2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Benimkinin vurduğu yerler değişmişti dönmeden önce hep göbek üstü hisediyordum sonra hep aşağılara vuruyordu kaç gündür göhüslere yakın bile hisediyorum ama neresi nerede belli değil 😁
Benim iki göğüs ortası az aşağısı Varya acayip acıyor kafasını ittiriyormus oraya ultrasonda gördüm

Bu arada kuzum bence uzun kollu çok almaya gerek yok zıbını. Bahar çocuğu bunlar, birkaç ay sonra yaz gelecek. Onu da geçtim üstüne uzun kollu, kundak vs daha mantıklı bence ama siz bilirsiniz tabiki tweeetyyy tweeetyyy yani benim için maddiyat önemli 😁 mümkün mertebe aldiklarimi uzun süre kullanmak için almazdım şahsen fazla.

Kızlar yenidoğanlara kesinlikle külotlu çorap önerilmiyor. Annenizi dinlemeyin bence bu konuda Niqu Niqu tweeetyyy tweeetyyy öyle olsa herkes direk külotlu çorap alırdı en kolayı o ama gelişimi için uygun değil
Ben çok sıkacağını düşünüyorum özellikle erkek çocuğu için tehlikeli bile olabilir uyurken çorap bile giydirmeyecegim bebekler için sıcak daha tehlikeli ben de eşimde sıcağı hiç sevmeyiz özellikle ben çorapla asla rahat edemem kız bebeklere elbise altına giydiririm ama erkek bebeğin testisleri için hiç uygun değil

Kuzum burada birkaç kişi uzun kol pratik değil yazmıştı ya ondan emin olamıyorum 🤭 ama zıbın alcam tekrar bol bol çünkü en çok giden şey o deniyor. Altını kirletince taşma vs olursa
Ya bende bu konuda çok kararsızım uzun kol mu alsam kısa kollu mu diye 🤔 yani uzun kollu zıbın üstüne uzun kollu üst fazla gibi ev için 😂

Ben çok sıkacağını düşünüyorum özellikle erkek çocuğu için tehlikeli bile olabilir uyurken çorap bile giydirmeyecegim bebekler için sıcak daha tehlikeli ben de eşimde sıcağı hiç sevmeyiz özellikle ben çorapla asla rahat edemem kız bebeklere elbise altına giydiririm ama erkek bebeğin testisleri için hiç uygun değil
Erkekler için zaten hiç uygun değil ama kız için de uygun değil. Hani gezmeye giderken vs belki bir iki saat giydiririm ama öyle uzun süre durmamalı. Kan dolaşımını engelliyor canım, zaten bebek bunlar yatıp duruyorlar iyice sıkıntı yani hareketleri kısıtlı olduğu için.

Ya bende bu konuda çok kararsızım uzun kol mu alsam kısa kollu mu diye 🤔 yani uzun kollu zıbın üstüne uzun kollu üst fazla gibi ev için 😂
Fazla bence de. Zaten evlerimizi soğuk yapmayız ki öyle kat kat olacak kadar bence. Zaten ilk zamanlar hep kundak olur ☺️

Kızlar bebiş hıçkırıklarını hissetmeye başlayan var mı 😁 dün akşam 5 dk falan karnım pıt pıt attı yani hareket desen değil tekme desen değil damar atması gibi bide hıçkırırken sinirlendi heralde sıçradı 2 3 kere 😂 Şimdi de aynısı oldu da yazayım dedim baska hisseden var mi eminde degilim gerci ama 😂

Fazla bence de. Zaten evlerimizi soğuk yapmayız ki öyle kat kat olacak kadar bence. Zaten ilk zamanlar hep kundak olur ☺️
Yani bencede o zaman kısa kollu zıbın en iyisi 😍 üşümesin diye kurdeşen döktürmeyelim bebelere 😂😂

• Beğen
Reactions: The
Benim 15 Mart ile 1 nisan arasi bekliyoruz dedi doktor ama bende bilemiyorum 38 de dogururum gibi geliyor annem hep öyle doğurmuş bugün 24+1 olduk zaman su misali 8 haftadayken gecermi ya bu günler diyordum şimdi çok hızlı geciyo gibi
Sağlıkla zamanında gelsin inşallah banada zaman geçmiyor gibi geliyor 30. Haftaya ulaşabilirsek sonrası hızlı geçecek gibi sanki

Yani bencede o zaman kısa kollu zıbın en iyisi 😍 üşümesin diye kurdeşen döktürmeyelim bebelere 😂😂
Ben kendi evimde hep ayarında giydirdim bebemi ve sıcaklığı da artırmadim. Bir iki gün annemde kalmıştık, annemin evi sıcaktı ve pimpirikli davrandilar üstünü vs. Cocugum iki gunde isilik oldu heeer tarafı 🥲😀 yani her çocuk sıcak sevmez zaten.

Ben geçen evden çıkarken ekmek arası yapmıştım yanlışlıkla yere düştü eşim avakado yemez kendi ekmeğime sürmüştüm ay düştü diye ağladım eşim benim ekmeğimi ye ne olacak birşey olmaz diyo ama ben avakado sürmüştüm bide limon sıkıştım diye ağladım 😂 sonra ben neye agliyom ya diye güldüm baya
Ahahahha ben de bugün durduk yere ağladım. Ama sebep kesinlikle yok. Sonra niye ağlıyorum ben diye güldüm. Köpüşüm de içerideydi ben ağlayınca geldi bacaklarıma yattı ağlama der gibi ❤️

Kızlar bebiş hıçkırıklarını hissetmeye başlayan var mı 😁 dün akşam 5 dk falan karnım pıt pıt attı yani hareket desen değil tekme desen değil damar atması gibi bide hıçkırırken sinirlendi heralde sıçradı 2 3 kere 😂 Şimdi de aynısı oldu da yazayım dedim baska hisseden var mi eminde degilim gerci ama 😂
bizimkisi içerde baya olay çıkartıyor geceleri arada zıplamasına uyanıyorum resmen dışarıdan fark ediliyor

Bu arada kuzum bence uzun kollu çok almaya gerek yok zıbını. Bahar çocuğu bunlar, birkaç ay sonra yaz gelecek. Onu da geçtim üstüne uzun kollu, kundak vs daha mantıklı bence ama siz bilirsiniz tabiki tweeetyyy tweeetyyy yani benim için maddiyat önemli 😁 mümkün mertebe aldiklarimi uzun süre kullanmak için almazdım şahsen fazla.
Zaten siz öyle yazmıştınız diye ben çok almadım 😂 ama mesela kolunu keserim canım nolcak yine giydiririm sonuçta içine giyilecek. Kuzum ben Bitlis deyim hazirana kadar soğuk yani öyle düşün burayı 😂

• Komik
İşte ben de o yüzden çok almadım. Ama yine de aldım başlarda üşür diye. Çünkü anne karnından sonra Bitlis çocuğuma soğuk gelecek 😂😂😂

Benim iki göğüs ortası az aşağısı Varya acayip acıyor kafasını ittiriyormus oraya ultrasonda gördüm
Benimki çok aşırı hareketli bir bebe değil plasenta öne yerleşmiş nadiren hissediyorum güçlü tekmelerini ama gün boyu sakin sakin vuruyor sağlıklı olsunda doğuncada bekliyorum bu performansı 😁

Zaten siz öyle yazmıştınız diye ben çok almadım 😂 ama mesela kolunu keserim canım nolcak yine giydiririm sonuçta içine giyilecek. Kuzum ben Bitlis deyim hazirana kadar soğuk yani öyle düşün burayı 😂
He ikinci çocuğa saklama fikrin yoksa kesersin tabiki 😂

Erkekler için zaten hiç uygun değil ama kız için de uygun değil. Hani gezmeye giderken vs belki bir iki saat giydiririm ama öyle uzun süre durmamalı. Kan dolaşımını engelliyor canım, zaten bebek bunlar yatıp duruyorlar iyice sıkıntı yani hareketleri kısıtlı olduğu için.
Annem sarıp sarmalayip giydirdi erkek kardeşim hep hasta 12 yaşına geldi hala sürekli grip olur ama yengem kış günü çorap giydirmezdi yazın sadece küçüklere büyüklerin tişörtünü giydirirdi elbise gibi öyle gezerlerdi çıplak ayak hepsi taş gibi maşallah ve çok yiğit güçlü kuvvetli çocuklar bence o kadar sıkmamak lazım bebekleri ne kadar rahat o kadar iyi büyüyorlar ben hiç uzun kollu zibinda almadım sadece ilk dogdugunda pamuklular varya altsiz onlardan var iki tane zibinlari kısa kol tercih edeceğim yada pamuklu atlet giydiririm uzun kol zıbınin altına da atlet gibi birşey giydirmek gerek çünkü insanın sırtını o tutuyor

• Beğen
Kızlar yenidoğanlara kesinlikle külotlu çorap önerilmiyor. Annenizi dinlemeyin bence bu konuda Niqu Niqu tweeetyyy tweeetyyy öyle olsa herkes direk külotlu çorap alırdı en kolayı o ama gelişimi için uygun değil
Ben bu konuda kesin kararlı diğilim şimdilik bizde çocuklar öyle büyüdü hiçbir sorun olmadı çok şükür kolayından diğil aksine onu giyindir et hep uğraşmak demek birde boş alıyoruz hep gelişimi için hiçbir sorun olmuyor

Benimki çok aşırı hareketli bir bebe değil plasenta öne yerleşmiş nadiren hissediyorum güçlü tekmelerini ama gün boyu sakin sakin vuruyor sağlıklı olsunda doğuncada bekliyorum bu performansı 😁
Benimki et yiyince coşuyor maşallah tekmeleri şiddetli detaylı ultrasonda ultrason cihazına vurdu doktor bile şaşırdı 😍 videoya alabiliyorum karnımı belli oluyor sıpa kedim yakalamaya çalışıyor falan göbeğimdeki hareketini görüp 😂 benim plesantası arka duvarda bide iç karnım yok baya fark ediliyor

X