2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Suyum iyi demedi canım suyum yine fazla dedi..sadece çok şükür artmamış.Benim durumum doktor deyişmekle hiçbir şey deyişmez aksine aynısını konuşsalar biticem ben bunu kendime yapmak istemiyorum.Mesela ilk gebelikte 3 doktor değiştim ben ilk doktor hemen kürtaj yapıyordu biz durmadık 2 farklı doktora gitdik iğneler yapıldı 1 hafta bekledik orda durumlar farklıydı burda çocuk büyümüş her şey yapılmış iğne fitilde devam ediyor artık her şey Allahın elinde
Kuzum başka bir doktor daha suyun fazla dese neden biteceksin. Böyle düşünme. Bak 3 doktor da tansiyon sorunu yaşadığımı riskli olduğumu söyledi. He bir tanesi de deseydi aynıydı 3ü de dedi aynı. Aksine ben Farklı görüş gördüğüm için daha iyi hissediyorum. Mesela bak cuma devlete cumartesi özele gitcem. Bundan böyle ikili devam etmeyi düşünüyorum mesela

Doktorun bence her ihtimali söyleyerek kendini garantiye alıyor ama bu durumda doğal olarak seni daha çok endişelendiriyor. Bence başka bir doktora daha görün. Benim ayrıntılı ultrasondan sonra kafama takılanlar vardı doktorum içimi rahatlatıcı konuşmuştu ama yine de emin olmak için başka doktora daha göründüm ve içim rahatladı. Başka bir görüş almak daha rahatlatır.
Bencede kendisini garantiye alıyor ve sonuç ben yıpranmış haldeyim.Şimdilik kendimi tanıdığım için değişmek istemiyorum canım hiç hazır diğilim başka doktora gitmeye korkum çok

Sağol canım🌷ne kadar güzel bak keşki benimkide öyle söyleseydi benim karşıma çıkan doktorlar hep böyle hep doktor değiştim ben yoruldum çok yine şükür bu günüme artmasında yeterki
Bir doktora daha gitsen ve sana bu durumda hiç birşey yok kız kardeşinde de böyleymiş genetik olabilir normal hayatına devam et dese çok güzel bir hamilelik yaşayacak aç kalmayacaksin ha ola ki diyete devam dese tamam der edersin ne diyim Allah kalbini.ferahlatsin

Bende onu diyorum 😬 ortada büyük bir sorun yok ama çok büyük bir sorun varmış gibi gebenin üstüne gidiyor doktor fetal DNA testi temiz gelmiş detaylida sorun görülmemiş ama adam hala moral bozuyor saçma sapan ihtimallerden bahsediyor🤷
Ben de kesinlikle Farklı doktor görüşlerinden yanayım. En başta bana bir doktor boş gebelik bu kürtaj bile dedi. Asla tek doktora gitmem ben bunu öğrendim kadın doğum da

İçin rahat etsin diye yazıyorum canım benim annemin de doğumda suyu çokmuş bende de su fazlalığı var. Doktorum şeker yoksa bu sebepsiz dedi. Her gittiğimde ölçüyor hala fazla ne yazık ki. Bende zaman zaman endişeleniyorum ama sonra ben sağlıklı dogduysam çocuğum niye sağlıklı doğmasın diyorum. İnşallah sağlıcakla alacağız kucağımıza
Amin canım🙌🏻İyiki varsınız kızlar sağol canım.Sen öyle yazınca gerçekten rahatlıyorum sonuçta seninkide doktor.Sag salim kucağımıza alak hepimiz🙌🏻

Ama sen yok diyen hocaya inanmadın mesela kaç doktora gittin herşey Allahtan tabiki ama bebekle ilgili şeylerin tek doktorla kalmaması gerekiyor Recep hoca sana kalbinde delik yok ama heyete gösterelim dedi heyet gördü ve amniyosentez yaptırdın inşallah güzel sonuçlar alırsın ama nigu tek doktorla devam ediyor ve doktora güveni azalmış
Haklısın canım. Recep hoca gibi hoca yok dedi. Ben bu duygu ile yaşayamam hocam bana zehir olur dedim. Biri var biri yok diyor dedim. Oda o zaman seni heyet görsün dedi. İyiki heyete girdim. Haklısın Niqu Niqu seni kadın doğumcu değil kuzum bir perinatolog görsün. Ama tabiki kendin bilirsin. Sende yaşadığın için söylüyorum
Bende onu diyorum 😬 ortada büyük bir sorun yok ama çok büyük bir sorun varmış gibi gebenin üstüne gidiyor doktor fetal DNA testi temiz gelmiş detaylida sorun görülmemiş ama adam hala moral bozuyor saçma sapan ihtimallerden bahsediyor🤷
Canım biliyor musun bana heyet ne dedi fetal tarama testi tanı testi değil. Seni fetalin temiz diye gönderemem ben sana amniyontez öneriyorum dedi. Amniyosentez tanı testidir dedi. Düşün onu bile garanti görmediler

Kuzum başka bir doktor daha suyun fazla dese neden biteceksin. Böyle düşünme. Bak 3 doktor da tansiyon sorunu yaşadığımı riskli olduğumu söyledi. He bir tanesi de deseydi aynıydı 3ü de dedi aynı. Aksine ben Farklı görüş gördüğüm için daha iyi hissediyorum. Mesela bak cuma devlete cumartesi özele gitcem. Bundan böyle ikili devam etmeyi düşünüyorum mesela
Ahh kuzum malesef ben senin gibi diğilim belkide yaşadıklarımdan dolayı bilmiyorum bana başka doktorda aynısını söylese ben biticem biliyorum şimdi kendimi sakinleştiriyorum diyorum demek benim doktorum çok abartıyor başkasına gitsem öyle demez

Bir doktora daha gitsen ve sana bu durumda hiç birşey yok kız kardeşinde de böyleymiş genetik olabilir normal hayatına devam et dese çok güzel bir hamilelik yaşayacak aç kalmayacaksin ha ola ki diyete devam dese tamam der edersin ne diyim Allah kalbini.ferahlatsin
Sağol canım beni düşündüğün için yok başkası bir sorun yok dese bile alıştım diyete yapıcam diyetimi bunuda atlatıcaz oğlumla Allah'ın izniyle🙌🏻

Ahh kuzum malesef ben senin gibi diğilim belkide yaşadıklarımdan dolayı bilmiyorum bana başka doktorda aynısını söylese ben biticem biliyorum şimdi kendimi sakinleştiriyorum diyorum demek benim doktorum çok abartıyor başkasına gitsem öyle demez
Ama çok daha Farklı da yaklaşabilir kuzum. Tabi ki sen için nasıl rahat edecekse öyle yap ❤️ önemli olan senin düşüncen, sen iyi olacaksın ki minnoş da iyi olacak ❤️🥰

Haklısın canım. Recep hoca gibi hoca yok dedi. Ben bu duygu ile yaşayamam hocam bana zehir olur dedim. Biri var biri yok diyor dedim. Oda o zaman seni heyet görsün dedi. İyiki heyete girdim. Haklısın Niqu Niqu seni kadın doğumcu değil kuzum bir perinatolog görsün. Ama tabiki kendin bilirsin. Sende yaşadığın için söylüyorum
Canım biliyor musun bana heyet ne dedi fetal tarama testi tanı testi değil. Seni fetalin temiz diye gönderemem ben sana amniyontez öneriyorum dedi. Amniyosentez tanı testidir dedi. Düşün onu bile garanti görmediler
Tamam o zaman şöyle söyleyim amniyosentez sorun çıkarsa bende çocuğumdan vazmı gecicem?yok tabi..önlem amaclı ne yapila bilirki kafam çok karışık

Tamam o zaman şöyle söyleyim amniyosentez sorun çıkarsa bende çocuğumdan vazmı gecicem?yok tabi..önlem amaclı ne yapila bilirki kafam çok karışık
Bende canım, çocuğumdan vazgeçmeyeceğim ama beni ne bekliyor onu bilmek istediğim için yaptırdım. Önlem amaçlı.

1 bardak icebilirsin fazlasını içme kuzum tuzlu su ile gargara yap bal zencefil limon ye calsium sandoz var cvit. Onu al yada propolisli boğaz spreyi var oda olabilir benim doktorum bunları öneriyor geçmiş olsun ❤️
Sağolasın kuzum, şimdi ıhlamur demleniyor. 1 bardak içeyim. Propolisli boğaz spreyini de yarın alır eşim isterim ondan

Sağolasın kuzum, şimdi ıhlamur demleniyor. 1 bardak içeyim. Propolisli boğaz spreyini de yarın alır eşim isterim ondan
Şifa olsun kuzum ❤️ bu aralar boğaz salgını var dikkat edelim, benim oglanda kirgin biraz mecbur dipdebeyiz bende ona tereyağ pekmez erittim ocakta oda iyi geliyormuş boğaz agrisina ıhlamur falan da iciriyorum inşallah tam yakalanmadan atlatirda bana da geçmez 🥴

Suyum iyi demedi canım suyum yine fazla dedi..sadece çok şükür artmamış.Benim durumum doktor deyişmekle hiçbir şey deyişmez aksine aynısını konuşsalar biticem ben bunu kendime yapmak istemiyorum.Mesela ilk gebelikte 3 doktor değiştim ben ilk doktor hemen kürtaj yapıyordu biz durmadık 2 farklı doktora gitdik iğneler yapıldı 1 hafta bekledik orda durumlar farklıydı burda çocuk büyümüş her şey yapılmış iğne fitilde devam ediyor artık her şey Allahın elinde
Cnm bu yorumuna katılıyorum, bn bi sorun oldugunu düşünmüyorum, fetal dna temizdi. Suyun çok çok aşırı değil, bebiş iyi, kan akışı kilosu iyi, fetal dna yaptrmışken neden amnıyosentez önerdi, suyun fazla dıyemi sadece, riskli gebelik deyıp duruyorlar. Çok şukur, dıyetını yapıyorsun, dinlenıyorsun, hrseye dıkkat edıyorsun. Ortada elle tutulur bışy yok, seni etkilemk istemem ama bnce bıraz rahat ol artık, hrsey Allahın elinde, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik

Bak bna yaşın var, rısklı dedıler, ikili testim sıkıntılı, şeker yaptrmadım, tetenos yaptrmadım hee bunlar bırer örnek değil tabii, hrkesın kndı tercihi.
Diyet falanda yapmıyorum, millet bi sürahiyi kaldırmazken bn rutin işlerımı yapıyorum. Tevekkül ettim. Bol dua edıyorum🙏

Şifa olsun kuzum ❤️ bu aralar boğaz salgını var dikkat edelim, benim oglanda kirgin biraz mecbur dipdebeyiz bende ona tereyağ pekmez erittim ocakta oda iyi geliyormuş boğaz agrisina ıhlamur falan da iciriyorum inşallah tam yakalanmadan atlatirda bana da geçmez 🥴
Vallahi herkes hasta gerçekten. Evden çıkmadan hasta oldum ben de 😢 inşallah sana da geçmez kuzum 🙏

Baştan yaptırırken öyle demiyorlar ama çok üzücü böyle olması açıkçası kesin bir sonuç alacaksan ben sonuna kadar bakmak ne gerekiyorsa yapmak isterim bir doktorun dediğini dinlemem inşallah seninde amniyosentez sonucun tertemiz çıkar sağlıkla alırsın bebeğini kucağına ben ilk bebeğime 3. Tüp bebekte hamile kaldım ve o kadar çabama rağmen kalbi durdu özel bir klinikte genetik teste gönderdik sebeb öğrenebilmek için ama sebebsiz kayıp dediler ve kendiliğinden hamile kalamazsin dediler ama ben kaldım çok şükür herşey Allahtan biz elimizden geleni yapacağız ki içimiz rahat olsun

Öncelikle hayırlı akşamlar kızlar🌸
Niqu Niqu Canım okudum yazdıklarını şükür bebeğin iyiymiş🙏 sen bence boşuna sıtres yapıyorsun mesela sende su fazlalığı var benim tansiyonum var bir başkasının başka problemi var Allah başka dert vermesin hepimizin evlatları sağlıcakla dünya ya gelsin🤲 ama bak dedaylı raporlarımızda da dikkat edersen senin doktorunun aslında sürekli saçmalayıp seni korkuttuğu şey yazıyor zaten bazı hastalıklar Allah korusun doğduktan sonrada ortaya çıkabilir bunu kimse bilemez yada engeleyemez dediğim gibi Rabbim dermansız dert vermesin elbette herşeyin bir çaresi vardır bak görürsün evladın sağ salim doğacak Allahımın da izniyle🙏🌸

Cnm bu yorumuna katılıyorum, bn bi sorun oldugunu düşünmüyorum, fetal dna temizdi. Suyun çok çok aşırı değil, bebiş iyi, kan akışı kilosu iyi, fetal dna yaptrmışken neden amnıyosentez önerdi, suyun fazla dıyemi sadece, riskli gebelik deyıp duruyorlar. Çok şukur, dıyetını yapıyorsun, dinlenıyorsun, hrseye dıkkat edıyorsun. Ortada elle tutulur bışy yok, seni etkilemk istemem ama bnce bıraz rahat ol artık, hrsey Allahın elinde, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik

Bak bna yaşın var, rısklı dedıler, ikili testim sıkıntılı, şeker yaptrmadım, tetenos yaptrmadım hee bunlar bırer örnek değil tabii, hrkesın kndı tercihi.
Diyet falanda yapmıyorum, millet bi sürahiyi kaldırmazken bn rutin işlerımı yapıyorum. Tevekkül ettim. Bol dua edıyorum🙏
Senin mesajını eşime okudum bana diyor haklı biz her şeyi yaptık bu kadar sağlam çocuklar bile doğuluyor sonradan hastalık çıkıyor ortaya..yani biz ne kadar test yapsak bile her şey Allahın elinde önceden fetal dediler yaptır temiz çıkarsa keyfini yap sonra dedi detaylı yaptır sonra rahatla yani detaylıda sorun çıksaydı ben kesin başka doktora giderdim ama ben detaylıdan çıkarken hoca bile beni tebrik etdi sorun yok dedi..sadece su fazlalığı için sık sık kendi doktorun takipte olucak dedi.Kardeşimle konuştum o da aynı fikirde bana diyor 10 sene önce kendim doğum yaptım çocuk suyun içinde yüzüyordu o kadar fazlaydı yani fetal yoktu bile sadece detaylıya girmiştim sağ salim kızım oldu diyor.Bir tek dua edicen o her şeyi deyişe bilir eğer sorun varsa.

X