2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ay kuzum ben de çok fena terliyorum hamileliğin başından beri. İçim yanıyo resmen. Gece bakıyorum eşim üstüne yorganı çekmiş, benim üstümde hiç bişi yok. Atıyorum yorganı sıcaktan.
Yok bende başta yoktu terleme hatda yaz olsa bile..bizde aksine eşim sanıyorki bana soğuk olucak hep üstümü örtüyor sinir oluyorum bende atıyorum tabi

Canım benim de kanım ilaçla 11.9 diğer değerler gebelik kaynaklı düşük yada yusek çıkıyormuş önemli değil dedi doktorum hangi kan ilacını kullanıyorsun belki doz arttırır yada değiştirir

Canım 6+6 dan önce kalp atışı duyulup da mı sonradan durmuş. Daha hiç duyulmamış mı ? Daha hiç duyulmadıysa duyulma ihtimali var beklenirse. Ben ilk 7+5te duymuştum kalp atışını. 5+4ken gittiğimde kalp atışı duyamamıştık sadece kese vardı.

Gecmiş olsun canım hatda sen burda yazarken hamile diye ben içimde dedimki yeterki tutunsun çünkü yaşadım devamı gelmedi kimyasal oldu.Bir defada doğal hamile kaldım kalbi durdu malesef ben o zaman gittim genetik testler yaptırdım eşimle tabi sonuclar temiz çıktı bizde sebebsiz oldu canım..yapmamışsa yaptırsın testlerini.Allah yeniden sağlıklı gebelik nasip etsin

Ben 2 içtiğim halde yükselmemiş canım . Diğer değerlerin nasıl rbc ,wbc gibi .
Beslenmen nasıl canım, hangi ilacı kullanıyorsun, belki ilacını değiştirir doktorun, benim 12,4 idi, sonra 11,8 en son, 2 ocakta tekrar tahlil yapılacak bakalım ne durumda, günde 1 defa kullanıyorum kan ilacını, ben tiroid ilacını sabah aç karnına aldığım için, gece yatmadan önce alıyorum kan ilacını umarım etki göstermiştir, gyno ferro sanol kullanıyordum, değiştirmek istedim ferramat kullanıyorum şimdi
Yaa çok üzüldüm, şuan bulunduğu psikolojik duruma daha çok üzüldüm sağlıksız bebekler genelde öyle oluyormuş canım, yeniden sağlıkla gebelik nasip etsin Rabbim benimkiler 12 ve 16haftalıktı kaybettiğimde kalpleri durmuştu kızlarımın, küçükken kaybetmek belki daha iyidir, acı aynı ama ne bileyim bebek büyüdükçe anne bağlanıyor, doğum zor oluyor vs, kolaylıkla geçirsin süreci, kendi sürecim aklıma geldi hemen göbeğimi sevdim sağlıkla kavuşalım hepimiz

Canım normal mi o zaman . Aile hekimi rbc -hgb için düşüklük doğumda kan kaybı halinde sana zararı olur dedi.
Hayır sıkıntı olmaz diye düşünüyorum çünkü ilk doğumumda dr. um olabildiğince yükseltmeye çalış ama yükselmezse en fazla 1 ünite kan veririz demişti.dediğim gibi 11 ile girdim, kan da vermemişler. Bunda çok daha düşük hatta bir de plesenta aşağıda olduğu için kanama riski yüksek, bunda kesin veririz kanı dedi

Menapoz denen şey bu galiba.

Arkadaşlar bebek arabası ve puseti ne yaptınız, ben aldım , güzel gibi ama biraz ağır mı bilemedim.Aldıysanız kaç kg sizinkiler ?

Kuzum geçen hafta 5+6 da kalp atışı duyuldu ama küçük olduğu için derinden duydular haftaya tekrar bakalım dediler bugun 6+6 olması gerekiyordu bebek yine 5+6 çıkmış kalp atışı da yokmus

Osende demir C diye bi ilaç kullanıyorum. . Gyno yükseltmediği için mi değiştirdin kuzum .

Canım normal mi o zaman . Aile hekimi rbc -hgb için düşüklük doğumda kan kaybı halinde sana zararı olur dedi.
Aile hekimlerinin dediklerine çok kulak asmayın. Kendi doktorunuz ne diyor onu önemseyin. Aile hekimleri bu alanda uzman değiller ve kafalarına göre bazen yalan yanlış yorum yapıyolar. Bana da ilk ay tsh değerim hafif yüksek çıktığı için sen haşimato hastasısın dedi aile hekimim dsfghjkh halbuki öyle bişi yok. HAmile olmasaydım normal değerindeydi tsh değerim. Kendi doktorum bile şaşırdı öyle demesine.

Başka bir hamile arkadaşa aile hekimi vücudunda çıkan kızarıklık kaşıntılar için uyuz kremi vermiş mesela. Dedim sakın kullanma. Git hemen kendi doktoruna söyle önce ve cilt doktoruna muayene ol mutlaka alanında uzman birine. İleriki aylarda karaciğer enzimlerinden ötürü kaşıntı ve kızarıklık oluşabiliyo hamilelerde çünkü. Gerçekten de benim dediğim gibi çıkmış kızda uyuz falan yokmuş ve yok yere uyuz kremi kullanacaktı kız.

Hatta yazın annemi sinek ısırmıştı kaşıntısını dindirmesi için gitti aile hekimine ona da uyuz kremi vermiş cfghjkl. Dedim bir daha ilaç yazdırma ve tahlil yaptırma dışında gitmiyorsun aile hekimine bitti.

Kuzum genetik yaptırdılar eşiyle temiz çıktı malesef bebek ilerleyemiyor kalp atışı çıkıp bir iki güne duruyor bu 5. Transferi, 4. Transferi de böyle olmuştu amiiin insallah

Arkadaşlar bebek arabası ve puseti ne yaptınız, ben aldım , güzel gibi ama biraz ağır mı bilemedim.Aldıysanız kaç kg sizinkiler ?
Canım ben bundan aldım. Çok memnun kaldık. Tabi bebişi taşırken daha iyi anlarız ama ilk izlenim ve araştırmalarıma göre memnunum. Ben Kasım ayında almıştım 8.400TL'ye inmişti kısa süreliğine iyi denk gelmişti.

Kuzum genetik yaptırdılar eşiyle temiz çıktı malesef bebek ilerleyemiyor kalp atışı çıkıp bir iki güne duruyor bu 5. Transferi, 4. Transferi de böyle olmuştu amiiin insallah
Anladım kuzum belki diyorum hamile kalınca hemen iğnelere başlasın bir defada öyle denesin oksapar başlasın günde 1 defa vurmaya çocuk beslensin

Kuzum geçen hafta 5+6 da kalp atışı duyuldu ama küçük olduğu için derinden duydular haftaya tekrar bakalım dediler bugun 6+6 olması gerekiyordu bebek yine 5+6 çıkmış kalp atışı da yokmus
Çok üzüldüm kuzum. Tüp bebek süreci zaten çok yıpratıcı. Allah yeniden sağlıklı bir gebelik nasip etsin bebeğini sağlıkla kucağına alsın.

Allah yardımcısı olsun canı geçmiş olsun doktorlar bu durumda öncelik genetik faktörler diyor bizim hep öyle denildi. Biz en son eşim de bende genetik tahliller yaptırdık. Bir de pıhtılaşma sorunu var mı yok mu bakıyorlar. İsterse embriyoları genetiğe pgt deniyor gönderebilir ama oradan temiz bile gelse yine olmayabiliyor. Ben pgt yaptırmadım embriyolara çünkü parça alıyorlar çözünüyor yani o parçası geliyor zaten toz tanesi kadar bir şey genetiği bozulmayacaksa da bozuluyor pgt ye gidince öyle sağlam gidip geri gelemeyen embriyolar da oluyor. Allahın işi işte

Artık çok yoruldu kuzum ya kendi sagligindan olacak diye korkuyor çocuğu da geçti, eşi devam etmek istiyor o bırakmak istiyor vücudu ilaç almaktan sis hep hem duygusal hem fiziksel çok zor durumda. Canım benim doğru söylüyorsun ilerleyince kaybetmek daha zor bende diyorum rabbim seni bilmediğin daha çok uzulecegin birşeyden korumuştur... Aminn canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…