip etsin kolaylıkla güzellikle sevinçle bereketle doğuralım hepimiz inşallah

Evet, seninki daha hafifmiş.6,9 kg yazıyor. Benimki 8,5 kg. İnşallah zorlamaz

Kuzum geçen hafta 5+6 da kalp atışı duyuldu ama küçük olduğu için derinden duydular haftaya tekrar bakalım dediler bugun 6+6 olması gerekiyordu bebek yine 5+6 çıkmış kalp atışı da yokmus
Gelişememiş kuzum her şey olabilir bedeni genetik faktör bebeğin o an kandan beslenememesi gibi

Kuzum bı dünya ilaç kullanıyor zaten ama sanırım nasip artık vardır rabbimin bı bildiği bizde anlayamıyoruz rabbim ol diyecek işte
Biliyorum canım zaten tüp bebekte bir sürü ilaç kullanılıyor Allah sabr versin mucizeler hep var bunu unutmasın Allah ol desin yeterki olucak

Onlarda yaptırdı genetik kuzum eşiyle temiz çıktı, 4. Transferdeki embriyoda genetige gidip temiz alandı ama anormal oluştu yarısı var yarısı yok gibi mi diyim değişikti kalbi durdu onunda dediğin gibi rabbim ol diyecek yoksa istediğin testleri yaptır...

Allahım ona en kısa zamanda sağlıkla kucağına alacağı bebek nasip etsin inşallah kuzum sende dua et adına hamilelerin duası kabul olur derler inşallah

Özel hastane her zaman için daha mantıklı geliyor bana . Tabiki her özel de değil. Doğum yapacağımız hastanede çocuk yoğun bakımı var mı önemli bence. Allah korusun ama beklenmeyen bir durum olduğunda bebeğimize hemen müdahale edebilecek bir ekip bulunmalı . Bir de gerçekten doktorun tavrı önemli. Ben can hastanesine gidiyorum . Doktorum kesinlikle sezeryan doğum istemiyor. Eğer normal doğum yapabilmen için bir engel görmezsek , bebeğin pozisyonu da uygun olursa sezeryan istemeyiz diyor . Bu tavrı da rahatlattı beni. Zaten can hastanesi normal doğum yanlısı bir hastane olması ile ünlenmiş . Yok mu hiç yakınlarında kuzum senin de

Evet, seninki daha hafifmiş.6,9 kg yazıyor. Benimki 8,5 kg. İnşallah zorlamaz
Yani zaten daha da hafifleri yoktur herhalde böyle sağlam yapıda. bilmiyorum. Duruma göre bakarsın. Zaten alışırsın zamanla.

Bencede kuzum gyno dan ben çok memnunum çok şükür kan değerlerim hep normal geldi bu zamana kadar iki bebeğe rağmen
Ben de gyno’ya başlayacağım tekrar ama aklıma folik asit takılıyor multivitaminde de var çünkü acaba fazla gelir mi sınırı var mıdır. Doktoruna sordun mu hiç canım ya da soran var mı kullananlardan.

Vallahi uyuyabilsem hep uyuyacağım zaten. İyi ki bu dönemde okula gitmiyorum uykusuz mahvolurdum

Nasıl öyle hemen teşhis koymuşlar haşimato ,uyuz gibi hastalıklar için . Alan doktorları bile bakıyor inceliyor öyle anlayabiliyorlar. Sağlık ocaklarında inceleyecek materyaller bile yok. Ya benim aile hekimi iyi aslında sanırım yaşı benden daha küçük öyle duruyo.Max 30 duruyor gibi yaşı. İnşallah tecrübesizliğinden böyle konuşuyodur.

Benim ilk doğumum ama eltimden ornek vereyim ilk dogumunu ozelde ikincisini acil olduğu icin devlette yaptı özelde iyi bir hastaneye gidiyosan avantaji cok tabi ilgi alaka farkli oluyor devlette o ilgiyi pohpohlamayi beklememek gerekiyo yaptiklari temel seyler ve hastane odasida ayni sekil eltimin 3 kisilik odaya koydular oyle herkes giremiyo iceri yanimda esim olsun annem olsun diyosan oyle bir imkan yok tabi benim arkadasim da sehir hastanesinde dogum yapti korona yeni bittigi zaman babasi bebegi cikana kadar goremedi bi refakatci secti annesini ondan harici kimse giremedi ben bunlari gordukten sonra ozeli tercih ettim en azindan tekli odamda ailemle kalabilirim daha rahat gecer psikolojik olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…