2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Evet ya gerçekten bebek en az 4 5 aylık olana kadar psikopat gibiydim, eşimle de çok tartıştığımiz oldu bu yüzden 🥲 hala bile dikkat ederim. Bir de oğlum ne zaman hasta olsa bana da bulaşıyor 😂
Bana da eşim çok kızıyor çocuk bu böyle büyüyecek diyor ama annelik işte onun hastayken o halsizligi bitkinligi çok üzüyor beni bide benim oğlan çok çabuk kapar ortamda birinin burnu akıyor olsun üç gün içinde bizimde başlıyor hastaligimiz 🥴 ayy bizde öyleyiz babayi yataktan atıyoruz benimle uyumak istiyor 😅 bu seferde bana bulaşıyor 😅

• Komik
Reactions: The
Kuzum başka bir doktor daha suyun fazla dese neden biteceksin. Böyle düşünme. Bak 3 doktor da tansiyon sorunu yaşadığımı riskli olduğumu söyledi. He bir tanesi de deseydi aynıydı 3ü de dedi aynı. Aksine ben Farklı görüş gördüğüm için daha iyi hissediyorum. Mesela bak cuma devlete cumartesi özele gitcem. Bundan böyle ikili devam etmeyi düşünüyorum mesela
Niqu Niqu tweeetyyy tweeetyyy kızlar bende özel muayene ve araştırma hastanesi ile 2 doktor ile devam ediyorum imkanınız var ise siz de 2 doktor tercih edin. bu haftalara kolay gelmedik hepimiz neler atlattık ,3 ay sonra hamileliğimizi bırakıp bebişlerimizi konuşacağız daha 🥰🙏🏻🧿

Niqu Niqu tweeetyyy tweeetyyy kızlar bende özel muayene ve araştırma hastanesi ile 2 doktor ile devam ediyorum imkanınız var ise siz de 2 doktor tercih edin. bu haftalara kolay gelmedik hepimiz neler atlattık ,3 ay sonra hamileliğimizi bırakıp bebişlerimizi konuşacağız daha 🥰🙏🏻🧿
Amin canım🙌🏻Sen neden 2 doktora gidiyorsun ki sorun ne sende?

Baştan yaptırırken öyle demiyorlar ama çok üzücü böyle olması açıkçası kesin bir sonuç alacaksan ben sonuna kadar bakmak ne gerekiyorsa yapmak isterim bir doktorun dediğini dinlemem inşallah seninde amniyosentez sonucun tertemiz çıkar sağlıkla alırsın bebeğini kucağına ben ilk bebeğime 3. Tüp bebekte hamile kaldım ve o kadar çabama rağmen kalbi durdu özel bir klinikte genetik teste gönderdik sebeb öğrenebilmek için ama sebebsiz kayıp dediler ve kendiliğinden hamile kalamazsin dediler ama ben kaldım çok şükür herşey Allahtan biz elimizden geleni yapacağız ki içimiz rahat olsun
Allah razı olsun canım, sende çok zor şeyler yaşamışsın. Bende senin gibi düşünüyorum sonunda kadar gitmeyi düşünmüyorum ne varsa bakılsın. Çünkü ben acabalarla yaşayamıyorum. İnan depresyondayım. Şimdi şeker çıktı. Bende birde. İdrarımda kan ve enfeksiyon sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum. Bakalım kontrol var diyecek bana bugün. Amniyosentezi bende dört gözle bekliyorum. 3,4 hafta içinde çıkar dediler. Bir haftası geçti. Sonuç çıkınca genetik doktoru sizi arayacak. Tekrar heyete gireceksiniz dediler. Tüm bekleyenler hepimiz kucağımıza sağlıklı alalım.

Senin mesajını eşime okudum bana diyor haklı biz her şeyi yaptık bu kadar sağlam çocuklar bile doğuluyor sonradan hastalık çıkıyor ortaya..yani biz ne kadar test yapsak bile her şey Allahın elinde önceden fetal dediler yaptır temiz çıkarsa keyfini yap sonra dedi detaylı yaptır sonra rahatla yani detaylıda sorun çıksaydı ben kesin başka doktora giderdim ama ben detaylıdan çıkarken hoca bile beni tebrik etdi sorun yok dedi..sadece su fazlalığı için sık sık kendi doktorun takipte olucak dedi.Kardeşimle konuştum o da aynı fikirde bana diyor 10 sene önce kendim doğum yaptım çocuk suyun içinde yüzüyordu o kadar fazlaydı yani fetal yoktu bile sadece detaylıya girmiştim sağ salim kızım oldu diyor.Bir tek dua edicen o her şeyi deyişe bilir eğer sorun varsa.
Canım senin bebeğin bence gayet sağlıklı, sen stres yaptığın için doktor amniyosentez önermiştir, fetal dna ikili testler bunlara hiç itimat etmiyorum ben, bol bol tevekkül edeceğiz milyonlarca hastalık var, hepsini kapsayan bir test yok malesef ki, ben bu fetal dna yı inan belki 5 doktora sordum, kesin sonuç istiyorsan amniyosentez diyorlar, bende bıraktım ne olursa olsun bebeğimden vazgeçmeyeceğim için, ne ikili ne fetal dna hiç birşey yaptırmadım, dua ediyorum bol bol elimden geleni de yapıyorum, geçmişte bende çok acılar yaşadım iki bebeğimi kaybettim birini ölü doğurdum, o kadar zor ki, çok iyi biliyorum, hamd. Olsun iki evladım da sağlıkla yanımda binlerce kez şükür olsun
Bakıyorum hepimizin hamileliğin de problemler var, bazısının tansiyonu, kimisinin şekeri kimisinin benim gibi plesanta previa, ben hep iyi düşünüyorum, previayı doktor çok önemsiyor aslında sen bakma burada laylaylom yapıyoruz😬 ama o korkutucu kısımları aklımıza getirmiyoruz sadece, hep diyorum sonu güzel olacak Allahın izniyle 🤲
gece gece kızımın hiçbir şeyi yok perileri geldi kafayı yiycem kızlarrr
Hahahaabba üzülme benim oğlumun da bir beşik, bir kaç battaniye, tek bir kıyafeti yok 😂

Canım senin bebeğin bence gayet sağlıklı, sen stres yaptığın için doktor amniyosentez önermiştir, fetal dna ikili testler bunlara hiç itimat etmiyorum ben, bol bol tevekkül edeceğiz milyonlarca hastalık var, hepsini kapsayan bir test yok malesef ki, ben bu fetal dna yı inan belki 5 doktora sordum, kesin sonuç istiyorsan amniyosentez diyorlar, bende bıraktım ne olursa olsun bebeğimden vazgeçmeyeceğim için, ne ikili ne fetal dna hiç birşey yaptırmadım, dua ediyorum bol bol elimden geleni de yapıyorum, geçmişte bende çok acılar yaşadım iki bebeğimi kaybettim birini ölü doğurdum, o kadar zor ki, çok iyi biliyorum, hamd. Olsun iki evladım da sağlıkla yanımda binlerce kez şükür olsun
Bakıyorum hepimizin hamileliğin de problemler var, bazısının tansiyonu, kimisinin şekeri kimisinin benim gibi plesanta previa, ben hep iyi düşünüyorum, previayı doktor çok önemsiyor aslında sen bakma burada laylaylom yapıyoruz😬 ama o korkutucu kısımları aklımıza getirmiyoruz sadece, hep diyorum sonu güzel olacak Allahın izniyle 🤲

Hahahaabba üzülme benim oğlumun da bir beşik, bir kaç battaniye, tek bir kıyafeti yok 😂
Bende umut ediyorum canım sağ salim zamanında kucağıma alırım sağlıklı şekilde belkide mucize olur suyum normale döner her şey Allahın elinde bebeğim beni üzmez Allah büyük🙌🏻

Allah razı olsun canım, sende çok zor şeyler yaşamışsın. Bende senin gibi düşünüyorum sonunda kadar gitmeyi düşünmüyorum ne varsa bakılsın. Çünkü ben acabalarla yaşayamıyorum. İnan depresyondayım. Şimdi şeker çıktı. Bende birde. İdrarımda kan ve enfeksiyon sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum. Bakalım kontrol var diyecek bana bugün. Amniyosentezi bende dört gözle bekliyorum. 3,4 hafta içinde çıkar dediler. Bir haftası geçti. Sonuç çıkınca genetik doktoru sizi arayacak. Tekrar heyete gireceksiniz dediler. Tüm bekleyenler hepimiz kucağımıza sağlıklı alalım.
Amin balım inşallah Allah kolaylaştırsın güzelleştirsin sağlıkla kavuş Atlasina seninde sınavın buymuş zor bir hamilelik geçiriyorsun ama sağlıkla alacaksın oğlunu kucağına böyle düşün stres yapma kalbini ferah tut

Ama sen yok diyen hocaya inanmadın mesela kaç doktora gittin herşey Allahtan tabiki ama bebekle ilgili şeylerin tek doktorla kalmaması gerekiyor Recep hoca sana kalbinde delik yok ama heyete gösterelim dedi heyet gördü ve amniyosentez yaptırdın inşallah güzel sonuçlar alırsın ama nigu tek doktorla devam ediyor ve doktora güveni azalmış
bana da en son doktorum moralimi bozacak bir şey söyledi ama çok nadir olur da dedi ama nadir neden söylüyorsun yani bu saatten sonra yapacak bisey de yok hayırlısını dilemekten başka benim ailem hep sağlıkçıdır annem diyor biz bir iki kere doktora ancak gittik hiç doktor görmeden doğuran insanlar var vallahi şeker yüklemesini de anlamadım tamam yüksek kabul edin dedim diyet yapayım başka zaten yapacak bisey yok

Amin balım inşallah Allah kolaylaştırsın güzelleştirsin sağlıkla kavuş Atlasina seninde sınavın buymuş zor bir hamilelik geçiriyorsun ama sağlıkla alacaksın oğlunu kucağına böyle düşün stres yapma kalbini ferah tut
Amin canım amin. İnsallah. Hemde ne zor canım. İnanır mısın tramva oldu bende hamilelik aylardır yatıyorum aylardır. 🥲 üstünde kalbindeki delik. Bir çıkıp rahat nefes bile alamadım. Hani gezeyim kafa dağıtayım olmadı bende. Hep kendimi dinledim dinledikçe kurdum kafamda. Halen yatıyorum halen hareket kısıtlı. Sadece hastaneye gidiyorum. Yinede şükür diyorum oğlum benimle. Haksızlık etme: belki senin gibi olmak isteyen vsr yeterki bebeğim olsun yatmaya razıyım diyen insanlar var diyorum. Heyete girdim neleri var neleri öyle üzücü şeyler duydum ki. Şükür et diyorum tevekkül ediyorum. Canım

bana da en son doktorum moralimi bozacak bir şey söyledi ama çok nadir olur da dedi ama nadir neden söylüyorsun yani bu saatten sonra yapacak bisey de yok hayırlısını dilemekten başka benim ailem hep sağlıkçıdır annem diyor biz bir iki kere doktora ancak gittik hiç doktor görmeden doğuran insanlar var vallahi şeker yüklemesini de anlamadım tamam yüksek kabul edin dedim diyet yapayım başka zaten yapacak bisey yok
Çok yorulduk canım. Bakıyorum da hepimiz ne kadar zor atlatıyoruz bu süreci. Hepimize güç kuvvet bebeklerimize sağlık versin. Evet o söylenen herşey aklımıza kazınıyor. Yani hep bir acaba oluyor. Gerçekten mart ayı gelsede bebeklerimizi sağlıklı kucağımıza alsak.

Günaydınnn uzun süredir giremiyorum canlar buraya cenazemiz oldu uzerine babam kalp krizi geçirdi biraz sıkıntılı süreçler geçirdik..inş sizler de bebitolar da iyidir 🙏🏻 bugün kontrolümüz vardı 24+3 herşey yolunda 770 Gr olmuş tontişim maşallah 🧿❣️ suyum biraz fazla çıktı yanlız yarına şeker yuklemesi için gel dedi kimse var mı bu su fazlalığından şikayeti olan

X