Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar merhaba hastane çantanızı hazırladınız mı ben 31. haftaya girdim yavaştan hazırlasam mı diyorum içine neler koydunuz ve hastane çıkışı için nasıl bir set aldınız çok marka var hangisini seçeceğimi bilemedim 0-3 ay çok almayacağım bebiş kilolu doğarsa pek giyemez dediler bu yüzden 3-6 ay almayı düşünüyorum genelde kıyafetlerini :anneadayı:
Selam cnm bence hazırla ne olur ne olmaz hazır da dursun valizin
Ben Trendyoldan aldım hastane çıkışını

Eklentiler

• IMG_3999.png
    IMG_3999.png
    508,1 KB · Görüntüleme: 13
Bende doktordan geldim ilk nst bağlandı normal çıktı. Bebiş dönmüş attık ters değil. Erken doğum belirtim yokmuş . Doktor normalde olsa sezeryanda olsa 39/40 haftaya kadar bekleriz dedi. 2 haftaya bir daha çağırdı çatı muayenesi yapacağım dedi yine nst olacak dedi. Hayırlısıyla analık izninde ayrıldım Aldık raporu. 32+2 Şuan 44 cm 1835 gr. Yine uzun ama zayıf bir oğlun olacak çok kilolu olmayacak gibi dedi. Hiç takılmıyorum ama bu hafta karın çevresi az gerilemiş ben 2 haftadır sürekli kusuyorum tam beslenmiyorum bence ondan . Kendimde hiç kilo almamışım 2 hafta önceki kilo ile aynıyım . Böyle giderse hamile kaldığım kiloya ulaşmadan doğurcam 😀
ya maşallahh :KK70: bende cuma günü ilk kez nst'ye bağlanıcam heyecanlıyım çok.

Kızlar bnm oğlan on gün önden gidiyor demişti doktor iki hafta önceki muayene de
Şimdi öyle olursa da daha öncesinde 38. Haftada alırım diyordu buna göre Ekim son haftası 38. Haftam yani bir ayım kaldı 5 hafta diyim
Islak mendil alsam kurur mu?
valla bende aldım ıslak mendili bana ters koy bir şey olmaz dediler ama tam bilmiyorum canım

Kızlar günaydın bugün doktora geldim dahiliyeye geçen bahsetmiştim ama bizim grupta başına gelen yok herhalde alt ast değerlerim yükseldi bi anda tansiyon düşük çıkıyor doktor idrar da protein yüksek miktarda çıkarsa bebeği erken almak zorunda kalırız dedi var mı böyle bir şey başına gelen
Benimde idrarda protein kaçağından ve gizli tansiyondan şüphelendi doktor perşembe günü gitmiştim suyum az çıktı sonra bana 1 gün boyunca tüm idrarını Bi kapta biriktir getir incelicez dedi biriktirdim getirdim Bi şey çıkmadı ama hala erken doğum riskim var su azlığından dolayı hatta doktor 36 37 yi zorlayacağız daha ilerisi olmaz dedi doğumum için sezeryan olacaktım zaten ben bebek 28. Haftada baş geliş doğum pozisyonuna dönmüştü perşembe günü 32. Haftamdı gittik yine yan geri dönmüş karnımda boylu boyunca yatıyor şaşırdık birde 1 hafta kadar küçüktü Bi zamanında doğursam da rahat etsem diyorum artık ciğer geliştirici önerdi birde amniyon sıvısı testi varmış onu önerdi doktor bugün tüp bebek doktoruma gidip soracağım bakalm o ne der

bende de var yavrum arada yürürken de oluyor
Benim 2 dir sabah uyandıgımda oluyor,
Biraz dogumdan korkmaya basladım bu agrılarla bıcak saplanıyor gibi bi agrı 🙃
Dinlenmeyle geçen her ağrı okey olabilir 👍🏻 artık son zamanlar bebelerin de yeri daraldı her hareket bir ağrı sebebi 😅
Geçiyor birde benimkinin kafası o taraftayı son kontrolde dönüp kanala mı girmeye çalışıyor diye düşündüm 😂

Bende doktordan geldim ilk nst bağlandı normal çıktı. Bebiş dönmüş attık ters değil. Erken doğum belirtim yokmuş . Doktor normalde olsa sezeryanda olsa 39/40 haftaya kadar bekleriz dedi. 2 haftaya bir daha çağırdı çatı muayenesi yapacağım dedi yine nst olacak dedi. Hayırlısıyla analık izninde ayrıldım Aldık raporu. 32+2 Şuan 44 cm 1835 gr. Yine uzun ama zayıf bir oğlun olacak çok kilolu olmayacak gibi dedi. Hiç takılmıyorum ama bu hafta karın çevresi az gerilemiş ben 2 haftadır sürekli kusuyorum tam beslenmiyorum bence ondan . Kendimde hiç kilo almamışım 2 hafta önceki kilo ile aynıyım . Böyle giderse hamile kaldığım kiloya ulaşmadan doğurcam 😀
ayy maşallah canım hadi hayırlısıolsun emince alır bebiş kiloo aman oğlum 2650 doğdu maşallah snra hızlıca aldı kiloları hiç takılma sağlıklı olsun yeter. bende yarın gidiyorum bakalım ne diyecek. bende birkaç haftadır hep aynı kilodayım son zamanlara geldik ben kilo almıyorum anlamadım inşallah bebiş almıştır

Kızlar bnm oğlan on gün önden gidiyor demişti doktor iki hafta önceki muayene de
Şimdi öyle olursa da daha öncesinde 38. Haftada alırım diyordu buna göre Ekim son haftası 38. Haftam yani bir ayım kaldı 5 hafta diyim
offf zaman geldi bile desene 5 hafta gelir geçer banada38,5 da alırız demişti doktor ama daha ben 32 deyim sen kaçsın şuan. ben beklemekte istiyorum aslıında ne zaman isterse ozaman gelsin diye bilşmiyorum. az öncede ınstagramda birini gördüm 36.haftada doktor heran gelebilir demiş off stres oldumm bende 32 yim hazırlıklar bitmedi hızlanıcam valla korktum biran

Hanımlar dün o kadar kaostan sonra bir şeyi farkettim 4-5 haftaya doğuruyoruz çoğumuz 😂😂 ben çocuğum kilolu olduğu için 38 den fazlasını bekleyeceklerini sanmıyorum dün de 33 küsür haftalık çıktım 2 hafta ileri çıktı oğlum şekerim de yoktu normalde dün yüksek çıktı anlamadım 🤷 ben çanta hazırlamaya başladım belli ki bu oğlum da çok bekleme taraftarı olmayacak gibi 😅

Hanımlar dün o kadar kaostan sonra bir şeyi farkettim 4-5 haftaya doğuruyoruz çoğumuz 😂😂 ben çocuğum kilolu olduğu için 38 den fazlasını bekleyeceklerini sanmıyorum dün de 33 küsür haftalık çıktım 2 hafta ileri çıktı oğlum şekerim de yoktu normalde dün yüksek çıktı anlamadım 🤷 ben çanta hazırlamaya başladım belli ki bu oğlum da çok bekleme taraftarı olmayacak gibi 😅
ayy hadi hayırlısı canım sen erkenci olcan öylemi diğeri kaç haftalık doğdu

ayy hadi hayırlısı canım sen erkenci olcan öylemi diğeri kaç haftalık doğdu
36 hafta olduğu gün doğdu 35+6 da sancım vardı 2cm açılmayla akşam 11 de girdim hastaneye ama oğlum streslendi sezeryane alındım sabahına 😅 3.1 kilo doğmuştu bu bebeğim 33 hafta şimdiden 2.3 kilo olmuş çarşamba kontrolüm var neden haftası ileri çıkmış neden şekerim var bi sorucam doktora test yaptırdım yoktu çünkü 🤷

ayy maşallah canım hadi hayırlısıolsun emince alır bebiş kiloo aman oğlum 2650 doğdu maşallah snra hızlıca aldı kiloları hiç takılma sağlıklı olsun yeter. bende yarın gidiyorum bakalım ne diyecek. bende birkaç haftadır hep aynı kilodayım son zamanlara geldik ben kilo almıyorum anlamadım inşallah bebiş almıştır
Bende doktorda kiloya takılmadı bebişin. Hatta dedi ki 2500 kg doğan bebekle 4000 kg doğan bebek biz doktorlar için aynı hiçbir farkı yok dedi. Ondan daha da rahatladım. Ay kız boşver biz almayalım bebeler alsın yeterli 🥹 böylesi daha güzel sonra onları vermek var 🥰🥰

Almıştır almıştır. 3 haftadır aynı kilodayım son kontrolde 1.450 kiloydu dün acilde 2.3 kilo çıktı 😅 kilo almadım aksine bir kilo verdim 🤷

Demi ya şurda doğuma ne kaldı şaka maka 5/6 haftaya çoğu doğuyor 😀 Kasım ilk ve ikinci hafta meyveeleri Ekim çocuğu da olabilir 😀😀

ıslak mendil açmadığın sürece hiç birşey olmuyor canım ben oğlumda koli koli almıştım 2,5 yaşına kadar kullandım hiç birşey olmadı sleepydi benimkiler

36 hafta olduğu gün doğdu 35+6 da sancım vardı 2cm açılmayla akşam 11 de girdim hastaneye ama oğlum streslendi sezeryane alındım sabahına 😅 3.1 kilo doğmuştu bu bebeğim 33 hafta şimdiden 2.3 kilo olmuş çarşamba kontrolüm var neden haftası ileri çıkmış neden şekerim var bi sorucam doktora test yaptırdım yoktu çünkü 🤷
oyy maşallah hadi hayırlısı canım 36ya az kalmış senin bende normal diye gitmiştim ama açılma 5 cmde kaldı 12 saat sonra sezeryan oldum

Şimdi kızlar biri bana salağa anlatır gibi şu durumu anlatabilir mi. Şimdi analık iznine ayrıldım bugün ben. Bence bizim muhasebeci birşey bilmiyor olan aklımı da karıştırdı. Bu analık izninde maaş olayı nasıl oluyor ilk soru bu. Birde doğum parası dediğimiz şey farklı birşey mi o nasıl oluyor? Bana muhasebe izinden 112 gün sonra para yatacak sana o kadar dedi . Doğum parası ve analık izni zamanındaki maaaş aynı şey dedi: nasıl olur anlamadım iş yeri yada devlet hakkım olan maaşı yatırmayacak mı? Ay ben hiçbirşey anlamadım bu işten 😂

X