Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Evet canm sağol iyim devamı gelmedi doktor kullandığım kan sulandırıcı iğne ve haptan olma ihtimali yüksek dedi açılma yok bebek iyi kontrollerim 2 hafta da bire çekti
Aynı benimde böyle dedi: benimde 2 defa kanama oldu miktar olarak çoktu ama koyu kırmızı kahve gibi . Canlı kırmızı değildi. Bana doktor birkaç gün kan sulandırıcı iğne ve hapı bıraktırdı. Susuz kalmışsın dedi. Bebek suyu kilosu rahim ağzı herşey normal . Hiç canını sıkma birkaç gün ekstra dikkat et kendine canım benim

Aynı benimde böyle dedi: benimde 2 defa kanama oldu miktar olarak çoktu ama koyu kırmızı kahve gibi . Canlı kırmızı değildi. Bana doktor birkaç gün kan sulandırıcı iğne ve hapı bıraktırdı. Susuz kalmışsın dedi. Bebek suyu kilosu rahim ağzı herşey normal . Hiç canını sıkma birkaç gün ekstra dikkat et kendine canım benim
Sağol canm senin kanamalar üstüste mi oldu evet kızımda da yaşamıştım ama yine de korkuyor insan valla sağlıkla alalım kucağımıza hamilelik zor çok stresli ve gergin geçiyor benim için ilaçlar iğneler şeker vs yoruldum
Peki hapı ne zaman bırakacağına ilgili bir şey söyledi mi size ne kullanıyorsun coaspşrin 100 lük ve oksapar 4000lik mu

Oksapar gebeliğin başından beri kullanıyorum grupta baya kullanan arkadaşlar var ama bizimkisi pıhtılaşma ile işgili daha önce düşük yaptığımız için çoğunlukla insanin ici rahat ediyor kullaninca sag salim kucagimiza alalim insallah

Bebegin kiyafetleri icin siveno aldim ben bir de zero marka deterjan aldim ablamin verdiklerinde lekeler cikmamis bir kac zibinda denicem sansimi 🫣

Kanama bende de oldu 28. Haftada her sey normal cikti benim pembe renkliydi makattan gelmis olabilir dedi doktor disarida herhangi bir sikinti yok aslinda ama kanama yasayan ucumuz variz ucumuzun de ortak noktasi kan sulandirici kullanmamiz 🫣 bebeklerimiz saglikli olsunlar da cok sukur iyiyiz kimseye de allah o korkuyu yasatmasin
Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza aşın inşallah benim sormak istediğim soru şu ben klinik doktoruna gidiyorum ve oksaparı reçete edemiyor siz bir rapor mu çıkarttınız bunun için çıkarttıysanız hangi birimden çıkarttınız kadın Doğumdan mı

Herkese selamlar. Bende Allah izin verirse kasım annesi olucam. Burayı yeni keşfettim. Birde buraya yazayım dedim. Umarım bana fikir verebilen biri çıkar 🥺 Biz 22. Haftamızda detaylı ultrasona gitmiştik orada kızımın sol böbreğinde idrar olduğunu (bunun gayet normal olsuğunu söylemişti doktor) öğrenmiştik. Şuan 28. Haftamızdayız en son 12 ağustosta muanemizde hala böbreğinde idrar vardı böbrek genişlemesi diyorlarmış buna da (öğrenmediğimiz şey kalmadı çok üzülüyorum) bugün 28. Haftamızda muaneye gittiğimizde doktor artık böbreğinde genişleme olmadığını kist olduğunu söyledi ben ilk başta anlamadım (malesef doktorum biraz ketum gebeliğim boyunca hiçbirşey yolunda gitmedi özel bir çaba harcadığını düşünmeye başlıyorum artık.) oda pek bişey söylemedi bunun ne demek olduğunu kötü bir şey mi olduğunu sorduğumda bana 32. Haftada detaylı ultrasona gitmemi daha sonra ona tekrar görünmemi söyledi. Ben zaten 12 ağustosda eğitim ve araştırma hastanesinde başka bir hekimden görüş almaya gitmiştim oda suyumun fazla olduğunu (gebelik şekerim var o yüzden olabilir dedi ama suyum şuan normal görünüyor) riskli gebelik olabileceğini o yüzden Perinotolojiden randevu almam için özel bir şey yaptı bende boş bulduğum ilk gine 3 eylüle randevu almıştım bu multikistik displastik böbrek olayını öğrenmeden önce iyi ki almışım 32. Haftaya kadar kahrolurdum napardım. Başından buna benzer bir şey geçen var mı beni aydınlatabilecek. Malesef internet de de bu konu hakkında çok fazla bir bilgi bulamadım yardım ederseniz çok sevinirim

Canm bende de iğneyi bıraktırmadı hatta kızımda doğum sabahı dışında her gün doğumdan sonra da 15 gün kullanmıştım ben ekstradan coaspirin kullanıyorum kızımda 32. Haftada bırakmıştı doktor Şuan doktora sorduğumda bu konuda bir şey demedi kullanmaya devam galiba öyle anladım o zaman gelince değerlendirelim dedi
Siz sadece oksaoar kullanıyorsunuz sanırım
Ben sadece oksapar kullaniyorum ben de igneyi birakma konusunda endiseliyim cok genelde son gune kadar kullaniliyor sanirim doktorla konusacagim zarari yok sonucta ben vurulmaya raziyim ne olur ne olmaz
Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza aşın inşallah benim sormak istediğim soru şu ben klinik doktoruna gidiyorum ve oksaparı reçete edemiyor siz bir rapor mu çıkarttınız bunun için çıkarttıysanız hangi birimden çıkarttınız kadın Doğumdan mı
Evet kadin dogum cikardi raporu uc doktor imzasi gerekiyor sanirim benim raporum aylik. Bir gittigimde 3 kutu alabiliyorum.

Valla beni bi dövmediği kaldı 😀kapıdan ağlaya ağlaya çıktım 16. Haftamdı bir de bu bebek hareket etmiyor dedi ama kalp atışı var gibi dedi başımdan kaynar sular döküldü eşim kendi doktorumuzu aradı yok öyle bir şey ya hareket ediyor bebek dedi ama biz yine de gitmiştik doktora baktırdık hareket ediyordu ama canımdan can gitmişti kendi doktorum da özel de muayene süresi git gide azaldı artması gerekiyorken ne bir bebek hareketi ne bişey hemen ameliyatım var deyip iki dakika bakıp gidiyor anlamıyoruz bile ne olduğunu soracağımız herşeyi unutuyoruz sonradan arıyoruz şu şöyle mi diye ben baktım herşeyinize siz niye kafanıza takıyorsunuz diyor ilk çocuğumuz heyecanımız var bizim de öyle işte doktor şans işi biraz ya
Aunen doktor şans işi ama detaylı ultrason falan yapıldı ya bakacak pek bişey yok gibisinden vakit kısalmış olabilir. Renkli falan da gösterip öyle kısa sürüyorsa devam edilebilir ama diğer türlü biley anlamıyorum diyorsan değiştir. Sonuçta para veriyorsun içine sinen birisini bul. Mesela artık benim de kısa sürüyor rutin muayene ama doktorum yüzü için uğraşıyor. Göstermiyor diyip bırakmıyor. Dürtüyor yüzünü çevirmesini bekliyor falan ama detaylı usg öncesine göre kısaldı artık muayeneler😀

Sağol canm senin kanamalar üstüste mi oldu evet kızımda da yaşamıştım ama yine de korkuyor insan valla sağlıkla alalım kucağımıza hamilelik zor çok stresli ve gergin geçiyor benim için ilaçlar iğneler şeker vs yoruldum
Peki hapı ne zaman bırakacağına ilgili bir şey söyledi mi size ne kullanıyorsun coaspşrin 100 lük ve oksapar 4000lik mu
Canım benim 1 hafta arayla oldu kanama. İlk kanama çok değildi. Baktı herşey normal. Dedi ki kan fazla sulanmış olabilir . Oksapar 6000 coraspirin 150 mg benim. 3 günlük bıraktım ikisinide. Daha sonra tekrar kanama oldu arlarında yaklaşık 1 hafta var. Yine kontrol etti bebek herşey normal doğum başlangıcı yok dedi. 3 gün daha bıraktım ilaçları ve iğneyi . Ama bu süreçte ikinci kanamadan sonra yani hemen iğne yaptı. Duphastın kullandım 10 gün sabah akşam . 2 gün ğst üste fitil kullandım ve 3 gün arayla hala fitil kullanıyorum . Yaklaşık 10 adet falan fitil kullanmış olacağım sonunda. Susuz kalmışım ama ben bu arada. Kısacası birşeye bağlanmadı bu kanama . Kanın çok sulanmış yorulmuşsun susuz kalmışssın dedi. Şükür şimdilik hiçbirşey yok herşey yolunda. İnsan kanı görünce korkuyor tabi . Ama olabiliyor böyle şeyler ondan sende kendine dikkat et sana ilacı iğneyi bırak dedi mi?

Ben kullanıyorum gebelik başından beri . Evet kadın Doğumdan rapor çıkıyor. Ama öyle ger kadın doğum değil . Yani o iğneyi almak zorunda olduğuna dair tanı belge gerekiyor . En azından ben öyle biliyorum canım. Özel klinik rapor vermiyor . Özel hastanen yada devlet hastanesi şart.

Ben sadece oksapar kullaniyorum ben de igneyi birakma konusunda endiseliyim cok genelde son gune kadar kullaniliyor sanirim doktorla konusacagim zarari yok sonucta ben vurulmaya raziyim ne olur ne olmaz

Evet kadin dogum cikardi raporu uc doktor imzasi gerekiyor sanirim benim raporum aylik. Bir gittigimde 3 kutu alabiliyorum.
Başından beri kullanıyorsun demi oskapar: bana doktorum doğuma kadar kullanacaksın hatta doğumdan sonra 15 gün daha kullanacaksın dedi iğne için . Ben ekstra coraspirinde kullanıyorum sadece onu 34. Haftada bırak iğne devam dedi. Kanama olunca benim 3 gün ara verdirdi o ekstra bir durum ama

Başından beri kullanıyorsun demi oskapar: bana doktorum doğuma kadar kullanacaksın hatta doğumdan sonra 15 gün daha kullanacaksın dedi iğne için . Ben ekstra coraspirinde kullanıyorum sadece onu 34. Haftada bırak iğne devam dedi. Kanama olunca benim 3 gün ara verdirdi o ekstra bir durum ama
Evet hep duyduklarım gebeliğin sonuna kadar kullanıyor doğumdan sonra kullanacaksın dedi ama senin sıkıntın büyük değil 36. Haftada bırakırız dedi benim üç genim heterozigot çıkmıştı bari 38 e kadar falan devam etsem

Arastirmalarima gore gecelik de almak mantikli oluyormus alttan muayene ediyorlar ya ben marks and spencerdan iki tane gomlek gecelik aldim onden dugmeli pijama icin de koyu renk almak onerilmis genelde iki tane de alt ust koyu pijama aldim
Evde giymelik ayri emzirme geceligi de aldim iki tane penyemoodda guzel seyler var bakabilirsiniz 🫣
Marks and spencer’dan aldıklarınız kareli olanlar mı?

Canım benim 1 hafta arayla oldu kanama. İlk kanama çok değildi. Baktı herşey normal. Dedi ki kan fazla sulanmış olabilir . Oksapar 6000 coraspirin 150 mg benim. 3 günlük bıraktım ikisinide. Daha sonra tekrar kanama oldu arlarında yaklaşık 1 hafta var. Yine kontrol etti bebek herşey normal doğum başlangıcı yok dedi. 3 gün daha bıraktım ilaçları ve iğneyi . Ama bu süreçte ikinci kanamadan sonra yani hemen iğne yaptı. Duphastın kullandım 10 gün sabah akşam . 2 gün ğst üste fitil kullandım ve 3 gün arayla hala fitil kullanıyorum . Yaklaşık 10 adet falan fitil kullanmış olacağım sonunda. Susuz kalmışım ama ben bu arada. Kısacası birşeye bağlanmadı bu kanama . Kanın çok sulanmış yorulmuşsun susuz kalmışssın dedi. Şükür şimdilik hiçbirşey yok herşey yolunda. İnsan kanı görünce korkuyor tabi . Ama olabiliyor böyle şeyler ondan sende kendine dikkat et sana ilacı iğneyi bırak dedi mi?
Anladım bende suyu biraz azaltmıştım ve yoruldum da bu hafta gerçekten yok progestam verdi sabah akşam o kadar her şeye aynen devam ama kanım su gibi parmaktan şeker ölçümü yapıyorum hemen su gibi damlıyor

Evet hep duyduklarım gebeliğin sonuna kadar kullanıyor doğumdan sonra kullanacaksın dedi ama senin sıkıntın büyük değil 36. Haftada bırakırız dedi benim üç genim heterozigot çıkmıştı bari 38 e kadar falan devam etsem
Ya haklısın insan da sanki iğneye güveniyor demi bırakmak böyle kötü hissettiriyor. Bence doktorunla konuş zararı yoksa kullan iğneyi: bırakmak psikolojik olarak belki etkiler insanı

Anladım bende suyu biraz azaltmıştım ve yoruldum da bu hafta gerçekten yok progestam verdi sabah akşam o kadar her şeye aynen devam ama kanım su gibi parmaktan şeker ölçümü yapıyorum hemen su gibi damlıyor
İşte artık kaç ay oldu kanlarımız sulandı gitti ya. Zamanı gelince sağlıkla doğuralım da şu iğneler bitsin Artik

Kızlar bu sırt ağrılarına ne yapıyorsunuz. Yine başladı benim, gün boyu geçmedi. Dün biraz fazla ayakta kaldım. Ne duş ne sıcak su torbası ise yaramıyor.

Aunen doktor şans işi ama detaylı ultrason falan yapıldı ya bakacak pek bişey yok gibisinden vakit kısalmış olabilir. Renkli falan da gösterip öyle kısa sürüyorsa devam edilebilir ama diğer türlü biley anlamıyorum diyorsan değiştir. Sonuçta para veriyorsun içine sinen birisini bul. Mesela artık benim de kısa sürüyor rutin muayene ama doktorum yüzü için uğraşıyor. Göstermiyor diyip bırakmıyor. Dürtüyor yüzünü çevirmesini bekliyor falan ama detaylı usg öncesine göre kısaldı artık muayeneler😀
Yaa isiyorum ki ben hareketlerini falan göstersin ama oda hemen bakıyor kilosuna boyuna bitiyor ben mi çok ilgi istiyorum acaba diyorum

Yaa isiyorum ki ben hareketlerini falan göstersin ama oda hemen bakıyor kilosuna boyuna bitiyor ben mi çok ilgi istiyorum acaba diyorum
Yoo o kadar haklısın ki görmek istiyoruz. Bi de şöyle bişey dene günün son randevusuna denk gelecek şekilde mesela 5 gibi ayarla ben ne zaman o bakit gitsem hastane tenha oluyor. Önümde arkamda da kimse olmayınca uzun bakabiliyoruz. Mesela 11 gibi gidince falan sıkışık oluyor daha kısa sürüyor muayene

X