Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Şimdi kızlar biri bana salağa anlatır gibi şu durumu anlatabilir mi. Şimdi analık iznine ayrıldım bugün ben. Bence bizim muhasebeci birşey bilmiyor olan aklımı da karıştırdı. Bu analık izninde maaş olayı nasıl oluyor ilk soru bu. Birde doğum parası dediğimiz şey farklı birşey mi o nasıl oluyor? Bana muhasebe izinden 112 gün sonra para yatacak sana o kadar dedi . Doğum parası ve analık izni zamanındaki maaaş aynı şey dedi: nasıl olur anlamadım iş yeri yada devlet hakkım olan maaşı yatırmayacak mı? Ay ben hiçbirşey anlamadım bu işten 😂
Ya bende merak ediyorum mesela 2 hafta sonra rapor alıcam, sonra 37 ye kadar gelcem misal… ama atıyorum kasım 20 sinde maaş alıyorsam ben 10 kasımda izne ayrılcam .Bana kasım ayının maaşı geldiğim kadarı iş yerinden yatmayacak mı ?

Benim sezeryan olacak o yüzden 38 den fazla beklemez doktor diye düşünüyorum bir de bebeğim kilolu 😅 38 de bile 4 kiloya çıkabilirken fazlasını beklemezler
Şu an kaçıncı hafta kaç kilo
Benimkide biraz önden gidiyor dikkat et yediklerine çok kilo aldırma dedi doktor o yüzden merak ettim ☺️

Kuzu 40+3 ibareleri neydi sende ? Yani önden anlayabilecek bişey değil mi ? Sezeryan miydi birde
Canm benim bebek kilo olarak gerideydi biraz aslında sezeryan istiyordum ben. Hep de doktorum bekledi bende bekledim en son pamdemi oldu yoksa 42 ye kadar bekleyecektik ben de Dr ne dese onu yapıyordum pandemi olunca sokağa çıkma yasağı birde doktorlar nöbetleşe duruyorlardı kendi doktoruma denk gelmek içim suni sancı ve sıfır sancı ile doğuma girdim normal doğum yaptım

Şu an kaçıncı hafta kaç kilo
Benimkide biraz önden gidiyor dikkat et yediklerine çok kilo aldırma dedi doktor o yüzden merak ettim ☺️
32 yeni olmam lazımdı ama acilde 33 küsür çıktı. 2.3 kilo olmuş çarşamba kontrolüm var daha detaylı öğrenirim 😊

Hatta son bir haftadır belimde de inceden bir ağrı oluyor o da geçiyor gün içinde
Erkek çocuğu bele vurur derlermiş doğruymuş 😊
Benim de erkek, benim de özellikle yürüdükçe belime ağrı giriyor bacaklarıma vuruyor sancı. Doktor olabilir dedi. Ben de doğuruyor olamam rahatlığı ile ne kadar tolere edebiliyorum ağrıyı diye kendimi deniyorum. Doğum sancısı daha yoğun oluyordur herhalde. Ben nasıl anlayacağım diyorum ama Herkes kesin anlarsın diyor. Normal olur inşallah doğumum. Hepimiz sağlık sıhhatle ve kolaylıkla evlatlarımıza kavuşuruz inşallah

Tansiyonu sürekli kontrol et o da yükseliyor normalde gebelik zehirlenmesi dedikleri şey aslında Allah uzak etsin canm bir doktora daha gözük istersen
Canım bugün 4 tane doktor baktı niye yükseldiğini bulamadı ben geçen hafta ev taşıdım yoruldum bence değerler ondan yükseldi bugün ast baya düşmüş altta sınırdaydı

Benimde idrarda protein kaçağından ve gizli tansiyondan şüphelendi doktor perşembe günü gitmiştim suyum az çıktı sonra bana 1 gün boyunca tüm idrarını Bi kapta biriktir getir incelicez dedi biriktirdim getirdim Bi şey çıkmadı ama hala erken doğum riskim var su azlığından dolayı hatta doktor 36 37 yi zorlayacağız daha ilerisi olmaz dedi doğumum için sezeryan olacaktım zaten ben bebek 28. Haftada baş geliş doğum pozisyonuna dönmüştü perşembe günü 32. Haftamdı gittik yine yan geri dönmüş karnımda boylu boyunca yatıyor şaşırdık birde 1 hafta kadar küçüktü Bi zamanında doğursam da rahat etsem diyorum artık ciğer geliştirici önerdi birde amniyon sıvısı testi varmış onu önerdi doktor bugün tüp bebek doktoruma gidip soracağım bakalm o ne der
Çok geçmiş olsun canım sana da inşallah vaktinde gelir kuzucuklar çok şükür bişey çıkmadı bugün benim yorgunluk beni çok etkiledi ama bugün başka bir şey öğrendim kan değerlerim iyice dibe inmiş ve hapta fayda etmiyormuş doğumdan önce kan takviyesi yapacaklar bize doğumda kan lazım dedi doktor

Kanala girdiğini nasıl anlarsın biliyo musun rahat nefes almaya başladığında ve elini göğüs altından midene bastırdığında baya boşluk hissedersin her hareket altına kaçırtıcak gibi olur 😊 kanala girmesi hemen doğum olucak demek değil ama korkma 👍🏻 pozisyon alıyodur sadece
Anladım canım bizimki daha kanala girmemiş bence yolu arıyor bugün mesela sag tarafımdan böbregime girmeye çalışıyor sürekli orda ve orayı zorluyor 😂

Kızlar kıyafetleri yıkamada hangi deterjanı kullandınız birde bu deterjanlarin yeni doğan olanlarida var onlarla mi yikadiniz
Siveno kullanıcam canım ben üzerinde bebek çamaşırları için yazıyo
Yumuşatıcı kullamicam sonra ütüleyip yerleştiricem inşallah

Eklentiler

• Screenshot_20240923_201632_trendyol.com_edit_259451504630202.jpg
    Screenshot_20240923_201632_trendyol.com_edit_259451504630202.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 0
X